Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
1. feb 2011

idem vás dočítať, som tu nebola od rána poriadne. a inak dneska sme zažili šok, skoro nás na prechode zrazilo auto, boli sme s malým v kočíku v meste. zišli sme na prechod, čakali až nejaké auto zastaví a keď zastavilo, dvaja ďalší idioti na autách za týmto stojacim autom ho začali predbiehať a skoro do nás rovno v strede prechodu, hrozný pocit ☹ 😢 😠

liviaf14
1. feb 2011

ja sa pridávam do klubu, tiež milujem upratovanie, pranie, keď vyvesím čisté prádlo, alebo aj žehlenie. ale teraz pri drobčekovi je to také všetko v pokluse, nemám kedy si to vychutnávať 😅 presne, aj ja zbožňujem sedieť vo vyvetranom, vyumývanom dome, doslova si vychutnávam čistotu, ale teraz nám umytá podlaha vydrží tak asi 2 hodiny, lebo hneď drobec nakvapká čaj, natrúsi....... 😀

fopardi
1. feb 2011

ahojte tak u mna tiež tak milujem pratanie čiste okna vonu čistoty ale teraz nemam na nič čas ved ani tu fotku som vam nenascanovala tak ked bude čas vaM ju tu dam a potom napíšem aby ste pozreli 😉
ale dnes uspech drobca som po uspati cez den dala do postielky& a požehlila som skoro celu kopu pradla tak super obedik som si dnes navarila tak že som si objednala pizzu lebo dnes som mohla no a zajtra zase ovocny den 😉

cikyta
autor
1. feb 2011

@liviaf14 Fuha,ten pocit poznám. Stalo sa mi to tiež na prechode a s kočikom. Tam chýbalo hádam 5 cm a sme "sejmute". Ja som sa vtedy normálne rozklepala,neurobila chvýlu žiadny pohyb a potom som sa rozrevala nad tým aké STASTIE sme mali a hned som volala mužovi.To bolo v lete a to auto preletelo tak,že som citila silný vietor...fuj

Ja som uchyl na žehlenie......a nenávidím varenie.

Inak zázrak.....Sisa mi od pol 9 spí.
Počula ocka cez tel.mobil a potom že HOPA OCKO ! A išla skákať po postely...tak som ju schladila,ukázala cecok a ona ho hňapla......až zaspala !

Ale muž mi ide aj na druhý týžden preč,takže naše odstavovanie je v riti....
A všimla som si,že čo sme 2 týždne same dve ženy doma,začala byť na mna naviazaná. Dnes sa predviedla v detskom kutiku.....
Deťom stále ukazovala s krikom že:
-To je MOJA stoličkááá! To je MOJA bábikááá!
A ked prišiel malý chlapček,ktorý mi chytil nohu,tak dostala normálne záchvat a že:
-To je mojááá mamičkááá !
A revy 😢
Tak toto som u nej ešte nezažila... ☹

cikyta
autor
1. feb 2011

Toto moje chudiatko celý den robilo.
Cez vchodový telefon na zvonce kecala že:
-čav...ocko...ideš ? Máte ešte stromček? A kávu ? Ideš ocko. No...čakám...čáv....

A je to paradne dolu počuť 😀

fopardi
1. feb 2011

🙂 no aka herečka 🙂

lucula73
1. feb 2011

joj,však som vás ledva dočítaalaa..............................ja upratovanie neznášam 😝 ,radšej budem variť 😀 ,takže kto chce,može prísť upratovať a ja mu napečiem 🙂 .

@cikyta no zlatučká je....len ocko asi nepríde tak skoro 😕 🙂 .koľko ti asi meria Sisa,nevieš? 😉

cikyta
autor
1. feb 2011

@lucula73 Meria 88cm.

lucula73
1. feb 2011

@cikyta ,lebo sa mi zdalo,že aj moj je oproti klučke taký dlhý,ale našťastie nie 😀 ,my máme asi 80cm.

cikyta
autor
1. feb 2011

@lucula73 Sisa patrí medzi vyššie detičky. Aj pršteky má viac dlhé,aj nožičky...takže bude vraj vysoká klaviristka 😀

Dobru nocku............................................................. 😔

kamka17
1. feb 2011

no asi už nikde nikoho, tak aspoň dobrú noc želáme 🙂 🙂
@cikyta hmmm...no Silvinka asi prichádza do toho obdobia, že je vzťahovačná a upätá na teba a svoje veci..a to s ockom mi príde také smutné, že jej asi riadne chýba ☹ ☹
@liviaf14 ty kokso, šak mi až zle prišlo, len som to čítala...ale tí dnešní šoféri ma veru tiež riadne vytáčajú 😠 😠
a zistila som baby super vec...že aj keď kojím, tak môžem ísť do sauny, tak už sa tam aj vidím, hneď budúci týždeň naklušem...

cikyta
autor
1. feb 2011

@kamka17 Stále toho ocka cez telefon volá....to je jedno aký telefon. Robí to s hračkárskym,s mojim mobilom,aj týmto vchodovým ☹
Práve včera mal havarku Sisin krstný. Na hlavnom ťahu MT-ZA. Jeden pejo mu nedal prednosť a predok rozbitý ☹ Kupili fungl nove auto a mali ho od jesene. 😒

v saune si oddýchni............................................ 😉len si daj riadne tamponov do podprdy,lebo v teple tečie mliečko ako dive 😀

pápá

kamka17
1. feb 2011

@cikyta ups...ale šak ja tam budem nahá... 😅 😅 😅 ale tak šak na plachte to nebude vidno 😉 😉
ty kokos, no klasika, zas pod strečnom nehoda...ja by som tých šoférov neviem čo...asi kastrovala alebo niečo na ten spôsob, lebo však v takejto premávke jazdiť je pomaly samovražda 😠 😠 ...a to mi chlap každý deň jazdí...a všetci v mojom okolí sa čudujú, že si nechcem spraviť vodičák...no zabiť sa môžem nechať aj bez neho 😖

cikyta
autor
1. feb 2011

@kamka17 Už si ťa predstavujem,ako vyjdeš mlieková zo sauny 😀 😀 😀
Teraz už nie,ale ja ked som vychádzala zo sprchy,tak mi striekalo do dialky,ako besné .......
Na margo vodičáku- moja reč! Plne suhlasím. Nápodobne.

Dobru nocku želám holubienky.... 🙂

kamka17
1. feb 2011

@cikyta no aj tebe holubica moja...a Silvinke ak sa náhodou zobudí tak pusinu na dobrú noc 😉 😉

cikyta
autor
1. feb 2011

@kamka17 už sa raz zobudila 😀
ja som prišla len pc vypnuť a už ho vypínam hodinu. 😉

kamka17
1. feb 2011

@cikyta no to poznám...ale tak už choď, nech sa aspoň trochu vyspíš...ale ako ťa poznám, zase si pila večer kávu a aj tak ešte do tretej bude buntošiť 😀 😀

cikyta
autor
1. feb 2011

@kamka17 už buntoším aj bez kávy..................akoby moja Sisa povedala:
- No to je konec ! Tuf ! 😀

cikyta
autor
2. feb 2011

Budíííííííííííčeeeeeeeek !!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

brmbolcek
2. feb 2011

pekne stredajsie ranecko zelame tak ako ste sa vyspinkali ? 🙂 🙂 🙂

... u nas -15 stup. a malicka uz spinka pri otvorenom okne 🙂 🙂 🙂

@liviaf14- teda to je hrozny pocit ked na teba taky imbecil zautoci , asi nema brzdy v aute , 😠 😠 😠

@fopardi- tak dnes mas ovony dnik 😀 😀 😀 😀 😀 zlaty vcerajsi obedik 😉 😉 😉

@kamka17- takze ty ides saunovat hm....... ako ti zavidim 😎 😎 😎 len si oddychni a uzi teplucko saunicky a kde to ides saunovat ?

@cikyta- som tak nad tebou rozmyslala ako ti to tvoje stvorenie dava zabrat .... na jednej strane mas dieta velmi vytuzene , ktore ti dava poriadne zabrat si aj nahnevana ked nespinka atd....ale hlavne unavena,................... ale na druhej strane ked si to tak vezmes je Silvinka uzasne a krasnucke dievcatko a velmi sikovne, ver ze na ulici ti ju zavidia ci je taka alebo onaka , hlavne ze je 😉 😉 😉 ma perfektnu opateru, davas jej 24h,denne venovania sa a keby den mal trvat aj 365hodin tak aj tych jej venujes 😉 😉 😉 Je zdravucke a to je hlavne vsetky neduhy pretrvavaju iba docasu 😉 😉 😉 a za vsetkym vychadza slniecko 😉 😉 😉 blizi sa jar, Krasnu fesandu vyobliekas hned budes mat iny pohlad na svet , ked ti povie mamicka ja nechcem tieto saty daj mi druhe 😀 😀 😀 to uz bude slovna vymena -rapotanie 🙂 🙂 🙂 , stepotanie detskeho narecia 😉 😉 😉 uz teraz mate uzasne obdobie , aj ked unaa a vycerpanost stale pretrvava 😖 .... ale si silna nato ze mas malo spanku, nemas kedy sa najest ci kavu zaliat , opatera milionova 😉 😉 😉 .Kiezby boli matky starostlive ako si ty 🙂 🙂 🙂 .jedna pravda je , co mame vymodlene deturence sa ku nim inac stavame ako tie co k nim pridu necakane a neplanovane ..... ale jednym slovom sme radi ze sme maminy nasich krasnych zlaticiek 🙂 🙂 🙂

co dnes mate v plane ? ja sa chystam umyt hlavicku , na obed urobit raznici , ryzu a polievku mam vcerajsiu ....

surviver
2. feb 2011

pekne ranko 🙂

fopardi,tak blahoželam k zhodenym kilečkam 🙂 a držim palce do dalšieho boja 😉

liviaf,tak to musel byt hrozny zažitok,fakt,dobre,že ste ok,no niektori šoferi už nevedia čo so sebou 😖

ciky,Sisa je zlata pri tom telefone,no ako vždy...

brmbi,no Ty vysmiata jak vždy,no užasne dieta Ta vaša mala 😉 ..si sa pytala ako sa mam,tak celkom sa to da,už neberiem Dufik,tak ma aspon hlava neboli,takže už je lepšie,no pravdu povediac už by som brala,keby sa oteplilo,lebo tie mrazy ....

a zdravim aj všetky ostatne a prajem pekny dniček 😵

cikyta
autor
2. feb 2011

@brmbolcek Fíha...hned mi lepšie začal den. Dakujem.
Ideme do obchodu a potom ked sa vyspinkáme tak ideme busom na návštevu ku 10 mes.chlapčekovi a Silvinkiním krstním.....
želám krástny dník !!! 🙂

brmbolcek
2. feb 2011

@surviver - nedala by som ju za zivy svet 🙂 🙂 🙂 ved to pozna kazda mamca 😉 😉 😉 a co sono kontrola kedy ? uz pekne ides do 4.mesiaca , fuha ale to bezi 🙂 🙂 🙂 tak len sa drzkaj 🙂 🙂 🙂

@cikyta- zelame krasny dnik , pre Sisu to bude zazitok a len tak mimochodom davajte si pozor , lebo u vas je to pravidlom, vzdy s niecim pridete 😵 😵 😵

chorale1
2. feb 2011

@cikyta a ja že idete na návštevu ku nám lebo tiež máme 10 mesiacov😉 akurát som si zaliala kávičku tak by som zaliala ešte jednu aj obedík čerstvý varím by som vás pohostila 🙂 kedykoľvek môžete prísť baby na to nezabudnite 😉
@brmbolcek bože ty si to tak krásne napísala že som mala aj slzičky aj úsmev na tvári 🙂
všetkým pekný dník, ja pozriem neskôr lebo varím koložvársku kapustu a snažím sa čo najviac stihnúť kým máme polhodinku spánku 🙂

brmbolcek
2. feb 2011

@chorale- a co dobre varis ,? ja idem raznici a ryza k tomu sa bude podavat hrasok ..... aha uz vidim co varis , tak to som uz dlho nerobila , ale aj to skusim , .....casom 🙂 🙂 🙂
Odkial si ??? ci to budem mat daleko 😀 😀 😀

tak ja uz mam hlavku umytu vyfenovanu , Diuska spinka v tom mraze 😀 😀 😀 len tak odfukuje a ja idem na ten obedik , nech je co naj naj najsamlepsi 😉 😉 😉

zatim pekny dnik este dojdem 🙂 🙂 🙂 a nech sa vam obedik vydari kto dnes vari tfu tfuj

lucula73
2. feb 2011

kuk 🙂
no aké chúťky mi robíte s tým obedíkom.... 🙂

no tí šoféri sú fakt niekedy blbci,ani ja nemám vodičák,lebo sa vyslovene bojím..a všetci do mňa hučia,že ako by sa mi zišiel...no zišiel a veľmi,ale strach je silnejší 😒

neviete mi poradiť niečo na suchý dráždivý kašeľ? 😕všetko čo mám doma je na vykašliavanie,musím ísť dačo kúpiť 😕

kamka17
2. feb 2011

pekný deň prajeme aj my 😎 😎
@brmbolcek u nás našťastie nie je až mínus 15, tak pôjdem s bublinou cez obed vonku...treba mi prsné vložky 😅 😅 a variť neviem veru čo budem, lebo však u nás sa akosi nedá, lebo ak by som začala, tak hneď bublinka spustí revy...teraz si lebedí v košíčku a asi rozjíma nad kravičkou a psíčkom a neviem čo to tam ešte visí na tej hrazidčke 😕
a do sauny som sa chystala na plaváreň a kukám na naete, že z technických príčin dočasne out off office...no neva, pôjdem s drahým do bánovej 🙂 🙂
@chorale1 koložvárska...to je to mleté mäso s kapustou??? kedysi som to tuším robievala, ale teraz aj tak nemôžem, takže nič 😅
@cikyta že "moje dievčatko..." to aj ja bubline hovorím, tak sa mi to asi vráti 🙂 🙂

surviver
2. feb 2011

čavte,tak my sme ešte od 5.50 rana nespali,no drobec odignoroval aj tu pol hodinku,čo obyčajne spinka...juuuj,už som taka unavena...ale aspon som navarila,my mame rascovu zapraženu polievku,zemiakova kaša a morčacie rezne v cestičku,už som aj jeden zjedla 😅 ..takže asi tak to vyzera u nas...

@lucula73 a to je pre Teba? Stoptussin,Kodein-tbl

@kamka17 tak peknu prechadzku prajem 🙂

surviver
2. feb 2011

@brmbolcek no sono bolo v pondelok a dalšie za 4 tyždne 😉

lucula73
2. feb 2011

@surviver nie,pre malého ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre