Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
5. máj 2010

ahojte

no o kolikach by som aj vedela rozpravat ☹

katka a neskušali ste jej davat probiotika? Nam to myslim troška pomohlo,aby sa to travenie viac upravilo...

domika,tak fajn,že maš mliečko,ale chuďa male sa tiež natrpi,no držim palce nech ste už o den či dva znova doma a už nastalo 🙂

jennys
5. máj 2010

WOLFI a aké lieky presne užívaš na tú pečeň? Lebo ja Lagosu a Essenciale a aj tak ma začalo všetko zasa svrbieť tak neviem čo si o tom myslieť. S Luckou som mala toto isté v tehu ale začalo mi to až v ôsmom mesiaci a to som mala žlčový kameň a zvýšený bilirubín. Lenže potom pol roka ako sa Lucka narodila mi ten kameň vybrali a aj žlčník ale stále som ešte brala lieky až minulý rok som prestala brať a teraz zas beriem kvôli tehu. V stredu idem na krv na kontrolu tak hádam sa mi to nezhoršilo.
ZEFA díky za info, bože Domika si tej nemocnice teda užije, už aby boli doma a nemuseli tam ísť . A som rada, že mliečko nabehlo aspoň niečo pozitívne. ale tie koliky teda nezávidím, Lucka našťastie nič také nemala len neviem neviem ako to bude u chlapcov, tam že je to častejšie, budeme to mať potom dvojmo tak sa mám na čo tešiť.

wolfskinka
5. máj 2010

jennys lagosu, essenciale forte a este kadeco ine, podla potreby a podla krvnych testov

jennys
5. máj 2010

a dodržiavaš aj pečeňovú dietu? a ako sa prišlo na to že máš zlú pečeň?

wolfskinka
5. máj 2010

ziadnu zvlastnu dietu nedodrziavam, len chodim pravidelne na pecenovky a potom uzivam bud esenciale forte v konskych davkach, lagosa mi moc nezabera to je taka light liecba

jennys
5. máj 2010

to sú aké tie konské dávky? Ja uzívam 3x denne a Lagosu 2x denne.

wolfskinka
5. máj 2010

jennys no 3x2 a lagosu tiez asi tak nejak,

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
6. máj 2010

katka to su take probiotika pre male detičky,my ich berieme od druheho tyždna

surviver
6. máj 2010

a počasie,no...no coment 😠

wolfskinka
6. máj 2010

jennys a este k tomu probiotika ...

jennys
6. máj 2010

Ahojte
WOLFI dnes som aj ja uvažovala nad tými probiotikami a aké berieš? A ostatné kočky aké probiotiká beriete? Ešte sa chcem spýtať či beriete aj nejaké tie tehotenské vitamíny. Lebo ja beriem ten Calibrum mami ale dnes som ho prestala brať, idem testovať či to svrbenie nemám z toho lebo kamarátka mi raz o tom niečo také vravela, tak neviem.
Dnes som sa šmykla a vytrepala na schodoch čo máme od výťahu. Ale spadla som len na chrbát aj to tak že som si nič neudrela ani ma nič nebolí. Musím si dávať väčší pozor.

wolfskinka
6. máj 2010

jennys ja teraz neberiem probiotika .. iba ked beriem lieky na pecen, ale uz si nespominam ake, to mi vzdy dr. predpise ... co som tehotna tak neberiem ziadne lieky na pecen ale po tehu zase budem musiet na nejaku dobu zacat asi tym esenciale forte

ja beriem Centrum materna s DHA, vapnik, magnezium, železo

romy01
7. máj 2010

ahojte

domka - nase chudatko, sa na vas lepi smola, ale neboj, ono sa to zlepsi, uvidis. A super ze nabehlo mliecko, to je dolezite. Drz sa

caf wolfi aj jennys - co porabate ? Ja idem do mesta zmenit nejake eurriky za zlote - taaaak sa tesim zajtra do toho baby boo. Skoda len ze sa tam neda platit kartou, a aj ked sa vraj da platit eurami, nik mi nevie povedat akym kurzom to tam prepocitavaju, tak preto idem menit. Zatial pa

wolfskinka
7. máj 2010

romy pa a ty ides zajtra do babyboo to si trufas na taku dlhu cestu ?

idem ja do sprchy a potom tui nieco poupratovat

jennys
7. máj 2010

Ahojte,
tak ja som konečne doma, bola som na tej glukóze, v pondelok si zavolám o výsledky, hádam to bude OK. Inak všetko OK až na to moje svrbenie. Doktor mi predpísal Ditihadem jednu večer. V lekárni na mňa tak čudne pozreli, že toto mi dal doktor keď som tehotná. Tak teraz fakt neviem či si to môžem dať alebo nie. Mali ste to niekedy niektorá v tehu? No ale však ak by mi to nezabralo užívať to nebudem.
ROMY tak hádam to v tom Poľsku zvládnete aj keď v takomto týždni ako ty by som sa bála cestovať ďalej mimo domu. Aspoň nech vám vyjde počasie. My už aj kočík máme na ceste, momentálne je v Mikuláši a príde k nám na dvakrát budúci týždeň a potom ešte o týždeň lebo ten čo nám ho dovezie tak jemu sa to všetko do auta nezmestí tak to bude musieť doviezť na dvakrát. Ale to nevadí hlavne že bude, už som naň fakt teda zvedavá. Ale že všetko prebehlo OK tak som rada.
Akurát si robím obed, dala som variť zemiaky. Doteraz som spala ako som prišla z mesta.

wolfskinka
7. máj 2010

dithiaden je dost silny ... a je to liek na spanie a od alergie ... kup si radsej canesten masticku tak je proti svrbeniu a ta pomaha, mam odskusane a natiera sa a zaberie lepsie ako dithiaden

jennys
7. máj 2010

WOLFI díky, tak teraz fakt neviem, však dať si to nemusím, alebo by som mohla skúsiť nejaké homeopatiká ak sú na to ale neviem to akosi nikde nájsť, tak hľadám. Ten canesten poznám ale myslíš že by to pomohlo? No skúsiť by som mohla.

zefa
7. máj 2010

ahojte

jennys..to ti ktorý blb dal?no ja neviem...ja som v tehu tiež mala taký výsyp na bruchu...šla do nemocky za mojím pôrodníkom..on ma poslal na kožné,z kožného dokina trúúúúba....chcela mi tiež niečo dať,lenže nevedela čo to tehu môžu(nie aby zodvihla tel.a brnkla na pôr.),tak som sa na to všetko vypr...,tiež som si dala na to canesten a prešlo to...ja som sa zľakla,že sa mi plodová voda pokazila(to sa niekedy prejaví výsypom na bruchu),ale ja som vtedy bola v 36TT

a pridávam sem ešte jednu stránku na rastové a váhove krivky
http://www.ukulele.sk/clanky/ako-malo-dietatko-...

wolfskinka
7. máj 2010

jennys skoc do lekarne a najlepsi je canesten ten sa moze v tehu a potom este aj rosalgin ma masticku a aj vyplachy .. to su take sumive tablety to zalejes horucou vodou nechas vychladnut a vyplachnes, popripade umyjes sa v tom a pomaha to, z vklastnej skusenosti, ten dithiaden si nedavaj

jennys
7. máj 2010

Kočky ďakujem, ten dithiaden si teda nedám, už čítam niečo o tom na nete, musím to len nejako zmierniť nič iné mi neostáva a vydržať to, lenže do pôrodu je ešte ďaleko a ak sa to bude zhoršovať tak sa z toho fakt zbláznim. Cez deň sa to ako tak prežiť dá ale v noci... ☹
Ten Canesten si pôjdem kúpiť teda. A ten Rosalgin to si ako myslela výplachy?

wolfskinka
7. máj 2010

hej to su take vyplachy ale je aj masticka spytaj sa v lekarni oni ti povedia, ale ja by som to riesila canestenom a rosalginom a nie tabletkami

jennys
7. máj 2010

WOLFI jasné, však aj preto som sa na to spýtala tu že ak mi niekto bude vedieť poradiť. Tiež to nechcem riešiť liekmi pokiaľ sa dá.

zefa
7. máj 2010

no vidím,že ciky ešte nie je pojazdná...ako to vydržíííí? 😉 😀 😀

romy01
7. máj 2010

Cafte baby

no wolfka ja sa citim dobre a myslim ze ten vylet este zvladnem. Ved je to len cca 100 km od MT. No jasne ze dlho sa nezvladnem prechadzat po obchodoch ale šak budem aj oddychovat a budem sa vyvalovat vzadu v aute. Beriem si pohodlne slapky s makkymi ponozkami a vankusik do auta, tak nejak to zvladnem.

ciky sa uz dlho neozvala, maju doma asi vela roboty, ze ?

wolfskinka
7. máj 2010

romy no vyvalovat sa pocas jazdy poleziacky v aute nie je zrovna moc bezpecne ....

wolfskinka
8. máj 2010

Ahojte,

tak nas Matej je chlap ako hora ma 1480g a 40cm, je o tyzden vacsi ako by mal byt, tak mi dr. posunula termin z 27.7. na 20.7. , inac vsetko v poriadku, akurat sa hanbil nechcel ukazat tvaricku

sme tam prisli a hned ma sestricky vyobjimali, pohladkali brusko, pochvalili ze je pekne ... ze tie 4 roky, co sme ku nim chodili stalo to za to ... aj teta embryologicka povedala, ze ten jeden co sme mali stal za to a som im musela slubit ze nabuduce prideme ukazat maleho ...

romy co ste pekne nakupili ?

zefa
8. máj 2010

wolfi...gratulujem a teším sa 😵

wolfskinka
8. máj 2010

zefa aj my sa tesime, dr. povedala, ze keby sa uz teraz narodil, ze by uz nebol problem, ze uz je velky chlap ale len nech este pekne zostane v brusku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre