Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
16. dec 2010

no už tolko je -11 bolo cez den 🙂))

lucula73
16. dec 2010

@fopardi no u vás by som isto zmrzla.ja som prišla domov z prechádzky o pol 5 a bolo -7....mala som dosť,ani prstami som nevládla pohnúť,bola som vonku 1h15min. 😠

fopardi
16. dec 2010

@lucula73 včera či kedy som pisala že som tu u nas zažila pre asi 5 rokmi -29 to bola zima fakt že brutal ale stale sa nemam ena čo sťažovať ved v rusku je nejaka dedina kde sa deti hraju cez prestavku vonku ked je -50 a ked je už viac tak sa možu hrať cez prestavku na chodbe !!! tak pri -20 sa snad opaluju 🙂

lucula73
16. dec 2010

@fopardi ano,ano....to je zvyk..... 😉

fopardi
16. dec 2010

no idem spať tak sa majte dobru noc snad zajtra toho večer stihnem viac 😒 začinam byt z toho nervozna že nič nemam porobene -nemam to rada -ale to by som si mala začať zvykať že nestiham tolko popri malom 🙂
tak pa

lucula73
16. dec 2010

dobrú nocku,idem aj ja 😔

denis19
17. dec 2010

Dobré ránko maminky a detičky...jaká byla noc?

brmbolcek
17. dec 2010

zelam pekne ranecko 😵 😵 😵

@surviver- no az sa bojim, ze ci je vsetko v poriadku 🙂 🙂 🙂 vcera spinkala od rana 8.00 do 14.00 napapali sme sa a sup vonku do auta a zase zaspinkala , viac prespinka ako je hore v poslednej dobe a ja chodim iba zo zrkadielkom popod nostek ze ci je vsetko v poriadku 😉 😉 😉
u vas co inac noveho ? ako ste sa rozhodli pre surodenceka ? inak ten cas leti ved tot si cakala jedno a sup uz sa rozmysla o druhom , paradicka 🙂 🙂 🙂

zdravim vsetky a zelam krasny dnik 😵 😵 😵

brmbolcek
17. dec 2010

@denis19- ahoj

u nas noc asi taka, ako vzdy ze na pravidelne krmenie sme boli hore 😉 😉 😉

a co cacorka ? ako sa mate ?

denis19
17. dec 2010

@brmbolcek ahoj,máme se fakt dobre, jen behem dne nespíme nejak extra,ale ani jako mimnko nespala, do co predvádí tvá slečinka...to já nikdy nezažila, možná jednou spala dve hodinky a to jsem byla na nervy.... 🙂

brmbolcek
17. dec 2010

@deenis19- tak u nas je zase toho spanku na rozdavanie 😀 😀 😀 uz sme sa zobudili,idem ju obriadit a este zbehnem tu kukuuk 🙂 🙂 🙂

co mas dnes v plane ? zatim pa pa 🙂 🙂 🙂

surviver
17. dec 2010

pekne ranko 🙂

@brmbolcek brmbi,tak ani my sme nezažili take spanie ako vy ,tak si to pekne uživaj,bude to asi taka spiaca princezna 😵 ....a s tym surodencom,vieš človek mieni a Pan boh meni,tak sa nechame prekvapit 😉

@denis19 no mala je zlata v tom bodynku a tiež nevyzera ,že malo spi,presne ako moj drobec,to len ja som hotova z toho jeho nespania 😅

surviver
17. dec 2010

@cikyta ciky a ak su tie medovničky vlastna vyroba,tak to maš krasne nazdobene 🙂 ...ja som včera spravila cesto na tie vanilkove rožky a dnes sme ich s malym vygulali,teda on pekne pozeral z postielky a ja som makala o 106 nech to stihnem ,kym ho ešte bavi byt v postielke,a už sa peču...

surviver
17. dec 2010

asi som tu sama tak pa-pa...pridem ešte s kolačikmi,dufam,že sa podaria 😉

chorale1
17. dec 2010

ahojte, ja som bola včera bez pc tak som nemohla nakuknuť. ja som prechladnutá bojím sa abyy to nechytil malý, som mu pe istotu dala aj homeopatika a od predvčera poobedia sme mrzutý, umrňaný, menej papame takže sme zistili že ide prvá stolička. ani len dasienka natrieť nemôžeme ☹ tak dufam že čoskoro to prejde a že neochorie odomňa.

brmbolcek
17. dec 2010

...tak mi uz hajame, zem poumyvana, v krbe prilozene , este ma caka riad ale to je len salka od kavicky 🙂 🙂 🙂

@surviver - to si aj uzivam, by som ozaj nebola povedala, ze budeme tak krasne spinkavat , ved uvidime dokedy nam to vydrzi 🙂 🙂 🙂
Ako dopadli kolaciky ? a s tym surodencom , bodaj by sa to podarilo prirodzene , 😵 😵 😵

@denis19- uz mas pre rodinku darceky pokupovane ? teda si napisala jeziskovi ?
@cholare1- skus mu dasienka potriet trosku citronikom, trosku mu to zmeravie , chuda nase , ze uz stolicky idu .... 😉 😉 😉

kamka17
17. dec 2010

servuste bambulky 😎 😎 tak u nás to vyzerá dnes slniečkovo, ak nebude poobede veľká kosa, tak ideme zbierať vigantol vonku...survi, pojdete von???

no a zvládli sme prvú dávku vakcíny...ja som nad tým či áno alebo nie ani veľmi neuvažovala, pretože som toho názoru, že keby to nebolo vhodné alebo by to nemalo byť účinné, tak mi to v nemocke ani neponúkajú...akosi verím tomu, čo robia, lebo je to ich práca a mali by vedieť, čo a ako...takže ešte 4x...no a potom klasické očkovania, to asi bude ešte sranda, labo už nás chcela očkovať včera na poradni, ale kvoli tomuto sme to odložili
inak tiež máme celkom spavé dieťa, vačšinu dňa prespí, potom večer je ako z divých vajec a najviac vtedy, keď ja som unavená...asi to cíti, tak ma ešte viac stresuje, hihi...ale noci...klop, klop...dnes som ju musela budiť, aby sa milostivá najedla, takže fakt že som spokojná s tým, aká je dobručká...teda až na tie občasné vývrtky, ale to asi musí byť

baby...neviete poradiť niečo proti vypadávaniu vlasov..mojich...lebo ma ide poraziť, šak za chvíľu nebudem mať na hlave nič takýmto tempom... 😖 😖

brmbolcek
17. dec 2010

@kamka17- pozname tie stavy ked sme unavene a dieta chyta vtedy druhy dych, a nam klipkaju ocka po celej 24h a dalsej pred nami 😉 😉 😉
budme radi, ze malicke spinkaju , lebo vtedy rastu aj ja budievam malicku aby sa napapala a nebola dlho v precikanej plienke 😵 😵 😵 takze poznam o com pises, moja 😉 😉 😉

..a to s tymi vypadavanim vlasov to je z toho, ze kojime ... i u mna je to bieda ...

ako vam to ide po laktacnej poradkyni .... ???

kamka17
17. dec 2010

@brmbolcek joj ide nám to že fantasticky 😀 😉 celá sa teším, len teda nemám prehľad v množstve, ktoré vypije, ale tak sami si vypluje cicík, keď má dosť...a zatiaľ klop, klop vydrží jej to aj na 4 hodky, tak dúfam, že aj ďalej to bude takto pekne pokračovať...
no a tie vlasy...ja som si aj myslela, že to z toho, len vlasy po celom byte...vytáča ma to 😠
na prechádzky chodíte?? niekedy by sme sa mohli prípadne v lesoparku stretnúť, ak to nemáš nejako ďaleko 😉

brmbolcek
17. dec 2010

@kamka17- tak to je fajn, ze cicikujete 😉 😉 😉 ono to aj zistis, ze mas prsniki po kojeni lahsie , prazdnejsie , alebo dalsia odmerka je v pocikanych plienkach malo by ich byt cca 6-8 ks denne vtedy vidis,ze ti babo dobre papa pri kojeni , tak uz len aby mliecka bolo dostatok 😉 😉 😉

, ja davam malu vonku den co den ale do za , bezim iba na nakup alebo domov pre postu.... ale verim, ze ked bude lepsie pocasko vybehneme do lesoparku 😉 😉 😉

surviver
17. dec 2010

no tak my už prvu davku napečene,nič prevratne len vanilkove rožky ,ale chutia dobre 😉 a ešte hadam do vianoc jeden daky suchy spravim a hotovo 🙂

@kamka17 dnes nejdeme von ,lebo som nejaka utahana 😠 ,sa mi nechce,včera sme troška vymrzli,tak dnes si dame pauzu 😀 ...a vlasy aj mne padali kym som kojila potom to prešlo...

surviver
17. dec 2010

@chorale1 tak sa pekne kurirujte 🙂 ,nech ste rychlo zdravi

cikyta
autor
17. dec 2010

@surviver vlastnoručne kúpené 😀

cikyta
autor
17. dec 2010

@kamka17 Pantenol tablety. (možeš to aj ked kojiš.Mám to odskušané 😉 )

cikyta
autor
17. dec 2010

@chorale1 Skore uzdravenie mojko ☹

kamka17
17. dec 2010

@surviver tak jo, tak si pekne oddýchni a radšej ešte niečo fajné napeč 😉 tie rožteky vyzerjú dobreeee 😵 😵 ja sa priznám, že fakt nemám nervy na pečenie koláčikov...ešte tak pomáhať áno, ale samostatne sa do toho púšťať nejdem ani za nič...šak nás je dosť aj bez koláčikov a maminy zásobia 😀 😉 😀
@brmbolcek tak jo, počkáme si do jari 😉 😉 a potom dáme really lesopark 😉

surviver
17. dec 2010

@cikyta 😀 ,ale pekne

surviver
17. dec 2010

@kamka17 šak buduci tyžden isto pojdeme von,tak Ti donesiem aspon ochutnat 🙂

cikyta
autor
17. dec 2010

@brmbolcek Krásne,ako vaša čučoriedka spinká........................................
Asi sem už ani nebudem chodiť,lebo potom mám silne depresie 🙄
Celý týžden mi chodí spať malá o pol noci. Včera bolo 00:30 ked zaspala.......škaredo som jej už nadavala,pohodila na postel.....muž mi zato nadal,ja jemu...........celý čas revala,lebo som jej nedovolila dupať čižmami o zem..........a tak len rev,hádky,plač atd........každu chvílu som čakala nejakých policajtov pred dverami,čo poslali susedia 🙄 Je to nenormálne a kto nezažil,nemá ani šajnu o čom píšem..................... ☹
Som zrelá psychiatrovi.Potrebujem súrne odbornú pomoc 😔

brmbolcek
17. dec 2010

@kamka17- kazdu vrbu ci strom vymetieme kocarikmi , juj uz sa tesakujem 🙂 🙂 🙂
a ako sa ma dunda , nevies nieco o nej ? pozdravuj ju 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre