Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
10. sep 2010

@lucula73 a nevieš všetky tie hipp čaje su s cukrom ?

fopardi
10. sep 2010

@denis19 mam susedu čo ma drobca o dva tžťdne mladšieho od našho a tiež sa jej ešte neotača sam netreba sa strachovať naš sa začal pretačať tak že v jeden den sa snažil akoby v naznakoch v druhy den som mu len podala palec a sam sa pritiahol a na tretí den sa pretočil uplne sam a dovtedy som si nič take nevšimla čiže za tri dne sa pretočil akoby nič a robi to asi 4týždne ???? ale neviem presne 😉

a poznam aj take čo maju aj vyš 5 mesiacov a sa im nechce netreba babätka siliť každe ma svoj čas len ju davaj často na bruškoa aby mala silny chrbatik a ona si sama určí kedy sa bude chcieť pretačať 😉

cikyta
autor
10. sep 2010

Denis-je fajn,že sa Karolínke darí. Fakt dokial priberá,tak je všetko OK.
Tiež ked som dr.spomínala,že napríklad....Sisa pije moje mliečko,príkrmy moc nechce,papá ich málo....
Tak dr.mi povedala,že ak Sisa priberá,nechradne,nebledne,nemá vpadnute oči a je to veselá baba,tak nemám nič riešiť a veriť,že je OK.
Takže hlavne je to priberanie 😉

tinkaza
10. sep 2010

baby, ďakujem vám všetkým za info, aspoň som v obraze konečne, fakt vďaka 🙂

denis19
10. sep 2010

@cikyta jo jasne,že pribírání je nejduležitejší, jen dnes mi zase tak zvrací cosi co se nedá identifikvat, že už nemám žádný čistý podbradník a bodýčka asi také dojdou...to mne štve, co když má v bríšku nejaký problém, nemyslím jako reflux, to by grcala mléko,ale neco jiného...už fakt nevím,ale Karolínku to vubec neobtežuje to zvracení, vypustí to pri hraní jako nic a já se divím proč je vše mokré 🙂
Dnes tu máme jarmok,ale je tak hnusne, že se ani nedá s malou nikam jít. Stihla jsem s ní ješte dopoledne procházku,ale ted sedíme doma u ohrívače 🙂
No vidíš a já myslela, že deti se na príkrmy vrhnou všemi deseti!!!! A jak dopadlo srdíčko?

cikyta
autor
10. sep 2010

@denis19 Srdiečko je ok,ale fakt neviem,či to dr.nenapísal do správy iba tak,lebo tam má aj to,že nespolupracovala 😅 Ona tam prvý krát hrozne revala,trhala si hadičky,postelnu plachtu,igelit z nej,hračky.Nedala sa udržať ☹ Aj doktor bol zlý,aj Sisa už hodinu mala spať,tak bola preto mrzutá....No hrozne niečo ☹ Ale základ je,že nás tam už nechce vidieť 😅

cikyta
autor
10. sep 2010

Vždy tam bola dobručká,no to včera-hotová nočná mora 🙄

denis19
10. sep 2010

@cikyta aspoň tam už nemusíte a kdyby to bylo akutní, tak na to prijde i detský doktor na prohlídce no ne?
já zase musím dr tu na kardio max vychválit, úplne super prístup!

cikyta
autor
10. sep 2010

@denis19 Ved u nás je tiež doktor fajn,no včera mal isť na obed a skrz nás ešte nemohol,tak bol taký mrchavý 😒 (ako keby som ja obedovala! 😠 Už 16 mesiacov normálne nejem a nezurim ako on 😀 )

cikyta
autor
10. sep 2010

@denis19 A ty si z akeho kraja v CZ?

denis19
10. sep 2010

@cikyta já jsem ze stredního slovenska 🙂 ne puvodem ,ale bydlím tu.jinak jsem moravák 🙂

cikyta
autor
10. sep 2010

@denis19 🙂 aha

denis19
10. sep 2010

cikytka..proto vám sem lezu, já chodila do Heliosu s Romy 🙂

cikyta
autor
10. sep 2010

@denis19 Viem,že si heliosačka.Pamätám si aj na foto,kde si ty,Romy a Kuspitka 😉 A nepíš tak škaredo,že sem lezeš. ☹ My sme len radi,že je tu vela maminiek.A je to forum pre všetkých 🙂

denis19
10. sep 2010

@cikytka ok,tak já sem nelezu 🙂 jaký jste meli den? U nás na to všechno úplne super a ješte mi i manžel prinesl burčák, pokud to tak mohu nazvat a cucám si burčák 🙂 Karolína je bez teploty, tak já jsem spokojená a opet je ve švungu..hračky boxuje a lítají po pokoji a já je jako poslušná maminka nosím s úsmevem zpet 😀

cikyta
autor
10. sep 2010

@denis19 Boli sme v cukrárni.....kupili sme Sise jej prve gumačiky-čižmičky v živote a zo začiatku v nich chodila ako Majka z Gurunu.Dovolili sme jej šlapkať po mláčkach a dlho jej to nešlo do hlavičky,že prečo ju nehrešíme,ked chodí do kaluží... 😅 Dnes zjedla iba 5 lyžic špenátu a kopec mliečka ☹ Inak sa máme ok a keby nepršalo,tak sa máme ok s hviezdičkou 😵
A fajn,že Karolínka už nemá teplotu a je v poriadku 😉

fopardi
10. sep 2010

baby ešte ste mi nepovedali či ste pri posielani fotky do heliosu pisali aj nejaky dopis alebo ste len napísali na fotku datum neno čas a pod.?

cikyta
autor
10. sep 2010

@fopardi Jáj pardooon 😅 nestíham 😅
Dala som fotku a na druhý papier podakovanie,že nám pomohli bla bla...a že sa nám narodila ... volá sa... vážila... merala atd...

fopardi
10. sep 2010

a na fotku si niečo napísala myslím že tak tam boli popísane fotky

cikyta
autor
10. sep 2010

Napísala som na ten papierik,ale neviem,či to tam v rámci šetrenia miesta dali aj s tým papierikom.Lebo už tam začalo byť velmi vela fotiek a tak nie každá mala pri sebe aj text s DAKUJEM ☹

denis19
10. sep 2010

No vidíte, to já ješte musím udelat, dikas za pripomínku 😀

fopardi
10. sep 2010

ja asi napíšem aj s fixou na fotku a aj dakovny list a pošlem tento tyžden už je aj načase 😀 hodím vam že ktoru pošlem do albumu

cikyta
autor
10. sep 2010
fopardi
10. sep 2010

ale teraz pozeram fotky a asi dam spraviť dalšie a moťno pošleme inu ešte uvidím ako sa dohodneme s mm ved potom dam tutovu fotku čo sme poslalai na isto 🙂

fopardi
10. sep 2010

tak šupla som konečne nejake tie fotečky

cikyta
autor
10. sep 2010

@fopardi suuuuuuuuuuuuuuuuper

zefa
10. sep 2010

@fopardi my sme rovno z pôrodnice šli k nim..ja som ako prvému po prebudení z narkozy volala Krajkovi 😉 ..vtedy tam mali zhon a nebola tam Košarišťanová,tak sme tam boli ked mali 2 mes.a doniesli sme fotku s mierami a darčekový kôš

fopardi
10. sep 2010

@zefa tu pani ani nepoznam s takou som sa tam nestretla 🙂

no každopadne musíme už nejaku fotku vybrať a poslať

zefa
10. sep 2010

@fopardi to je hlavná embriol. 😉 ona nám ich "miešala" a ona podáva cez tel.výsledky...teda väčšinou

chorale1
11. sep 2010

dievčence potrebujem radu, som zúfala. malý začal byť včera strašne zahlienený. večer som našla v plienke samé hlieny, ráno som počula že sa mu zle dýcha že mu to funí v nošteku hore a po napapaní normálne kašľal ako dospelý človek - ked vykašliava hlieny. čo mám robiť? ked mu odsávačkou idem odsať soplíky tak nič nevyjde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre