Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
24. jan 2011

Pripájam sa k blahoželaniu Timotejkovi !!!!!!!!

@liviaf14 nuž,až jedneho dna príde a vymení ťa za frajerku 😀 (v našom prípade za frajera 😉 ).........hm.........niečo mi napadá 😅

liviaf14
24. jan 2011

@cikyta 😀 😀 😀

kuspitka
24. jan 2011

aj my blahoželáme Timotejovi...a všetko dobré mu prajeme

chorale1
24. jan 2011

ahojte,
Timkom všetko najlepšie k ich sviatku 🙂
tak dievčence my to máme tiež pestré. my sme krásne zaspávali v postieľke a krásne sme spávali aj v noci. dnes je to už ale minulosť. ako bol v decembri prechladnutý naučila som ho zaspávať na rukách, zo začiatku to trvalo 5 najviac 10 inút ale teraz je to aj 45 minut. dnes som začala akurát znova ho učiť zaspávať v postieľke, doobeda to celkom išlo, teraz spí v kočíku tak uvidíme večer 😒 a spanie v noci už bolo celkom dobre a zas je to na ho..o. každú hodinu mrňal a miesil sa a o pol 4 sa posstavil akože dobré ráno 😠 dala som mu mlieko, potom sa pokakal a zaspal o pol 6 do 6,15. do 23,30 spal pekne potom nastala zmena.takže som chorá z toho, dnes mu idem vyskúšať dať na noc kašu, uvidíme.ale vidím že každá sa tu trápime s niečím 😒
inak neviem ako je u vás ale tu sa teraz strašne zatiahlo a začína snežiť.

kuspitka
24. jan 2011

my sme este dnes nespali to bude hroza

liviaf14
24. jan 2011

@chorale1 fíha, u nás ešte stále svieti slnko, snežilo tu večer včera.
aspoňže nie sme s tým spánkom sami, takto z toho nerobím až takú vedu, hádam sa raz naučí drobec zaspávať aj sám. 😉
timotejkovi všetko naj naj 😵

kamka17
24. jan 2011

tak aj mňa "teší", že s tým spaním nie som sama, ale keď mne je s malou v tej veľkej posteli tak fajne, keď sa človek díva na to nevinné bábo, ako krásne búva...no ja viem, že to nebude večne malé nevinné bábo a že čím menej "zlozvykov" ju naučím, tým lepšie, ale tak šak....aspoň si potom môžme navzájom dávať rady, ako na to...ale určite mi nehrozí také, že nechať v postieľke vyplakať...minule som ju asi 3-4 min cez deň nechala revať a šak som revala potom s ňou 😢 😢 😢 veď to je najhoršie, čo môže byť pre to malinké

a @kuspitka určite si prestaň všímať tie múdre mamičky, ktorých dokonalé deti už nenosia plienky, chodia pomaly v 7-8 mesiacoch...veď to je choré, aby sa deti posudzovali podľa nejakých chorých tabuliek, nie sú to predsa stroje, keď Kamilka bude chcieť cikať do nočníka, tak to urobí a takisto urobí aj ostatné veci, ako každé dieťa a je úplne jedno, či to urobí teraz alebo za mesiac, takže hlavu hore, hlavne sa nestresuj ty a bude bez stresu aj Kamilka... 😉 😉 😉
veď keby som ja moju bublinku mala riešiť podľa tabuliek, tak by som asi ošedivela...

fopardi
24. jan 2011

@kuspitka ani ja nepoznam žiadnu matku ktorej dieťa by bolo v roku bez plienok asi ti to hovorí iba nejaka zakomplexovana krvava ktora potrebuje zakryť svoje nedostaky pochybujem že jej dieťa je v roku bez plienok
poznam osobne taku ktora potrebuje byť vždy niečo viac ako všetky ostatne už terza mi je luto že naš drobec sa bude hrať s jej dieťatom ktore -predpokladam bude povyšenecke po nej lebo ho bude ku tomu dennodenne viesť ☹

Timkovi aj ja prajem všetko naj naj 😉

a ku uspavaniu ked bool naš drobec menši tak sdom ho davala cez den spať do lehatka ked sme lehatko odložili tak som ho začala cez dne uspavať na našej postely a tam ho ja nechavam spať cez den a večer ho uspavam na podtely tiež a ked tvrdo spi tak ho preložim do postele

kuspitka
24. jan 2011

@fopardi ja snov rada buvam,len musim mysliet aj nato,že ked bude druhe tak bude musiet buvat v postielke svojeje

chorale1
24. jan 2011

@kamka17 plne súhlasím. celé tie ich tabuľky môžu ísť do prdele.každé dieťatko ide svojím tempom, a ved my dospelí sme tiež rôzny o čom by to potom bolo 🙂
@kuspitka a ty sa pousmej nad tou trubkou, čo jej dieťa nemá v 1 roku plienku. podľa mňa je to nereálne. možno ju nemá ked sedí na šerbliku 😀

kuspitka
24. jan 2011

inak som dala nove foto

fopardi
24. jan 2011

@kuspitka to jasne ved aj my s tym ratame ale dovtedy bude kamilka väčšia abude saq snou dať zas inak komunikovať ako je to dnes tak neboj zvladli to ine mamy tka to zvladneme aj my všetky 😉

lucula73
24. jan 2011

jej čo to tu čítam?vy sa chystáte do Bojníc? 🙂 .tak to sa pridáme aj my 😀

@kuspitka musím ti napísať aj ja,že všetky dievčatá tu majú pravdu,čo ti napísali.ja osobne nepoznám jediné dieťa,čo by bolo v roku bez plienok 😉 ...a príde leto,o moc lepšie sa ti bude učiť na nočník 😉
my skúšame sa posadiť,vydrží tam chvílku,ale to ho musím stále zabávať a keď mi dojdú nápady,tak koniec trónenia 😀

fopardi
24. jan 2011

moj postreh ešte ku tym plienkam že väčšinou dieťa v 2a polroku ešte nosi plienku na noc ale možno su v tvojom okli nejake turbo matky a deti take uvedomele že doakžu v roku ovladať cikanie 🙂

lucula ahoj 🙂

lucula73
24. jan 2011

no už tu asi nik nie je 🙂
@fopardi s tou dietou som začala dnes,takže prvý deň za nami 😀

veru,moja dcéra nosila plienky v noci do 2rokov a 3 mesiacov...........cez deň sa pýtala ale veľmi skoro,od 14m,ale bolo leto,tak to bolo super....

denis19
25. jan 2011

Dobré ránko...u nás je super mráz........ 😠
@liviaf14 nemoc nás obešla, tak je to super.....jupíííííí
@lucula73 tak to držím palec holky @fopardi na dietu, jsem zvedavá jak to zvládnete...dávejte prubežne info 🙂

@kuspitka vidím,že jsi rešila nočník...neblázni holka....roční dítko bez plen? To není normální...moje neter sice od devíti mesícu dávala signály,ale to proto,že ji smrdelo hovínko a nesnášela to...ale jinak nikoho neznám...teda mimo signálových maminek,které od narození odmítají plenu a sleduji signály dítka a tvrdí,že je to jednoduché a prirozené..no mne je to prirozené jako mikroteňák!
Prominte,že jsem se tak rozohnila,ale nemužeme preci chtít,aby roční dítko nemelo plenu, aby osm mesíční dítko chodilo vzprímene a samo jedlo! Už mi ty knihy lezou na nervy a proto jsem je prestala číst a je mi dobre na duši...každá máme jiný poklad doma, každá dokonaly a každý ten poklad bude stejne delat to co on chce!!!!

cikyta
autor
25. jan 2011

Dobre ranko želám všetkým....
Pomoc 🙄 čo varite?

denis19
25. jan 2011

@cikyta tekvicový prívarok a vajíčko, bude to u nás pro slečinku premiéra 😀

cikyta
autor
25. jan 2011

@denis19 hm,mnamky. To jej bude chutiť 😉 Detičky maju radi prívarky 🙂

kamka17
25. jan 2011

@cikyta no my máme od včera zvyšok francúzskej polievky, zvyšok mletého mäsa od špagiet, uvarenú údenú kosť (z vývaru som chcela robiť fazuľovú polievku, ale som zistila, že nemám fazuľu 😅 ) a ešte mám v chladničke karfiol, takže niečo z tohto nakombinujem...asi len ten karfiol podusím, k nemu varené zemiaky a do toho mletého mäsa hodím fazuľu z konzervy a bude chilli con carné na zajtra... 😉 😉
no asi som ti ale neporadila, lebo toto asi nie sú vhodné jedlá pre Silvinku...ale tak možno karfiol s vajíčkom...alebo nám prezraď, čo máš v chladničke a poradíme 😉 😉
@denis19 máš veru pravdu, že nie je dobre mať veľa informácií, lebo potom mám pocit, že som najhoršia matka pod slnkom, lebo moje dieťa nerobí to, čo by podľa tých "múdrych" kníh malo robiť...a tie bezplienkové bábätká...no tiež chorý nápad...radšej si budem užívať spokojné pokadené bábo s plienkou ako len sledovať, či mi vyšle nejaký "signál" že aha mama, teraz idem cikať...ale tak každý nech si robí ako uzná

jo a pekný deň prajem všetkým...u nás zase kydá, ani vonku sa nebude dať ísť... 😒 😒 ☹ ☹

chorale1
25. jan 2011

ahojte, viete čo sa mi ráno stalo?išla som do bankomatu vybrať peniaze,celú cestu opatrne držím kartu v ruke aby som nestratila, prídem do bankomatu už idem vopchať kartu a pozerám - a ja som si zobrala kartu na autobus 😀 😀 😀
@kamka17 u nás tiež kydá. ráno bol aj mrázik, teraz ani neviem koľko je stupňov.
@cikyta my máme polievku fazuľovú takú ako chcela kamka robiť, bravčové na prírodno s ryžou. a drobec má rascovú polievočku a brokolicovo kelový prívarok so zemiačkami 🙂
inak na noc sme dali kašu, do polnoci sa každú hodinu pomrvil, potom sme sa o 2,30 najedli a spal do 5,45 takže o niečo lepšie ako predchádzajúce noci 🙂

lucula73
25. jan 2011

@denis19 aj ja som práve dovarila tekvicový prívarok a vajíčko 😀 😀 .a nám bryndzové halušky 😉

lucula73
25. jan 2011

teda oprava halušky mm a mne idem variť kapustovú polievku ☹ 😀

domcek
25. jan 2011

Ahojte, @cikyta ako dopadlo vikendove cici blues...?
MY sme to vyskusali jednu noc tak , ze sme si s polovickou vymenili miesta. Zaspala jasne ze na cice o 22,30 prebrala sa normalne az o 2,55 vstal ku nej tato ja som cusala pod perinou aby ma nezbadala. No a skusala ho teda skusala, najskor placom, zurenim, kopanim potom 3x zaspala ale ked s aju pokusal dat do postielky tak sa vzdy prebrala.
To trvalo do 4,15 a potom slecna zmenila taktiku ked zistila, ze plac a zurenie nefunguje tak sa psadila v pstielke a hrala sa tap tap tapusky, a potom na schovavacku s poza postielky na tata. No a o 4,40 som sa rozhodla ze uz zasiahnem tak dostal uz cicu juuj to bola radost aj ked pila len chvylku potom zaspinkala a spala do 8,35 potom zasa cica a spali aj s tatom do 10,00.

domcek
25. jan 2011

Ideme hadam von do tej zimy u nas je -5,00 😅

cikyta
autor
25. jan 2011

@kamka17 Sisa pava už normálne všetko. Ved aj včera papala fazulu. 😉 Co mi nechce velmi jesť,tak to surove ovocie. Zelenina je pohode,ale to naše nešťastne sladke ovocie je bléé 😝

@chorale1 😀 😀 😀 😀 😀

A noc bola výborná. Bola hore možno len 3 krát 🙂

cikyta
autor
25. jan 2011

@domcek cici blues sa nekonalo,lebo mi ide zase na týžden drahý het,tak sme to preložili o týžden 😀 Ala začali sme ju budiť ráno o pol 7 a velmi dlho trvá,kým vstane 😅 Potom ide skor na obed,skor večer a je to tak ok. Musím ju učiť,lebo ak mi začne chodiť skoro ráno do školky,to bude iný šok,kedže mi zvykla spinkať do 10 !
Tie ceckove prestavky neratam 😉

kamka17
25. jan 2011

ideme von...lebo by sme spali nevieme ako, takže aj varenie sa pre dnešok odkladá 😅 😅 😅

liviaf14
25. jan 2011

ahojte,

@cikyta super noc, paráda 🙂
babulky, tie ktoré máte detičky staršie ako rok, prosím vás, kedy ste im začali jedlo trošku soliť, hneď po roku, či neskôr? ja len informačne, ako sa mám zariadiť potom 😵
inak u nás noc otrasná, od 1.30 do 5.00 sme boli hore, dokola cicík a pobehovanie po posteli 😕

cikyta
autor
25. jan 2011

@kamka17 pápá...............ty si môj človek 😀 😀 😀 😀 Tiež sme boli doobeda vonku a vykašlala som sa na celé varenie 😀 😀 😀 😀 😀 Sise som rozmrazila prívarok,ja som si kupila koláče a večer si urobíme chlebík vo vajíčku 😀 😀 😀 😀

@liviaf14 No tak toto tak presne neviem,ale viem,že do roka som bola prísna , čo sa týka soli , potom si už sem-tam uždibla sama z nášho osoleného jedla,či slanu tyčinku atd.....Myslým,že v lete už boli prve prehrešky a mierne prisolenie 😉 To mala 15 mesiacov.
Teraz papa naše jedlo,ktore je niekedy osolené,niekedy nie a dávam jej aj kupované výživky s hotovým jedlom občas,kde nieje vobec sol,ale ona mrška malá už nad tým ohrna noštek a veru občas jej to prisolím ,ale pssssst 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre