Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lienika
30. mar 2011

ahojte dievčence 😀 v pondelok sme boli v poradni a už máme 10,90 kg....no pekne...aj doktorka sa smiala,lebo keď sme prišli z pôrodnice tak si do karty napísala "DROBNÉ BÁBATKO" 😀 tak nám slečna pekne narástla ale chúďatku sa jej tlačia horné 4 zúbky naraz, no zvláda to statočne 🙂. A musím ju pochváliť - dnes sa pustila stoličky a sama spravila 2 krôčky šikovnica moja...xixi...

lucula73
30. mar 2011

@lienika fúha,tak to máte statočnú váhu....aj bambuľku 🙂

lienika
30. mar 2011

@lucula73 veru...riadna bambuľka, zž vyzerá ako jeden a pol ročné dieťatko

cikyta
autor
30. mar 2011

Ahojte.

@lienika pekne 😉
My sme sa narodili baculatí a teraz mi tu behá len taký "trsteniarik" 😀

cikyta
autor
30. mar 2011

Ale zase je pravda,že gulka bola len kým nezačala behať. Ciže do 9 mesiacov. Potom už váha stála a myslím,že stojí doteraz 😀

lienika
30. mar 2011

@cikyta aj ja si myslím, že keď žačne poriadne behať,tak to vybehá... 😀

romy01
30. mar 2011

lienika - len nech pekne rastie bambulka, tak to ma byt. My mame poradnu zajtra tak som zvedava ze kolko mame, lebo v 7 mes mal 8800 - cize tiez riadny valibuk

liviaf14
30. mar 2011

pekný dník všetkým 😎
mne drobček práve zaspal vonku v kočíku, trošku sme sa prešli a za chvíľku bol tvrdý 😝 ja by som spala veru tiež, akosi ma to behanie po ňom zmáha 😀
@lienika gratulko k prvým krôčikom, my chodíme sami týždeň, ja si už chrbát necítim, na nohách mám svalovicu..... ale drobec bežká o 106 😀 😀 😀 😝

lienika
30. mar 2011

@liviaf14 😀

lucula73
30. mar 2011

@lienika ja som mojho považovala za riadneho valibuka,v roku sme mali 11700...a pre týždňom som s hrozou zistila ,že prešli tri mesiace a amy máme len 12kg....no vybehá všetko,dúfam,že mi nič neni,lebo tá váha ma fakt dorazila 😒
A zlatunká je ,fakt 😉

domcek
30. mar 2011

@lucula73 kilecka neries ma drobec tolko kolko treba. By si mala vydiet nasu. Podla mna ma stale 10kg ako v 12mesiacoch. Stale zijeme len na cice a obcas nieco spapa aby mamu nacisto neporazilo... 😅 😀

fopardi
30. mar 2011

@lucula73 ja tiež myslím že ked detičky začnu behať tak idu s vahou len takto po troške 😉

brmbolcek
31. mar 2011

zelam pekne ranko,

divcence mam jednu otazocku ako casto mozem davat papat malickej zeleninku, pravda je ze ju zboznuje , a spapa mi aj cely pohar mrkvicky ci kalerabiku......len sa bojim aby sme nemali problem s kakanickom ..... pri tom uz je taka tuhsia stolica , mam davat kazdy druhy den ci ako ????

dakujemeeeeeeeeeee a posielame zeleninovy usmev 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
31. mar 2011

@brmbolcek polročná má spapať misku zel.príkrmu na obed. Nič sa neboj. Papá krásne a normálne.
Ty si fakt šťastná žena......my väčšinou riešime nechutenstvo a nespavosť a ty máš opačný problém... 😅

lucula73
31. mar 2011

@brmbolcek kludne každý deň,buď rada,že jej chutí.A ešte stále tak veľa búvate? 😉

@domcek
@fopardi ano,ja viem,že ak deti začnú behať,tak váha može ísť dolu,ale keby ste videli,čo moj spapá 😕 ,preto som čakala,že pribral viac...tak mu kludne možem dávať,koľko mu chutí 😀
Keby som aj ja tak mohla jesť,juuj to by bolo,na mňa sa aj pohár vody nalepí 😠 😝

brmbolcek
1. apr 2011

pekne ranecko, zelam dievcence 🙂 🙂 🙂 🙂

i dnes mame krasny dnik a to dadik k nam privital tak vacsina z nas bude domka 😉 😉 😉

dakujem vam za odpovede, dala som tak ako ste mi pisali a veru jej chuti 🙂 🙂 🙂 , no len mensi hacik chuddatko uz ma tvrdsiu stolicu a tlacime o106, az sme cerveny aby sme vykakusali celu zeleninku , tak neviem ci jej nedat 1dnodnovu pauzicku ...hm...?

@cikyta ....----- dakujem 😉 😉 😉 mas pravdu moja 😉 😉 😉 posielam ti z mojej stasteny aspon polovicu 😵 😵 😵
v noci prespinkame 11h. a to vecer o 19.00h.zaspinkame a rano okolo 6.OO sme hore ale medzitym mame kazde 4-4,5-5, papanicko a prebalovanicko..... a pocas dna doobeda a sem tam poobede ale uz sa viac menej hrame, spoznavame veci a vecre je k.o tak na spinkanie 🙂 🙂 🙂
Ako sa drzite z odstavovanim mliecka -boyngou ??? 🙂 🙂 🙂 🙂

zelam krasny dnik 😵 😵 😵

cikyta
autor
1. apr 2011

@brmbolcek Ahojky. No odstavovanie v nedohladne ☹

brmbolcek
1. apr 2011

@cikyta- a jeje ... uz som si myslela, ze Sisinka bude o krocik v pred a ono stale dudlikuje maminine ciciky .....

cikyta
autor
1. apr 2011

@brmbolcek už mi to nejak nevadí.........len nech mi je zdravučká 🙂

brmbolcek
1. apr 2011

@cikyta- nic krajsieho si napisat mamina nemohla, to je hlavne a to za to stoji 🙂 🙂 🙂 super, ze to tak beries , no proste mas uzasne kojacie zlate dieta 😉 😉 😉

co planujete cez vik... ? budete mat tatina domka ? ci budes tahat vikend....stafetu ? a co ratatujko ? 😵 😵 😵

romy01
1. apr 2011

ahoj brmbolcek

aj my sme mali taky problem. Maly nam dokonca pri kakani aj plakal. Tak som si kadeco pozistovala. Zeleninka mozes davat kazdy den a udajne zapeka varena mrkva - takze zniz mnozstvo mrkvy - ja som najskor davala aj celu mrkvu ale uz davam len 1 tretinu denne a radsej pridaj ine druhy ako je brokolica, cuketa karfiol a pod.
za druhe vraj zapekaju aj piskoty - ja som mu ich davala od 7 mych mes do bieleho jogurtu alebo aj do struhaneho jablka ale znizila som na max 2 piskotky - tie male okruhle za den. No a do ruky na zuvanie kup specialne piskotove susienky od nestle. Su drahsie ale dieta sa s tou piskotou zabavi a zje jednu za dva tri dni- su take tuhsie a balik za 3,50 ti vydrzi aj tri mesiace.
No a nakoniec som si este nechala poradit a vecer ked malemu robim kasicku tak do vody davam vyvarit ovsene vlocky. Tie pustia do vody hodne vlakniny a to tiez pohne s crievkami. No a este jedna vec - uplne najviac si myslim ze zabralo, ze malemu dstruham min 4 - 5 krat do tyzdna jablko na desiatu. Vyber si nejake sladke cervene a na jemno postruhaj a prihrej v miske vo vode. Takto som Timka postupne dostala z toho zapekania.

brmbolcek
1. apr 2011

@romy01- dakujem super za radu 😉 😉 😉 u nas mame domace pestovane cervene jablcka ... uz len to plastove struhadlo kupit a sup na mnam mnam,,.... 🙂 🙂 🙂
..a nevies ako je to s podusenym teda nakrajam a trosku prevarim jablcko , mozem aj tak ?

dievcence a otazka na vsetky kto vie poradte ....

..ako je to z trhanim zubov mudrosti pri kojeni ..... asi sa da ... @cikyta ty budes na to odbornicka , poradis ak vies 😉 😉 😉

cikyta
autor
1. apr 2011

@brmbolcek Kludne ti ho možu vytrhnuť s injekciou. Injekcia neškodí. Skodí prípadný zápal.
Upozorni zubara,že kojiš a nech ti predpíše po trhaní atb také,čo možu kojacie matky. Moj dr.to konzultoval s gynekologom a dohodli sa na jednom druhu.

No v mojom pripade tie atb nemali v lekárni a lekárnička po mne nahukala,či mi je kojenie prednejšie,ako moje zdravie a riskovanie zápalu,ktorý ak príde do krvy je nebezpečný !
Dala mi iné. Aj s probiotickými vitamínmi B , ktore su potrebne pri atb a kojení.

Ja som to riešila tak,že som tie lieky neuživala a riskla som to....
Kojenie mi bolo prednejšie,kedže som si nemala ako uspať malu bez ciciku. ☹

cikyta
autor
1. apr 2011

@brmbolcek ranu si vyplachuj corsodylom,daj si ibalgin,ktorý je tiež protizápalový a bude fajn. 🙂

domcek
1. apr 2011

@cikyta my tiez stale cicikujeme.. 😝
Kazdy druhy den chcem odstavovat, ale ked vidim tu rozkosnu tvaricku a blazeny vyraz v tvari 😝 pri kojeni..
no to sa neda odolat.
Som vcera povedala polovicke nech zacne setrit na dake silikony ak po tolkom kojeni budu cici ako usi kokrspaniela... 😅
Idem zehlit mala zaspala .

cikyta
autor
1. apr 2011

@domcek 😀 😀 😀
A ešte ked mi teraz Sisa keca a povie:
-Mamička prosím si mlíčko. Je také dobručké. (prosí ručičkami,ako anjelik) a ked jej ho dám,tak povie :
-Dakujem. Mnam výborné!

No a maj to srdce jej ho brať ... 😅

cikyta
autor
1. apr 2011

MARTINČANKY.....pozerala som počasie na druhý týžden (dážď ☹ ),takže čo tak dohodnuť stretko tak okolo 15.4. To je piatok a hádam aj počasie bude mudrejšie.
HM ???

lienika
1. apr 2011

@cikyta ja som ZA....dúfam že sa to počasie umúdri 🙂

domcek
1. apr 2011

@cikyta 😀 😵 no veru neda sa odopriet.
My este stale nespime. Tak som tu len na skok.
Dnes som sa neskutocne pobavila. Stellka si postavila hlavu nechcela ist do vane, jacala akoby ju
rezali. TAk do vane snou musel tatik ....ja som vysavala...a ked som ich prisla pozriet som sa len smiala.
Malu som vybrala a nas tato vo vani s loptickami a kacickou ...no pohlad nadherny som sa smiala ako kôn. 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
1. apr 2011

@domcek 😀
@lienika 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre