Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

chorale1
5. sep 2010

tak teraz si kladiem otázku či vigantol dať alebo nedávať už vôbec?

fopardi
5. sep 2010

@chorale1 prave to čítam aj ja a tiež neviem čo ano alebo nie 😕 ale v utorok idem do poradne tak uvidím čo povie moja dr. lebo mi prave aj dochadza tak som sama zvedava čo povie

chorale1
5. sep 2010

daj potom vedieť lebo my ideme do poradne až 21. 9. to je dovtedy dlho.čo dobré varíš? ja už som navarila mm si rozkázal maďarský guľáš. teraz idem žehliť, čaká ma tam pekna kopka 😠

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
5. sep 2010

@katarina33 ahoj,šlo mi to otvoriť,je to tam napísané 😒 ,ja idem tento týždeň dokine,až piatok,tak sa opýtam....

cikyta
autor
5. sep 2010

Ahojte...

@katarina33 Dakujeme za hlas a na druhý mesiac pošlem určite na revanš tiež 😉 Myslím,že aj Domika posielala fotku na druhý mesiac,tak aj jej pošlem.Inak tá sa tu už tiež nejak dlho neukázala ☹

Sisa mi zaspala ráno o 5 🙄 Prechladla mi.Má soplík,ktorý jej nedá dýchať.
Tak sa kurírujeme.Aj ja som prechladnutá.Otrasne počasie 😠

fopardi
5. sep 2010

aj my sme poslali do sutaže 😉 tak snad niektora z nas vyhra 🙂

@katarina33 je tiež davam ppoctivo až na par dni kedy mi to fakt vyhučalo z hlavy ale zas nieje zdraviu školdlive tak myslím že netreba velmi stresovať 😉

fopardi
5. sep 2010

fuha tak tu sa tuho víkenduje 😉

zefa
5. sep 2010

no čaute
hlásim výsledok min.týždňa...deti škôlku super....od včera soplia,kýchajú,zajtra k dokine...ja som v piatok mala prac.úraz...kôli zákazníkovi som si spálila brutálne 3 prsty na tej pekárni.....super začiatky 😠 😠 😠 😠

cikyta
autor
5. sep 2010

@zefa Na pekárni ??? Ved si za pokladnou,nie?
Tiež mi Sisa soplí a brutálne.Takto jej ešte nikdy netieklo z nosa a dýcha len noštekom ☹ Našťastie bez horučky ☹

A je mi luto,čo sa ti stalo ☹ Moja...je to hrozne bolavé taká popálenina. ☹

zefa
5. sep 2010

@cikyta to je zdvojená funkcia...predavač_pokladník....ked nemáš ľudí na pokladni musíš litať po predajni...musíš tam ovládať všetko pre prípad zastúpenia 😉

fopardi
5. sep 2010

@zefa no zefa takto to bude nejaky ten čas kym si detičky zvyknu na nove bakterie a všetko okolo toho musia všetko nachytať toto budu mať často že tyžden v školke a tyžden doma tak snad to nejako zvladnete 😉

au au palce neznašam popaleniny a bruška na palcoch su nato velmi citlive

no my sme ešte neboli chorí ani nachladení klop klop klop velmi som sa toho bala aby sme niečo nelapli tak snad takto prežijeme aj celu zimu

a už si musím najsť čas a hodiť nejake to foto do albumu 😉

fopardi
5. sep 2010

tak dnmes som vigantol nedala som velmi zvedava čo povie dr. či davať či nie a či o tom bude vobec vedieť

cikyta
autor
5. sep 2010

@fopardi veru,hod foto 😉
No my máme 16 mesiacov a z toho asi 3-4 krát soplíkujeme a raz sme aj kašlali,no myslím,že je to v norme a hlavne bez ATB.
Ak bude malá po mne,tak bude v detstve zdravá ako repa a v dospelosti sa jej to potom nakopí 😝 a ak bude po mužovi,tak bude v detstve furt velmi chorá(ten mal všetky choroby sveta snád 😅) a v dospelosti bude zdravučká 😉
Zatial to vizerá,že by mohlo byť po mne...len nech jej to vydrží 😉

zuzanka7834
5. sep 2010

@fopardi dnes som zacala s duphastonom, 2x1, 10dni. Mrcha nedosla, spinila som aj dnes ale iba raz, brusko neboli... mozno je to len reakcia na clostil, hm... na menzes som myslela preto, ze vlani som brala clostil (ale bez akejkolvek kontroly i pregnylu) a v prvom cykle som menzes dostala na 16DC, cele dva tyzdne predtym ako dosla takto predcasne ma neuveritelne bolelo brucho... ale sucasny doktor v Heliose mi povedal, ze sa to stalo, lebo som mala clostil zle nacasovany, tak verim, ze vie o com hovori a coskoro sa nam podari dopracovat k dietatku 🙂

cikyta
autor
5. sep 2010

Zle som sa vyjadrila.......zatial to vizerá,že začiatok je po mne a budem rada,ked sa v dospelosti preonačí a bude pre zmenu na muža.
Co nemám rada,je to,ked su detičky chore 😢

cikyta
autor
5. sep 2010

@zuzanka7834 držím palce.Určite vie,čo hovorí dr.a dopadne to krásne a "dieťatkovo".....verím tomu.Tfuj tfuj 🙂

zuzanka7834
5. sep 2010

@cikyta 🙂 dakujem 🙂 ciky Ty vies vzdy velmi potesit 🙂 🙂 🙂 ved ak to nevyjde teraz, tak snad coskoro... inak som hladala Tvoju malu na heliosackej nastenke teraz v piatok, som si myslela, ze vdaka háru ju lahko spoznam, ale nenasla som ju 😉

cikyta
autor
5. sep 2010

@zuzanka7834 Jasne,že to výjde a ver,že ked nie teraz,tak možno to bude ako vianočný darček,poprípade skvelá "valentínka",alebo len tak...s príchodom leta 😉
Na heliosáckej fotke ešte nemá háro 😀 Tam má možno 2-3 mesiace a to má len také 1cm páperko.Má ryflové šatočky 😉

cikyta
autor
5. sep 2010

@zuzanka7834 Táto:

denis19
6. sep 2010

@cikyta krásná foto, princezna jako lusk 🙂 to jsou ,ale kukadla 🙂
cikyta..mám prosbu, nemáš link na nejaký dobrý detský obchod? potrebovala bych pro malou nejaké teplé body nebo neco a v kamenných obchodech zatím nic není a u nás je kosa jako blázen a kotelník nám ješte nezatopil 😠 dikas.

liviaf14
6. sep 2010

ahojte baby, pozerala som ten vigantol na tej stránke www.sukl.sk, volala som s naším detským dokim, zajtra si mám zavolať a vyjadrí sa k tomu, že dnes to tam pozrie. dám vám potom vedieť. a zatiaľ vigantol nemáme dávať.

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 Dakujem pekne. 🙂
Mám link na detský obchod,no tie veci tam niesu velmi teplé.Ale mala som z tade vela objednaného a cenovo to bolo fajn.Hrubšie body , či dupačky má značka Antony,alebo Tinko.No nenašla som ich internetový obchod.Ich obchod máme tu u nás v meste.Ale tak pošlem ten link,čo som prvý spomínala a uvidíš...
(inak aj tu je zima.Ešte nemáme ani radiatory,kedže sme prišli bývať do noveho ☹ a Sisa mi teraz brutálne ochorela.Hore som od 3 rána a to predtým sa ani nedá považovať za spánok.Stále odsavame soplíky a stále hrozne teču... ☹ )http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/body/?st=2&m...

denis19
6. sep 2010

@cikyta díky moc ,jdu to mrknout. my tu v BB meli Antony,ale zrušili ho, tak smula, tam jsem ráda nakupovala 🙂
Byly jsme s karolínkou venku a tam je príjemneji jako v byte. Tak vy jste koupili novostavbu? Gratuluji, tak to je porádná zmena co?

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 No my von nepôjdeme,kedže nám z nosa stále velmi tečie ☹
Nekupili sme novostavbu,len väčší 3 izbový byt,v ktorom sme komplet všetko vymenili,vyburali atd...Muž všetko porobil,len na nahodenie radiatorov nám musí prisť pomocť majster,čo sa v tom vyzná a kedže mal uraz...trošku sa to zdržalo... ☹ Ale už tento mesiac príde-chvalabohu ☹
Antony je fajn.Tinko je to iste.Je to kvalitná hrubšia látka,aj ked je to o dosť drahšie,ale sem tam kupiť niečo také nieje na škodu.

denis19
6. sep 2010

@cikyta ahá, tak to jste meli peknou fušku, to Ti povím!!!! už si neumím predstavit,se pouštet do rekonstrukce,ale pokud byl byt volný, tak se to asi dalo. Mrkla jsemna ten obchudek a jsou tam dosti dobré ceny! Vubec ted nevím jak malou oblíkat do kočárku, je to tu jako apríl, vyjdeme ven kosa a fouká a vracím se domu a sluníčko svítí jako divé...des. Jak snáší Silvinka ty soplíky,ale asi nejsou její první, tak je už znalá veci,co?

zuzanka7834
6. sep 2010

@cikyta kočaňa malá 🙂 Si ju nájdem, keď najbližšie pojdeme

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 No ten byt sme museli prerábať strašne rýchlo,lebo nás majitel suril.My sme predali náš menší byt a nový majitel nechcel dlho čakať,takže do 2 týždnov sme museli stihnuť prerábku....takže nemáme ani dlažbu tu,čo sme chceli,lebo ju bolo treba objednať,kedže v obchode už nebola.Takže sme museli urobiť z toho,čo bolo a hlavne rýchlo skrz kuch.linku atd...to už išlo jedno s druhým.....aj nový nábytok rýchlo objednať.
Su tam fajn ceny v tom kejeneckém.Niečo bolo super.Material v pohode.No niečo som raz oprala a už bola dierka kde-tu.
Soplíky máme už asi 3 krát a Sisa ich zvláda super.Už si aj sama odsava soplík.Stačí,že započuje vysávač a už beží natešená 😀

cikyta
autor
6. sep 2010

@denis19 Len nemože spinkať skrz soplík ☹ .Celu noc hore.Spali sme 1 hodinu.Od 3 do 6 sme sa museli hrať. ☹ A furt vysavať.Každu pol hodinu skoro! Takže susedia môžu byť NADSENI 😅 ☹ tiež,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre