Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
14. apr 2010

ciky ahoj

no ja som toto nikdy neriešila,že či pasuje meno k priezvisku,pretože mne to vychádza,že by na Slovensku boli na výber iba 4 mená pre každé pohlavie 😨

cikyta
autor
14. apr 2010

Akože hej,myslím , že to neriešia hlavne tí naši hnedkastí spoluobčania,akože Sarah Lakatošová,Sandokan Lacko, Jenifer Cicková atd... 😀

wolfskinka
14. apr 2010

baby mna tak boli dnes strasne hlava, som si teraz uvarila kavu ... ale ide mi ju roztrhnut

domika9
14. apr 2010

ahojte tak ja som doma od dr. 😢 sestrička zlata vraví mi že čo ešte robim pokope a či mam zo sebou veci lebo že už domov nepojdem a ja že jasne veci v aute a nakoniec mam prísť zase v piatok maly je vraj nejako vysoko
tak neviem čo by na neho zabralo 🙂
ale aspon sme sa previezli

a ku tym menam som sa dobre pobavila ked sa dozviete ake meno bude maly mať tak pochopíte
a Dominik by bol asi najlepší maly by mal srandu cely život ked by sa ho pytali ako sa ty volaš chlapček tak bvy všade povedal na meno Dominik a priezvisko Dominik 🙂 🙂 🙂
nuž dnes sa meno ešte nedozviete treba čakať možno do piatku a možno ešte dlhšie 😉 😀

zefa
14. apr 2010

teda domi...ty si s náš už strieľaš?..však si v nemocke a nás tu ťaháš za nos...no to je jedno..len aby bolo všetko ok 😉

lucula73
14. apr 2010

domika tak ty si počkáš do toho 24. 🙂

inak mám kamošku,čo sa volá tak ako ty a muža má kdesi od Popradu,nie ste rodina náhodou? 🙂 lebo také priezvisko neni u nás moc časté...nie?

domika9
14. apr 2010

lucul moj svokor je zo SNV ale aj tu v okolí je take meno ale to nieje naša rodina aspon o tom neviem tak skor nie ako ano

domika9
14. apr 2010

zefa rada by som ale nič maly sa nechysta na svet aspon to zatial tak nevyzera

lucula73
14. apr 2010

veru domi,to by si vedela,keby ste mali niekoho v bojniciach....on je od popradu,to viem isto..

lucula73
14. apr 2010

survi ako dnes,očkovanie????

cikyta
autor
14. apr 2010

Domika-tak to bude Peter,po dr.Krajkovi!!!!!!!!!!

domika9
14. apr 2010

😀 ciky

cikyta
autor
14. apr 2010

Ano je to tam! 😀

jennys
14. apr 2010

DOMI, no teda, som nečakala že sa tu dnes ukážeš (myslím to v dobrom) 😉 ja že už rodíš. Dnes som stretla susedu nad nami, od včera je babka, jej dcére sa narodil syn, potom tu budú na dvoch poschodiach revať tri deti, to bude zábava. Ona mala termín tuším zajtra. Má dobrý dátum, že 13-teho.
Ja som dnes nič nerobila, len na nete a čítala a spala. Žeby som si aj ja tipla meno? Tak čo ja viem: Michal? Také tu tuším nepadlo...

domika9
14. apr 2010

😀 - to je reakcia na meno

jennys ani ja som nečakala že tu dnes budem ešte kym som sedela v čakarni tak sestrička ma už pripravila nato že domov nepojdem tak som bola taka nervozna že som behala cikať každu chvílu že čo ma to len čaka a nakoniec som šla domov 🙂

kamka17
14. apr 2010

domi...veru ti tie nervíky nezávidím, poznám ten pocit nervozity a v tomto tvojom štádiu to musí byť ešte o to horšie...ale neboj, do piatku to možno príde tak rýchlo, že ani nestihneš dobehnúť do pôrodnice...a ozaj, kam vlastne ideš rodiť? lebo viem, že si sa nevedela rozhodnúť a neviem, či som prehliadla, pre ktorú si sa rozhodla??

lucula73
14. apr 2010

ciky - ty si tuším trafila,aj Krajko je predsa heliosák 😀

kamka ahoj

simpatica
14. apr 2010

Ahojte dievcata. Som 14 den po ET. Trochu ma niekedy pobolieva brucha. Test si budem robit az 16, lebo to mam volat do centra. Menstruaciu som zatial nedostala, ale bojim sa testovat. Beriem Agolutin a Estrofem. Bojim sa, nemate niektora skusenost, ze ci by som uz dostala menstruaciu, keby som nebola tehu? To pobolievanie v podbrusku ako na menstruaciu je normalne?
Dakujem,

kamka17
14. apr 2010

lucul...ale tiež ma pri tých menách napadali len jurajko, matúš, jakubko...peter by ma nenapadol ani omylom 😨

simpatica...to pobolievanie bruška je normálne a s tou ms je to ťažko povedať, záleží ktorý deň cyklu si a ako si mala dostať podľa svojho cyklu...ale ak si teraz 14 deň po ET, tak test určite skúsiť môžeš, ja som už na 9 deň po et mala //

domika9
14. apr 2010

kamka dobre si pamätáš nakoniec som sa rozhodla pre porodnicu ktoru mam bližšie u domu takže idem do popradu

jennys
14. apr 2010

SIMPATICA, test si už urobiť môžeš, myslím, že dlhšie nemusíš čakať. Ak niečo bude tak sa to ukáže, mne pri Lucke ukázalo druhú čiarku naozaj veľmi slabo, sme si najskôr mysleli že nič a to som tiež testovala na 14-ty deň. A držím palce!!! Potom daj vedieť ako to dopadlo. S mrchou je to všelijako, môže ti aj meškať či to vyjde alebo nie. Lieky to dosť ovplyvňujú takže daj si test a uvidíš.

lucula73
14. apr 2010

kamka - dobré sme čo?riešime tu meno pre domiku....a ona nakoniec dá také,ktoré ani naši heliosáci nemajú 😀

sympatica...určite si možeš spraviť test,14 dní je naozaj dosť na to aby ti ukáza l dve//....držím palčeky 😉

kamka17
14. apr 2010

luci, ale aspoň je zábava, teda domi v dobrom, keď už si taký tajnostkár...uvidíme, kto nakoniec bude mať pravdu...ja tipujem juraja...a mohlo by sme aj nejakú stávku dať 😀 🙂

simpatica
14. apr 2010

babi a tiez ste mali male take pocity ako na mesntruaciu po ET, teda i za tych 10-14 dni?

jennys
14. apr 2010

Ja som práveže nič necítila pri Lucke, som aj pochybovala trochu či to vyšlo. Nemala som žiadne príznaky. No a teraz pri dvojičkách ma trochu pobolievalo brucho.

lucula73
14. apr 2010

sympatica - divčatá ti určite napíšu,ciky to tak mala......že?mňa tiež bolelo brucho ako na kramy,asi týždeň,ale ja som nebola na ET,nám to vyšlo pred 2.ivf.....takže aj tak si myslím,že tá bolesť je normálka 🙂 Kolko ti mešká mrcha?

romy01
14. apr 2010

ahojte kocky

tak ja som mala dnes kontrolu sono a maly ma 1780 g a vraj je vacsi o cca 11 dni - tak to ukazovalo aj na sone v 20tt. Takze mi dokina povedala ze ak donosim do terminu tak maly nebude mat menej ako 3500g a to len v tom najlepsom pripade. Vraj mam uplne vysadit sladke leno vraj sa tym spomali aj jeho priberanie. No a nakoniec sa kukla aj do vysledkov krvi a bola v soku ze ma moja dokina uz pred mesiacom ked vysledky prisli neposlala k diabetologicke a tiez mi hned dala aj zelezo lebo ho mam pod normu . Baby taka som bola vytocena ze uz mesiac som to mohla riesit. Domka ak si dobre pamatam ty si pisala ze maly ma okolo 1800 g len neviem ci to bolo ako u mna v 30tt, nepamatas si ? Aku vahu odhaduju teraz tvojmu drobcovi ?

simpatica
14. apr 2010

no, ani neviem,ako sa teraz tie kramy pocitaju, od OPU, co pocitam za ovulaciu som 19 den, takze minimalne 4_5 dni mi uz meskaju.

romy01
14. apr 2010

simpatica - to pobolievanie moze aj nemusi nic znamenat. Ms pocitaj normalne - cize posledna ms plus pocet dni kolko ti obvykle trva. Takze v piatok ides na krv? Ja myslim ze ti realne hrozi // 😀

domika9
14. apr 2010

romy idem pozriet do knižky
1289g mal v 30tt
2626g mal v 37tt
a odvtedy mi už nevie povedať vahu lebo že je už velky ale moj tip je že teraz ma už 3600g
pretože posledne týžden pribera cca 250g za týžden takže už bude mať niečo cez 3kg

a myslím že v 34tt mi vravel tych 1800g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre