Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
5. júl 2010

@surviver no neviem ci bude stat ... ale bude super ked budeme spolu na izbe

kuspitka
6. júl 2010

@surviver to sme boli v poprade.
dakujem dievcata
@wolfskinka uz sa ti to krati moja

wolfskinka
6. júl 2010

@kuspitka no veru krati ....

kuspitka
6. júl 2010

@wolfskinka uz mas vsetko kupene?
my uz mame 2 zuby

wolfskinka
6. júl 2010

@kuspitka viacmenej ano , chyba mi hniezdo do postielky ale uz teraz nevladzem ist do mesta to kupim uz ked bude maly na svete ked pojdeme na prechadzku, teraz som rada ze mozem lezat a este nam chyba ta podlozka na monitor dychu, ale to kupi muz, ked sa maly narodi, inac mame vsetko

kuspitka
6. júl 2010

@wolfskinka ja si kupila teraz za 18ur na celu postel----

wolfskinka
6. júl 2010

@kuspitka ja kupim az potom ked pojdem s malym na prechadzku

cikyta
autor
6. júl 2010

@kuspitka gratulujem k zubkom. A ktore? Však dva dolu v strede?

kuspitka
6. júl 2010

@cikyta dole tie ma mala...

cikyta
autor
6. júl 2010

@kuspitka v strede tie dva?

kuspitka
6. júl 2010

hej tie dva rovne.....take male este ich ma

cikyta
autor
6. júl 2010

@kuspitka No vidíš a ty si jej masírovala zadne stoličky 😅

cikyta
autor
6. júl 2010

@kuspitka A už je spokojnejšia?

kuspitka
6. júl 2010

@cikyta aj tie su nejake bolave.ani nie moja etse viacej vsetko okolo papa

cikyta
autor
6. júl 2010

@kuspitka Držím Kamilke palce,nech to zvládne bez väčších problémov a bolestí ☹

zefa
6. júl 2010

ahojte
jejda čo to čítam???@jennys gratulujem..no mohli krpci ešte vydržať..dúfam,že ste v poriadku 😉 🙂
@wolfskinka ty tu ešte strašíš?? 😀 😀 ....veru tie posledné dni sú najhoršie..si lezieš na nervy sama sebe,všetko a všade ťa bolí 😀 😀 no,ale chceli sme to,tak trpíme..my sme statočné stvorenia..držkaj sa

lucula73
6. júl 2010

ahojte

jennys - gratulujem ku chlapčeko,nech ste zdravučkí a čoskoro domka... 🙂

a neviete nikto nič viac?ako sa volajú? 😕 🙂

zefa
6. júl 2010

"kmotra"aj ja som zvedavá..ja nemám kontakt 😉

lucula73
6. júl 2010

@zefa 😀 ...že kmotra....hihi...ešte sme nekrstili,ale v septembri budeme 😉

wolfskinka
6. júl 2010

@zefa veru strasim a dnes som sa od alicky dozvedela ze je total plna porodnica a aj nadstandardy za priplatok su plne, ona tam dnes nastupila k babulkam, takze je dost mozne ze ma ani v piatok neprijmu pokial nebudem mat kontrakcie alebo odtecenu plodovu vodu, lebo ma nebudu mat kde dat 😀 , to pocasie mi upravilo tlak, konecne ma nemota a uz dva dni mam 120/80, krize akosi prestali akoby sibnutim zazracneho prutika ani som nesla na neurologiu, co som mala v plane ... jediny problem co momentalne mam trosku s chodenim, lebo matej mi strasne tlaci na mechur a mam dojem ze mi kazdu chvilu vypadne, otvorena som na 2 prsty a plodovy vak je napnuty, dr. povedala ze mam prist hned ako mi odtecie plodova voda, ak by to bolo skor ako v piatok ... akosi som sa skludnila dnes uz to neriesim, cisar bol v plane 38tt, zacala som 39tt a ako to tak vidim nakoniec sa mozno ciky ani nemylila a bude to v 40tt 😀

v ktorom tt sa narodili jennys deticky ?

kamka17
7. júl 2010

babulky čafte, pekné ránko prajem, aj keď upršané...ale však víkend má byť zas tropický...
chcem sa spýtať, ako vyzerá tvrdnutie bruška?? a ak vám tŕpli lýtka, pomáhalo vám megnezko? a v akých dávkach??

lucula73
7. júl 2010

@kamka17 ahojček - na tie lýtka si daj kludne magnezko,aj dva krát denne 500 vku.... 😉
a tvrdnutie bruška -to ti stvrdne bruško na chvílku a potom sa zase uvolní...ale niekedy sa len maternica naťahuje a trochu ju može napínať,ty možeš mať pocit,že ti tvrdne brucho..... 😉 ..prečo sa pýtaš?inak to magnezko je aj na brucho,tak to budeš mať spolu...

kamka17
7. júl 2010

luci dik...ja magnezko beriem jednu denne...len neviem aká dávka...len mám pocit, že mi to nepomáha a nechcem nejako zvyšovať dávky, lebo keď potom čítam, že je problém pri pôrode, tak mám strach z toho...
a to bruško...no práve že ho mám niekedy fest tvrdé...ale to môže byť s tou maternicou , čo hovoríš...lebo však vôbec neviem, čo a ako a kedy mám cítiť alebo nie... 😖 😒

vy sa ako máte?? malý poslúcha?? a malá prázdninuje veselo?? aj sa chystáte niekam na dovolenku??

wolfskinka
7. júl 2010

@kamka17 magnezko mi pomahala aj na trpnutie prstovna rukach a nohach a pouziva sa aj pri krcoxh , ked maju sportovci ... takze kludne mozes magnezka kolko chces ja som brala 3x2 tablety 500mg od nejakeho 5teho mesiaca

cikyta
autor
7. júl 2010

Ahojte.
No mená Jennyskiních drobcov nevieme-preto aj básnička viazne 😀 ,ale všetko sa dozvieme,ked príde čas 😉

@kamka17 Dobre rozmýšlaš s tým magnezkom-všetkého s mierou 😉

lucula73
7. júl 2010

@kamka17 magnezko kludne možeš aj 3x denne,ty máš ešte do porodu ďaleko....to sa potom ku koncu vysadí postupne 😉
a zatiaľ sme doma,neviem,či niekam pojdeme,ale na výletíky plánujeme..... 😉

wolfi ty si ešte tu? 😀

ciky,no veru,básnička chýba,ale všetko chce svoj čas,máš pravdu 😉

surviver
7. júl 2010

ahojte

@kamka17 ja som brala magnezko 4 krat 1tbl 500mg,od 20tt lebo mi začalo tvrdnut bruško,asi po dvoch tyždnoch som davku znižila na 2krat 1tbl...tvrdnutie neohrozuje babatko,ale problem može byt v tom ,že sa tvrdnutim,čiže kontrakciami može otvarat predčasne krčok,tak si davku radšej zvyš a ako luculka vravi do porodu daleko,tak to potom poznižuješ tu davku...a ak sa sama nevieš rozhodnut,tak radšej chod k Dr....ja som vtedy v tom 20tt bola u Dr. lebo som chcela mat istotu či je to ok...

wolfskinka
7. júl 2010

@lucula73 no veru ako vidis a mozno este budem, mozno ma v piatok ani nezoberu do porodnice, lebo je plna a nemaju ma kde dat ... infosky z prvej ruky od alicky, ta je tam odvcera a drzi mi fleka 😀

surviver
7. júl 2010

@wolfskinka to fakt?? a ked akutne treba rodit,tak to davaju na chodbu,či?

surviver
7. júl 2010

no bude potom problem aj so školkou v žiline,ked sa tolko deti rodi,ale nech ved detičiek nikdy nie je dost 😉 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre