Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
19. jan 2010

no romy my sme neboli na 4D v heliku ale tu u na sv poprade a prave som bola prekvapena ake je to sono podrobne ja som pozerala ako puk na obrazovku a v duchu som si myslela ved toto predsa nieje 4D všetko meral ukazoval nam štrukturu mozgu čo sme pozerali ako puci s mm všetko všetko meral povedalže to presne sedí a potom prepol na 4D takže ano pri 4D ti najskor spraví morfo , ja mam v tomto dobreho dr. vždy v poradni babo mera vždy mi povie že to sedí , vždy mi ukazuje tvaričku aj ked prídem že mam nejaky problem tak mi automaticky robi sono či je všetko ok prezre placentu či sa neodlupuje takže som rada a sono neškodi takže z toho strach vobec nemam 😉
určite sa objednaj na 4D (ak chceš) a potom sa už takymi myšlienkami netrap -ja som samozrejme tiež rozmyšlala že čo by som urobila keby zistili nejaku vadu ale s každym dalším sonom a vysledkom som to uplne pušťala z hlavy a teraz ked pozriem na tie fotky čo mame zo 4D tak sa neviem vynadívať a teším sa až bude drobec na svete s nami hocikedysi predstavujem den ked začneme všetko chystať -ked postavíme postielku atd. ale zatial sa každy večer vytešujem aky je drobec futbalista lebo asi zbožnuje mexicke vlny každy večer mame v bruchu spartakiadu tak som rada že som v takomto štadiu že som začala maleho citiť každy den lebo donesdavna sa stavalo že som ho necitila aj 2-3 dni a potom ma to znervoznovalo či je všetko ok
neboj bude dobre aj u teba aj ked viem že taketo myšlienky je ťažke pustiť z hlavy -tolko moj román ale som sa rozpísala 😀

wolfskinka
19. jan 2010

romy moj doktor nma 4D sono a robi ho 2x za tehotenstvo

wolfskinka
19. jan 2010

mne predpisal vcera na poradni doktor magnezium uzivate to niekto ?

domika9
19. jan 2010

wolfi ja pijem každy den šumive magnezium lebo ma v noci chytaju krče do noh tak som sa pytala dr. či možem a povedal že v pohode

lienika
19. jan 2010

ciky viem si predstaviť ako by to vyzeralo, keby ma Silvinka gúľala pred sebou, to by bolo ake ked si ten chrobáčik tú guľku z hovienok tlačí... 😀 😀 😀

lucula73
19. jan 2010

Ahojte dievčatá,
prišla som vás kuknúť.....som ešte stále domka,no chodíme za malým každé dva dni,tak len čakám,kedy tam budem mocť ostať...už je vonku z inkubátora,len ho musia dokrmovať aj výživou z infúzky a preto ho nemožu preložiť z tej JIS.

romy - ten morfologický ultrazvuk sa robí klasickým sonom,2D či ako sa volá....lebo tie vnútorné orgány sa dajú ním lepšie pozrieť a stojí to len tých 500 korún,kým 3D stojí viac..neviem presne kolko...

wolfi - a načo ti je magnezium?máš nejaké problémy?ja som ho mala doma tiež,ale nebrala som ho pravidelne,len keď ma bolelo brucho,alebo keď mi tvrdlo...
No niektoré baby čo si spomínam kuspit,survi aj domcek ho brali niekolko krát denne..

lucula73
19. jan 2010

ciky - a ty používaš akú kozmetiku pre Silvinku?spomínala si tuším,že ju kupuješ v lekárni..daj mi tip,ty si naša osvedčená mamina 🙂 ,ja si už nepamatám,čo som mala pri malej.,napíš mi aj do Ip,aby to nezmazali,že je to reklama...

domika9
19. jan 2010

lucul super že malemu je lepšie 😉

lucula73
19. jan 2010

domika aj ja som rada,to vieš...len sa mi začína robiť herpes na ustach,asi ma šlak trafí,to určite z tých nervov,tak ak sa mi oleje huba,nepojdem nikam...

domika9
19. jan 2010

no to radšej hej
a kedy ti asi daju maleho domov ?

domika9
19. jan 2010

a ty si povodne nemala planovany cisarsky rez? a nakoniec si porodila normalne?

romy01
19. jan 2010

ahojte kocandy, tak uz som doma. Pisomka z angliny dopadla dobre - teda mala by som prejst, lebo tam boli cvicenia co boli aj v prac zosite, takze v pohode.
a zajtra sa aj tesim, lebo sa dozviem nove veci a na to 4 D sono sa urcite tiez objednam a dam vediet ze co a ako som dopadla.
domka - moooc krasne si to napisala, aj ja uz chcem aby sa maly zacal riadne hybat. Neviem sa ho dockat 😀

domika9
19. jan 2010

romy a zajtra maš poradnu?

romy01
19. jan 2010

ano domka, zajtra rano mam poradnu a pocitam ze po nej sa budem objednavat na sono asi na buduvi tyzden, este uvidim. Pocuj ja myslim ze tie moje testy asi vysli dobre, lebo sestricka mi povedala ze keby cosi ze mi zavolaju, no nevoôaôi.

domika9
19. jan 2010

určite to by ťa hned kontaktovali a testy by ti opakovali si myslím a ked si chceš byť ista tak si tam vklude zavolaj že chceš vedieť ako ti dopadli určite ti povedia , a ty budeš lepšie spať je to riadny stres tie testy niektore baby s temy ked mam ja termín čiže april 2010 čakali na vysledky aj 2týždne ja som vedela vysledok hned na druhy den tak som nemusela stresovať tak dlho , čo mi aj dobre padlo lebo či chceš alebo nie stale o tom premyšlaš 😉

lucula73
19. jan 2010

domika - mala som mať cisársky,ešte sa o tom na sále bavili,že mám povedať anesteziologovi,že som chorá,brala som antibiotiká.........no keď ma pozreli,tak skonštatovali,že už cisára nestíhajú,že ideme tlačiť...
Mne odtiekla plodová voda o desiatej večer,nič ma ešte nebolelo,ani kontrakcie,nič,tie začali asi o 11 a rovno každé dve minúty no a malý bol o 0.25 na svete,bolo to strašne rýchlo,ani doktor čo slúžil,nechápal...
A dnes som sa pýtala,že kedy pojde domov,tak mi povedali,že váha neni unho rozhodujúca,ale aby začal papať a samozrejeme aby mu nič nebolo,dúfam,že sa už nič nepridruží... 😒

domika9
19. jan 2010

Matuško je silak on sa rychlo dostane domov
a koli čomu vlastne ti chceli robiť cisarsky ?
mne zase dr. spomenul aj u mna cisarsky tak ale stale verím že to pojde normalne

romy01
19. jan 2010

luculka to by aj mna zaujimalo ze preco ti planovali cisarsky ked si to nakoniec bez komplikavii zvladla za cas co by ti mohla kazda zavidiet

cikyta
autor
19. jan 2010

Lienika 😀
Lucul-značka:Sebamed z lekárne.Ale videla som to už aj v DM predávať.(Je to také,že napr.mydlom umyjem a ked je zimšie,alebo plače,len utriem a oblečiem.Už ju nenatieram a radčej hned utieram a obliekam.Netreba natierať,lebo pokožtička je krásna vláčna.S ph 5,5.Natieraním telíčka som sa hrala v lete,ked bolo teplučko a ležala,ako robot.Teraz to už moc nejde 😀
Mám z tej značky mydlo,tel.krem,pleťový krem a šampon.Na riťku sa mi sebamed zdal taký,že sa rýchlo utrel a za tu "cenu"ho bolo málinko,takže riťka mi istí len sudocrem a som uplne spokojná)
A každý človek čo mi ju zobral na ruky tak omdlieval z toho,ako krásne vonia 😵 Ked sa to zmieša s tou "deťacinkou"juj!!!!
A inák klobuk dolu k tvojmu pôrodu.Ja som sa mierne krčila 6 hodín , 11 som sa už zvýjala ako vretenica a posledné 3 hodiny som už vrieskala a grcala.Takže 20 hodín bez jedla v bolestiach som ležala na koze a kedže bola sobota,mali ma max.v párke celu aká som 😠

domika9
20. jan 2010

ciky a hned od začiatku si používala aj šampon alebo zo začiatku len mydlom si umyla hlavičku ?

cikyta
autor
20. jan 2010

Domika-hned šamponik 😉

cikyta
autor
20. jan 2010

To tak 2 kvapky.Ved ho mám už 8,5 mesiaca.Šamponik som ešte nekupovala.Stále mám ten jeden.Len mydlo a kremik som už kupovala.

lucula73
20. jan 2010

ciky - tak v tomto ďakujem Pánu Bohu,že ja som kričala len hodinu,mala som pocit,že to už viac nevydržím....mne tiež povedali že to bude trvať do rána a viď...
a tú značku poznám...musím dačo kúpiť,nech to mám doma nachystané....dík za tip. 😉

domika,romy - mne moj dr. slúbil,že budem mať cisársky lebo som mala aj prvý cisársky,čakali sme 5 rokov ,tak povedal,že pre istotu.....lenže toto bolo neplánované,rýchle,no mala som zase šťastie,že malý bol otočený dobre,tak to šlo aj normálne.Ale keby ste videli,aký veľký hematom mal na hlavičke,bol totálne dostláčaný,ale našťastie sa mu to zmenšilo,len dúfam,že mu nič nebude.

lucula73
20. jan 2010

...ale môžem vám povedať,že som si vyskúšala aj klasicky,aj cisára a ten klasický je asi lepší v tom,že sa rýchlejšie zotavíš.Hneď ráno som už chodila,to bola výhoda....
No to šitie ma bolí stále,máčam sa aj v repíku,lebo v pondelok som myslela,že mi od bolesti zadok roztrhne,nič som si tam také nevidela,tak moj mm že on sa pozrie, 😀 ,chudák,pol roka má absťák,tak sme sa aj nasmiali.Ale mala som tam nitku,ani vonku,ani dnu,strašne stiahnutú,tak keby ste ho videli,s pinzetou a malými nožničkami mi to vybral,mokrý ako myš,ale aspoň ma nepichol a veeeľmi sa mi uľavilo,už si možem aj normálne sadnúť. 😉

cikyta
autor
20. jan 2010

Lucul-pozdravujem muža.Ja som nemohla samu seba tam dolu chytiť a umývať,ako som sa bála! Nieto ešte muž! 😀
Sisa má vzadu pod vláskami taký akoby plamienok,vraj tiež z tlačenia.Nevedela som,že ide von a sadla som si ☹

cikyta
autor
20. jan 2010

Ju to šitie.Ked si spomeniem,ako som sedela - na pol riti a týžden si dávala čipky od bolesti ☹ a spolu rodiaca nebola šitá,tá skákala ako srnka po izbe 😀 A ja ako dosratá,zhrbená 😝

lucula73
20. jan 2010

ciky verím ti,ja som dnes 10 deň po a stále ma to bolí,ale už je to lepšie,dúfam,že sa mi to už aj zahojí....čo si my ženy musíme vytrpieť.....
a tá tvoja Silvinka sa ešte aj do reklamy dostane,teraz som kukla fotky,tie nemajú chybu,také vlásky som ani ja ešte nevidela,bomba 😀

lucula73
20. jan 2010

a pridala som jednu fotku zo včera...len spal a spal,tak sa iná nedala urobiť 😉

romy01
20. jan 2010

ahojte

mám dobre spravy. Tripple test dopadol dobre, je negativny. Riziko na DS je 1 ku 1200 a riziko na razštepove a ine vady je 1 ku 5300. S tymto som ani nepocitala. Tak som taka spokojna. A vcera som nemohla zaspat a pred polnocou ma zacalo šteklit v brusku. Tak som ostala bez pohnutia a o chvilku - kop, kop. hehehehehe dva krat kopol a potom uz nic, asi zaspal. Tak som sa usmievala ako slniecko na hnoji. Viac mi ani ntrebalo, zaspala som ako mimino. 😀 😀 😀

K tomu nastihu a sitiu pri porode - mate niektora skusenost s tym olejcekom na hrádzu ? Vraj sa moze masirovat olejcekom od polovice tehu a teda sa da v mnohych pripadoch predist nastrihu. Co si o tom myslite ?

domika9
20. jan 2010

romy pomoct ti to može ale ako som zisťovala tak u prvorodičiek sa neserkaju rovno nastrihnu aj ked by si sa možno nepotrhala tak ale zas skusiť možeš všetko
a super že si male ucitila hned sa lepšie spalo -poznam 😀 aj vysledky vidiš že je to ok ja som zle spavala stale pred poradnou už týžden teraz je to čo raz lepšie 😉
niktore baby si po porode sadaju na nafukane plavacie koleso že maš šušulku v tom otvore a ty sedíš vlastne ako na wc-ku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre