Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
31. dec 2010

babulky prajem vám šťastny Novy rok 2011 aby vas zle obchadzalo a dobre sa na vas všetky lepilo aby ste boli cely rok a aj tie nasledujuce všetky zdrave a šťastne aj s vašimi rodinkami 😲

aaaaaaaaaaaaaaaaa prekvapenie dnešneho dna naš drobček ma treti zub a hadajte ktory??? očny !!!!! 😀

cikyta
autor
31. dec 2010

@zefa Teda Zefka,to fakt poteší ☹ Je mi luto,že máte takéto trápenia ☹ Viem si to živo predstaviť, Teraz som týžden nasilu tlačila do Sisi sirup a veru sme sa obe "narobili" a polovicu povylievali ☹ .

cikyta
autor
31. dec 2010

@fopardi To fakt??? 😅 Fíha !!!

fopardi
31. dec 2010

@cikyta no veru očny tak z našho maleho sajaca budeme mať upíra

som sama doma tak si tu sedim a sama popíjam fernet s tonicom no neviem kde to takto dotiahnem ale myslím mi mm niečo spomínal s prednou horou že budem mať terapie s mojsejom no neviem čo tym myslel 😀 😀 😀

cikyta
autor
31. dec 2010

@fopardi a malého máš kde?

lucula73
31. dec 2010

@fopardi a mm máš kde? 😀

cikyta
autor
31. dec 2010

@lucula73 😀

fopardi
31. dec 2010

@lucula73
@cikyta drobec spinka a mm je u suseda ale on sa do polnoci vrati 🙂)) snad 😀

cikyta
autor
31. dec 2010

@fopardi aha tak. 🙂

lucula73
31. dec 2010

@cikyta 😀

@fopardi a čo ťa nechal samého doma? 🙂

fopardi
31. dec 2010

@lucula73 mala som isť snim ale drobec sa zobudil a nechcel isť velmi neskoro ale už je doma takže zabava sa začina a sedim pri pc a on si čita knihu pekny silvester neviem či zajtra nebudem mať okno z takej akcie 🙂)) ale nie ja si robim srandu vobec mi nechybaju nejake chatovačky a podobne to si len robim srandu 🙂

cikyta
autor
31. dec 2010

@fopardi to ja mám zase naopak depku,ako závidím ludom po námestiach a chatách,ako tancuju a veselia sa.... ☹ hold,tie časy už mám za sebou... 😔

Sisa mi ešte nespí.....behá po byte.....muž ju okrikuje,nech je ticho....ja ho okrikujem,že je silvester,tak nech dupe dneska,kolko chce....a tak dookola........fakt zábava ako "v šesdesiatom ôsmom!" 😠 ..........

kuknem parodiu na markíze............neviem,či si s niekym pripijem a ideme sa ceckovať až do rána ako vždy 🙄

fopardi
31. dec 2010

@cikyta ☹ no to ti nezavidim ale zas no užili sme si a teraz sa treba venovať dieťatku čakali sme nam dlho tak čo už ved navždy to nebude a raz možno nam bude luto za tymi časmi ked sme sa mohli s dieťatkom cickať mojkať a tak všetko lebo ked nam detičky vyrastu budu viac von ako doma a to nam potom ostanu len spomienky 😉
viem že sa mi to lahko hovori ked naš drobec je kludnejši ale aj tak -chapeme sa 😉

a mužiček ako sa ma s rukou?

cikyta
autor
31. dec 2010

@fopardi má sa ok. Práve si išiel lahnuť. Toto mu nikdy nezabudnem 😢

fopardi
31. dec 2010

@cikyta akože ťa nechal hore aj so Silvinkou? či samu?
no tak tu mame novy rok ach tak velmi to všetko letí nedavno sme čakali na rok 2000 ako na niečo užastne a už je tu 2011 no tak vykročne tou spravnou nohou nech mame o rok na čo spomínať

no idem si docmulkať šampus a idem spinkať

komarik
1. jan 2011

@cikyta, nebuď smutná a zdepkovaná. Ja som bola sama doma, manžel v práci. Riadna nuda, v telke nič tak som si o 22.00 hod. ľahla do postele. O polnoci som sa zobudila na rachot, skontrolovala psa a spala ďalej. Ráno o 7.00 som bola hore, vyspatá do ružova a teraz sa znova nudím. Hlavne že je pohoda...... 😅

chorale1
1. jan 2011

@cikyta
@komarik babule stále ste na tom lepšie ako ja. už tretí deň ležím v posteli a teplota mi stále hapruje. nemám vysokú ale zvýšenú a som strašne slabá, nevládzem nič. 😢 😢 😢

komarik
1. jan 2011

@chorale1, v tom prípade ti želám čo najskoršie vyzdravenie. Tieto choroby sú otravné aj v mojom okolí už bol každý chorý....

surviver
1. jan 2011

Ahojte babulky,my sme sa prave vratili z tyždnovej dovči u starych rodičov,tak snad vas zajtra dočitam 😉

Velmi pekne dakujem za gratulacie,ja som vam to chcela oznamit,až po kontrole u dokyho,ktoru budem mat buduci piatok,ale ked som den pred štedrym večerom počula ako bilo srdiečko na sone,tak som neodolala a dala som si to aspon do pasu,nemyslela som si ,že si to niekto všimne,no ale asi som vas podcenila 😉 ...podarilo sa nam to uplne prirodzene,pravdupovediac ani neviem kedy 😀 ...ale mam aj nie moc dobru spravu,lebo už asi tyžden špinim 😒 ,doky mi dal nejake lieky a povedal ,že je to ok,ale aj tak sa dost obavam a na nalade mi to nepridava...no ostava mi len verit ,že bude dobre...

prajem vam všetkym všetko najsamlepšie po cely buduci rok,nech ste zdravi a štastni a mate rodinky plne lasky 🙂

liviaf14
2. jan 2011

@surviver aj ja sa pripájam, gratulujem 😵
@cikyta ciky, to sú chlapi, aj ten náš tata máva niekedy málo trpezlivosti na malého 😉 čo už s nimi........

cikyta
autor
2. jan 2011

ahojte............
s maolu má muž trpezlivosť....o tom potom.
Držkajte sa,.......pá

shira_
2. jan 2011

ahojte sorry že vstupujem takto odveci, 23.12. sa nám narodil Tomáško, ďalšie bábätko zo sanatória helios, 3900g a 53cm 🙂 je fantastický 🙂 🙂 dáme si oddych, ale o nejaký čas budeme asi zase v snažilkách 😉

fopardi
2. jan 2011

@shira_ gratulujem 🙂 prid nas pozrieť častejšie ked ti to maly dovolí 😉

@surviver super že sa vam to takto pekne prirodzene zadarilo

@komarik ej ale sa ti blíži už sa iste velmi tešíš -jak ja by som rada vratila čas na tie týždne aj napriek tomu že to bolo už velmi obtiažne ale aj tak to bolo super

babulky včera som si bola taaak faaaajne zalyžovať že až aka som rada

no a ku tej trpezlivosť mne dnes totalne ta moja došla tešila som sa že cez sviatky mi trochu ubudne povinnosti no nič z toho sa nekona iba mi pribudlo - dookola tu za niekym pratam vždy niečo či už odnašam špinavy riad alebo 3x tolko riadu treba umyť ako doteraz , nehoivorím o tom že vkuse treba vysavať tak namiesto toho aby si tu každy sam za sebou pratal veci tak vždy tu niemto niečo necha a ja už nevladzem každy si myslí ako velmi mi pomaha s malym ale prad borovy komu ho dam že nech ho chvilu podrží hned utekaju o poschodie nižšie ku svokre prenašaju ho jak mačka mačata tak chlapec ide len z ruky do ruky mm je rad že ked pride dole hned mu ho zoberu z ruk on sa hned vrati bez chlapca a ja už mam toho tak akurat dosť dnes šiel lyžovať mm samozrejme cely den sa chodilo s chlapcom hore dole chlapec cely den urevany jak neviem čo pripisovala som to zubkom ale večer ked som ho ukladala sa mi 3x pozvracal a bolo to trochu hnede alebo niečo take a ja som mu nič take dnes nedavala a to ma sere najviac davam pozor aby takato situacia nenastala aby mu nikto nič nedaval lebo JA viem kedy jedol JA viem kedy bude jesť znova a JA viem čo som mu davala jesť aler takto ked mi ho tu prevlačaju hore dole jak mača tak neviem či mu dali niečo jesť alebo nie a ja hlupa som mmu dala čipok že mu idu zuby !!!
a dalšia vec čo ma sere že ja 8mesiacov pestujem režim a takto ho ma akurat tak za jedny posr... sviatky totalne rozbity sorry že som depkava krami ešte stale nemam a všetko ma sere tak prepačte ale musela som to dostať zo seba von idem žehliť majte sa ☹

surviver
2. jan 2011

@shira_ blahoželam a pekne miery mate 🙂

@fopardi no v pohode sa vyrozpravaj my Ta vypočujeme a možem Ti povedat,že nie si sama,každa asi mame niekedy take stavy a s tym jedenim aj ja neznašam ked prideme k svokrovcom a ty by mu najradšej dali to čo oni jedia,naštastie tam nie sme často...ale reči typu taky velky chlapec už ma jest všetko,alebo davat dietatu papat len preto aby " bolo ticho" tak to tiež neznašam...tak držim palce nech sa z toho vyspinkaš a sviatky su už preč a snad sa všetko vrati do starych kolaji 😉 ,aj ja sa už na to tešim....a tie tvoje kramoše už nech nevymyšlaju a nech sa pekne dostavia,alebo nech nechodia 9 mesiacov 😉 🙂

surviver
2. jan 2011

@kamka17 aj ja som kojila poležiačky...a ked pojdeme vonku,tak sa Ti určite ozvem,len teraz zo začiatku sa asi nebudem moc natahovat s tym kočarom a pošlem von tatina poobede.....no a na kavičku možeš niekedy prist,aj ja som bola asi dobra, tak Ježiško poslal jedno dolce gusto aj k nam 😉

kamka17
2. jan 2011

@surviver okej, keď sa dá malá trochu do poriadku, tak sa dovalíme na kávu 😉 lebo stále je akási sopľavá a začala dnes znova aj kašlať, tak som z toho zúfalá ☹ ☹ a to máme ísť v utorok na očkovanie...maximálne sa tm pôjdeme ukázať, aká je zasek chorá...
@fopardi plne s tebou súcitím, bývanie dvoch generácií v jednom dome je niekedy dosť katastrofa...a ako píše survi, každá máme asi niečo, lebo ja som ti tieto sviatky tiež inak predstavovala, na to, že má drahý dovolenku, tak som viac uťahaná a narobená, ako keď chodí do práce, prd mi s malou pomáha, ja mám z toho nervy a potom sa všetci čudujú, že mi odchádza mliečko...no z čoho asi, keď on neni schopný sám od seba ju zobrať von, alebo aspoň sa jej venovať dlhšie ako trvá strčenie cumla do úst 😒 ☹ 😢 😢
neviete mi poradiť niečo na udržanie resp znovu nabehnutie mliečka??? lebo to ma serie zo všetkého najviac, aj viem prečo to je, ale tak neubránim sa tomu, aby som nemala nervy v prdeli...
a ešte jedna otázka, asi trochu sprostá...môže mať trojmesačné bábo nejaký pevný režim dňa?? hlavne čo sa týka večerného spánku, lebo u nás je to niekedy katastrofa...akurát pred chvíľkou zaspala a to ide zas o hodinku jesť... 😖 😖
no a dobrú noc prajem všetkým maminkám aj bábätkám 😉

fopardi
2. jan 2011

@surviver no tehotna niesom isto len ma to serka lebo neviem či sa objednať na tie žily alebo čakať na krami

fopardi
2. jan 2011

@kamka17 ja ti poviem ako som to mala ja s režimom kupanie o 19-tej +- nejkakych 10minut potom papať aj ked napriklad papal o 18tej tak mnu dam jesť aspon kusok a šup spinkať do postielky a ked sa zobudi na papanie tka s nim nerozpravam ani nečičíkam len mu dam najesť a spinka dalej niekde som to čitala že v noci sa s babom nema rozpravať aby vedelo že ma spať a nema problem ked sa naje tak pekne zaspi dalej hned sa otoči na bok a spinka aj ked som ešte kojila tak tak s tym nemal problem že som ho prekladala z postielky
no a kojenie mne trochu pomohol jablkovy džus ale žeby nejako vela to nemožem povedať o ja aj moje kojenie - nemožem nikomu davať rady lebo ja som v tomto zlyhala ☹

lucula73
2. jan 2011

ahojte

tak vidím,že nie som sama,čo som zdeptaná zo všetkého.....teraz šla moja dcéra spať 😠 ,každý večer vyjednáva,že sú prázdniny abla bla...a ráno spí do 10 a viacej.....a ja ??nemám kľud ani večer,bo tu otravuje,doteraz sme sa hrali 😠 ..a nemám kľud ani cez deň,lebo furt dačo treba...nech je už po prázdninách 😝

a k tej svokre......asi pred dvoma mesiacmi ma skoro porazilo....tiež dávam pozor,čo zje a kedy zje....a raz ssom sa dozvedela,že keď tam mm malého vezme,tak ho krmia bebe kekesami ☹ ..no sú normálny?nikto sa ma nič neopýta...a toto isté robila aj pri Veronike,robí to aj teraz 😢

@kamka17 tak my sme nemali pevný režim ani v pol roku,nieto ešte v troch mesiacoch,každé bábo je iné..myslím,že ste celkom normálny 😀 ..čím bude slečinka vačšia,tým to bude s režimom lepšie 😉
a na to mliečko?neviem moja,asi čo najviac prikladať,piť veľa tekutín.......a ja som pila aj čaj pre dojčiace matky,zn. Leros,ten je vraj najlepší 😉

@surviver.....vitaj domka tehulka 😉

brmbolcek
3. jan 2011

pekne ranecko zdravime 🙂 🙂 🙂

@surviver - teda ty si ale prekvapila, srdecne gratulujem moja , 🙂 dufam, ze aj mi budeme pokracovat v tvojich krokoch 😉 😉 😉 Mi este chvilku pockame bo sme este malicky vy uz mate predsa skoro rocik , uz je to ine 😉 😉 😉 drzkaj sa a do krasnych 40tt a bodaj by to bola sestricka pre Timurka , nech mate parik 😀

@kamka17- NA TO ABY SI KOJILA, TREBA BYT ODDYCHNUTY A MAT KLUD A POKOJ, VIEM AKE TO JE KED JE CLOVEK VYCERPANY STRACA SILU , TAHA NOCNE, JE PODRAZDENY .... MUZICKOVI sladko dohovor aby ti pomohol ved je to jeho krv 😉 😉 😉 a to mliecko sa ti rozbehne vtedy ked sa budes citit oddychnuta , ja pijem 1pohar denne vinei podporuje tvorbu mlieka, caj pre kojacie matky zn.Agrokarpaty , kava Inka ci melta , sem-tam cierne pivo,....
...no a este byvaju prirodne homeopatika na tvorbu mliecka, kupuje si to skoro kazda druha mamicka volaju sa ricinus comunnis davaju sa pod jazyk 5 bobuliek a nechaju sa rozpustit , a to urcite pomaha, to len na okraj keby ti doslo nedajboh mliecko jedno balenie stoji 2,88€
...ja mam akosi dost mliecka, mala mi ho nestaci tak rychlo pit tak odsavam a mrazim a to mrazene co mam tak nema sancu ho vypit pri tej odsavacke co naodsavam, hm...stare zasoby budem asi pit ja 😀 😀 😀

@cikyta- uz si odpustila manzelovi ?

ostatne pekne zdravim a zelam krasny zaciatok noveho pracovneho tyzdna aj roka 2011 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre