Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
11. jan 2010

Ja som to mala presne tak isto ako ty.Od bolavých bradaviek,po nepokojne pitie malinkej. 😉

romy01
11. jan 2010

baby ja vam tak zavidim - samozrejme v dobrom. Kuspitka - veru neviem co by som robila ja ale asi by som sa skusila opytat nejakej sestricky - urcite su take co radi amamickam pri dojceni, nie ?

cikyta
autor
11. jan 2010

Hej Romy.Su v každom meste laktačne poradkyne.A čo závidíš???????????Ved všetko ťa to čaká tiež.(Skor závidím ja tebe-trošku pospinkať.juj 😵 !)

romy01
11. jan 2010

vidis ciky, kazda chceme co nemame. Ale ja sa tak na krpca tesiiiiim.

zefa
11. jan 2010

ahojte
kuspitka...malá môže mať koliku..moji to mali obaja(a sa vraví,že baby to nemávajú),možno nemá polohu,ktorá by jej vyhovovala(skús ju kojiť aj v ľahu..ležte na posteli a tak ju koj)možno jej vadia tie bradavky(medzi kojeniami si ju natieraj CICADERMOU a pred koj.si umývaj prsia)skús aj nemožné,čo ťa napadne,možno si niečo zjedla,čo jej nepasuje..toto je podľa mňa najkrajší zážitok s dieťatom,tak ju pozoruj a prídeš na to ,čo jej je..chvíľu to potrvá ako každej z nás,ale hlavne to nevzdávaj..prajem veľa šťastia 😉

domika9
11. jan 2010

katarinka ano idem od nej kupiť už som jej písala ip tak mi napsala že teraz v stredu ide po tovar tak mi pošle koktretne farby do meilu lebo že teraz toho nema vela
ciky a čo potom s tym namrazenym mliekom použiješ ho neskor alebo čo s nim ? ja začínam stresovať koli kojeniu lebo viem že je to dosť ťažke aby to všetko fungovalo darmo možem ja študovať a čítať ked realita je častokrat ina 😒

cikyta
autor
11. jan 2010

Domika-ano.Potom po 6 mesiaci sa môžu začať dávať príkrmy-ovocne,mäsove,zeleninove a tam sa dá mliečko primiešať.Alebo samozrejme do kašičiek.Predávaju take,čo treba zamiešavať s mliekom(svojim,alebo umelým)a predavaju aj take,čo obsahuju umelé mlieko a zarábaju sa s vodou.Tie z vodou su drahšie a tak je super,ak máš zmrazene svoje mliečko a varíš kašičky s tým.A vlastne-materske je to najlepšie,čo možeš dať....teda,ak to ide 😉 Nič neboj Domika.Hned po pôrode čo najviac prikladaj,odsavaj(odsavaním to naštartuješ) a už to pôjde 😉 Nemáš náhodou kolostrum teraz? Taku bielu priesvitnu lepkavu vodičku z bradaviek.Niekto to nemá,niekto až v 3.trimestry,niekto hned po pôrode.Ja som to mala od polky tehotenstva.

domika9
11. jan 2010

ciky nevyteka mii nič ale mam take ako keby zasušeny štuplík svetlo-žlty
ked som bola po opraciach ked som mala mimotaternicove tak sa mi začalo normalne tvoriť -mlieko asi nie ale normalne mi vytekalo asi po 3 mesiacoch sa mi to vtedy upravilo
zatial ani neregistrujem nejako velmi zväčšene prsia

cikyta
autor
11. jan 2010

Aha.Tak to bola v tvojom 26tt len kvapka,ktorá zaschla a neskôr bude viac.Takže nebudeš mať problémy a bude to s mliečkom fajn 😉

romy01
12. jan 2010

ahojte kocky, ked tak citam, tak to kojenie nie je vobec samozrejma a jednoducha vec. Baby ako je to s predpôrodnou prípravou? Existujú určite nejaké kurzy ale mna by zaujimalo, ci vam take nieco navrhla lekarka alebo ci ste sa o to museli same zaujimat, ako to je ?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
12. jan 2010

ahojte baby, tak sme dnes boli na sone v heliose, gulko ma 5,6cm, NT 1,6mm ... to neviem co znamena, je v poriadku, krutil sa vrtel, cmulal prsteky a pil plodovu vodu , bolo to uzasne

neviete mi niektora povedat co znamena ze NT 1,6mm ????

zefa
12. jan 2010

ahojte
wolfi..nt je (neviem si spomenúť na presný názov)trubica... tj chrbtica..podľa jej dlžky sa dá zistiť či nie je dieťa postihnuté..dúúfam,že som to dobre napísala

babuľky ja sa dnes tešíím...som ďalšiemu páru pomohla prekonať stud a poslala ich do helíku..6.1.2010.(.sa im na 2x )narodili 2 baby,každá vyše 3kg a termín mali 7.1.2010 😵 😵 😵 😵 😵 takže ich babka a naša suseda ma dnes vystískala od radosti(aj sme si poplakali)chodila ku mne po rady a potom to tlmočila mladým 😀

wolfskinka
12. jan 2010

zefa dik za vysvetlenie

cikyta
autor
12. jan 2010

Romy-ja som nechodila na predpôrodnu prípravu.Viac mi pomôže net ako brázdenie po zime hore dolu po nemocniciach,autobusoch atd...
Wolfi-ano krčná chrbtica.Myslím,že môže mať do 2 cm.Inak ak má viac,je podozrenie na dawna,takže to máš OK.
Zefa-super.To až hreje pri srdiečku 😵

zefa
12. jan 2010

ciky..presne..ja už som tam poslala x ľudí ....ešte veľa ľudí má problém o tom hovoriť,no ja nie

wolfskinka
12. jan 2010

ciky super si ma potesila

domika9
12. jan 2010

http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?cP...

kočky čo poviete? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
12. jan 2010

Domi-jeden taký tu brázdi ulice a muž sa na nom smeje.Pritom moderný ako svet 🙂

romy01
12. jan 2010

wolfka je to hrubka zriasenia na krku od zadu. Ciky sa sekla norma je od 0,5 do 2,5 mm nie cm, takze si v norme. Nad 2 a pol je uz podozrenie na DS pod 0,5 je podozrenie na ine poruchy. Ale toto samotne meranie dokaze tusim odhalit len 80% pripadov DS takze aj s dobrou hodnotou NT nie je iste ze baby je OK.Preto sa robia tie tripple testy neskor a spolu uz odhalia az 90 - 95 % podozrivych pripadov. Ale neboj, nase babatka budu urcite OK.

Ciky ja by som asi sla na nejaky kurz - aspon co sa tyka kojenia kupania a osetrovania a pod. Ale asi skusim az na jar, ked bude teplejsie, veru sa mi nechce po tej zime chodit. Inak zajtra zacina letakova akcia v tescu - ide o novu kolekciu tak sa rano chystam.

cikyta
autor
12. jan 2010

No tak som sa sekla o O,5mm 😀 Viem,že tam bola dvojka 😀 Ale uznajte-mám dobru pamäť po 1,5 roku! 😀
Romy dík za info o tescu.A kukaj aj veci č.80! 😉

romy01
13. jan 2010

dobre ranko

ciky uz sa chystam, len dochrumem jablko. Som zvedava ci nedoplnia aj vypredaje. A okolo obeda dam vediet.

zefa
13. jan 2010

domi..to sú krásne kočiare..mne sa "staré" veci páčia..a zas nič pre dvojičky 😖 ..ale tie naše bývalé kočiare boli aspoň priestranné..nie ako tieto moderné čo máš na 2 mes..ja som tiež mala kočíky z Poľska a vozila som deti skoro do roka(len sa mi na ne nedala urobiť spojka)ja som pred pôrodom mala kúpené ale bez vaničky(že dokúpim)a vaničky boli drahšie ako oba kočíky dokopy,takže sme museli kúpiť nové,čo vyšlo lacnejšie(vtedy bol ešte problém s dvojkočíkmi(až po mojich urgenciach začali konečne zháňať predajne pre dvojky( a z jednej predajne mi potom ako grátis k nákupu za pomoc dali jeden matrac do postielky 🙂 ..som nechápala

romy01
13. jan 2010

ahojte

tak som spat tesca a takyto je moj dojem

80% akcie sa tyka plienok, vyzivy, suseneho mlieka drogerie a pod. Kupila som plienky - latkove po 80 centov a vlhke obrusky na zadok - tesco znacku za 1,50 priblizne. Uvidim ci to bude pre dieta ok, ak nie kupim inu znacku.

Co sa tyka oblecenia - nebola som nejak uchvatena. Chcela som hlavne tie body s dlhym rukavom 2 kusy za 2,50- Mali ich tam dost, a aj rozne velkosti no nepacili sa mi farby- Teda dievcenske boli pekne a bolo ich aj hodne - ciky - doporucujem, no chlapcenske mali len 2 motivy a to tmavo modre s hnedymi obrazkami a sivo modre pruzkovane - pripadalo mi to prilis tmave na dieta - ved dietatko ma ziarit a nie byzt ako na pohrebe. A co ma sklamalo, nemali tam neutralne farby - zelena, zlta a pod. Ale nakoniec som vybrala 2 kusy - take co uz boli rozobrate, lebo tam bolo kopa mamiciek a starych mam. Ale snad este doplnia tovar.
Co sa tyka ostatnych akciovych handriciek - akcia je na novu kolekciu - ale nie na uplne vsetko - nieco tam bolo aj mimo akcie. Tam ma tiez sklamalo, ze dokopy tam mali len ruzove, modre a sive veci cize nic neutralne. Jedna kolekcia bola biela, ale mne sa nepacila. Tie ceny boli take ze z 8 eur isli na 6 eur a podobne. Napr take tricko s teplakmi ako set stal okolo 6 eur. Vyhodou bolo ze mali tovaru dost a vo vsetkych velkostiach. No ta cena novej kolekcie aj ked v akcii sa mi nezdala az taka uzasna. Proste bezna cena.

cikyta
autor
13. jan 2010

Hm dík Romy.
Plienky kupujem v babylove,kozmetiku v lekárni,obrusky v metre a taku výživku hoc kde,takže tesco je fajn.Na tie handričky ešte trochu počkám,lebo teraz sme mali skoro za 60 € nákup v tescu pre Sisu a to len oblečká(nič akutne potrebne),takže ešte chvílu pohov a potom nabehnem na taký jarný nákup.Samozrejme,ak budu lepšie akcie,tak aj prv.
Takže Romy-mapuj to tam 😀

wolfskinka
13. jan 2010

romy dik za vysvetlenie, uvidime dalej ako to pojde, v pondelok idem na poradnu a na 4D sono k mojmu gynodsovi a dohodnut kedy na amniocentezu a vsetky vysetrenia s tym spojene, lebo ja uz mam 35 a navyse aj epilepsiu a stale som na liekoch tak sme sa rozhodli, ze pojdeme na amnio, v pondelok budem vediet viac tak dam vediet

zefa
13. jan 2010

wolfi silno držím palce..a počítaj s tým,že po odbere amnio budeš vedieť pohlavie..ak to chceš mať ako prekvapko,tak na to upozorni dokinu aby to nepísala do papierov,pretože oni to autom.robia 😉
a kozmetiku aj plienky my máme od narodenia Tesco a v poho..ak som dala inú okamžite sa vyhádzali

brmbolcek
13. jan 2010

ahojte Heliosackyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 🙂

srdecne vas zdravim , a to vsetky od A po Z 😉 do tejto temy este nepatrim , prisla som vas iba pozdravit.... drzkajte sa a do uspesneho konca zelam len to naj naj ...

ja som v stadiu IVF v pondelok som mala opu dnes je streda tak som volala aj ked som nemala ale nedalo mi to.... dufam ze som tym nic nepokazila ☹ mam 3 vajicka oplodnene 1 je 5bunkove a ostatne 2 su - 4 bunkove , ale to sa moze vsetko zmenit .....
Tak tolko o mne......

drzkajte sa zatim pa pa

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre