Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
5. okt 2010

@fopardi neviem,asi sa to nedá celkom odstrániť,mne to doktor napríklad neodporučil vobec 😒

a v novom čísle mama a ja je aj Krajko 🙂 odpovedá tam na viaceré otázky ohľadne darovaných vajíčok a embrijok 😉 ,aj fotočku tam má....

inak pekný deň 😉 ,u nás zato hozne,fučí a zima je,ani von nemožeme ísť,lebo sa bojím ešte ,aby mi neochorel zas ☹

denis19
5. okt 2010

Devčata tak jsem si prečetla ten článek o preeklapsii a moc mne to nepotešilo, je super, že už se to dá zjistit v 15tt,ale nevedela sjem ,že jaké mohu mít následky i potom ..to mi nikdo nerekla to jsem už 2x zamdlela po porodu!!!

kuspitka
5. okt 2010

@zefa dakujem.muz bude mat narodeniny....

cikyta
autor
5. okt 2010

@zefa V boha verím,no vo fararov nie 😠 Presvedčila som sa,čo sú to za ludia 😠 Nepoznám jedneho normálneho,ktoremu ide o boha,o to byť lepší a robiť lepšími všetkích ludí. Ide im len o nejaku prisnu "tabulkovu"disciplínu a ako obalamutiť mozgy vo svoj prospech,nie v náš prospech !
Preto mám hlavu vztýčenu k oblakom,ked o niečo prosím,ale ked idem okolo niekoho fary,radčej otočím hlavu opačným smerom a tak trochu si v duchu odplujem... 😒

zefa
5. okt 2010

mne sa to fakt osvedčilo rovno do pohárov 😉

zefa
5. okt 2010

@cikyta sme dve 😉 🙂

cikyta
autor
5. okt 2010

@zuzanka7834 a prečo idete v novembry? neda sa isť hned teraz v oktobry?

fopardi
5. okt 2010

no vam poviem že ti farari tomu davaju ja neviem čo sa oni do toho staraju hlavne že to že zneuživaju malych chlapcov a podobne prípady to je všetko vporiadku to im boh odpustí (teda podla nich) 😠 ked tak velmi propaguju aby si ludia namiesto ivf brali deti z domova tak prečo si ich sami neberu anestaraju sa o nich ?

u nas sa nedavno stal taky pripad že naš duchovny sa prosim pekne zrubal a poriadne neprišiel na omšu !!! boli ho veriaci budiť lebo opity zaspal na fare že v kostole čakaju už skoro hodinu tak farar šiel taky ožráty na omšu ani nechcite vedieť namiesto slova bohorodička povedal borovička atd no ludia nevedeli kam pozerať a to nieje všetko ešte predtym než si šiel zdriemnuť na faru tak nabural tu do jedneho z dediny rozbil mu auto a potom hned na druhy den utekla za nim nech nevola policiu že on to všetko zaplati teda opravu auta a ludia v dedine? joj to sa ani nesmie nikto dozvedieť lebo to je knaz a na otazku čo keby zrazil nejake dieťa alebo to je jedno koho je odpoved no ved ešte že sa nestalo !!!!! povedali sme že to treba nahlasiť na kapitulu joj čosi to je knaz to by bol hriech nam odpovedali st.mať !!! takže asi tak hriech a hriech je rozdiel či robíš niečo ty akoobyčajny človek alebo si farar vtedy to chriechom nieje

cikyta
autor
5. okt 2010

@fopardi zrejme by mali mať tiež poslanecku imunitu.To by im bodlo 😉

fopardi
5. okt 2010

ciky my tiež veríme v boha ale toto ma neskutočne vytača aj ked my sme nemuseli ivf podstupiť ale tesne petym než sme toto začali riešiť sa to rozoberalo v kostole a ti poviem vahala som či neodísť preč že ja toto nebudem počuvať čo ich je do toho to je každeho vec a nechcem sa nad tym rozčulovať lebo tato politika ma neskutočne ročuluje

cikyta
autor
5. okt 2010

@fopardi Pre príklad.....volakedy nedokázali vyliečiť nejaké choroby a ludia umierali na maličkosti. Teraz sa to liečiť dá a je to FAJN. 🙂 Hladaju sa lieky aj na rakovinu...ak sa nájdu,bude to FAJN 🙂 Ludstvo pokročilo,veda pokročila.
IVF je tiež zdravotný problém ! Tak prečo ho zatracovať ???? 😠
že sa teraz rodia deti ? Pre boha ! Sám boh vie,že je to FAJN !!!! Posolstvo každeho z nás je tu niekoho po sebe zanechať,vychovať a umrieť !!!!A ak je to čo i len trošičku možne,tak z vlastneho vajíčka a spermie ! Ak ich človek nemá...ok-su tu domovy s detičkami.No prečo nevyužiť šancu IVF a mať dieťa z vlastnej "krvy ???"Nie každý tú šancu má !!!!!! Nie každý !!!!!!!! 😔

fopardi
5. okt 2010

@cikyta vidíš ved to je to že to vadí fararom nie bohu ale kašlem nato určite by ma cirkev neovpyvnila v takomto rozhodnuti

cikyta
autor
5. okt 2010

@fopardi presne tak........cirkev ma odvrhla,ked sa mi narodila dcerka a tým pre mna skončili. 🙄
AMEN

denis19
5. okt 2010

No jo máte pravdu! 🙂 Pokud by ta duše na zem nechtela , tak IVF bude mít nulovou šanci!

cikyta
autor
5. okt 2010

@denis19 😉

denis19
5. okt 2010

@cikyta jak se máte holky? Mne se dnes v tom počasí ani nechce ven,ale budu muset,ať má Karolínka trochu vzduchu v plícich, ne jen tento panelákový prašný opar ☹

cikyta
autor
5. okt 2010

@denis19 No práve mi vstala,tak ideme aj my trochu na vzduch a do jedneho obchodu,ktorý mi včera zavreli pred nosom o 4 😠 😅
tak zatial pápá.........................

denis19
5. okt 2010

@cikyta ahooj holky.

fopardi
5. okt 2010

@denis19 ahoj tak my sme vstali po troch hodinach ,vau teda maly spal tak dlho ja som si len na chvilu lahla ku nemu ale tiež som zzaspala tak fajne energia načerpanna

denis19
5. okt 2010

@fopardi tak to je skvelé, to mne se ješte nestalo,ale já když si nedej bože odpoledne schrupnu, tak jsem potom jako ovalená a nejdu se do večera skonsolidovat, tak radeji odpoledne ani nespím 😀

fopardi
5. okt 2010

@denis19 ja si rada s malym pospím občas , ale dnes ma prekvapil že tak dlho spal doobedu spal iba necelu poolhodinu tak možno dohanal 🙂

denis19
5. okt 2010

@fopardi no a dnes i to počasí delá hodne, i naše spala dýl jak obvykle a ted je neskutečne hodná a hraje si sama a výská už asi hodinku....neuveritelné

zuzanka7834
5. okt 2010

@cikyta nemozeme ist v oktobri, lebo mm sa pripravuje na skusky, ktore su 25-27.10 a potom este jeden den aj v novembri a ma to poriadne huste... A nebudem sa zbytocne napchavat hormonmi, ked termin IUI moze padnut na tie tri dni alebo tesne predtym. Hoc aj tesne po tom, to bude drahy akurat tak vystaveny na to, aby este vstaval o stvrtej rano a meral cestu do MT 😉 Necháme to na november, budeme obaja bez stresu, pripraveny, snad bude aj sanca vyssia, ked budeme psychicky v pohode 🙂

cikyta
autor
5. okt 2010

@zuzanka7834 Aha tak....

cikyta
autor
5. okt 2010

@denis19 tak super,že vám dietky takto spinkali.Mne dnes ledva trištvrte hodinu... ☹

denis19
5. okt 2010

@cikyta no já také nevím co mne čeká a povyroste....ted si hraje s tatínkem a normálne to vypadá, že chce mnluvit, to je nádhera!!!!! a zase my usnula pri hraní než jsem ji stihla donést mléčko, no je super a to ji dnes u dr porádne vymordovali, než ji napíchli žilku a vzali krev! Jak bylo venku holky?

cikyta
autor
5. okt 2010

@denis19 Karolinka je proste užastná! 🙂
Aj Sisa sa hrá teraz s ockom schovávačku po byte a ked ju nájde,tak si Sisa zakrýva ručičkami tvár,aby ju nevidel 😀 a ked ju chytí tak piští a driape sa mu na chrbát že:
-hijo...hijo... 😀 😀 😀
Boli sme v cukrárni trošku......a v jednom obchode,v ktorom nemali to,načo sme tam išli 😠 ☹ chcela som niečo pre Karolínku,no nemali ☹

denis19
5. okt 2010

@cikyta to ať Te ani nenapadne, máš svého dosti co na starosti...hezky schánej vánoční pohled 😀 naše slečinka už ulehla a hajíííí a já nevím co se zbylým časem 😀 😀

cikyta
autor
5. okt 2010

@denis19 minulý rok sme mali krásny vianočný pohled.Hadam sa mi aj tento rok podarí vymyslieť niečo originálne 😉

cikyta
autor
5. okt 2010

Tu prvu:

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre