Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
11. nov 2010

@lucula73 no test negativny

@cikyta už som def. rozhodnuta idem zajtra ku dr. nech ma pozre tiež si myslím lebo sitim tlak na lavej strane ked sa predklonim že si akoby pritlačím brucho tak tiež si myslím žeby to mohlo byť ono no zajtra budem musrejšia poobede budem volať dr. lebo robi až od jednej či by ma nemohol zobrať zajtra

@romy01 no veru ja vždy takto vopred nakupujem aby to nebolo aj finančne naraz naročne lebo zas nechcem nakupovať každemu len kozmetiku vždy sa snažím tak aby sa to aj hodilo tomu človeku tak napriklad my s mm si ideme tento rok kupiť novy madrac na postel myslím že sa nam celkom hodi 😀 😀 😀

fopardi
11. nov 2010

@zefa no a na tie linecke zo zlateho klasu mam recept tiež ich robim a su super krehučke mnam už teraz sa teším 🙂

kamka17
12. nov 2010

pekné ránko prajem...baby, ja uschnem, ten moj drobec dnes v noci jedol len 1x...teraz som od 5.00 hore, čo som jej chcela zase dať jesť a ona nič, furt spí...je to normálne??? lebo doteraz relatívne pravidelne papala aj v noci...no uvidíme, čo bude ďalšiu noc
@katarina33 tiež som práve včera dostala ms, čiže 8 týždňov po porode...a celkom ma prekvapili, lebo som sa tešila, že dlhšie ušetrím na vložkách 😀 ale ak bude ms taká ako predtým, tak tie tri dno v mesiaci to nejako vydržíme
@cikyta bambulka, nebuď smutná, lebo tým sa tie tri týždne ešte predĺžia a však ty si šikula, nejako to zvládneš...ja viem, že si na Silvinku sama, nemá ti kto pomocť, ale o to viac možeš byť na seba hrdá, ako to všetko zvládaš 🙂 ja ťa teda hovadsky obdivujem vo všetkom, lebo asi by som takú trpezlivosť a nervy nemala...a hlavne ak ti je ťažko, tak sa treba posťažovať, aspoň psychicky ťa podržíme

inak včera som mala taký negatívny zážitok na očnom, že som od zlosti až revala...chápete ambulancia pre nedonosené deti, ordinujú od 10.00, čiže milion detí s rodičmi v miniatúrnej čakárni, pričom systém taký, že sestrička deťom len nakvapká do očí, aby sa roztiahli zreničky a potom že asi za hodinu a pol prídete na radu... 😠 😠 😠 a za tú hodinu a pol akurát mala malá jesť 😖 tak sme behali hore dole zase domov, zase naspať a aj potom sme tam čakali ďašliu hodinu...a to tam boli mamičky, čo neodišli ako ja, ale poctivo tam s deťmi sedeli v tom smrade...no som myslela, že doktorke aj niečo poviem, ale taká bola fest milá, že to aspoň trochu vyvážilo tie nervy...no slovenské zdravotníctvo...a o tri týždne znova, ale tak už aspoň viem, ako to chodí a pojdem neskor...

denis19
12. nov 2010

@kamka17 klid, na oční budete choddit do pulroku pravidelne, tak se obrň trpelivostí,ale nerozumím tomu systému, u nás já čekám maximálne 40min a to i s rozkapáním očiček.....to by mne také naserinkalo a pokud ti pokladík hají v noci, tak to je super, už si asi polehoučku tvorí zásoby a nemusí tak intenzivne v noci papat krásavička malinká a kolik váží?
@cikyta kamka má ve všem pravdu, jsi hrdinka a bojovnice,neboj to zvládnete se Siskou...ikdyžjá mám ted být sama jen týden a šílím 🙂

romy01
12. nov 2010

kamka to nemusi byt pravidlo, to s tym nocnym nepapanim. Aj my sme mali obcas taku noc, ale teraz sme v opacnej situacii- drobec sa budi kazde dve hodky.
inak maly bude mat uz 5 mes a ja som este ms nemala.

chorale1
12. nov 2010

ahojte,
no ja som mrchu dostala tiež 8 týždňov po pôrode a to stále kojím. som sa tešila že si od nej oddýchnem a ona prišla cez najväčšie teplá 😠 😠 😠

chorale1
12. nov 2010

@cikyta ty si šikuľka neboj sa ani nevieš ako ti to ubehne. len to počasie, ale zasa vyjde slniečko a bude dobre 😉

kamka17
12. nov 2010

@denis19 váži 2610g, tak pekne pomaličky priberáme aj doma 🙂
a dnes to počasko sa teda vyznamenalo...a to som sa chystala konečne že von ukázať sa aspoň malému Timurkovi...ale možno poobede prestane pršať
a chystám sa upratovať, lebo prach tu na mňa útočí z každého rohu a idem si na obed upiecť zemiačky s mliekom, mňaaaammm
boli sme dnes znova na injekciu v nemocke a pýtala som sa na darovanie mliečka, tak v pondelok mi zoberú krv a zistíme, či som vhodný darca, lebo ja si síce dávam aj do mraziaku, ale tak zas nemusím ho mať plný mliečka...lebo však bublina nestíha piť to čo odsajem 😅

denis19
12. nov 2010

@kamka17 jé, ty máš tolik mléčka! 🙂 to je super a to jsi dobre udelala, že chceš darovat, nám darované v nemocnici mooc pomohlo a na jaké chodíte injekce do nemocnice? tak to holky váží skoro stejne ,naše mela v mesíci 2530 🙂 noa počasí ani nemluv!!! naše je tak nervní jako das, dopoledne si dal 18 minutek spánku a naštestí se probrala s dobrou náladou a boxuje myšáka a on ne a ne zahrát muziku 😲

zefa
12. nov 2010

ahojte
@kamka17 máš u mňa plus za darovanie mliečka 😉 .........akosi som zabudla v ktorom tt ste sa narodili?....bublinky malinké.........ja som už ako dieťa chodila na pôrodnicu klokankovať detičky 😉 ....ja som detstvo prežila viac menej v nemocke a na pôrodnici a na biochémii robili naše susedy,takže si ma striedali keď mali služby aby mi čas ubehol...klokankovanie robili poza primárov chrbát....ale to už vtedy pre mňa také krásne....oni nedonosencov volali kuriatka 🙂

fopardi
12. nov 2010

@kamka17 a ako si to nakoniec s tou odsavačkou poriešila aku používaš ručnu či elektricku?

no baby dnes som bola u dr. nech sa na mna pozrie kedže je dnes 46dc a ja tie krami stale namam iba občas špinim a to je všetko tak najskor sa urmieval usmieval a v pondelok mam isť na hcg či naaahodou niesom tehotna kedže včera som si robila ten test bol negat. a dnes na neho pozrem a test pozitívny tak som z toho už fakt jelen ale myslím že je jasne prečo je to takto na sone videl že mam vaječniky plne folikulou takže to je pravdepodobne pco ale bude sa to riešiť ešte buduci tt kedže mam isť na krv a podla toho sa uvidí

dnes idem na bowling tak sa mi tu majte krasne ja idem vegetiť 🙂

surviver
12. nov 2010

ahojte babulky 🙂 ...ked už je reč o tych kramoch,tak ja som kojila 5 mesiacov a kramy som dostala po 4 mesiacoch a 5 dnoch 😠..je to asi fakt individualne a štastne tie čo ich nemaju dllllllllho 😉

@kamka17 no už sa na vas tešime,ale posledne tri dni bolo počasko fakt na figu ,ani my sme neboli vonku,len autom na nakupoch...ale buduci tyžden vraj ma byt krajšie 😉 ...no a Paulinka je užasne dieta,že 1 krat v noci hore,to sa mne len snivat o tom može 😠 ,tak si to pekne uživajte... 😵

@fopardi ,tak dufam,že si tehu,to by bolo super,aspon by si nevyšla z cviku 😉

fopardi
12. nov 2010

@surviver no ja prave dufam že niesom tehotna 🙂 chceme sice maly rozdiel medzi detmi ale až takto maly som neplanovala
ale to isto niesom tehotna ked povedal že mam vaječniky plne folikulov tak som hned vedela čo je vo veci ved toto sme riešili aj v heliose 😉

fopardi
12. nov 2010

jaj som vam zabudla povedať maly mi dnes tak pichol do oka že doteraz na neho dobre nevidim no šikovny je 🙂

tak sa majte idem ja žiť 😉

janicca
12. nov 2010

ahojte dievčence tak ja na tuto tému uplne zabudam 😝 😉
chcem sa opýtať používali ste nejaku ustnu vodu počas tehu ja používam Listerin sa mi zdá že je to riadny ekrazit nemože to babu uškodit samozrejme to neprehltám iba kloktám...dik za mudre rady 😉
@fopardi tak to by bolo ozaj skvelé byt znova tehu 😉 príjemné užitie bovlingu prajem 😉
@kamka17 tak čo aký je to pocit mať doma živu bábiku zvykáte si ?čítala som že dobre spinkáte tak to máš velké plus ale šak maminka je kludas tak princezná má byt po kom 😉
@cikyta verím že tie tri týždne samoty ktoré ubehnu ako voda zvládneš ľavou zadnou ty si silná osobka ja to viem 😵 😉

chorale1
12. nov 2010

@janicca ja som používala stomaparadentol alebo tak nejak sa volá lebo listerin sa mi zdala strašne silná

surviver
12. nov 2010

@janicca jani kludne ju možeš použivat aj nadalej,ved ju nepiješ 😉 ,ale važne,jej antibakterialne učinky su zabezpečene prirodnymi latkami ako mentol ,thymol a eukalyptus,takže nie su to žiadne antibiotika a obsahuje aj flor a ten je v tehu pre zuby tiež doležity 😉

kamka17
13. nov 2010

pekné ránko prajem 😎 😎
tak dnes v noci to už bola zas klasika, 2x sme sa kŕmili a dokonca po prvom kŕmení som ju musela uspať na rukách, ale inak v pohode 😉
@fopardi ty kokso, až zimomriavky išli pomne, že tehu 🙂 bola by to paráda, ale ak ty už dopredu vieš, že nie, tak teda ani nejdem dúfať...alebo teda dúfam, že sa vám to zadarí, keď sa na to budeš cítiť 😉 😉 Matúškovi pusinu posielam
a ako ste sa včera bavili na bowlingu? a kto strážil malého??
jo a kým si malý nepichol sám sebe tak drasticky do oka, tak je to dobré, lebo radšej budem trpieť ja, ako vidieť trpieť malé bábo, ktoré ti ani nevie povedať, čo mu je 😕 😉
@denis19 chodíme ešte na eprex, ale v pondelok by mala byť posledná a v utrorok zas idú brať krvičku na akési testy, tak to hádam prežijem 😅
@zefa podľa prepúšťacej správy som rodila v ukončenom 28tt...ja keď som prvýkrát malú klokankovala, tak som revala...sestričky dobehli, že čo mi je, že nech nerevem, lebo že ona to cíti...no hotová som bola...a pre tie detičky je to podľa mňa úplne že super, keď sa takto možu tulkať telo na telo 🙂
@janicca no pocit je to že super, to si prežiješ aj sama, teším sa, keď už ak tu budeš mať vajčáka doma a budete sa vytešovať 😉 😉 a najradšej by som ju zo samej lásky zjedla, taká je úžasná vyrehotaná v kuse 😵 🙂 😵

chorale1
13. nov 2010

ahojte,
vidím, že si naplno užívate víkend. ja mám teraz chvíľku tak som pozerala na nete nejaké tipy na darčeky pod stromček. vôbec neviem čo mojej mamine, poradte 😉

fopardi
13. nov 2010

ahojte

dnes padam od unavy až ma lava boli dnes sme boli aj s drobcom v polsku a od rana som sa ešte nezastavila

@kamka17 drobca stražil tatinko mamka mala damsku jazdu -ved raz za čas hadam možem 🙂
a akos tou odstavačkou chcem mať rozhlad do buducna že kto ma aku skusenosť lebo mne to napíklad lepšie išlo ručne

surviver
13. nov 2010

pekny večer 🙂

tak ja som dnes videla life Kamkinu Paulinku,je krasna ako babika a tak sladko spinkala,že sa mi normalne zachcela mat znova take malinke babatko,ale hlavne,aby bolo take poslušne ako Paulinka 😉 ...no a Kamke to s kočikom velmi pristalo,pekna maminka je z nej 🙂

fopardi
13. nov 2010

@surviver ja mam tiež take chvílky že by som to všeto chcela znovu prežiť -tehotenstvo a take male babo ale realne je myslím ešte skoro najskor by som si vychtnam jendo potom dalšie 😀 ak nahodou ten hore nema so mnou ine plany 😀 😀

zefa
13. nov 2010

ahojte

@kamka17 ved preto to začali robiť už dávno v MT.....a ja sama viem ako tie detičky nechceli naspäť do inkubátora.......a to ja som mala tak 11-12 rokov vtedy
@cikyta....ti pošlem môjho 😉 .mne by aj bodlo keby nebol týždeň-dva doma 😉 ..........a Sisa bude preňho ako lážo -plážo oproti našim diviakom 😀

@chorale1 ja uvažujem našim kúpiť wellnes víkend(na polovicu s bráchom)....alebo im to zaplatiť v hoteli Turiec+neakú večeru..........no čo už 60 ročným ked všetko majú?.naši ešte majú chatu,tak hodne darčekov aj takých kupujeme 😉

lucula73
13. nov 2010

@zefa ahoj a čo si présím ťa robila v 12 rokoch v nemocke? 😕

nestíhala som net,mala som fofry doma posledné tri dni...ale už sa polepším 😀
mali sme dnes krstiny,hodím aj sem fotočky tortičky ....

lucula73
13. nov 2010

a ešte nášho fešáčika.... 🙂

zefa
13. nov 2010

@lucula73 mňam torta a mňam ten mini ženích 😉 😀 😀
ja som v 9 tich rokoch pre nedoliečenú chrípku prišla o sluch(60% na každé ucho),nakoľko som nemávala a nemávam horúčky pri chorobách,tak dokina po 5 dňoch ma vyhnala do školy a takto to dopoadlo 😔 ....musela som každého pol roka chodiť na 10 dní na ORL si poležať a vybrať 10 infúzii ☹

zefa
13. nov 2010

a dopisujem.........jedna suseda robila na biochémii a druhá na pôrodnici,tak si ma počas služieb brávali na chvíľu k sebe aby mi čas ušiel....doniesli mi úlohy zo školy a takto som sa pretárala....najradšej som však bola na pôrodnici,pretože od malička zbožňujem miminká........ja som sa ako 10 ročná starala o 6 mes.chlapčeka našich známych........ja som chodila do školy ešte na 2 smeny 😉 .....to mi ho na 4 hod.nechali a ešte som aj jej mlieko odvzdávala šoférovi,čo zbieral pre dojčák mlieko......a tá čo robila na biochémii mala 3 deti dievča+dvojky chlapcov,takže kopec skúseností s dvojičkami mám od nich 😉 🙂 ..............a môj nesplnený sen?od základnej školy som chcela robiť na pôrodnici,no nevzali ma do školy,jednak kôli tým ušiam a aj kôli nedostatku miesta 😢

chorale1
14. nov 2010

@lucula73 tá torta je úžasná, máš môj obdiv jednak za výzor tej torty a jednak za to že máš chuť sa s tým bavkať.ja som rada ked malý večer zaspí a hned aj ja skáčem do postele šípku. a malý no fešáčisko riadny - zlatučký.
a inak dobré ránko všetkým

cikyta
autor
14. nov 2010

Ahojte............

@surviver Veru ja by som chcela tiež Kamku s Paulínkou vidieť 😉 na živo.

@lucula73 Nádherná tortička jééééj 😅No a oslávenec na foto nemá chybu aký je zlatučký ! 😀

@zefa To je hrozné s tou chrípkou....(tiež nemávam horučky)
No velmi rýchlo by ste mi Sisu vrátili. Ona sa vie dokonale pretvarovať,že je "chutnučká-chrumkavá".Vydrží jej to aj celý den pred návštevou,no na druhý den koniec..............čertík v anjelikovej kožke 😀
Dnes nám odišla návšteva.Boli tu od piatku 2 kamošky z Prahy a piatok bolo len:
-Aká je Siska pokojná,poslušná,dobrá,hezká,nezlobí atd............
A sobotu:
-To není možní,vždyd ona vubec nesedí atd...atd...
Oni už odpadávali o 20:00 a Sisa im skákala po postely a po hlave do polnoci ! 😀

surviver
14. nov 2010

pekny večer 🙂

@cikyta tak Sisi je riadna herečka,ale asi mala po kom zdedit umelecke vlohy,čo Ty na to??,poetka naša 😉

@fopardi no ved hej,je to asi rozumnejšie postupne si detičky vypiplat,ale šak nechame sa prekvapit,čo nam povieš v pondelok,normalne som zvedava 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre