Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
20. nov 2010

@janicca ano,určite sa ti to len zdá...... 😀

janicca
20. nov 2010

@lucula73 a veru už aj bruško rastie niečo tam už vykuká a celkom je to milé každý deň sa pozorujem ako pekne sa zväčšujem na objeme 😀 😀
tak čo sa týka pračky to poznám sestrin krátky tam dokázal prestať celé hodiny kým sa pralo no bolo úžasné ho pozorovať a že vraj dnešné deti sú náročné 😀 🙂

janicca
20. nov 2010

@cikyta ja si tiež myslím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
20. nov 2010

@janicca 😀 ...veru,a čo mu kúpiť pod stromček?vobec netuším,keď nie je náročný 😀 😝

cikyta
autor
20. nov 2010

@janicca sestrin krátky tam stál...? Aký krátky? 😀

cikyta
autor
20. nov 2010

@lucula73 kupte mu balík pracieho prášku 😀

janicca
20. nov 2010

@lucula73 noooo tak práčku už máte 😀 😀 ja ti neviem poradiť že čo také takému drobcovi pod stromček že by auto ??? určite ich máte doma málo 😀 🙂

cikyta
autor
20. nov 2010

Sisa dostala prvu bábiku až po roku a vidím,že čím má menej,tým si viac váži....Má jednu plačkajucu bábu z jednoty a celý den ju stíska,boskáka,dáva papať,piť,včera jej spievala........iné deti maju schou-schou hodenu v kute a len vymýšlaju z dalšími a dalšími hluposťami.

janicca
20. nov 2010

@cikyta tak cca 80 cm vtedy mal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@lucula73 a nezabudnite na aviváž nech to má na komplet 😀

cikyta
autor
20. nov 2010

Ked mala Sisa 8 mesiacov-to boli jej prve vianoce a dostala také hracie zvieratkove piano,čo robí zvuky zvierat,aj normálne hrá...........knižky,oblečko,taku plyšovu korytnačku,čo ide sama po zemi a vyhráva.....z tej dlho plakala 😀

cikyta
autor
20. nov 2010

@janicca aviváž na mikuláša do čižmy! 😀

janicca
20. nov 2010

@cikyta ja som tiež toho názoru čo sa týka hračiek nič netreba preháňať ja ked to vidím v akom su stave tie hračky tak sa zaprisahávam že odo mňa nedostanú už žiadne auto 😠 😠

cikyta
autor
20. nov 2010

@janicca A vždy im kupiš 😀 SRDCO nepustí 😀

janicca
20. nov 2010

@cikyta napr do čižmy a je ušetrené a poriešené .... 😉 čo sa bála tej korytnačky ?ked z nej plakala

cikyta
autor
20. nov 2010

@janicca Hej ona tak vybrovala a pišťala taku hrôzostrašnu uspávanku na plne gule........(Minule kukala rozprávku a z jednej pesničky sa Sise rozgulali slzy po tváry.Boli sme všoku s mužom,že či je to vôbec možne,že už v takom veku dokáže byť lutostivá,ale asi ano......)

cikyta
autor
20. nov 2010

@janicca No idem niečo zhltať,očvachtať sa vodou a odratavať hodiny do Siskinho večerneho spánku. Zatial páááááááááááá

janicca
20. nov 2010

@cikyta ja veru máš pravdu ale teraz som už presedlala na niečo iné dla možnosti väčšinou im kupujem športové potreby a tomu najmenšiemu nejakú maličkostˇ ved on aj tak tomu ešte nechápe 😉

chorale1
20. nov 2010

ahojte, my sme boli dnes celý deň u babky tak pozerám čo nové. ani som nevedela že zefa zmenila robotu. ja som kupila synovcovi pod stromček obliečky na perinky a v januári má narodky tak som mu také kocky a menžestráky. a nášmu drobcovi asi ani nič nejdem teraz ved on to ešte nevníma a somarín máme doma až až.

fopardi
20. nov 2010

no ja pre našho drobca tiež neviem čo chcela som nejake kocky ale to mu už kupili svokrovci tak my mu niečo ine kupime neviem možno nejaklu hrajucu hračku alebo čo terazs om mu zajednala taky chodak nie ako pavuka ale že sda bude mocť toho iba pridržiavať tak možno u toto dame pod stromček alebo ja neviem

no a synovcom vždy im nakupim vela na vianoce aj na mikulaša a oni su ešte aj narodeny jeden 6-teho a druhy 7-meho decembra tak vždy tam ideme ako ježiško mikulaša zasadne do tašky im davame no a hračky su samozrejme použitelne ešte tak do začiatku januara a potom ende takže žiadne drahe im nekupujem iba take najlacnejšie iba aby velko vyzerali a radšej im kupim viac -nevedia si to šanovať vobec pochybujem že je tam čo i len jedna vec ktoru sme im kupili ešte použitelna raz sme kupili s mm taky velky hrad no už z neho asi nieje nič tak škoda penazi

lucula73
20. nov 2010

no baby.... 😀 ..ale ten prášok a aviváž by asi boli najužitočnejšie 🙂

ale autíčka veru nemáme,asi len dve....zatiaľ sme to nekupovali a veronika nemala...tak snáď jedno ježiško donesie 😀
a hneď po sviatkoch máme narodky,tak zase dačo 😝

zefa
20. nov 2010

mne sa to zomlelo za 3 dni...ja som bola s deťmi 10 dní na očr a v stredu mi končila...od štvrtka som mala nastúpiť do iných potravín(zn.KORUNA) odišla tam kolegyňa z Lidlu a stiahla ma tam,že lepšia prac.doba hoc na 2 smeny,ale končí sa tam normálnejšie než v Lidli....no a v Antony som bola ešte v lete na konkurze a slúbil ma zobrať do konca roka,lenže miesto mňa zobral 2 z úradu práce a mne volal,že tak po novom roku aj mňa vezme..no v pondelok mi volá,že prepustil jednu z tých nových a ja môžem nastúpiť,takže som v stredu ukončila očr a aj na stredu ukončila pomer v Lidli a od štvrtku robím tam....on plánoval zas spustiť na dve smeny,no zatiaľ stále robí na 1 smenu,takže mi to max.vyhovuje od 6.00-14.00h
ciky a presne ako píšeš v Lidli bolo všetko čo si spomenula......ako príklad....smena plánovaná od 13.00-22.30 no končila som o 23.30..domov pešo a ľahla som si o 01.00,alebo ranná....od 5.00-13.00...končila som zásadne asi o 15.30-16.00 a ostatné radšej nespomeniem....neviem kto všetko to tu číta.....deti som videla pomaly na fotkách iba 😢

lucula73
20. nov 2010

@zefa tak snáď to bude lepšie,aspoň to tak vyzerá 😉

fopardi
20. nov 2010

@zefa poviem ti že v každom liedli to je asi takto s tym časom ☹ tak snead sa ti bude viac pačiť v novej robote 😉

chorale1
20. nov 2010

@zefa tak super že sa tak zadarilo s robotkou.
dobrú noc babule ja mám toho dnes akurát dosť.prišli sme od babky začala som trochu upratovať lebo zajtra čakáme návštevu a to zajtra ešte variť a mám aj schody a suterém vo vchode 😒 a ešte doupratovať. a ešte mi je blbo zjedla som čerstvé kapustníky u babky a je mi ťažko 😝 takže idem papa

fopardi
20. nov 2010

@chorale1 pa a dobru noc ja mam nejake žrave chute mam chuť na niečo slane ale neviem na čo tak pašem makovník 😀

kamka17
21. nov 2010

pekný deň prajem bambulky... 😎 😎
mala som trochu absenciu kvoli počítaču, ale už by to malo byť ok...pozerám, že a tu toho udialo celkom dosť, tak @lucula73 dúfam, že Matúškovi sa rýchlo vylieči rozbitý noštek..posielam pusinku...
@zefa držím palce v novej robotke a nech sa aj dorbci držia v školke, aby si nemusela zas očrkovať 😉
@fopardi ako to vyzerá s tou tvojou mrchou??

my sa máme inak celkom dobre, boli sme v piatok na poradni, malá váži 2740g..teda v piatok vážila, odvtedy hádam trochu pribrala, lebo papá ako divá, hlavne keď nevystihnem správny čas, tak vreští ako keby už v živote nemala jesť...ale okrem tohto vrešťania iné nepoznáme, fakt je strašne zlatá, za čo jej teda ďakujem, aspoň nemám veľký stres...a ak si spomínate, chystala som sa darovať mliečko pre ostatné bábatká v nemocke...no ako som začala, tak som aj skončila, lebo jeden deň som mala mliečka dosť a na druhý deň mi začalo odchádzať, že ledva pre nás som odsala 😔 ...tak som to darovanie musela zrušiť, čo ma hrozne mrzí, lebo som chcela pomocť aj iným deťúšikom...no nevyšlo to 😢 😢 našťastie sa mi mliečko zas rozbehlo, ale už nejdem stresovať, radšej si nemrazím plný mraziak pre nás

romy01
21. nov 2010

ahojte

denis ako ste vcera docestovali? Karolinka si pospinkala ?
posli mi cez ip adresu kam ti mozem poslat fotky

cikyta
autor
21. nov 2010

@kamka17 Mliečko nabehne............ono to mierne kolíše. Začni piť kopec vody a nabehne 😉 Možno si pozabudla chvílku 😉

Inak - predala som cez bazar topánky. Samozrejme som ich aj skor poslala.Na učte mi nepribudli euráče za ne a ani sa dotýčná neozýva 😠 Je to 2 týžden a ešte stále naivne verím,že ma nikto neoklamal,iba sa jej niečo stalo...príklad,ochoreli,su v nemocke s malou, pokazil sa jej pc...atd...atd 😠

denis19
22. nov 2010

@cikyta dobré ránko...ver Ty milá dušičko, neboj ona se panička zpamatujie a pošle co Ti patrí.....a když ne , tak ji botky potom neboudou sloužit..on to život zarídí.....

@romy01 cesta byla super, vždy by mohla slečinka takto usnout 🙂

chorale1
22. nov 2010

@cikyta denis má pravdu ak neprídu peniažky topanky určite nebudú služiť ako majú. možno skôr možno neskôr ale určite nesplnia účel ktorý si pani predstavovala. všetkým pekný dník 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre