Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
27. mar 2010

Nikdy v živote nezaspala tak,že som ju uložila do postielky s otvorenými očami a ona tam sama zaspala.Nikdy!

cikyta
autor
27. mar 2010

No idem už spať,lebo mám otras depku+dobrý hlavy-bôl 😖

Pápá........

romy01
27. mar 2010

ciky dobru noc.

Len sa treba z depky vyspat, ja mam depky lebo naberam ako prasa, no co sa mam zastrelit ?

Inak ja by som rada kojila aspon do pol roka, ale potom by som asi chcela odstavit od kojenia, Uvidim ako mi to pojde

lucula73
27. mar 2010

ciky ☹
to si naozaj na tom horšie ako ja 😠 ...toto havka mi je teda ľúto,my sme mali psa,ktorý deti nemal rád a veru bol schopný zautočiť....daj si pozor kvoli siske...
mne sa malý tak totálne teraz dokandil,normálne ho prehnalo,až mu stála voda v plienke..a náramne sa mu uľavilo,hádzal úsmevy na všetky strany..takže asi fakt nejaká viroza alebo čo,no uvidím do rána...tak už sa mi trošku zlepšila nálada.

romy - len ty nedepkuj,to by nám tu chýbalo.... 🙂 to budeš riešiť potom.....

dobrú nocku a nech sa dobre vyspinkáme 😉 😔

zefa
27. mar 2010

Ahojte babuľky

ciky ja ti napíšem svoj názor...ja som veľmi chcela kojiť,lenže po cisaráku sa to ťažšie rozbieha a po 1.Samko musel byť na vyhrievacej poduške na pozorovaní(čo ho museli kriesiť kôli tomu,že si logol po ceste na svet),ked som si pýtala deti alebo aspoň Nancy nedali mi ich..vraj si mám oddýchnuť a potom mi ich nosili už také hladné a urevané,že som nevedela čo mám robiť,nik mi neporadil ako kojiť dvojičky(to som sa dočítala až doma)...no kapitola o nemocnici by bola dlhá 😠
po 2.kedže mi ich už v nemocke začali dokrmovať už bol problém na svete
po 3.kojenie je najlacnejšie a najrýchlejšie...um=oštara a neskutočná..vlastná skúsenosť...ideš do mesta niečo vybaviť...mala som od aventu tie dávkovače na mlieko(čo ušetrilo trochu miesta,kedže som nemusela trepať celú pixlu).takže zobrať mlieko,jednu termosku s horúcou vodou,do fľašky studenú(na zriedenie horúcej),2x fľašky a + ostatné veci..už si vieš predstaviť ako som chodila?ako plná poľná 😝
po 4.môže vám neaký čas trvať kým sa trafíte do značky mlieka...naši=Beba strašne zapekala,dali sme Nutrilon forte= dedo pohoda,lenže nakoľko som alergička museli sme prejsť na Nutrilon comfort..aby sme skončili trápenie so stolicou čo nám narobila Beba..potom sme prešli na HA Nutrilon..a to hrozilo,že jeden bude musieť mať iný druh mlieka,takže si predstav,že by som musela namiesto 1 dávkovača trepať ešte jeden 😝
ciky koj ju koľko môžeš,len si ju nauč na neaký systém...nedávaj jej každú chvíľku..naťahuj pomaly čas od jedného kojenia po druhý..ak už papá aj iné mliečne výrobky dávaj jej tie miesto napr.2 kojení...som múdra ja viem,ale ver mi ,že sa to zlepší ..ono to chvíľu trvá,ale ver,že to ide..len musíš sama prísť na fintu..pre mňa kojenie bolo to najkrajšie čo som mohla zažiť,hoci som kojila iba 3 mes.
to je ciky iba moja osobná skúsenosť..ak ti kojenie nevyhovuje rob ako uznáš za vhodné...ty sama naj.vieš čo je pre vás dobré..

domika9
27. mar 2010

no ja vam poviem my mame doma psa ktory je svokrin milačik a pušťa ho do domu čo ma vytača už teraz a ten pes je totalne žiarlivy a utoči na deti a furt počuvam aky je on dobry psík že on je velmi mudri atd. takže ciky viem si predstaviť ako sa bojíš
som zvedava ako to bude u nas fungovať

romy01
28. mar 2010

dobre ranko kocky. Tak s tymi psikmi opatrne. nas havo u nasich tiez ziarlil na synovca ked k prisiel brasko s malym k nasim, ale vyriesili to sami - jeden druhemu sa tri roky uplne vyhybali. Pes sa bal vyprasku keby cosi urobil a synovec sa zas nalakal zavrcania . Casom si zvykli

cikyta
autor
28. mar 2010

Zefa-mne kojenie nevadí.Jeme kadečo cez den,takže by som ani nemusela kojiť.Silvia zje mliečne veci,aj umelé mlieko by vypila...my máme iný problém a ten nastáva večer!
Sama od seba nezaspí v postielke a ked ide spánok,z revom mi odhrna tričko a chce do ust didu.Ak teče,pije,ak neteče,má ho len v puse.Silvia ho má miesto cumla a len na nom zaspí.Opatrne ju uložim do postielky,ked zaspí a tam za 15 minut revyyyyy.Znovu vybrať von,vopchať cecok,hned zaspí,opatrne do postielky....a za 15 minut revyyyy.To trvá do rána.
Absolutne nič nepomáha.Cumel nechce.Flaša s mliekom,či čajom je zbytočná,lebo jej nejde o stravu,ale o moj cecok,moje telo,moje teplo...Neviem,či som to správne napísala...

cikyta
autor
28. mar 2010

Odjakživa som si obhajovala kojenie.Aj lakt.poradkyna mi dávala podobne rozumy a nedala som na to dopustiť...
No kedže už pol roka nespím a posledné 3 dni absolutne..................môžem sa na to ozaj vykašlať a nestojí mi zato kojiť do bezvedomia 😠 Ved ak ma vyruti cez den z nedostatku spánku,čo bude so Sisou? Ved tu už ozaj ide o život.Je to nebezpečne a už nie sranda!
Keby sa napila a spí-OK.Ale ako náhrada dudla-TO UZ NIE!!!!

cikyta
autor
28. mar 2010

A uplne najlepšie na to všetkom je,že nič neurobím.
Neviem,čo by sa stalo,keby som skončila v nemocnici,alebo tak....Tá by sa urevala bez cecku v noci k smrti 🙄

zefa
28. mar 2010

Ahojte
ciky..ahá tu je pes zakopaný..to som nevedela 😉 ..úha,tak to teda neviem čo robiť...napadá ma iba skúsiť nedať jej cecok iba si ju pritúliť kým nezaspí,rozprávaj jej niečo pekné,tíško spievaj(jej je to u riti či spievaš falošne 😉 )ulož do postielky a daj jej tam tvoje tričko aby ho cítila...zas na jednej str.dobre,že nechce dudu(ja za boha našich od toho odučiť),ale zas toto je des uznávam..a keby už fatk nič nezaberalo asi by som skúsila aj radu babičiek..natrieť to paprikou,korením...niečím čo by jej to sprotivilo..ty kokos to už by bol brutál ale...

jennys
28. mar 2010

CIKY no tak to sa teda naučila, teraz to dá sa povedať zneužíva. Ale my sme mali tiež problémy so zaspávaním aj keď to nesúviselo s kojením. Ale je pravda, že keď som prestala kojiť (vždy večer pri kojení pekne zaspala) tak týždeň som ju ukladala do postieľky a krásne zaspala sama od seba. Lenže potom sa to nejako zvrtlo a bolo po zaspávaní, mordovali sme sa veľmi dlho. Musíš to asi urobiť len tak, že nemusíš síce prestať kojiť ale skús večer pred spaním nakojiť, predtým bežný rituál...kúpanie, niečo porozrprávať alebo jej začni čítať rozprávky, potom ju nakoj a spať. Chvíľku buď pri nej a potom odíď. Uvidíš čo to spraví. Ak začne revať, tak nebež k nej hneď, ale až o chvíľku, napríklad o 2 minútky, ale z postieľky by som ju asi nevyberala len aby vedela že si pri nej. Na chvíľku. Potom zasa odíď a znova dokola, intervaly príchodu predlžuj až na 10-15 minút. A každý deň tak dokola. Po týždni by sa to malo zlepšiť. Je o tom aj písané v jednej knihe, ja som si kúpila dve knihy o spánku a zaspávaní lebo na Lucku nám absolútne nič nezaberalo. Vyskúšaj a uvidíš. V noci ju nakoj počas spánku. Treba vystihnúť čas kedy ešte nezačne revať že je hladná. Potom budeš mať pohodovú noc. Teda aspoň dúfam.

jennys
28. mar 2010

A denné kojenie postupne redukovať a nahádzať inou stravou. Mne na konci ostalo len jedno kojenie za deň pred spaním, v noci som dávala už len vodu od smädu. A aby to redukovanie kojenia lepšie znášala, venovať jej vtedy čo najviac pozornosti...

lucula73
28. mar 2010

ciky a- aj ja som ti chcela napísať,že koj ju kým možeš,čo by som ja za to dala,keby mi malý chcel ťahať,ja musím mlieko odsávať kaťdé tri štyri hodky a ver mi,že niekedy by som tú odsávačku radšej praštila do kúta.....
ale to čo si napísala,to je asi závislosť od maminy 🙂 ....to naozaj neviem,ako riešiť,ale za totálne vyčerpamie ti to asi naozaj nestojí...drž sa moja,myslím na teba 😉

inak ahojte

cikyta
autor
28. mar 2010

Zefa-skušala som len prituluť a tíšiť,no len ju viac nahnevám a ešte viac začne revať.Takže ak ju nechcem uplne zobudiť,musim len pichnuť cecok v noci.Ona mrnčí so zavretými očami a to sa (ak nepribehnem hned) posadí,postaví a je to ešte horšie,lebo hrozí uplne prebratie.Potom mám problém,lebo sa chce už hrať a prestane sa jej dať spať.
Jennys-Silvia je vo veku,že musí vydržať bez jedla v noci.Samozrejme ak chce,dám...no ona nieje hladná.Len vymýšla.A to , čo ju každu chvílku kojim je v spánku.Lebo vážne-ako vravím...má zavrete oči a reve.Takže ani nevie ako pije.
O tej knihe viem.V 1-izb.byte to nejde moc realizovať a kedže sa už 2 krát stalo (dávno.To mala možno 3-4 mesiace) že sa mi zašla a nenadýchla.Musela som ju potriasť a nakloniť dolu hlavou,tak odvtedy mám strach ju nechať velmi revať 😔 Nenechávala som ju ani ked bola novonarodeniatko,lebo tie deti,čo maju reflux,tak maju zakázane dlho plakať,lebo ich to ešte viac dráždilo.

jennys
28. mar 2010

CIKY lenže teraz je už väčšia však už bude mať rok, takže môžeš skúsiť znova a uvidíš. My sme to tak istý čas robili kým sa Lucka nenaučila že má zaspávať sama a bol pokoj. Ale dlhý čas sme boli aj tak, že som musela byť pri nej kým zaspala. Stále sa nám to menilo. Týždeň niečo fungovalo potom už nie. Teraz paráda, prečítame rozprávku, potom si sama číta, sama si zhasne a ide spať. A aj rýchlo zaspí, ale napríklad od 2 rokov už nespávala poobede, už som na to uspávanie nemala nervy. To je také super keď si pomyslím ako sme sa so zaspávaním natrápili. No ale zato musím uznať že v noci nám spávala dobre, čo bolo šťastie lebo inak by som to už nezvládala. Cez deň keď ešte spávala som nemohla spať, lebo som pracovala, tak bolo dobre že v noci som sa mohla normálne vyspať. Ale mala také obdobie keď sa nám v noci budila s takým revom, asi keď mala 8-9 mesiacov, nedala sa utíšiť, nechápem doteraz čo to bolo, ale po troch mesiacoch nás to prestalo baviť. Tak sme v noci k nej nevstali, 15 minút plakala potom prestala, druhú noc to isté a potom už bol našťastie pokoj.

cikyta
autor
28. mar 2010

Jenys ☹ budeme skušať v novom byte teda. ☹ Chcem,aby muž ako-tak sa spal do práce a ktovie...možno aj nove prostredie urobí svoje.

jennys
28. mar 2010

Jasné držím palce a kedy sa idete sťahovať?

cikyta
autor
28. mar 2010

Hádam za mesiac 😉 Už idem hajať.
Dnes sme večer srandovali s mužom a kedže on napustil vanu a ja som ešte nemala vyzlečenu malú,tak ju schytil a oblečenu posadil do vody! Mali ste vidieť tu Silvinkinu tvár 😕 Ani nedýchala 😀
Tam ju vyzliekal a ked jej dával dolu plienku,tak tam bolo nakladeneeeee 😝 Hned ho naplo a mne skoro cvrklo od smiechu 😀 Vzala som to do dvoch prstov,ako biologický odpad a šupla do igelitky 😀 Fakt sodoma gomora 😀

Dobruuuuuuuuuu

domika9
29. mar 2010

ahojte tak ja som už aj doma dnes som bola na hematologii tak ešte počkam ked im dojdu vysledky z krvi a potom si zavolam a recept mi príde domov 🙂

cikyta
autor
29. mar 2010

Domi super.Ja som si musela chodiť pre výsledok-konzultáciu k nemu a následný recept 😝
Ešteže to máš takto dobre tam. 😉 Držím palce k dobrým výsledkom!

romy01
29. mar 2010

ahojte

ciky teraz ked zefa pisala o tom tricku si spominam, ze ked som bola este dieta tak mama mala asi rovnaky problem smladsim bratom a ten az do nejakych 5 tich rokov chodil spavat s maminim pyzamom. Inak by nezaspal. Mozno by si mala skusit

cikyta
autor
29. mar 2010

Romy-dala som jej pižamo,aj dve podprsenky.Pižamom sa skoro udusila a podprsenkami zaškrtila.
Veru,skusili sme aj to 😔

romy01
29. mar 2010

ciky tak uz nic ine neostava len skusat dalsie finty ale neviem ake. Ale ked na to prides daj vediet - dobra rada nad zlato aj pre nas cakatelky 😀 Mozno z toho musi Silvinka proste vyrast. Mozno sa ani nenazdas a prejde to .

cikyta
autor
29. mar 2010

No Romy-hádam mi nedobehne ešte z diskoteky cecať mliečko v noci každu hodinu! 😠

cikyta
autor
29. mar 2010

Alebo na maturitnom večierku sa budeme pod stolom "ceckovať" 😠 😀

cikyta
autor
29. mar 2010

A lajdy si budem dávať dolu do ponožiek,nie do podprsenky 😠

domika9
29. mar 2010

ciky ked pani primarka je ,,kamoška,, s mm tak mi to tak zariadila 😅

jennys
29. mar 2010

Neboj CIKY to je len také obdobie, prejde to skôr či neskôr. Ja sa pamätám že istý čas som Lucku kojila pomaly každú 1-2 hodiny. Našťastie v noci spávala dobre to jej stačilo 1-2x aj keď ona pila vždy dlho aj pol hodinu, menej ani nie.

My sme boli dnes v nemocnici na príjme na krčnom. Takže zajtra ráno naklusáme a hádam Lucka to zvládne, idú jej vyberať mandlu nosnú. To budú zajtra nervy, ale počítam že pôjde medzi prvými, doktorka povedala že podľa veku.

DOMI objednala som si z tej stránky, súpravky a polodupačky a ešte kefky na vlásky. Nie veľa, ale niečo som pozháňala aj z MMB tak už mi budú len veci chodiť. V sobotu sme boli v Tescu tak som nakúpila body, tie sa mi najviac osvedčili a mali niektoré fakt dobré akcie, hlavne na krátke. Dlhé som nezohnala, mali ale väčšie čísla a menší výber.

cikyta
autor
29. mar 2010

Jennys-ja ju nemusim cez den vobec kojiť,no v noci ma chce cítiť ☹ a inak nebude spať ☹

Lucke držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre