Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

brmbolcek
3. jan 2011

@kamka17- a este som zabudla, na ten rezim mi mame 3hodinkove dieta , to znamena ze v noci kazde 3 hodky papat, prebalit a odgrgnut a hajat , pocas dna rano 5-6.00 h. sme hore napapame sa, porozpravame sa tym padom ked sa venujeme tak ju unavym a 7:45 mi kvecne a zaspinka mi do 10:30 potom opat napapat povenujeme sa a sup ju do kocika pri otvorenom okne a spinka mi do 15.00h o15:30 uz papame , sme dlhsie hore co zaciname byt aj mrzuty ako vecer to ma asi kazde dieta take vecerne stavy , tak sa okupkame po kupeli sme unavene tak sa napapame a hajame a ide nocnas trojhodinova zivotospaca strava 😀 😀 😀 a samozrejme medzitym kazde odsavanie ...

denis19
3. jan 2011

Dobré ránko všem!
A jsem opet v realite...mnž v práci a my s Karolínkou doma si deláme program, vánoční kila mi brání v pohybu a tak nejak si tu žijeme.
@kamka17 my meli režim od tretího mesíce a ten máme do dnešního dne s malýma variacema, treba jako ted večerní usínání trvá i pul hodinky, tak des a denní spánek se nám prodloužil na 2x 1,5hodinky a od čtvrtého mesíce nejí v noci....tak tak nejak a papá každé 4 hodinky s tím ,že odpoledne dostane i svačinku po 2,5hodinách....

surviver
3. jan 2011

pekne ranko 🙂

@liviaf14 dakujem 🙂

@brmbolcek brmbi dikes,no tak ak by to bolo dievčatko tak by to bolo idealne,ale nam je to v podstate jedno,len nech je to zdrave a vydrži v brušku do augusta 😉 ...a prajem vam ,aby ste nas pekne nasledovali,ja som tiež nemyslela,že sa to takto skoro zadari,ale šak to hadam nejako zvladneme,ved aj menšie vekove rozdiely su medzi detičkami ,tak snad to bude ok 🙂

fopardi
3. jan 2011

@lucula73 no a to nevravim ked sme boli pozrieť mamu ta mu chcela dať salonku a ked som to zakazala popzerala n amna jak na mimozemšťana s tym že ja som jedla v 3 mesiacoch puging a v polroku slaninu !!!!
nakoniec vybrala chrumky že ked mu nechcem dať toto tak že ona mu da chrumky asi 4x som jej povedala že toto on nesmie aj tak m ju dala do ruky že ake že nesmie tak so sa postavila vybral mu chrumku z ruky a vzala som ho ja na ruky tak t bol pohlad že mu vobec nedoprajem a že čo to vymyšlam a podobne dristy fuj že ma ešte odvahu sa s tym chvaliť že mi ako polročnej davala slaninu

lucula73
3. jan 2011

@fopardi no ďaľšía extremistka 😉 .ale kukuričné chrumky može nie?my na nich fičíme už od leta,vonku ich nosím furt 🙂

liviaf14
3. jan 2011

ahojte, ste tu toho popísali, ja dnes nič akosi nestíham. malý zle spal už 2 noci a ja som rozbitá, idem vás dočítať 😵

fopardi
3. jan 2011

@lucula73 no kukurične možno ale ani tie mu nedavm zatial lenže ona vytiahla take čo su ako chipsy len su biele take zemiakove - čiže samozrejme solene a vypražane a nerozumela prečo by to nemal jesť 😠 ale ma ser... take nazory jak 100 rokov za opicami

lucula73
3. jan 2011

@fopardi jaj,tak také nie,ale kukuričné nesolené sú super...vyskúšaj a uvidíš 🙂

cikyta
autor
3. jan 2011

Ahojte.

@brmbolcek Dovolím si oponovať.....Keby bola pravdivá teoria o "klude,pohode,bez stresu,bez nočních",že je to základom uspešneho dojčenia a vela mlieka,tak ho nemám už od prvého dna 😀
Ale ja som výnimka......vymykám sa všetkým učebnicovým tabulkám 😅
No..................................................mužovi som odpustila,aj ked NEZABUDLA.................

Zle mi začal rok....aj Sisa znovu kašle,ale len v noci. A cez den mám zalepené prsníky a hovorím Sise,že je pokazene mliečko a ona ich pohladí a zakryje a všetkým bábikám hovorí,že je pokazené "mlíčko" 😅
Už som si dnes aj poplakala skrz to................pôrod bol neskutočne zlý,ale toto je milion krát horšie 😔 Nedať jej mliečko...ked ho tak pýta...to tak bolí 🙄

liviaf14
3. jan 2011

@shira_ gratulko k tomáškovi, ak si ťa dobre pamätám z 1 témy , rodili sme v rovnakej pôrodke. ja vo februári a tiež máme Tomáška 😵

@cikyta no ciky, musíš vydržať s tým odstavením, ja na toto stále myslím, rada by som začiatkom februára malého odstavila a mám z toho des, lebo večer a v noci mi inak nezaspí, som zvedavá ako to zvládneme 😕

jáj baby, s tým jedením je to hrozné. kedysi sa fakt inak prikrmovalo, a niektorí ľudia to nie a nie pochopiť. ja stále počúvam, kedy bude náš malý "normálne" jesť........ 😅 no vážení, to si ešte počkáte 😀

neviem čo má drobec posledné dve noci so spánkom, aj teraz cez deň sa nemohol uložiť, totálne hotový a unavený a urevaný konečne zaspal po 5-tich hod. od zobudenia, inokedy zalomí aj po dvojhodinovke od raňajšieho zobudenia......... už mi bolo do plaču ako reval a nedalo sa mu spať. v noci robil toto isté 😕

cikyta
autor
3. jan 2011

@liviaf14 ved to....na obed a večer ju uspím na prsníku. To inak nejde. A aj celu noc je na nom prisatá. Obmedzila som dávky cez den-zatial. To najhoršie ma ešte len čaká,lebo inak nezapí,ako na prsníku....presne ako u vás 🙄

liviaf14
3. jan 2011

@cikyta no presne, treba takto postupne, nech nemá dieťa šok 😅 😉

surviver
3. jan 2011

@kamka17 kamka Paulinke prajem skore uzdravenie,no je to hrozne sa tych soplikov striast....a určite ju nebude očkovat ,ked je nachladena,tak nestačilo by len zatelefonovat,že nech vas preobjedna,nech tam nemusiš chodit,aby zase niečo nechytila babika mala...no a na mliečko podla mna len vela tekutin a ono sa znova vrati,držim palce a s režimom si nerob starosti,my sme v troch mesiacoch cez den mali režim ,ale noc bola každa ina aj ked spat chodil vtedy tak okolo 21.00 a vstaval o 5-6.00 ale zobudeni v noci bolo kopec a vždy v iny čas 😅

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
komarik
3. jan 2011

ahojte, a máme po sviatkoch.
@fopardi, úprimne s tebou súcitím. Rodina v takýchto prípadoch viac škody narobí ako pomôže 😒
@surviver, ten 8tt je krásny a pevne verím že to znova dotiahnete do úspešného konca. 🙂
@lucula73, kamka17, brmbolcek - pozdravujem 🙂

liviaf14
3. jan 2011

@katarina33 jááj ako by si o nás hovorila, môj drobec mi nechá ráno dve vypité handričky 😀 😀 😀 presne takto aj ja uvažujem, či odstaviť, či urobím dobre, ach jaj......

@komarik my sme si pred rokom a dačo občas písali ip, ak si pamätáš, pekne ti ubehli tt, len tak ďalej. a vybrali ste krásne meno, držím palce a veľa zdravíčka obom. 🙂

cikyta
autor
3. jan 2011

No super......................Sisa je prešpekulovaná. Vie,že ked ju uspávam v spálni,tam nieje cecok "pokazený" a má ho..........takže ma tam furt ťahá........ ☹
Stredu pôjdem na gyndu,nech mi niečo pichnu na zastavenie mlieka 😢 😢 😢

kamka17
3. jan 2011

@surviver tak som volala dokyne, mám sa zastaviť buď piatok alebo pondelok, podľa situácie...a dikes za radu, lebo ja by som sa tam veru trepala medzi tých pacientov 😅 😅
baby, počujte...začala mi malá plakať zo spánku...trvá to asi tri alebo štyri dni, že spí a zrazu revy a keď k nej prídem, tak spí, len ju upokojím, ani sa nezobudí...a tuším je to aj v noci aj cez deň...musím to ešte odsledovať, ale vôbec sa mi to nepáči, tak reku či s tým nemá niekto skúsenosti...
a ešte jedna vec ma napadla, že ako zistím, ak drobca niečo bolí???

kamka17
3. jan 2011

@cikyta inak mne až slzička vybehla, jak som čítala o tých tvojich pokazených cicíkoch 😢 😢
a to sa dalo čakať, že Silvinka sa nedá tak ľahko opiť rožkom, šak to je inteligentné dieťa 😉 😉
tak ti držím palce, nech sa ti toto predsavzatie podarí splniť a neboj, malá to isto zvládne, za pár dní si ani nepsomenie na cicík 😉

surviver
3. jan 2011

@kamka17 no vidiš,ešteže mame koňa 😀 ...aj nam maly niekedy plakaval zo spanku a vlastne to robi doteraz,,on ani neotvori oči len plače a ked mu dam cumel a hladkam ho,tak po chvili zaspi,ale nam sa takto budi aj 3 krat za noc...a ked babo niečo boli,tak myslim,že ten plač je neustavajuci a babatko je ine ako zvyčajne,ale je to tažke ,kym nam nepovedia čo ich boli 😉

janicca
3. jan 2011

čafte baby 😉
tak vy ste toho popísali ake siahodlhé príspevky nie a nie vás dočítať 😉 ja od dnes pracujem a celkom sa mi to páči ved vlastne to mám za pár ešte nejaké 3 mesiace potom beriem dovču a šup na matersku bože ten čas tak letí 😉 😉
@cikyta moja len to vydrž ja viem že to je ťažké ale ty si silná bojovnica ty to zvládneš ja len povzbudit chcem zatial s tým nemám skusenosti verím že budem 😉 bratm drž sa 😀 spálnu zamkni 😝
@kamka17 paulínke skoré uzdravenie prajem a drahému odkazujem nech láskavo priloží ruku k dielu aby bola maminka spokojnejšia a mala viacej mliečka i ked ja si myslím že to nie je len zo stresu jednoducho ked máš mat mliečko tak budeš ... 😉
@surviver
@fopardi ked počujem od tích našich starejších že deti možu všetko ved vy ste jedli kapustnicu ked ste mali 4 mesiace tak mi stupa žlč 😠
a dnes sa mi zdalo že ako keby také bublinky som mala v brušku alebo sa baby tešilo že mamina bola konečne užitočná po troch mesiacoch 😀 😀 neviem či to boli pohyby alebo čo 😉

kamka17
3. jan 2011

@surviver no šak toho sa práve bojím, že ju niečo bude bolieť, ja o tom nebudem vedieť a ona chúďa mi bude tu revať ☹
inak minule tuším ste tu spomínali nejaké čipky či homeopatiká alebo niečo od bolesti...tuším denis to spomínala...neviete, čo to bolo??? lebo som si to nepoznačila a radšej si dopredu urobím zásobu, ako potom stresovať, keď príde k najhoršiemu...jasne, že nechcem, aby bublinka akokoľvek trpela, ale raz to isto príde 😕
a ešte...kým nemali vaši drobci zuby, ďasienka ste im nejako čistili???

kamka17
3. jan 2011

@janicca ty koki...presne som teraz na teba myslela, že de sa flákaš 😀 😀 😀 telepaťia
a som si práve uvarila vanilkový puding, tak sa idem z neho tešiť, kým bublina spí...dokedy 😅 😅 ...no málo sladký a rídky, ale neva aspoň nepriberiem 😀 😀

kamka17
3. jan 2011

@surviver ja sa nejako extra za ten režim zatiaľ nestresujem, len sa bojím, že keď si teraz nejaký neurobíme, tak potom mi bude po hlave skákať herečka...lebo ešte zo začiatku to bolo ok, každé tri hodky aj v noci...teraz v noci vydrží niekedy aj 5-6 hodín, podľa toho ako sa jej chce, ja ju násilím nebudím, no a cez deň je to úplne stratené, lebo tým že je na cicíku, tak zakaždým asi vypije inú dávku, tak sa stáva, že je aj po hodke alebo dvoch zasek hladná a to sa tým pádom celé rozbije...takže nehrozí nejaké pravidelné večerné ukladanie a pravidelný čas kúpania ani nehovorím, lebo ak by som ju nakŕmila napr. o 18.30, tak o 19.00 sa nemôže ísť kúpať, bo by bola vanička plná mliečka 😔
takže trošku obavy už z toh omám, že ako budeme fungovať, keď bude väčšia, ale tak hádam na niečo prídeme 😉

denis19
3. jan 2011

@kamka17 je to VIBURCOL a já osobne fakt doporučuji a s tím pláčem ze spaní, je to normální v zásadde.Naše to nekdy delá i ted a i z denního spaní, kdyby Paulínke neco bylo plakala by v kuse.....jen má sníčky a rekapituluje den a tak si nekdy i poláče, myslím si,že se nemusíš bát! ikdyž já se bojím dodnes 😲

@surviver moooc blahopreji...je to cílené? Asi ano co blbá otázka a super, že prirozene.....no toto 😕

@cikyta vážné rozhodnutí...jsem zvedavá ete zvládat, nečetla jsem vás do zadu, tak nevím,možná si i psala nejaké plány, jak zvládnout potom noc...

kamka17
3. jan 2011

o neva, že si tu prispievam sama see 😎 😎 šak hádam si neskôr prečítate 😉

kamka17
3. jan 2011

@denis19 dik 😉

cikyta
autor
3. jan 2011

Takže som si prečítala všetko,čo som potrebovala a mám naštudovaný presný postup zníženia laktácie+následné odstavenie. Ak sa mi to za mesiac nepodarí,pôjdem ku gynekologičke (čo je posledné riešenie) a budem musieť podstupiť zákernejší postup ☹ .
Dokonca som zistila,že s mojim krvnými mutaciami sa može lahko stať,že sa mlieka nezbavým dlhé roky.....no to hádam nie.....To som len zase čítala niečo,čo som nemala 😠 a verím v uspešný koniec 😉

komarik
3. jan 2011

liviaf14, jasné že pamätám 😉 . Ja vám tiež prajem veľa zdravíčka

denis19
3. jan 2011

@cikyta no tak to preji hodne zdaru......ale myslím si, že to časem ustoupí samo i mléčko i siskin chtíč.....nemyslíš? Jsem asi ten poslední odborník na mléko,ale to jen soudím podle kamarádky, která kojila do dvou let a myslela si,že to neskončí a najednou prišel den a malý vubec nchtel prso!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre