Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kuspitka
5. jan 2011

Ahojte dievčatá...ako sa máte?

cikyta
autor
5. jan 2011

Oprava.....bola to becherovka,nie fernet 😀

@kuspitka ahoj. ty sa pochvál 😉

kuspitka
5. jan 2011

@cikyta my nič moc moja.učíme sa zas papať lyžičkou ,ale nejako sa nám nedarí...

chorale1
5. jan 2011

kuk 😉
ako sa máte? my už ideme k lepšiemu dnes už nemáme ani teplotu takže už úsmev na tvár 🙂 i. inak dnes som volala kamarátke a chytili to isté, dnes boli u doktorky. takže je toho asi viac. a vy babule čo máte nové? sisinke prajeme skoré uzdravenie. papa

kamka17
5. jan 2011

@chorale1 to som rada, že sa Adamkovi polepšilo 😉 😉 len tak ďalej 😉
my máme dnes za sebou veľmi náročný deň ☹ ☹ bublinka spala dnes dohromady asi 3 hodiny aj s nútenou prechádzkou,...to už som z nej bola zúfalá, tak som ju išla vyvenčiť, lebo vonku zvykne zaspať a potom ešte doma dospáva...no dnes sa zobudila už vo výťahu a bolo po spánku 😒 teraz som jej dala mliečko z fľašky, tak konečne zalomila, hádam jej to vydrží trochu dlhšie ako cez deň...
a zúfalá som zas aj z toho môjho mliečka, lebo dnes zasek dokopy nič a míňajú sa už aj mrazené zásoby 😅 😅
ale nakúpila som čaje, tak hádam pomôže...ešte je to možno len skrz kramy, lebo dnes prišli...tak dúfam, že keď odídu, tak sa vráti aj mliečko 😅

fopardi
5. jan 2011

@kamka17 škoda že mate take trapenie s mliečkom presne sa mi vracaju tie okamihy ked som toto riešila ja dodnes s tym niesom vyrovnana ☹ ale snad to pri dalšom zvladnem
dnes som sa objednala ku dr. ešte stale mi mrch mrchata neprišla no ako nechapem čo to ma znamenať ale všetko možne mi ide hlavou -iba si potom namyšlam somariny už ma napadlo aj či nejdem do prechodu ved sa stava ja take no som zvedava čo navrhne dr. ved to asi nieje normalne ked mi to takto štrajkuje

kamka17
5. jan 2011

@fopardi no veru som z toho mliečka aj ja zúfalá, ale ja mu verím, že sa rozbehne 🙂
a asi by ma švihlo, keby mi takto haprovala mrcha...našťastie som s ňou nikdy problémy nemala a aj po pôrode mi zas nabehla...len si to zas musím začať značiť, nech v tom mám nejaký prehľad 😅 tak držím palce, nech to u teba nie je nič vážne, potom daj vedieť, čo dokynka povie 😉
a idem do sprchy a trochu sa natiahnuť, kým sa tento môj zázrak zase zobudí hladný
pekný večer a dobrú noc

chorale1
5. jan 2011

@kamka17 teraz večer už Adamko vymýšľal riadne somariny takže už viem že je zdravý 😀 no ale radšej. ja som tiež mala dni ked som myslela že končím s mliečkom, ale potom sa to vždy rozbehlo. hovoria, že je dobrá aj rascová polievka, kôpor no mne to moc nepomáhalo ale vyskúšaj. mne najviac zaberal jablkový džús, vinea alebo najlepšie bolo hrozno ale jadrá som vypľúvala aby ma nezdúvalo a malého tiež. ale každej zaberá niečo iné treba skúsiť. držím palčeky aby sa to ešte rozbehlo. aspoň že si dala do toho mraziaka ked bolo dosť mliečka.
@fopardi bože ty nemysli na žiadny prechod prosím ťa 🙂

chorale1
5. jan 2011

@kuspitka ahojte kočky akurát som pozrela albumík, krásna je kamilka 😉 musím aj ja pridať nejaké fotky ale teraz sme sa trápili s chorobou celá family takže nebolo času.

cikyta
autor
5. jan 2011

@kamka17 Cez krámy mám aj ja menej mliečka+Sise vtedy velmi ani nechutí. Je to každý mesiac tak.Takže to prejde,uvidíš!!!

cikyta
autor
5. jan 2011

@kamka17 Velmi ti držím palce! 🙂

chorale1
5. jan 2011

@cikyta dobrý večer pani opatrovateľka, ako sa majú pacienti?

cikyta
autor
5. jan 2011

@chorale1 Ahojky. Som rada,že je Adamkovi lepšie 😉
No ja už musím isť. Sise je dnes najhoršie za celé dni ☹ a spinká tak,že stále plače. Každých možno 10-15 minut ju tíšim a preklínam tie hrče soplíkov v nošteku a hrdle,ako chrčia a dusia ju ☹
Tak dobru nôcku.....musím isť ku nej.

chorale1
5. jan 2011

@cikyta posielame božtek, viem čo to je ked je dieťatko choručké. ja som si aj poplakala pri adamkovi. držkajte sa diebčence 😉

fopardi
5. jan 2011

@cikyta ☹ maš to fakt ťažke ☹

chorale1
5. jan 2011

@cikyta ozaj my sme mali na rozpúšťanie soplíkov physiomer, je to fakt super vec. odporúčam

zubrienocka
5. jan 2011

@lucula73 Ahoj, akurat cakame na vysledky z druheho spermiogramu. Asi sa podujmeme na nejaku tu konzultaciu, nech nam poradia, co dalej. Nechcem zbytocne cakat, ale ani nic unahlit...

zubrienocka
5. jan 2011

@zefa Ahoj, viem,ze nie je na co cakat, ale stale si vravim, ze to este musime skusit prirodzene, ze asi niekde robime chybu... V kadzom pripade zajdeme do Heliosu na nejaku tu konzultaciu, nech nam poradia 🙂

lucula73
5. jan 2011

@cikyta ano,promethazin sme mali aj my párkrát pri veronike,inak z neho keď si prečítaš príbalový leták-nechcem strašiť,ale ja som bola normálne na pochybách,či ho použiť,ale dali sme ho,to dávajú na tie hnusné nočné kašle 😠
Tak tých susedov vám nezávidím ☹ ..ale sťahovať sa asi nebudete,že? 🙂

lucula73
5. jan 2011

@zubrienocka tým nič nepokazíte,ak pojdete na konzultáciu............aspoň uvidíte,aký majú na to názor odborníci 🙂 ...a rozhodnete sa sami,ako ďalej 😉

zuzanka7834
5. jan 2011

@fopardi @zefa Dakujem za info, ja som velmi zvedava, co vypovie moja krv koncom mesiaca... Zefa a Tebe skakal tiez TSH? Musia byt frajeri v Lubochni... to mi pripada takmer neuveritelne na slovenske pomery, ze nieco nasili tak na mieru. Skoro ako doktor House 😀 😀 😀

Inak mne sa dnes konecne zacalo spinenie, takze zajtra-napozajtra sa spusti riadna mrcha. No co, aspon mozem zacat so stimulkou... Potom Vam dam vediet, ci pomoze 😉

brmbolcek
6. jan 2011

dobre ranecko 🙂 🙂 🙂

u nas slniecko 😎 😎 😎

@cikyta tak ako je nasej princeznicke SISINKE ? uz je to o nieco lepsie ? mas to teraz narocne dvoch marodikov ☹ ☹ ☹ , ved to nebude trvat vecne a jedneho dna slniecko vide a Sisinke usmev na tavricke 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@kamka17- ...hovori sa , ze zena ked ma menzes a dojci alebo odsava je mliecko vtedy menej chutne a horkejsie ci take trpkejsie .... dopuj do seba co najviac tekutin a polievok smotanovych atd...daj si aj cierne pivko a pi cajiky co si si kupila , nebojkaj daj tomu cas mliecko by ti malo opat nabehnut 😉 😉 😉
ja som este nemala ani najmensi naznak s mrchou a to som uz 3 mesiac bez....

kamka17
6. jan 2011

@brmbolcek no veď ja som svoju ms tiež nečakala tak skoro a prišla hneď po 6tonedelí...potvora 😠 😠
a dnes som si poplakala aj ja pri malej, lebo to, že stále má plné dutiny a huhne akosi prežijem, lebo dýcha sa jej ako tak ok, ale hnevá ma, že začala po každom jedení vygrckávať...vlastne len takú vodu, ale je to na nervy, lebo čo zje tak ide von a potom jasne že je v kuse hladná a nemám ani prehľad, kedy jedla a tak jej dám zakaždým, keď si začne cucať ruky...a samozrejme rozmrazené z fľašky, lebo však cicíky zase majú dovolenku...ešteže v noci fungujú 😅
čistý stres mám sama zo seba
@chorale1 existuje aj physiomer pre bábätká?? lebo ten čo mám ja je síce fajn, ale ja mám z neho nepríjemnú chuť, tak si neviem predstaviť, čo by robila Paulínka, keby som jej ho strekla do nošteka 😅 😅
a nech už je jar alebo čo, lebo tieto výkyvy počasia sú tak dobré na porazenie, to neni ani zima ani teplo ani nič... 😒 😒 😖
jo a pekný slniečkový deň prajem všetkým 😎 😎 😎

fopardi
6. jan 2011

@kamka17 to s vygrcavanim vody sme mali aj my a nielen po jedle ale aj napriklad dve hodiny po najedeni a to že si Pavlinka cmula ruky nieje preto že je hladan - deti maju saci reflex preto to robia neriead sa tym skus radšej počkať a daj jej po cca troch hodinach alebo po troch hodinach sleduje kedy začne byť nervozna lebo aj nie každy plač znamena že ma dieťa hlad naš drobec tak plakaval zo začiatku že až normalne ričal ričal asi 10 minut a v sekunde zaspal čiže to bol plač lkebo chcel spať leby ho niečo bolello tak nezaspi ale plakal by dalej všetci sa tu na mna pozerali že čo s nim nič nerobim ale ja som vedela že chce len spať 😉

brmbolcek
6. jan 2011

@kamka17- a dobre ti odgrgne po papani ? ono je to normalne ze vygrcne , dieta vypije tolko kolko potrebuje a co ma navyse vygrcka 😉 😉 😉 tak nebojkaj to je v poho a rano si jej dala z flasky rozmrazene ? skusas odsavat ci nieco ide ? Ono to odsavanie je dobre v tom ze vies kolko vypije s flasky ale narocne na cas .... A kojenie je zase dobra ved ze hned ponuknes 🙂 🙂 🙂 Ale ber ohlad aj to ze je Paulinka chorucka a neplac lebo to mliecku ani malej a toboz uz nie tebe neprospieva , viem clovek je citlivy podrazdeny a unaveny a ked vidis take malicke tak veruze ti aj slza vyhrkne .... skus jej dat aj cajik detsky 😵 😵 😵
...a tie rucky moze cucat aj z toho ze ju svrbkaju dasienka , uz sa vam ozyvaju zubky 😉 😉 😉 u nas je to uz na dennom poriadku 🙂 🙂 🙂

zefa
6. jan 2011

@zubrienocka neviem síce koľko máš rokov,čo všetko si prekonala atď....no návštevou odborníka nič nepokazíte,len získate...držím palce a bodaj by to šlo prirodzene,to by bolo úplne supiš 😉
@zuzanka7834 ono s tým TSH je to tak............krutá slovenská realita..budeš chodiť s tým istým problémom k 3 lekárom,ktorý budú ordinovať dvere pri dverách.....jednému príde výsledok taký,druhému onaký a 3 úplne od veci......je to tým,že máme labáky vybavené od rôznych výrobcov a každý výrobca takýchto prístrojov má iné normy a ináč sú tie prístroje naciachované.......to znamená nejednotnosť výsledkov a doplácame na to mi pacienti 😠 😠 😠 ...dúfam,že si pochopila 😉 ..............a Ľubochňa je to špičkové centrum na liečbu porúch šž a cukrovky ,čo na SK máme....nenadarmo tam chodí komplet celé slovensko od západu po východ + čechy+maďari+rakúšania.....naše celebrity ako napr.Maťa Moravcová,herci,speváci..............nuž chvíľu to trvá,kým sa to "ušije na mieru",ale čo pre dieťaťko neurobíš?

cikyta
autor
6. jan 2011

@lucula73 Večer sme dali Sise ten sirup a zaspala do 2 hodín. Spala velmi tvrdo,ani nekašlala,ale po hodinke už mrnčala na mlíčko...a toto sa opakovalo každu hodinu do rána...

(S mužom sme sa už smiali,že ju kebyže operuju,tak sa po hodine zobudí aj s tej najsilnejšej narkozy....zleze zo stola a pýta mlíčko!) 😀 😀 😀

cikyta
autor
6. jan 2011

@kuspitka A doteraz ste ako papali,ked nie lyžičkou ??? 😅

cikyta
autor
6. jan 2011

@brmbolcek Nejdem nič dopredu chváliť,ale kusoček je to s kašlíkom lepšie. Siropček na noc pomohol,aj ked z neho nieje malátna a spavá 😀 ako sa dušovala dr.že sa nemáme zlaknuť,lebo bude velmi spať 😀

cikyta
autor
6. jan 2011

@zubrienocka My sme si tiež mysleli,že robíme niečo zlé s mužom a stále sme chceli skušať prirodzene.......Dokial sme nenapochodovali do helíku a tam zistili diagnozy a chyby mne,aj mužovi,z krtorých by sme mohli skušať celý život a NIČ ☹
Každopádne vám držím palčeky. Rozhodujuci je ten prvý krok,to prve odhodlanie a následné sa UPLNE VLOZENIE do ruk Heliosu.Potom je to už lepšie. Vtedy začneš mať pocit,že robíš pre to malinké....všetko už aj po odbornej stránke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre