Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
10. apr 2010

lucul dik 🙂
baby ako ste pociťovali kontrakcie ? vedeli ste že sa porod už asi rozbieha ? mali ste nejaky iny vytok alebo iny naznak bližiaceho porodu ?

zefa
10. apr 2010

domi ja netuším čo je pôrod,kontrakcie ap.
sa to tu teoreticky učím od vás 😉 🙂

domika9
10. apr 2010

🙂 ja len aby som nesedela doma že šak v poslednej dobe ma všetko boli tak načo sttresovať 😀 😀 😀 😀
ale to isto sppoznam ked to príde ale len tak som chcela vedieť ako ste to vy vnímali 😉
zefa tak treba ešte po jedno babo zajsť a vyskušať 🙂 či už ee ?

domika9
11. apr 2010

ahojte dievčatá 😉 u nas sa vracia zima - sneží -nechapem včera som šla na sobaš vo svetríku a dnes aby som ešte aj čiapku vytiahla 🙂

cikyta
autor
11. apr 2010

domika-ja som len vedela,že mám čakať taku bolesť,ako na menzes.
Tá bolesť o pol noci prišla,ale bolo v nej aj "čosi"iné.Také mierne krče.(kontrakcie)
Takže ráno 6 hod. som išla preventívne do nemocky. Bolesti sa stupnovali a v mojom prípade bolo na prd to,že som to už ani vydržať nevedela a monitor to neukazoval 😠 a kontrakcie som mala nepravidelné.Ak by boli pravidelné,je to fajn,ale takto som len trpela a dr.somnou nemohli nič robiť.
Hovorili: Neporodíte ani zajtra.Potom,možno porodíte večer a zrazu: RODIME!!!
No psycho! ☹
A ver,že tu ozajstnu bolesť rozoznáš...
(plodovka mi neodtiekla.Museli ju prepichnuť.Ani zátka neodišla.Nič.) 🙂

domika9
11. apr 2010

nuž ja mam bolesti menštruačne už nejaku tu dobu predchadzajucu noc ma to budilo zo spania a včera cely den nič ani dnes ale take ine bolesti mam ako keby krčok tak sa asi uvolnuje abo čo

cikyta
autor
11. apr 2010

Každa mamina pocíti,kedy prišiel ten čas ísť...Je to taký inštinkt...Uvdíš...Každa to má inak,ten začiatok pôrodu.

cikyta
autor
11. apr 2010

Zefa,dnes už hrozilo na 5 hodín ísť niekde "daleko" 😔
Neskutočne ma starý vytočil.
(Len prší 😠 )

lucula73
11. apr 2010

ahojte,

u nás svieti slniečko,ale je zima,brrr....

domika - ak by to bol porod tie bloesti,alebo kontrakcie musia by ť pravidelné...a postupne sa zhusťujú... 🙂
ešte nič?? 🙂 😕

ciky - 😠 ☹

domika9
11. apr 2010

nič lucul stale som v kope a dnes ani necitim tie take bolsti pichave tak neviem -snad ticho pred burkou 🙂

asi by som bola už aj rada keby som to mala za sebou

skrinu nam maju prísť montovať do 10 dni po velkej noci tak dufam že to tak nejako vyjde že budem ešte v porodnici aby sme sa vyhli celodennemu hluku

dnes sa mi snívalo že som maleho nechala spavať holeho iba v plienke lebo že mne bolo teplo v noci tak som aj jeho nechala tak spať a že kojiť som ho šla asi až po troch dnoch lebo že dovtedy neplakal asi mi už riadne hrka v hlave 😀

zefa
11. apr 2010

ahojte

domi..už nemáme zmrazené,ja beriem antiko,keby som ju prestal iba ak by motyka vystrelila 😉

ciky..vieš kde bývam,číslo máš,tak čo nebrnkneš...naši akurát zobrali deti do Vrútok na stanicu pozerať vlaky

domika9
11. apr 2010

zefa viem o jednej babe tu z konika čo mala prve dvojičky po ivf a ked mali asi 2 roky tak otehotnela prirodzene a už ma narodene 3 babo 😉

cikyta
autor
11. apr 2010

Zefa-dík.Nechcela som otravovať,ale nabuduce,ked bude pršať to spravím 😉

zefa
11. apr 2010

domi..my v dvojičkove máme už maminy s 3 dieťaťom prirodzene..a že total neplodné 😨 ..a teraz nevedia čo s tým jedným majú robiť ,bo sú zvyknuté na dvojky a ked im ich niekto zoberie,tak sú vedľa 😀 😀 a kočíkovať mono kočík tiež majú problém...sa vždy doň zaprú..naučené z dvojek 😅 😅

ciky...ved ja som vám aj s romy povedala,že tu môžte hockedy na kafe...ja budem len rada..a ani mm by to vôôbec nevadilo,práve naopak 😉 🙂

cikyta
autor
11. apr 2010

No ozaj a kde je Romy? Nás zanedbáva! 🙂

romy01
11. apr 2010

ahojte kocky- Tak nam sa jeden pc dodžubal - teda nejak sa tam dostali virusy a mm go musel odpojit od netu. Tak teraz cez vikend okupuje moj pc, tak preto. Uz aby bol v robote 😀 😀 😀

Baby ja som zase v depkach. Som sa postavila na vahu v stredu a to bol sok, Hovorila som si ze musim davat bacha ale prd - bolo to este horsie, mala som priam žracie dni a v piatok to bolo dalsie kilo hore no a pokracujemm v obzerstve. Uz sa aj bojim postavit na vahu. Pocas tehulkovania sa dieta nedoporucuje ale musi existovat nejaka rozumna miera, co by babu neublizilo, co poviete ?

domika9
11. apr 2010

romy a kolko si zatial pribrala od začiatku tehotenstva?

romy01
11. apr 2010

no domka, Do 28 tt do bolo len 11 kg ale potom v 29 tt 2 kila na 13 a za posledny tyzden takmer 1,5 kila - cize 2,5 kila za necele dva tyzdne a to ma zdeptalo. A tak mi to fajn vychadzalo - len po 2 kila za mesiac pocas 5teho a 6teho mesiaca

cikyta
autor
11. apr 2010

Romy-nebojkaj.Ani nevieš,ako rýchlo to pôjde po pôrode dole 😉 Ja som cez tehu pribrala 20 kg a sama si videla,aká som drevená! 😀

romy01
11. apr 2010

ciky ale ty si stihliatko, sa stavim ze aj pred otehotnenim si bola ako lan ale ja som bola slonica uz pred otehotnenim a teraz to nevidim moc pozitivne, lebo v rodine mame hodne baculiek. Tak mam z toho nocnu moru.
baby sorry ze sa tu tak stazujem, pritom by som mala byt stastna a vdacna, ze mam zatial take bezproblemove tehulkovanie a cakam krasne babatko, ale fakt je ze s nadvahou bojujem od svojej puberty a vzdy ma to stalo kopu driny vypadat normalne.

zefa
11. apr 2010

romy mám nápad...teraz papaj a po pôrode si ja vezmem tvoje mimčo na oddych a tebe dám mojich na chudnutie 😉 😀 😀 😀 do 2 týždňov si drevená 😅 😅

cikyta
autor
11. apr 2010

No Romy,je to aj geneticky dané,ale vraj aj ked sa kojí,tak sa rapídne a vela chudne.To môžem potvrdiť.Som chudšia,ako pred otehotnením.(A niesom rada.Ja zas mám opačný problém a mám problém udržať nejaké kilečko ☹ a nevizerať ako Raťafák plachta)
Budeš kojiť,nebudeš síhať jesť a uvidíš,ako to pôjde dolu 😉

romy01
11. apr 2010

dik ciky, musim sa v prvom rade spamatat a nejak odburat stres a depky aby som tolko nejedla. Skusim sa dat dokopy.

romy01
11. apr 2010

jeeej zefa, myslis ze by to ucinkovalo ? Musim urcite naplanovat nejaku strategiu, inak sa zblaznim

cikyta
autor
11. apr 2010

Romy to nič.Ono vela robí aj tehu depka ☹ Bude dobre.Uvidíš 😉

domika9
11. apr 2010

romy kašli na kila ja ked som mala stužkovu tak som važila 54kg šila som si šaty velkosť 36 a cez prsia 38
a doteraz som nazbierala tolko kg že pred otehotnením resp. v prvej poradni som mala 81,5 kg
a ti poviem že odkladala som veci že ved schudnem a prd borovy vaha šla stale hore a potom som sa naserkala a vzala som tu velku ikea tašku všetky veci do ktorych som sa nevošla som dala do tej tašky a cele som to podarovala v tom čase som začala užívať aj lieky na štitnu žlazu a odvtedy som nepribrala a prestalo ma to aj trapiť
tak neviem čo spravilo vioac či lieky na šž alebo psychika
no a v prvej poradni som mala tych 81,5 potom v dalšej 80 kg a teraz som mala 89 a to mi ani neodratavala oblečenie lebo ona ma taky zvyk že automaticky odratava jedno kilo takže by mi mala dať akože 88 kg tak neviem ale vždy som si myslela že budem ako knedla priberať a ešte k tomu ked som doma že možem kedykolvek do niečoho bodnuť ale som sama prekvapena
tak dufam že kojením sa dostanem aspon na 70 a ked nie tak budem taka aka som 🙂

romy01
11. apr 2010

domka veru musim sa na to vykaslat, ak priberiem tak budem musiet makat, to je jasne. Moj ideal je 56 ale ak sa dostanem naspat na 60 kil ako pred dvoma rokmi tak budem stastna. No ak to teraz dotiahnem na 90 tak 30 dole asi nedam,

domika9
11. apr 2010

romy a možno budeš prekvapena a pojdu ti kilečka dole rychlejšie ako mne čo som nepribrala vela tak neboj teraz to daj uplne bokom ja soom napríklad do 24tt pribrala 0,5kg a potom ked som šla do dalšej poradne tak som mala viac o 4kg a potom som zase pribrala len tak mierne

zefa
11. apr 2010

romy..no teraz už si až tak nie,ale ked začínali chodiť a zásadne každý iným smerom, som bývala spotená aj tam,kde sa nepotím 😝 😀 😀 ..a ja som išla od 17tt tempom ..čo týždeň to 1kg na váhe a 1cm cez "pás"..obvod môjho" osieho drieku" sa zastavil na 136cm...pred tehu som mala 59 kg a pribrala som 15 kg 😝

zefa
11. apr 2010

jeej na toto som si spomenula..mne v začiatkoch hodne pomáhala táto stránka...p.Priadková kedysi robila pre Iscare a ja som s ňou kadečo preberala
http://www.bocianoviny.sk/index.php?bc=linky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre