Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

chorale1
18. sep 2010

no ved tak som to robila, len vieš "tabuľka" na tom mliečku ukazuje že takéto množstvo mliečka má vypiť 2 týždnové dieťatko, čo sa mi zdá neskutočné. ale malý neplakal to znamená že mal dosť. a je spokojný.

chorale1
18. sep 2010

@fopardi písali sme asi súmerne. malý bude mať 1.10. pol roka. ale ako som písala vyššie je spokojný. bože teraz som ho okupala dala čistučku plienku a on sa celý posral. za chvíľu som teda tu.potom pozriem tvoj album čo si zasa vytvorila ty šikuľka 😎

fopardi
18. sep 2010

@chorale1 mojko naozaj sa netrap tabulkami skutočne vidím sama rozdiel medzi mašim a susedom je medzi nimi 2 týždne rozdiel a fakt vidím rozdiel vo všetkom jeden je šikovnejši v jednom iny v druhom a v niečom su uplne rovnaky takže fakt vykašli sa na tabulky a o to množstvo som sa pytala aj inych mamičiek a tiež mi povedali že v ich veku tiež nevypili viac tak sa tym netreba zaťažovať ked bude hladny vypyta si 😉

chorale1
18. sep 2010

@fopardi možno to píšu v tých tabuľkách pre nejakých slonov🙂

chorale1
18. sep 2010

@fopardi a prečo mi nejde otvoriť tvoj album?

fopardi
18. sep 2010

@chorale1 maš ip 😉 ulož si adresu

lucula73
18. sep 2010

@fopardi aké chyby,videla som fotočku v temičke,pekná je 🙂 aj my budeme mať meniny,ale na tortu sa nechystám,neviem ešte čo upečiem 🙂

@chorale1 presne,tabuliek sa nedrž,uvidíš,ako bude papať a sama zistíš,či pridať,alebo nie 😉

cikyta
autor
18. sep 2010

@fopardi Tvoj výtvor je užastný !!!!!!!!!!!!

@chorale1 Vieš čo zjedla dnes moja Sisa? 4ks cestovinových kolienok so šťavou.Rovnaké množstvo mäska.4 sušienky.1 tyčinku.Pohárik čaju. TO JE VSETKO !!!!!!!!! 🙄 (ešte moj cecok) 😒 A to má skoro 1,5 roka.Jej rovesníci maju toto,čo zjedla za celý den- oni ako polku ranajok! 😠

fopardi
18. sep 2010

a ešte tak že ja poznam čo detičky ked mali tolko mesiacov vypili 240ml na jedno krmenie a za tri hodiny zas a moj iba takto takže rozdiel je fakt velky a netrapi ma to 😉

fopardi
18. sep 2010

u nas je ešte stale problem s čajom už skušame tri týždne a nič raz potiahne a ked zistiže to nieje mliečko vypluje a tvari sa akoby pil neviem čo hlavne že gel na dasna papa jedna radosť ten mu šmaka 😀 😀 😀 asi mu začnem robiť čaj z neho 😀

cikyta
autor
18. sep 2010

@fopardi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zefa
18. sep 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀 a Neny furt chodila,že....maminka aj Silvinke sa páči pink( ružová po anglicky....moje deti už málokedy povedia farby po slovensky 😉 )...tiež bola taká pink kočanda tá Silvinka 😀 😀 😀
@chorale1 fakt kašli na tabuľky....moji už v nemocke prvé UM vypili rovno 60ml každý 🙂 🙂 ,prišla sestrička,že či som počas tehu nejedla,že deti sa nevedia dojesť a ak to budú takto celých 5 dní jesť,že ich "vyžereme" 😅 😅 😅 .....ona to myslela zo srandy.....my sme proste exoti od narodenia.......ale zas potom okolo 4-5 m.ked už jedli dobreže nie 300ml na x zrazu prestali jesť...klesli na 60 😝 ...trvalo to asi mesiac a potom zas stúpali..........nejako som to neriešila,pretože je to vraj celkom normálny jav .a veľa mamičiek malo s deťmi to isté...a z vlastnej skúsenosti ....nezľakni sa stolice...môže byť napr.zelená ako mali naši....na gastre nám vysvetlila,že vždy ked budem deťom meniť mlieko,stravu...bude tá stolica spočiatku zelená...priberali,nič ich už nebolelo,tak to bolo ok..ak by vám nesedela Beba(pretože dosť veľa detí z nej zapeká,včetne našich),môžeš najbližšie zmeniť mlieko po 1 mesiaci...nemalo by sa skôr...robí to v črievkach viac neplechy 😉

cikyta
autor
18. sep 2010

@zefa fakt???No to je super,ked už takto anglicky rozprávaju.Fíha! Idu s dobou krpčekovia.Tak sa nestratia! 😉
Sise by šikli takí surodenci.Videla som na nej,že je uplne spokojná a vôbec ma nepotrebuje.....to ked sme furt same,len po ceckoch mi lozí,ako sa nudí....

cikyta
autor
18. sep 2010

Nemám rada deti,čo sa nechcu kamošiť a hned sa len biju,kopu a maznaju. 😠 Preto som bola rada,že tí tvoji malí su užastní a hned sa išli hrať 😉 a dokonca jej požičali hračky 😉

lucula73
18. sep 2010

@cikyta svatá pravda...deti potrebujú detskú spoločnosť 🙂 ,
my to vidíme na veronike,už odmalička.....a stále sme sa snažili niekam chodiť,kde boli detičky...a bola maximálne spokojná,vždy,niekedy prešla aj hodina a ani ju nenapadlo,kde je mama 🙂
dnes sme boli prvý raz na návšteve aj s malým,ak nerátam našich,kde som každý deň pomaly....bolo tam 7 detí dopkopy,z toho jedny dvojičky a jedny trojičky 😀 ,matúš kukal ako puk,ako sa vadia a kričia jeden po druhom,a kričal aj on furt,no mali sme veselo,prišli sme ohučaní domov 😀

cikyta
autor
18. sep 2010

@lucula73 Ano.Tiež sa snažím chodiť medzi deti...no tu nemám žiadnu rodinu,tak mi zostávaju len ihriská a cekráren s detkým kutikom.A tiež je medzi deťmi iná ako somnou.A vobec jej nechýbam.Niektore deti plaču za mamou,ked idu v cukroške čo i len na wc a Sisa??? PCH! Ani sa nepozrie... 😀

zefa
18. sep 2010

@cikyta Nancy zbožňuje kočíkovať deti a brácho má rovnako starú dcérku ako ty,takže sú naučený sa o ňu starať a dať jej hračky...ja im to vtlkam do hlávok odvtedy,čo trochu vnímajú,že si musia požičať...videla si,že máme všetko dvojmo,lenže občas jedno schovám a musia sa deliť 😉 ...to bola predpríprava do škôlky
ad farby....ja viem iba také základné slovíčka z a.j.---ale od narodenia som im rozprávala akej farby im dávam oblečko,že toto je po slovensky takto po anglicky takto...prvý úspech bol, ked som otvorila skriňu a povedala im aby si vytiahli modrý a ružový svetrík...obaja mi doniesli ten správny...to nevedeli ešte rozprávať.......postupne im pridávam češtinu......niektoré rozprávky už oni sami chcú pozerať iba v češtine...Nancy hockedy odpovie že sa má "dobře" 😀 😀 😀 .len by sme potrebovali nemčinu a z tej si moc nepamätám 😝 .

cikyta
autor
18. sep 2010

@zefa No robíš to super a čo sa týka češtiny tak 😀 😀 😀 😀 pozeráme dennodenne disney chanel+macka pooh a je to v češtine...A Sisa sem tam niečo tresne v češtine ešte pred tým,než to oni povedia v tej rozprávke.No sranda! 😀

cikyta
autor
18. sep 2010

@zefa Inak ja som si najprv myslela,že PINK akože tu speváčku,lebo Silvinka má rada tu pesničku od nej-taku strašidelnu čo má 😀

chorale1
19. sep 2010

@lucula73 dakujem lucul len som sa trošku pozastavila nad tým že také veľké množsstvo má vypiť také malé bábätko.
@fopardi u nás je tiež problém s čajom. urobím mu ho, 2krát potiahne, zistí že je to čaj tak sa na to vykašle a tvári sa ako keby som mu rozrobila nejaký hnus.
@zefa tak potom čo museli hovoriť na mňa v nemocke ked ja som sa narodila tak vraj ked sme odchádzali z nemocnice pila som už 120ml 🙂
@cikyta ale máš tu nás, a my ked budem väčší tiež sa budeme hrať so Sisinkou 😉

fopardi
19. sep 2010

ahojte baby viete čo ma napadlo odkedy ste dovolili aby sa vaše detičky pozerali na tv? zatial ma tu všetci bombarduju ked čo i len zazrie na tv a pritom ho nedavam že tu maš pozeraj nech mam pokoj ale ked je zapnuta tv a on ju zazrie tak už hned počuvam joj treba vypnuť bo sa ppozera

zefa
19. sep 2010

@chorale1 😀 😀 😀 😀 tak tvoja mama asi vôbec nejedla 😀 😀 😀

lucula73
19. sep 2010

@fopardi no ťažká odpoveď.,také malé deťúrence by tv pozerať nemali,kvoli tomu žiareniu,čo ide cez obrazovku,......ja ho pred tv nedavam akože pozerať,ale keď bol malý a začal revať,tak tv ho ukludnila......teraz sa hrávame v obývačke na zemi,keď ide tv,tak ho vobec nezaujíma.občas kukne,ale žeby ho to bavilo,ee 😉

chorale1
19. sep 2010

@fopardi my máme zasa zapnutú telku ale malého dam chrbtom k nej a je spokojný. ale tiež ked ju zbadá tak pozerá, tak ho hned otočím.

cikyta
autor
19. sep 2010

My používame TV od malinkata a niekedy aj 10cm od obrazovky-bohužial..............informovala som sa,čo a jak.......a tieto plazmy,čo su teraz škodia menej,ako stare TV a už su zaopatrene nejakým ochranným somárom,čo neškodí a už netreba dodržiavať 6 násobok tv od neho.Takže denne iba umyvam tlapky z ručičiek...

denis19
19. sep 2010

Ahoj holky.......tak s tím spánkem je to asi skutečne zábavné, já jsme ted s malou u rodiču a ona tu spí jako budulínek 😝 prospala i celou noc bez mléčka, normálne jsem ji ho nabídl a nechtela být rušená, tak jsem to nerešila, Jinak tu je dnes celkem fajn kosa 😠 už je asi fakt po léte.
Ciky na doma je to fakt moc, to mi muže nosit cokoliv i po kámoškinom synovi,ale čučela jsem na zimní overálek do kočárku a to jsou strašné ceny...jeden vyšel i na 45€ a to je des. budu hledat neco prijatelnejšího, stejne mi to dítko strašne rychle ze všeho vyroste.....nenám ani odvahu to koupit ted, presne jak píšeš ty, nevím do jaké velikosti se vejde tak za dva tri mesíce.
lucula jsem zvedavá na naši v osmi mesících, jak bude spát 😉 já mám pocit, že každá nová aktivita co objeví ji neskutečne i unaví 😀 a včera drvila mrkev jako divá🙂

cikyta
autor
19. sep 2010

@denis19 Ahojky..........Mynulý rok som dala Sise overalček do kočíka o dosť väčší.Vyhrnutý....To nevadilo,lebo bola furt v kociku vonku a nebehala.No teraz,ked bude vonku behať,musím kupiť presnejšie čislo. 🙂
Karolínke robí dobre zmena prostredia u babičky,že? 😉

denis19
19. sep 2010

Ahoj @cikyta , no to máš pravdu, že v kočárku je to v zásade jedno ,idkyž to je vetší, to mne ani nejak nenapadlo,ale Siska to fakt potrebuje akorka, jinak by v tom mohla brknout co???? Umím si to žive predstavit... 😲 Jojo Karolínka je u babičky spokojená a babička s dedou jsou spokojeni také a maminka má veget 😀

lucula73
19. sep 2010

@denis19 tak si uži,poznám to 🙂 ,keď som u našich,moja mamina pestuje a zabáva a ja čítam všetky časopisy ,lebo oni majú doma skoro novinový stánok 🙂

cikyta
autor
19. sep 2010

@denis19 No teraz som jej objednala také,že chcem,nech je rýchlo zima a nech je aj rýchlo po zime.Teraz jej to je akurát 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre