Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

brmbolcek
17. jan 2011

ahojte dievcence , 😅 😅 😅

tak ako ste stravili ikendik , vcera bolo naramne krasne 🙂 🙂 🙂

@denis- mate krasne miery 😉 😉 😉 , vidno, ze doprajes vsetko co karolinka ziada , spravna to mamina 🙂 🙂 🙂
Karolinka , uz moze byt teraz na seba pysna, prekyprena hrud , ujujujjjjjjjjj 😉 😉 😉 😉

.. a dakujeme za gratulejsn aj mi mame dnes 4 mesiaciky 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

liviaf14
17. jan 2011

@brmbolcek gratulko k 4 mesiačikom 😵 víkendík? vonku s drobcom v kočíku, na teraske na slniečku, bolo úžasne 😵

@denis19 každá mamina sa bojí o to svoje mimi, aby bolo zdravé, nezaostávalo v ničom......, ale to pripomínanie mojej mamy, že už by mal chodiť (môj synovec a moja segra chodili už v 10. mes.) mi pekne lezie na nervy 😝
dudlíková podávaná 😀 no môj malý nechce v noci dudu, hľadá iba cici. vidím, že je najvyšší čas ho odstaviť, od rôčika pekne postupne začneme dávať kravské mliečko namiesto môjho, aj náš doki nám to odobril 🙂

domcek
17. jan 2011

@liviaf14 to ze maly nechodi vobec neriesi. Nepochopim tieto reci ani ja. Nasa mala v piatok rok a nechodi sama. Spravi tak 4-5 krcikov sama a potom si ide po svojom ...teda da sa na kolienka a lozi. 😵
A chodenie deti v 10mesiacoch nooo tak to je sice pekne, ale nezdrave na chrbticu dietatka.???? 😲
Pre dieta je kravske mlieko nevhodne min. do 2rokov koli kazeinu a laktoze.
No ja by som isto nedala. Moj starsi syn ma alergiu na kravske mliekop a poviem ti nieje to sranda.
A mame ju s podobneho dovodu...ked sme ho dali k starkej s velkou radostou ho nalievala mliekom a nam to samozrejme nepovedala... 😖

denis19
17. jan 2011

@liviaf14 jsem zvedavá jak vám to pujde to odstavování.......jen nevímnač prejdeme my....z dudlíku na co??? 😕

liviaf14
17. jan 2011

@domcek diky za podporu 😉
no mne náš detský dr. kravské mlieko odobril, skúsim dávať,uvidím. pýtal sa, či ja alebo mm nemáme naň alergiu a keďže nie, môžem skúsiť. ja som si myslela, že budem dávať umelé do 2 rokov aspoň, ale zmenila som názor. uvidíme, čo na to drobec, či ho vôbec bude chcieť piť. musím ho odstaviť už od kojenia, hrozne zle spíme, stále sa prisáva na cici, túto noc som mala fakt pocit, že kojím v kuse a už ma to teda dosť bolelo. 😔

liviaf14
17. jan 2011

@denis19 náš keď bol menší, dudu pekne zobral v noci, upokojil sa a spal ďalej, ale teraz ako podrástol, v noci nechce dudu ani za ten svet. a ja sama som tiež zvedavá, ako to pôjde bez cici, predpokladám, že veéééľmi ťažko!

denis19
17. jan 2011

@liviaf14 a budeš redit kravské mléko, či to už není nutné????
A klid u nás to pujde bez dudlíku asi také težko,ael priznám se ,že zatím nereším..... 😲

domcek
17. jan 2011

@liviaf14 my sa tiez stale kojime. Aj cez den aj cez noc. Odmieta jest prikrmy. Cize je den noc na cice.
Cumel nepozname od narodenia a ani flasu. Cez den zaspava len na cice a aj vecer teda v noci lebo mi sme absolutniiii nespavci. Chodi spavat okolo polnoci a je hore aj kazdu hodinu a chce len cicu. Takze ja velmi dobre viem o com hovoris. Ale kravske mlieko by som ja nedala. ALe ked mas pozehnanie od lekara..
Inac co sa tyka alergie ja ani mm nemame na nic alergiu a nas syn hadam na vsetko od pelov cez asi 15druhov potravin, prach, roztoce, perie, macky a psi.

liviaf14
17. jan 2011

@domcek no ja cez deň nekojím, iba ráno, večer, v noci. pekne papá príkrmy, takže som kojenie obmedzila, keď už vydržal cca 3 hodinky od nemliečneho príkrmu do ďalšieho papania. keby zle papal, kojíme aj cez deň, to je jasné.
a naučila som ho na fľašku s čajíkom, pil feniklový kvôli brušku od malička, aj pri refluxe veľa plakal keď ho to pálilo a naučil sa zapiť to pálenie čajíkom a bolo mu dobre. nám to tak vyhovovalo.....
viem, že kojené deti takto zle spávajú v noci, a my nie sme výnimka teda.

brmbolcek
17. jan 2011

@liviaf14-verim, ze bolo super vonku na slniecku a cerstvy slnecny vzduch vam dobre padol 😉 😉 😉
Ako sa citis po nevyspatej noci ? Super, ze uz papate tak pekne prikrmy 🙂 🙂 🙂 Som zvedava ako sa ti bude darit s odstavovanim mliecka ..... Ked kojis iba rano a vecer pocas dna nie , uz sa ti pomalsie vytvara mliecko ? alebo aj odsavas a zmrazujes ?

@denis19- vy prejdete s dudlika na dali dudlik od 1.rocika 😀 😀 😀 😀 a nenazdas sa a budete coskoro podavat ranne kakavecko 😉 😉 😉

denis19
17. jan 2011

@brmbolcek no už i mám koupený dudlíko d jedného roku 😀 😀 😀 a to kakavečko..jestli bude po mne..moc ho nenapije...já ani mléko, prý od jedného roku jsem ho apriori odmítala!!! ttak uvidím 😀

domcek
17. jan 2011

Tak to mas super. My sme tiez mali reflus a u nas zaberalo len nosenie vo spriamenej polohe alebo vo zvyslej tvarickou dolu...hrali sme sa na vcielku Maju.. 😅 Flasku a cumel vytrvalo odmieta od narodenia. Feniklovy caj pijem ja aby som jej aspon trochu pomohla.
Takze trosku to flaskovanie závydim ale v dobrom.. 😵

liviaf14
17. jan 2011

@brmbolcek ano vytvára sa menej mliečka, cez deň nemám naliate prsia, ale ako sa blíži večerné kojenie, tak mliečko "dofrčí" 😀

@domcek jasné 😉 včielka Maja 😀
jáj, hučíme, drhneme si ďasienka, len zuby nikde, kedy nám konečne nejaký vyjde? 😅 musím zobrať drobca, lebo sa mi tu ureve 😕

brmbolcek
17. jan 2011

@denis19- tak zmenis s kakavecka na kafco 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
...ale su deti co nemusia mlieko a nemaju radi tak neboj vzdy sa to da niecim inym nahradit a v dnesnej dobe veru moznosti a vyberu je dost , ale verim, ze Karolinka ma mlsny jazycek tak aona spapa vsetko 😉 😉 😉

@liviaf14- a teda na noc mas prichystane tzv.bojingy pre maleho .... no mozno ze aj to ked budes pomaly spomalovat tak to odstavenie bude raz-dva fuc 😉 😉 😉

cikyta
autor
17. jan 2011

Ahojte................
Tak my máme dnes za sebou 1.návštevu škôlky 🙂
Teda-zápis 😉
Dala som ju zapísať od septembra na 4 hod. a od apríla 2012 na 8 hod.No ak bude od plienočiek naučená skor a bude dobrá,možno ju na 8 hod.nechám aj skôr 🙂
Tety učitelky a pani riaditelka boli velmi milé. Mali schow z jej 4 vláskov zapnutých do 2 copíkov 😀 Sisa tá sa chovala ako doma. Pani riaditelku zobrala za ruku a tahoooooo...........išli na exkurziu 😅 po škôlke. Pozreli sme všetko.Od wc po izbičky.
Detičky sa zhrkli ako osičky okolo nás. Jedno ma objalo ako maminku a pýtalo sa,čo tam chcem ? 😅 Dalšie hladkali Sisu a vraveli jej bábätko (aj ked boli poniektore ešte nižšie od nej 😀 )
Jedno dievčatko tam plakalo,lebo bolo 1.den a pani riaditelka ju utišila na sebe.Pomojkala atd...Páčil sa mi ten prístup 😉
Sisa dostala lízatko,ja prihlášku,čo dám dr.potvrdiť a je to 😉

No lenže sranda bola to,že herečka mi zaspala o pol 1 v noci. Ráno som ju o 7 drasticky zobudila,čiže o 10 mi odpadla v nákupnom košiku. Zaspala až chrápala !!!! 😀 No sila. Ja na rukách dieťa,tašku,ruksak....pomoooc. Teraz spí.

denis19
17. jan 2011

@cikyta tak vy jsz´te už velké slečny...... 🙂 a cheš jít do práce od septembra?

domcek
17. jan 2011

@livia14 to ze nemas naliate prsia neznamena ze sa ti tvori menej mlieka. Prsia potrebuju stimulaciu a mlicko sa tvori ked nie su naliate ked su naliate, je to signal, ze je ho dost a vtedy sa prestane tvorit. 😉

cikyta
autor
17. jan 2011

@denis19 Ano. Chcela by som teda aspon na tie 4 hod. Umožnuju aj na brigadu na 4 hod. v mojej práci,tak aspon tak vyskušam,ak to ešte bude v septembry aktuálne. Ak je dieťatko šikovne,samostatné a nieje tak velmi fixované na mamičku,tak je fajn využiť tu možnosť pracovať a zároven poberať RP. No ešte musím Sisu odučiť od plienočiek,naučiť na wc,trošku samostatnejšie papať a bude to. Tá hlavná vec je v našom prípade zmáknutá. Sise sa v školke a celkovo medzi detmi hrozne moc páči. Ona je vtedy hádam našťastnejšia na svete.

cikyta
autor
17. jan 2011

@denis19 Keby som čo i len trošku videla,že je smutná a že trpí tým,že je v školke,v momente to ruším a venujem sa jej hádam aj do 6 rokov sama doma,ale kedže vidím,že je velmi spoločenská,tak jej nijak neublížim tým,že bude v 2,5 roku na 4 hod. v škôlke. 🙂

cikyta
autor
17. jan 2011

@denis19 Juj a celkom som zabudla na velmi podstatnu vec:
Momentálne sme na tom tak,že každe euro je dobre ☹ Takže aj preto musím riešiť prácu.....muž už nemá ako viac doniesť. Začal chodiť aj cez výkendy do práce ☹

domcek
17. jan 2011

@cikyta taak velka slecna uz bude skolkarka jeeej krasne. 😵 🙂

cikyta
autor
17. jan 2011

@domcek Ja som sa dnes citila ako Marika Gombitova v tej rozprávke.................tie detičky boli užastne,milé a ako nás objímali...............A tie WC+umyvadielka,ako pre trpaslíčkov. Nikdy v živote som nič také nevidela a normálne som mala "guču" v hrdle od dojatia nad tým všetkým.....(ja som chodila do školky ako 5 ročná 1 rok a to sme mali 1 vysoký hajzlík a hotovka.) ☹

domcek
17. jan 2011

@cikyta zachvylku bude jar a to je idealny cas na gatuse a plienka pojde bokom uvydis.
Nam siel Simonko dom skolky na cely den od 2,5roka. A plienky nemal cely den asi od 20mesiacov.
Jasne, ze obcas boli nehody, ale vsak to sa stane aj 5-6r. diatatu. 😵

liviaf14
17. jan 2011

@domcek ok 😉

domcek
17. jan 2011

livi 😵 😵

liviaf14
17. jan 2011

@domcek teda že od 20 mes. bez plienky, šikovný chlapček 😵 my sa nosíme v nosiči, drobec mi piští, nemá dnes náladu 😅

brmbolcek
17. jan 2011

@cikyta- super navsteva v skolke 🙂 🙂 🙂 gratuluje ku takemu uspechu 😵 😵 😵

liviaf14
17. jan 2011

@cikyta to je super, že je sisa taká smelá a spoočenská

cikyta
autor
17. jan 2011

@domcek ono najprv som ju nutila bez plienočky poctivo.To bolo leto.A videla som,že keby bolo leto o 2 mes.dlhšie,už máme vyhrate. No prišla jesen,pančušky,tepláky,nehody,pranie,v zime obtiažne sušenie,prechladnutia a hlavne som sa bála Sisu ako dievčatko nutiť bez plienky v mokrom skrz prechladnutie bruška.Tak sme polavili uplne 😝 Teraz mi chodí na wc,nie šerblík a na povel ciká,no nevypýta sa. Zrejme má fajnove pamresky 😀 a nevadí jej kako v plienke 😀 Takže mojou chybou a mojou zimnou lahostajnosťou ich ešte má 😉

zuzanka7834
17. jan 2011

@zubrienocka neviem preco som si myslela, ze teraz Vas uz poslu na IUI 😕 Teda Vy ste boli teraz v Heliose prvykrat? Aj my sme na prvych dvoch konzultaciach boli u Gala a bol velmi prijemny. Na Tvojom mieste by som sa drzala jeho instrukcii, lebo HP potrebujes aby si si bola ista, ze mas hormoniky v poriadku, pripadne sa pride na to, ktory hapruje a bude sa cim skor riesit a clostil by Ti vysledky zbytocne skreslil, takze by Ta pichali zbytocne. Mne moj doky naordinoval clostil uz vlani zaciatkom roka, resp. predvlani? Uz ani neviem. A tiez bez pregnylu. Dokonca bez folikulometrie. 😕 😕 😕 To su ti nasi super gynekologovia 😉Ale neboj, v Heliku z nas spravia tehulky, ja tomu verim 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre