Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
11. feb 2011

@ivta5 tam robí dr.Tomáš čo robil najprv v Heliose.......dobrý odborník aj lekár zo srdcom.....mám s ním osobné skúsenosti 😉
čaute
konečne víkend
idem prať bo mi ani kúpeľnu nevidno 😝

liviaf14
11. feb 2011

čaute baby, tak ja mám pokazený notebook, ale vďakabohu fungujem na požičanom 😉 posnažím sa dočítat, čo tu máte nové 🙂

liviaf14
11. feb 2011

@brmbolcek júj ´moja ja fičím teraz na požičanom notebooku, to je taká stará rachotinka, ale som rada, že funguje. asi tažko tu zapojím foták alebo mobil, nie sú tu stiahnuté veci k tomu a nechcem do cudzieho dačo stahovat. ja som ju kúpila za 98 eur od jednej kočky v trenčíne, majú tu s takýmito vecami firmu a fungujú aj na nete s obchodíkom. len s adresou bude problém, si ju už nepamatám, skúsim to pokukat na nete. ozvem sa ti ešte

liviaf14
11. feb 2011

@brmbolcek tu je stránka k tej manduce "www.noseniedeti.sk"

cikyta
autor
11. feb 2011

@zefa Len to vysvetli ivte5....... 😠

zefa
11. feb 2011

@ivta5 až teraz som si prečítala tvoju prosbu
pocit z akéhokoľvek centra ti nik nevezme....ja som proste takýto istý pocit mala z Bratislavského Iscare...a to som naďabila na dobrého dokiho,po čase si otvoril svoje centrum,potom ďalší doki,ktorý sedel na 3 stoličkách,presne pocit o peniazoch, až v Heliose som zmenila názor na centrá....a to mne sa v Heliose podarilo v hodine 12 tej....skús si prečítať pár strán dozadu som to písala v tejto téme........keď som v Heliose išla 1x na zákrok boli sme na izbe 3 a zhodou okolností všetky sme tam prišli z BA Iscaru..........blbá náhoda? a všetky 3 sme mali totálne rovnaký pocit ako ty teraz...........proste je to o prístupe lekára,tvojom pocite ,ale musím napísať aj pravdu,že bohužiaľ aj o tvojich peniazoch a peniazoch z poisťovne...tak to proste v tomto štáte funguje 😠
nech sa rozhodneš akokoľvek máš na to právo striedať lekára,centrá(presne ako ja)......pri asistovanej reprodukcii je veľmi dôležité: "sadnúť" si s dokim-jedna vlnová dĺžka
tvoja psychika---pohoda,klídek

veľmi ti držím palce

lucula73
11. feb 2011

ahojte,chcem sa opýtať,čo ste boli s deťmi na bazéne,čo ste im dali-plienku alebo plavky? 😕
som tu naďabila na temu o tých plienkach do vody,že je to teda pekná blbosť a ja som dnes kúpila,4ks 😠

@ivta5 zefa ti to pekne napísala,ja ti ešte dopíšem,že v tvojom veku by bolo najrozumnejšie ísť rovno na ivf,zvlášť,ak nemáte dobrý spg....lebo ostatné je strata času aj peňazí.... 😒
ja začínam mať pocit z tých centier,že všetky novovzniknuté sa zo začiatku snažia ,snažia a po čase,keď sú dobre zabehnutí,tak možu poľaviť a je im jedno či ivf alebo iui....oni majú zisk z oboch...je to smutné,ale je to tak.
V Heliose nikdy nebývalo toľko ľudí,ako teraz píšu sem tam baby....to znamená,že majú veľa,veľa....takže 😒 .ale zas neveim,ako je to inde,treba asi vyskúšať.Držím ti veľmi palčeky 🙂

chorale1
11. feb 2011

čaute baby,
tak ja som od dnes začala so sebou niečo robiť a bola som na tej zumbe. som sa vyskackala paráda až taký dobrý pocit 🙂 a moji chlapi to zvládli super tak som rada.
@zefa ja som dnes tiež prala ale mám pocit že pri tomto počasí to bude týždeň schnúť 😒
@cikyta my sme poobede spali kratšie ako inokedy a taký bol nervozny a nepokojný ale ukľudnil sa, neviem či nám nejdú zúbky lebo ho aj prehnalo 😒

fopardi
11. feb 2011

@chorale1 a ja dnes moja dieta 🤐 ach strašne dnes som mala ovocny den ale nejako som to prešvihla doobedu som zjedla činsku polievku lebo mi šli na chuť tie rezanky potom celkom mi šlo ale poobede som zjedla kindervajco potom tyčinku musli potom večer o 19tej som zjedla šišku , krabi šalat a nakoniec 2chleby so syrom takže dnes sa o diete nada ani hovoriť ach no nič zajtra sa polepším 🙂

fopardi
11. feb 2011

@lucula73 a v čom by mal byť asko problem s tymi plienkami???? ja ich mam a bola som a som bola spokojna tak???

lucula73
11. feb 2011

@fopardi ja neviem,že sa nasiaknu vodou a sú ťažké....mne je jasné,že je to kvoli stolici,moč nezadržia,lebo sa asi nasiaknu skor tou vodou ako sa malý počúra..ale stolicu prípadne zadržia aj plavky,nie?a je to pohodlnejšie pre dieťa,či?
no nemám skúsenosť...

lucula73
11. feb 2011

@chorale1 aj nám idú zuby,nervozita,celý deň mrchavý a tiež má riedku stolicu....uf...

fopardi
11. feb 2011

@lucula73 no aj mne sa nasiakli vodou ale mne sa zdalo že mojmu bola ta plienka trochu volna ale ja by som plavky nedavala ale ako chceš moj ma napriklad nie vždy taku tuhu stolicu -takže musela by som to asi zbierať a loviť v bazene

no a zuby ide aj nam tiež dnes kakal 6x a ešte ako napotvoru sa mi zle prebaluje tak som mala dnes nerv na pokraji no konečne spi snad už mu bude lepšie

lucula73
11. feb 2011

@fopardi veď to,že máme riedku stolicu...a plavky ani nestíham zháňať,takže budú plienky 🙂

fopardi
11. feb 2011

@lucula73 a mysliš na leto alebo teraz čo idete?

fopardi
11. feb 2011

lebo ja ak vyjde leto tak mu budem davať aj len tak ho necham trochu pobehovať ale uvidm ako to cele bude ale plienkove plavky určite budem brať

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 Plienky do vody su super....Vieš,radčej ich mať,ako riskovať bebeno...........aj ked :
-Skoro všetky detičky to do tej plienky neurobia v zápale hry vo vode.....Sisa sa tam nikdy nevykakala.
A do bazenov nás bez tej plienočky nepustili !!! Je to príkaz ju mať.
(ešte mi zostali z leta. Mám v inzeratoch na predaj)

lucula73
11. feb 2011

@cikyta no ak sa osvedčia,tak ich kúpim 😉 .....ak sa drobec nebude báť vody 😝

@fopardi ideme v nedľu...do Tatier..a keď nebude sneh,tak sa pojdeme kúpať 😉

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 juj tak si užite krásny výletík 🙂

lucula73
11. feb 2011

@cikyta teraz som kukla inzerát..a na obrázku máš 7-12kg a v inzeráte hore 4-9.....inak kúpila som dnes aj 11-25 kg,pre mojho macka...u nás predávajú ja na kusy,nemusela som celé balenie... 🙂

lucula73
11. feb 2011

@cikyta moja ďakujeme,hádam si oddýchnem aspoň od varenia 😀 ..vrátime sa až v piatok,tak tu celý týždeň nebudem...........internet tam síce bude,ale laptop asi nevezmem,lebo moj mm si myslí,že som od neho fakt závislá 😠 😀 😝 .chcem mu dokázať,že to ten týždeň beez neho vydržím...len či... 😀

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 no lebo potom bolo v kategorii inzeratu tu na mk že 7-18 kg. (plienky do vody su možno inak cislovane) Tak som volila kategoriu tu nižšiu 4-9 kg. Ale moj odhad je,že je to na 9 kg. Už 12 kg by tlačili. Tolko ešte Sisa ani neváži a už su nam malé (má 11 kg)

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 som to tam dopísala 😀

fopardi
11. feb 2011

@lucula73 ved to neže budeš mať triašku 🙂)))

lucula73
11. feb 2011

@cikyta to mi ani nehovor,lebo moj má 12 kg a mám 2 kusy tých malých a 2 ks ttých vačších 😝
ja som mu to skúšala nezdali sa mi malé...neviem,ako to mám posúdiť...a určite má vačšiu riťku ako tvoja sisi 🙂

lucula73
11. feb 2011

@fopardi no ja zimu nemusím,mňa teda trasie dosť 😀 .ale dúfam,že to prežijem 😉

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 Ked sa namočili,tak sa stiahli a prišlo mi,že ju tlačia.....možno si to len nahováram 😉

fopardi
11. feb 2011

@lucula73 ved mi hovor ja mam rada iba trochu čo sa polyžujem a stači -pre ma yb stačilo už tohopočasia už nech je jar

lucula73
11. feb 2011

@cikyta no dúfam že sa to to len zdá 😀 ...ale vydrží dačo chlapec.... 🙂

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 Len mu moc netlač mužnosť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre