Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
16. sep 2010

@fopardi ok 😉

denis19
16. sep 2010

@lucula73 já to už mela pro malou, je ze slovakofarmy, že? je to jedna ampulka má tri mesíce účinnost a dává se to pred mlékem, ustrihneš ten dzinzik na vrchu a dáš do pusinky, nééé sobe 🙂 a potom šup mléčko....nám to vyvolalo nechuť k jídlu tak cca na 2 dny,ale ted je to už ok.

@cikyta tak ty nevaríš? 😀 😀 😀 já ted také moc ne, spíše manža!

cikyta
autor
16. sep 2010

@denis19 Varím pre malú a nám len občas.Je to KONICEK mojho muža.Tak mu ho nechcem brať 😅

denis19
16. sep 2010

cikytka, tak tomu rozumím, preci mu nebudeš bránit v realizaci 🙂 muj mnž si ted v tom našelkoníčka, což mne teší....neboť nejak nemám čas na to varení. a ani mi to nechybí.

cikyta
autor
16. sep 2010

@denis19 Presne tak 🙂

chorale1
16. sep 2010

@lucula73 malý má 5,5 mesiaca a chýba mi väčšinou 1 až 1,5 dávky. takže zatiaľ budeme prikrmovať a uvidíme dokedy bude mliečko.
ciky nám to nevyjde s tým stretnutím. dnes sme boli na kontrole malému to všetko zliezlo na priedušky, takže nám zvýšili dávku antibiotík a dali nám ešte sirup.zajtra ho mám prísť znova ukázať a že nám rovno urobia poradňu.

cikyta
autor
16. sep 2010

@chorale1 Juj to mi je luto 😢
Ale zdravie je nadôležitešie a ešte sa uvidíme velakrát 😉 Zelám skore uzdravenie !!!!!!!!!!!!!!!!

chorale1
16. sep 2010

dakujeme tak ma to trápi že je choručký. nič ma nebaví, nič sa mi nechce. ☹

chorale1
16. sep 2010

@fopardi ja mám rada tiež šalátiky napíšem ti do ip dva naj pre mňa

zefa
16. sep 2010

@fopardi náš n.1 šalát......slonie žrádlo....takto to mám napísané,ale aj nedávam toľko cibule a čili tiež pomenej podľa chuti
celú štanglu dietnej salámy
zavárané uhorky podľa chuti
6 veľkých cibúľ
ZALIEVKA.........toto chvíľu povariť aby nevrelo,vyliať na šalát aj s majonézou a dať do chladu na 24h.
2 pol.lyž.oleja
1PL octu
2 PL horčice
1 veľký paradajkový pretlak 1 kávovú l.soli
6 KL cukru
1 KL chili korenia
1ks tatarky alebo majonézy

č.2
činska kapusta
zaváraná alebo mrazená kukurica
narajbaná mrkva
opražené kuracie prsia ,nakrájané na tenké plátky,alebo krabie tyčinky
tatarka príp.majonéza..ja som raz kúpila v Tescu francúzky dresing a bolo to výborné

alebo si niečo nájdi tu
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=10

fopardi
17. sep 2010

@zefa dik to slonie žradlo poznam robim ho len mi nejako nepasuje na misu

ale ten druhy vyzera byť fajn odpíšem si ho a a uvidím čo nakoniec urobim včera som vynurila ešte tento a sa ho chystam dnes spraviť http://www.dobre-recepty.sk/detail/8082-Śalat-z...

ale som sa pobavila na vyraze že narajbana mrkva 😀 😀 😀

cikyta
autor
17. sep 2010

@fopardi ty si ten výraz ešte nepočula? 😅

denis19
17. sep 2010

@cikyta no výraz narajbaná, dal zabrat i mne 😀 ale co tu bydlím už jsem si zvykla 😀

cikyta
autor
17. sep 2010

@denis19 no ale ty máš prepáčené...ty si z čiech 😅

denis19
17. sep 2010

@cikyta milé od tebe 🙂 Čo inak v tomto počasí porábate? My máme za sebou plicního doktora, pochválil nás a ted opet boxujeme hračky a jak pochopila, že má i ruce, tak vše lítá 🙂

cikyta
autor
17. sep 2010

@denis19 tak super,že vás dr.chváli 😉

Mne Sisa od rána reve,zuri a nič nechce jesť,nič robiť,s ničím hrať,len sa pýta na ruky,chce cicu a aj tak reve.Už má premočenu celu tvár zo slz.Mna bolí ukrutne zub a čím viac herečka reve,tým viac ma to bolí 😔
Aj teraz sa mi tu vála po zemi a reve 😢 😢 😢 😢 😢
Už ma šlak triafa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

denis19
17. sep 2010

@cikyta asi ji tlačí mrak ne? že je tak neklidná 😲 já byla s naší venku,ale i nepromokavá bunda se mi promočila 😀 ted mi tu karolínka bléká na celý byt, neskonale se ji líbí asi vlastní hlas 🙂
a když je sisa na cicke tak je spokojená?

cikyta
autor
17. sep 2010

@denis19 hej,na cice je spokojná,no po chvílke mi z nej zoskočí na zem a zase sa hádže o zem a reve a zuri 🙄

denis19
17. sep 2010

Ty kokšo a co potom v takovém prípade deláš? Ať mám do zásoby rady na príští rok 😲

cikyta
autor
17. sep 2010

@denis19 nič... 😒 Len sa modlím,nech už je viac hodín,nech ide spať ☹
Práve som ju uspala...vychutnávam si ticho...dala som si konečne tabletku na zub a nabrala trochu jedla.

denis19
17. sep 2010

ciky, tak to jsi mne moc nepotešila.....uvidíme co budu psát za rok já 😲 karolínka ted opet usnula, já ti nevím,ale strašne ji unavuje hraní, je to nomální?

cikyta
autor
17. sep 2010

@denis19 je to normálne.Bud rada. 🙂 Karolínka sa chová,ako kážu učebnice 😉
Kdežto táto moja sa musela dnes spolčiť s Luciferom a neunavia ju ani 3 koliečka okolo zemegule 😝

denis19
17. sep 2010

😀 @cikyta no to ti nezávidím, i moje sousedka má akční dcerku,ael není nikde napsáno, že naše bude jiná 😲 já se normálne nekdy i leknu, jak rychle usne u hraní..ono je to na ní asi strašne moc vnemu a bere ji to energii.

cikyta
autor
17. sep 2010

Nemôžem zohnať nejaku peknu dievčensku oteplovačkovú termo supravu na zimu č.92
(Zohnala som,no hned ju predali a teraz maju len malé čislo.Som z toho smutná,lebo to bolo nádherné,kvalitne a len za 20€) ☹

cikyta
autor
17. sep 2010

Ja Sisu uspím LEN na CECKU.Skušali sme s manželom ju uspať aj inak,no aj ked vidím,že chce spinkať,priviera očká....hladkám jej chrbátik,má pustenu rozprávku,tak len čo začne zatvárať očká....tak vystrelí , ako raketa a robí všetko preto,aby NAHODOU nezaspala 😠 Normálne sa až tak strhne a postaví sa na nohy. ☹

denis19
17. sep 2010

no já hledala neco teplého včera pro malou na spaní a také nic ☹ a 20€ je super cena, neboť mne včera paní nabídla domácí obleček za 25€ a to jsem skoro omdlela!!!

lucula73
17. sep 2010

@denis19 no a čo má povedať ja?moj má 8 mesiacov a spí mi za deň 3 až 4 razy...... 😠 úplne bez problemov zaspí,a to si myslím,že by mal vydržať už dlhšie hore, 😒

ciky tak kúp si aj menšiu,na rok budú zase iné.....som ti napísala v heliose 😉

cikyta
autor
17. sep 2010

@denis19 No to je sila že domáce oblečko za 25 € 😝 Na zimu po byte a pod kombinezy stačí aj použitý tovar,aj lacnejší.Nikto nevidí a tak načo pekne veci schovávať a ničiť? 😒 Leto je v tomto ine... 😉

@lucula73 Už som ti odpísala,že tá menšia je nám teraz akurát a nejdem odhadovať,kolko mi za 2-3 mes.narastie a ked jej dám čižmy a hrubý sveter,či sa mi tá suprava ešte viac nezmenší.....
(Vždy som nakupovala vopred všetko krásne plynulo,ale táto zimná suprava ma už "vytáča".Prvý krát,čo mi niečo nevišlo 😀 )

cikyta
autor
17. sep 2010

@lucula73 Glg...............že 3-4 razy hajať................glg 😅
Inak aj ja mám kamošku,ktorej o mesiac starší synšek spával odjakživa viac ako Sisa.A to volám ju von:
-nemôžu lebo spí...........
Volám ju zase von:
-nemôžu,lebo ide spať.........
Sme vonku:
-utekaju domov,lebo treba spať 😝

cikyta
autor
17. sep 2010

Šťastná to žena !!! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre