Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

jennys
18. okt 2010

@cikyta no veru, ja sa tiež čudujem že sa vyspím, zo začiatku to tak nebolo ale teraz sme ich naučili že v noci sa spí a vydržia spať aj 6 hodín v kuse, rekord bol tuším 7. Lucka spí celú noc a oni dvaja keď sa budia tak buď jeden reve a potom sa začne budiť aj druhý, ale väčšinou je to tak, že ja sa zobudím keď sa jeden mrví a keď ho dokŕmim tak sa začne aj druhý, nejak tak po sebe sa vždy čo je fajn, ale stane sa že aj naraz a to neviem koho prvého, ale to fakt málokedy a to je tak, že ten druhý keď čaká tak reve, ale oni sú už tak naučení že sa aj sami upokoja, však nič iné im nezostáva.

cikyta
autor
18. okt 2010

@jennys Ono vlastne do 6 mesiaca mi tiež malá spala aj 6 hodín v kuse.Vlastne od narodenia.No a po 6 mesiaci sa mi zrutil svet 😝 😀 🙄

jennys
18. okt 2010

Posielam aktuálne foto:

jennys
18. okt 2010

Ja len dúfam, že u nás sa ten svet nezrúti, to by už bolo na mńa moc...

cikyta
autor
18. okt 2010

@jennys Bože aké krásne !
Na prvej foto sa ten nalavo tlačí a bojí,či sa vojde do fotky a ten chudáčik vedla aká utrpná tvárička ! Užastné!
No a druhá fotka bohová tiež.Velká segra si drží bráškov 😉

cikyta
autor
18. okt 2010

@jennys Nosia cumlíky?

jennys
18. okt 2010

Cumlíky nemajú...

cikyta
autor
18. okt 2010

@jennys No lebo náš problém je hlavne v tom.......ak ho nemá,pýta do pusy cecok.A čím je staršia,tým nástojčivejšie.........Takže ani to dlhé kojenie sa mi neosvedčilo ☹

cikyta
autor
18. okt 2010

Ciže ak by som mala niekedy druhé bábo....tak mu dám cumel hádam hned,ako mi ho vyberu 😅 a kojiť maximálne do 6 mesiaca.Dlhšie nie ! A nenechám si ho velmi zaspávať na prsníku.............

jennys
18. okt 2010

@cikyta Lucka tiež cumlík nemala a do dvoch rokov ani nevedela čo to je len keď mi jeden prišiel poštou čo bol v časopise Mama a ja, tak odvtedy vie čo to je. Cumlíky doma máme ale nepoužívame ani sme nepoužívali. A malí ich nemajú, hoci Vilko by niekedy potreboval, ale vie byť aj bez toho celkom si vystačí s pästičkou. Ja ich kojím každého 15 minút, Lucku som vždy pol hodinu.

jennys
18. okt 2010

A každé dieťa je iné, takže je to individuálne. Naši cumle nemajú a neplačú viac ako ostatné deti, v noci tiež dobre spia, takže bez cumľa sa to dá, len treba skúsiť. Dokonca sused polročný nad nami cumeľ má a ten reve stále, vždy ho počujem, naši plačú dokopy menej ako on a to sú dvaja.

cikyta
autor
18. okt 2010

@jennys 😉

cikyta
autor
18. okt 2010

Ved ano,každe bábo je iné,len viem,že ten problém,čo máme my,je preto,že nemáme cumel,preto pýta cecok+inak ju neuspím,len na cecku,takže v noci je furt hore........ 🙄
Radčej by som dala dieťa do postielky večer,somo zaspí a ked náhodou zamrnká,vložím cumel.
Takto ju uspávam pol hodinu.Chrbát v riti 🙄 Po hodine je hore a znovu to iste absolvujem a stále dookola až do rána.......
Kolkokrát som už potrebovala isť v noci na WC a nemohla som ☹

romy01
18. okt 2010

ahojte babenky

prepacte ze sa tu uz moc neukazujem ale ked mam chvilku volna tak sa rozhodujem ci ist na net, alebo pozehlit a upratat alebo ci sa najest - jedlo vyhra vzdy, sem tam upracem a viac nestiham. Zacala mi skola a ani to nestiham. Inak sa mame fajn, Timko zistil ze moze vískať, tak mi celé dni víska a piští rovno do ucha. A najlepší je ked moze akoze stat na nohach zaveseny na mojich rukách. Ale uz mesiac sa nevie dostat z prechladnutia. Stale ma problem s nostekom a navyse mu to udrelo aj na uska a v piatok mu davali knotiky. Nastastie sa na to prislo velmi skoro, ked zapal len zacinal a vobec ho to nebolelo. Celu " operaciu " prespal. A dnes na kontorle to bolo uz OK.
Pridala som fotky kuknite

cikyta
autor
18. okt 2010

@romy01 Ahojky..No nejak mi neukazuje v tvojom albume žiadne fotky 😒 ☹
Joj bože Timkovi držím palčeky,nech mu to rýchlo prejde bojovníček jeden !

Dobru nocku............. 😔

fopardi
18. okt 2010

@cikyta presne pretoto som našemu drobcovi adnarodenia pchala cumel do usť ani teraz nieje nejaky cumlovy , a viem že sa ťaqžko oduča neskor ale na cumel som ho chcela naučiť a darí sa nam niežeby ho mal nonstop ale ked ho idem ukladať tak mu dam cumel inač mu ho nedavam a ešte ked je vonku chladny vzduch tak aby neplul alebo necmulal bundu tak mu davam cumel inač ho cely den nema 😉

romy ahojček idem pozreť fotky

fopardi
18. okt 2010

@jennys aho na teba som veru včera myslela tak somrada že si sa ozvala 😉

no idem ja spať tak sa mejte 😉

zefa
18. okt 2010

@fopardi ahojte
ja tiež nestíham 😉 🙂 ...prídem z roboty,prečítam a nechce sa mi ťukať,sorry

@jennys ja som ich kojila oboch naraz keď plakali naraz,ale väčšinou boli po sebe ako tvoji a Keď sme amli aj kojenie aj UM,tak som jedno kojila a druhé malo fľašu,potom som ich pri druhom krmení vymenila 😉 ..no ja tiež toho nenaspím ....Samko je chorí a nejako mu to moc neprechádza,Nancy nám už 3 noc spí celú noc(resp.ide sa vycikať a spí,nepýta mlieko...žebyyyyy????
a dobrú noc

fopardi
19. okt 2010

ahojte a tu čoto kde ste všetky ?

fopardi
19. okt 2010

dnes som bola trošku v tescu nakupiť nejake drobnosti ku vianociam nech potom toho nemam vela šak brat narodeniny, synovcovia narodeniny, starka narodeniny a meniny , mm narodeniny meniny , mikulaš, a vianoce a v januari to takto pokračuje 😒

len ked ja som minuleho roku dostala krabičku čaju !!!!! dufam že tento rok sa to zopakuje a potom budem už zla 😠

chorale1
19. okt 2010

@fopardi to ja som zasaa dnes upratovala kuchynskú linku, ale na vianoce ju už nebudem. zostali mi dve skrinky. možno tento rok dostaneš čajník, aby si tie čajíky mala do čoho robiť 😀 a kde sú dnes všetky? a cikytka naša, hádam už neodkvicla od nedostatku spánku.

fopardi
19. okt 2010

@chorale1 ved pozeram tiež sa čudujem že kde sa všetky vyparili asi davaju zadarmo niekde

jennys
19. okt 2010

@fopardi ahoj, no vidíš, telepatia funguje a ja že čo ma to tak ťahá už sem niečo napísať... 😉 S tými Vianocami, ja tiež už zhromažďujem darčeky, lebo ktovie ako to bude pred Vianocami či budem pri malých stíhať ešte aj darčeky zháňať, tak zháňam už teraz postupne, pre Lucku a malých mám už knižky, každému po jednej hračke a stačí hádam, no nie? A ostatným už začínam tiež rozmýšľať. A krabička čaju to vážne? No, záleží aj od koho, však? Dúfam, že nie od muža? A inak som na nete objavila kvitnúce čaje? Poznáte to niektorá? To sa mi zdá celkom dobrý tip na darček.
@zefa ja som tiež skúšala kojiť naraz ešte na začiatku, presne 2x ale sa mi zdalo lepšie každého zvlášť, tak som ostala pri tom a som spokojná. Málokedy revú naraz že sú hladní, aspoň sa naučia trochu trpezlivosti...

zefa
19. okt 2010

ja sa hlásim k lazaretu...chorá jak fras....nadcha,kašel ako tuberák,herpes na ústach,krámy....len ma odstreliť 😝 😝 deti choré,mm pokašliava....ked sa darí,tak sa daríííí...mňa už to tu nebaví,len to koluje medzi nami....zajtra idem na 1 sedenie s Nancy ku psychologičke,tak som zvedavá ako to prebehne..idem aby som vás nenakazila 😝 😀

cikyta
autor
19. okt 2010

Ahojte............
No
@zefa nezávidím moja ☹ Ved ste boli nedávno chorí ☹ A načo idete psychologičke?

(dnes mi prišiel muž a vystihol Sisu v plnej paráde hádzať sa o zem,revať a to tak,že sa dlho nemohla nadýchnuť,mykalo ju a proste sa "zašla" a vlastne skrz to,že ju nezobral na prvý krát hojda pajda. 😠 A hned mi povedal,že to neni normálne a mám isť s nou k dr. 😠 Sa poseriem,ked ju obdobie vzdoru zastihlo skôr ako v 2 rokoch 😅 On by so všetkým utekal k dr. 😠 😠 😠 😠 )

@jennys tie čaje nepoznám...............zato začínam mať peknu zbierku detských..........Sisa miluje granulované,no ocko chce byť za chutného a vždy jej kupi nejaký sáčkový,na ktorý sa mi z vysoka............ 😖 takže momentálne mám 3 v skrinke a s dvomi sa hrá.......... 😀

chorale1
20. okt 2010

ahojte, pozerám že to iba ja a fopardi sme denní návštevníci MK ostatok sa dal na nočné 😀 to ja sa už obraciam na druhý bok o takej 23 hod.
nepoznám tie kvitnúce čaje, čo to vlastne je? inak ja nemám ešte ani jeden vianočný darček, ale aspoň ako takú predstavu mám. môžete nejaké tipy hodiť.

cikyta
autor
20. okt 2010

Ahojte............Ja len kuk a letím do lekárne so Sisou.......... 🙂

@chorale1 😀 😀 😀 😀 že na druhý bok! 😀 Ja som zase sedela celu noc na riti a striedala som len polky (nie boky) 😀 Zrejme nás trápia zubky......(no mohli by to byť aj hrdielko,alebo žaba na jazyku-lebo biely je,no ani sa nečudujem,ked mi furt lúcha mliečko) 😖 Ona si totižto dáva do pusy ručky,škriabe jazyk a vyplazuje ho.to ešte nerobila...... ☹ No a piští každu pol hodinku v noci 😠
Ved uvidíme................každý den je iný.........hádam tento bude lepší 🙂

zefa
20. okt 2010

@cikyta my sme v kuse chorí....dva dni bol pokoj a zas sme všetci ...už ma ide picnúť,ma to nebaví......a u psychol.sme boli kôli tomu,že Nancy nechce kakať na wc,ďalšie sedenie o mesiac....musíme jesť veľa vlákniny a prísť na to čo jej robí dobre a čo nie....jej sa ta stolica musí zmäkčiť a potom to pôjde aj po psych.stránke......vývojovo je ok(až moc)a najlepšie aby nekakala v škôlke ale doma 😉 😝

kamka17
20. okt 2010

čaute bambulky...
diky za rady ohľadom tej detskej kozmetiky 😉 😉
@zefa a prosím ťa, u tej psychologičky ste sa presne o čom rozprávali?? ona nejako zistí, v čom má Nency problém alebo ako to vlastne pri takýchto deťoch funguje, o čom sa ona s tým dieťaťom rozpráva??
@cikyta čo ste vybavili v lekárni??
téma vianočné darčeky... 😨 😨 😨 som sa rozhodla, že dám pod stromček Paulínku a hotovo...dovtedy ju nikomu
neukážem a budú mať všetci spoločný darček... 😀 😀 absolútne nemám chuť premýšľať nad tým, že čo komu kúpiť a potom ešte kvoli tomu aj behať po preplnených obchodoch...teraz na to nemám čas a nieto keď už bude malá doma... 😖 😖

zefa
20. okt 2010

@kamka17 zatiaľ zisťovala ako je pokročilá vo vývoji.....ako sa volá,kde býva,pomenovať obrázky,ktoré jej ukázala,kreslila jej,básničku+pesničku,či s niekým v škôlke hrá a ako sa volá kamarát/ka..........a ja mám podľa tých potravín,ktoré mi napísala zistiť čo a aké množstvo jej pomáha zmäkčiť stolicu....tzn.,že keď ju bude mať mäkkú( a nie tvrdú a bobkovitú ako teraz) pôjde ej vylučovanie ľahšie a potom sa dokáže bez problému posadiť na wc aj sama (ona kaká iba do plienky,nechce to urobiť ani do nočníka ,ani na wc 😝 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre