Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
1. apr 2010

veru lucul apríl je tu a ja som ešte cela 🙂

wolfskinka
1. apr 2010

dpomi neboj dlho uz tehulka nebudes, zachvilu je malicky na svete

domika9
1. apr 2010

🙂 už som velmi zvedava čo mi povie v utorok v poradni

romy01
1. apr 2010

pekny vecer vsetkym.

kamka mna furt cosi bolelo a picalo az do nejakeho 10 tt takmer kazdy den a potom sporadicky este so 12tt. Neboj je to OK.

domka tak v utorok do poradne ?: to uz budes 39tt - uz si to dotiahla do finale.

prejem vsetkym pekny predlzeny vikend a nasej cikyte viac moznosti na oddych.

domika9
1. apr 2010

veru romy a potom ideš ty 😀 😉

jennys
1. apr 2010

DOMI si predstav, že ty máš termín ako naša suseda, ona má nejakého 14.4. už boli aj dva plané poplachy vravela. Tak som zvedavá ktorá z vás pôjde skôr. 🙂

domika9
1. apr 2010

jannys ja som tiež zvedava kedy sa drobec vypyta prvy termín bol 24.4 tak uvidíme asi nam vela napovie ta poradna v utorok

jennys
1. apr 2010

LUCUL to tiež nechápem ako ťa doktor mohol s tým krčkom objednať o mesiac, však to je riadne dlhá doba, mal ťa aspoň o týždeň. Však to nie je len tak. Objednala si sa v tom Heliose?

jennys
1. apr 2010

Tak to som aj ja zvedavá. Ale prajem ti nech to už máš čo najskôr za sebou. A nemala si na mysli prvý termín náhodou 24.3.? Bože ja by som tak chcela byť už aspoň 30tt...

domika9
1. apr 2010

nie nie najskor podla menštruacie som mala termín na 24.4 ale podla ultrazvuku mi ho zmenil na 16.4 lebo drobec bol väčší tak uvidíme

jennys
1. apr 2010

Ja som včera tie bolesti v boku našťastie nejak rozchodila. Už som myslela že budem volať doktorovi čo s tým. Ale inak som nemohla kvôli tomu včera spať v noci...

jennys
1. apr 2010

Aha, tak tak, už rozumiem, nejak mi to nešlo do hlavy keď si písala prvý termín...

romy01
1. apr 2010

domka tak ja to mam ako ty len posunute o dva mesiace. Podla ms a IVF mam termin 24.6 no podla posledneho utz mam termin 16.ž. No ja myslim ze ten prvy termin je presnejsi a ze babo bude mozno vacsie. Ja myslim ze urcovanie terminu podla utz je nepresne, lebo vsak su deti co sa rodia aj 4 a viac kilove, no nie ? AJ ked teda by som nechcela rodit takeho macka 😀

domika9
1. apr 2010

ved to romy mm mal ked sa narodil skoro 5kg tak dakujem pekne s mojou vyškou 1.6metra neviem neviem , pevne verím že sa drobec zlutuje a vypyta sa po velkej noci

romy01
1. apr 2010

no ja neviem, ja sa spolieham na to ze ja aj braskovia sme mali od 3,15 do 3,30 a mm mal okolo 3,5 kila. Tak dufam ze to bude OK. No podla utz je drobec vacsi. Na utz idem 14.4 tak som zvedava co mi dokina povie. Navyse som mala mierne zvyseny cukor a to uz pri cukrovke ozaj hrozi vacsie babatko. Tak mi nie je vsetko jedno

jennys
1. apr 2010

ROMY ten cukor nič neznamená v tehotenstve sa to môže zvýšiť, ja som pri Lucke mala tiež, doktor mi povedal, že stačí obmedziť sladké, že sa nič nedeje. Takže sa neboj.

romy01
1. apr 2010

no ja som bola v pondelok pre listok na peniaze a som sa opytala na vysledky. Nebola som s doktorkou ale sestricka zhodnotila ze je to mierne nad normu ale vraj len kusok, ze je to akoze ok. No a poradnu mam az 21.aprila, tak som bola dva dni vylakana, ale dnes som si precitala v novom mama a ja o cukrovke v tehotenstve a ono to asi fakt nebude nic vazne, lebo zatial nemam opuchy - okrem clenkov a nemam zioadne ine priznaky. TAk ozaj len asi staci trosku obmedzit sladke - lenze prave posledne tyzdne sa neviem sladkeho dojest a to som nikdy sladkosti enjak neoblubovala.

zefa
1. apr 2010

ahojte..

ciky..pridávam sa do partie total nevyspatej mamy..dosť čo spím len 4hod.túto noc asi tak pol.hod 😠 😠 raz jeden,raz druhý a potom by ráno spali.. 😠 😠 ..mňa celý deň trasie aká som nevyspatá,fičím na káve..tak som ich dnes mala 4 čo je svetový rekord u mňa..aj som si ľahla k nim cez obed,no ja spať neviem keby čo bolo..aspoň som driemala..a už neviem čo som chcela..dobrúúú

jennys
1. apr 2010

ZEFA tak sa dobre vyspi aspoň túto noc. Inak je výhoda ak ti ešte poobede spávajú. Ja by som s poobedňajším spánkom u LUcky veru nepochodila. Si predstav, že v nemocnici sa prebrala po narkóze a až do večera vôbec nespala. Všetky deti čo tam boli potom ešte spali aj dve hodiny a ona nechcela.

lucula73
1. apr 2010

jenys - to wolfi sa chcela objednať do heliosu,ja už nie som tehuľka 😉

prajem všetkým dobrú nocku,ja tiež idem,ale som piekla ešte roládu a jeden koláčik,tak tu ešte straším,no mám už akurát dosť 😔

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
2. apr 2010

ahojte kočky dnesšna noc bola brutalna celu noc som sa prevalovala s boku na bok ked by som už aj spala tak mi trebalo cikyť , potom ma bolelo brucho a budilko ma to zo spania a celu noc niečo raz boleli slabiny inokedy brucho a potom cikyť potom nie a nie spať no strašne a o poanvu už ani nehovorím už aby som porodila lebo neviem ako by som vydržala ešte mesiac 😖

cikyta
autor
2. apr 2010

Ahojte.
Katka,niektore deti cuckáju dlho,iné krátko.Ked bola Sisa taká malá , ako Nellka,cucala sice len 5 minut,no každu hodinu!!!
A vtedy sme prišli na to,že to skrz reflux.Proste čim častejšie tečie trošku mliečko v krčiku,tým menej páli záha a bábätku je lepšie. 😔
Zienky,ktore kojili aj pol hodinku,či hodinku,tak boli nutene dieťatko často budiť pri kojení,lebo zaspávalo na cecku a tak ťahali po trošičke...No veru kážde bábätko je iné a ty máš práve takuto maškrtníčku,že si to vychutnáva...Ver,že je to normálne a o chvílu sa to zmení.(to je môj názor.Poprípade sa opýtaj Annag v diskusii o bábätkách.Ona radí o kojení a vela krát mi pomohla)
To,k tým plienkam...10 kusov denne je akurát,ked si vezmeš,že treba prebalovať každe 2 hodiny.Tiež sa to upraví po pol roku,ked začne po troške skušať šerblík a už nebude tak "non stop cikať 😉 "

cikyta
autor
2. apr 2010

Domika-bude lepšie...no to len ked porodíš,takže len vydržááááť.Už si v CIELY kočka!!!! 😉

cikyta
autor
2. apr 2010

Zefa-servus 😉 vitaj v klube 😉

surviver
2. apr 2010

katka ja prebalujem aj po cikani a spočiatku sme aj viac ako 10 plienok minuli,lebo maly nam plakal skoro stale,tak prve čo bolo prebalit,najest....takže plienky sa minali zazračnou rychlostou 😠 Ja som maleho plne kojila len 3 tyždne potom som už musela aj dokrmovat,ale ked bol len kojeny,tak bol na cicke aj hodinu aj viac a tiež vždy zaspal,potom sa prebudil trocha sa poobzeral,poplakal prebalili sme ho a znova bol hladny...mala som pocit ,že jedol cely den...a až neskor sme prišli na to že ma reflux,ale on maval aj koliky a to boli revy aj 4-5hodin v kuse ☹ takže je asi normalne,že mala tak dlhšie papa,každe dieta je ine,aj ked viem,že je to unavne...ja som si pripadala jak dojka,nič som nerobila len prsniky natierala,lebo z toho celodenneho cucania ma teda riadne boleli,ale potom sa to upravilo...tak sa držte 🙂

romy01
2. apr 2010

ahojte kocky.

teda kukam ze to nie su len radosti ale aj starosti take male mimco. Ja mavam poslednu dobu divne sny - take mixovane - vcera sa mi chvilu snivalo ako malemu utieram ritku a nevedela som najst pipika a dnes sa mi zase snivalo ako ma prenasleduje nejaky hnusny has a chce ma zahryznut a ako mi braskovia pomahali ho umlatit. No hroza.

wolfskinka
2. apr 2010

romy ja mavam tiez divoke sny, ale o pavukoch, skorpionoch, hadoch ... no co ti budem hovorit

no inac sa ti to uz pomalicky krati, jun sa blizi, ake mas velkosti dupaciek pokupene .. ja mam skoro vsetko 62 ale musim kupit aj nejaku 56, som dnes videla dostali v tescu tovar balenie 5 dupaciek s dlhymi nohami aj rukavnmi po 8 euro tak pojdeme ejake vybrat, ked bude cas ... uz sa to krati aj mne pomalicky, treba nakupit vsetko nech uz potom sa nemusim taka pupkata kotulat po meste 😀 a zhanat

zefa
2. apr 2010

ahojte..idem variť

katka..skús jej trošku pomocť...ked ťahá tak po takých 5min.si jemne stláčaj prsník..najprv ide predné mlieko a až ked sa minie nastupuje zadné mlieko,ktoré je viac tukové a sýtejšie..ona pomaličky ťahá a to znamená,že sa nedostane tak rýchlo k tomu zadnému mlieku,preto vyžaduje za chvíľu zas piť,pretože z predného jej rýchlo vytrávi...toto si pamatám z časopisu Dieťa..perfiš čas.na rady o kojení 😉 ..aj mne hodne pomohol...je aj na nete,tak si tam skús kliknúť

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&id=36

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre