Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
10. dec 2010

@liviaf14 Ak ti malinky spapá 4 príkrmy (desiata,obed,olovrant a večera),tak mu kludne dávaj štyry. To je ťažko povedať. Poznám detičky,čo maju okolo 10 mes.3 príkrmy,no možu byť aj 4. (Tie 3 niesu málo)
Dokonca teraz sa mi stáva,že kedže kojim,tak moja 1,5 ročná Sisa má 2-3 príkrmy. Ine nezje a stále vyžaduje prsník.Teda hlavne vtedy,ked rastu zubky.Vtedy nechutí velmi papať.

lucula73
10. dec 2010

@chorale1 aj ja dávam zvolenský smotanový,ale buď čistý,alebo jahodová,musím teda skúsiť aj vanilkový 🙂
no s tým spaním vám závidím,ale vdobrom 😉

neviem,čo sa u nás stalo,ale mám pocit,že aj Siska spáva v noci lepšie ako moj matúško ☹ ..fakt neviem,túto noc som spala asi dve hodky,aj to nie v kuse 😠
asi ho budeme dávať aj v noci na balkon,ráno tam spal 2h15 min.,teraz zase spí jak zarezaný,uvidím dokedy 😉

cikyta
autor
10. dec 2010

@chorale1 Biely je uplne najsupernejší a ked tam dáš ovocie,je užastný !!! Teda,AK TO ADAMKO SPAPA. (o vanilkovom som písala len preto,že deti väčšinou biely odmietaju 😝 )

chorale1
10. dec 2010

dievčence a koľko toho jogurtíku?

lucula73
10. dec 2010

a vstávame najnovšie o pol 6-6...predtým vydržal aspon do po 7..uf 😝

lucula73
10. dec 2010

@chorale1 ja som dávala najprv polku,sa mi videlo toho na jeden krát veľa,ale po čase som zistila,že to pre malého teda veľa vôbec nie je,takže celý 😀 .skús,kolko spapaá 😉

cikyta
autor
10. dec 2010

@lucula73 Dnes mi zaspala o polnoci...
Každých 30 minut revala za ceckom... 🙄
A ráno o 7 už vyprevádzala ocka do roboty vo dverách 😠
Potom ju zlomilo a od 8 do 11 spala-samozrejme z jej každopolhodinovými budeniami 😠

chorale1
10. dec 2010

@lucula73 dobre skúsim prvé razy po trošičke a potom polku a ked sa mi bude zdať málo dam celý. dakujem vám dievčence moje.

cikyta
autor
10. dec 2010

@chorale1 Tak ako Lucul píše...kolko spapá.... 😉 Polku,alebo celý 😉

liviaf14
10. dec 2010

@cikyta diky moc. no tomi spapá pekne, a dnes som začala na desiatu mu dávať rožtek /chlebík/ s troškou masla a za tým trochu nakojiť. jogurt/ovocie som mu presunula na olovrant. obed papá pekne a 1. večeru mu dávam 100ml kaše a za tým sa dokojí, aby zaspal. hádam to takto môže byť.
nechcem ho cez deň veľmi kojiť po príkrmoch, lebo v roku ho plánujem odstaviť, tak či tak s tým bude problém, lebo v noci sa prisáva každú hodinu niekedy, v lepšom prípade po 2 hod.

cikyta
autor
10. dec 2010

@chorale1 Myslím,že Adamko spapá aj celý 😉
(Ak mi teraz Sisa zje celý,skáčem meter päťdesiat ! Väčšinou zje pol až trištvrte.)

cikyta
autor
10. dec 2010

@liviaf14 Dobre robíš. Je fajn ponukať didu,no nie to prehánať,lebo dopadneš tak ako ja 🙄
A inak Annag-lakt.poradkyna vravela,že kašičky sa nemožu počítať ako príkrm,lebo to je vlastne mlieko. Príkrm je ovocie,zelenina,mäso a pečivo,cestoviny,vajíčko...

liviaf14
10. dec 2010

@cikyta no tie noci máme fakt hrozné niekedy, ráno som ako prevalcovaná z tohto prisávania. neviem ako ho odstavím v noci, to bude boj 😲
super, že kaša nie je príkrm, fajn. veľmi pekne ti ďakujem. lebo na nete čo článok, to iný názor.

cikyta
autor
10. dec 2010

@liviaf14 Ti verím. Bude to ťažke odstaviť,no ked treba,bohužial. Bude to ťažké pre nás,aj pre nich ☹

Tiež ked si čítam na nete infošky,tak si radčej vyberiem z každeho rožku trošku a vtedy je to fajn 😉

chorale1
10. dec 2010

@cikyta uvidíme potom ti poviem koľko spapal.
idem babule, lebo adamko išiel s ockom do hajan tak ja si idem doriadiť kuchynskú linku. pa zatiaľ

cikyta
autor
10. dec 2010

@chorale1 Pápá.....

denis19
10. dec 2010

Mne sní cácorka tak cca 100ml toho jogurtu 🙂

cikyta
autor
10. dec 2010

@denis19 Na 7 mesačnú slečnu je to užasný výkon 🙂 Ze posielam pusinku ! 🙂

denis19
10. dec 2010

@cikyta dikas, také si myslím.....asi je už z ní jedlík či co???? ale je nejak hyperaktivní poslední dny, vubec nic nevládzem!!! dnes ješte porádne nespala behem dne, ted jsem ji už lehce nazlobená udrncala v kočárku!!!

cikyta
autor
10. dec 2010

Zato Sisa mi ešte spí...................................takže dnes mi bude skákať po postely ako perinbaba minimálne do 1 vnoci 🙄

denis19
10. dec 2010

@cikyta no tka to je také super, ted nevím co je lepší, jestli celý den nespát a potom ulehnout do postýlky v pul osmé!!!

cikyta
autor
10. dec 2010

@denis19 No jedno lepšie,ako druhé... 😅

cikyta
autor
10. dec 2010

@denis19 Zase som nestihla poštu,kedže ešte spí 😠 Doobeda fučalo a nedalo sa chodiť velmi daleko a teraz poobede už nemám ako ísť,kedže herečka spinušká 🙂

denis19
10. dec 2010

@cikyta co Ti povím,já chodím na poštu už týden, snad to do vánoc stihnu!!!!
No slečinka si schrupla celých 30 minutek!!

cikyta
autor
10. dec 2010

@denis19 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Hádam ešte z tejto strany vianoc stihnem vianočné pohladnice poslať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
10. dec 2010

@cikyta to je i mé prání 😀 uvidíme co prinese život 😀 no nic jdu uklidit byt, už je doma i mnž..jak brzo dnes....a nachystat medovníčkové testo konečne!!!

zefa
10. dec 2010

ahojte
čítam iba túto stranu a sa tu uchechtávam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .....helíkovský syndróm fungujeeeee 😀 😀 😀 😀
no to máme vynahradené tie roky "hnitia" na gaučoch..a teraz snívame ako radi by sme si na tom gauči trochu pohnili 😅 ............ak to do 15 tich neprejde,kupujem dvojičkám jednosmerné letenky na koniec sveta...kým sa nevrátia lehním na gauči 😅

surviver
10. dec 2010

@zefa čista pravda 😉

chorale1
10. dec 2010

@zefa 😀 😀 😀

denis19
11. dec 2010

Preji všem krásné usnežené ráno...teda den 🙂

fopardi
11. dec 2010

ahojte aj u nas krasne rozpravkovo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre