Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
23. nov 2010

Dobré ránko......dekuji za gratulace a Kaolínka a také a proto udelala včera ješte jeden husarský kousek...strčila si palec od nohy do pusinky....holky jsem tak šťastná..teda byla jsem i pred tím to je jasné,ale ted ješte více.....mooc vám dekuji za rady a povzbuzení.......je neuveritelné jakými skoky se deti posouvají vpred!!!!!!

brmbolcek
23. nov 2010

zdravimeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

@denis19- teda vy robite ine pokroky 🙂 🙂 🙂 , super rodinka , srdecna gratulacia pre Karolinku na prvy zubocek 😵 😵 😵 sikulka bojovna ako krasne to zvladla, foto si uz spravila ako pamiatku ? 😀 😀 😀 a ze sa toci tak to je super 🙂 🙂 🙂
..,ze uz konci materska , ty brdo to fakt,ze leti 😉 😉 😉 tot sme sa rozpravali o DNP a uz tu je rodicovsky prispevok ....

cacorka 😀 😀 😀

...mi sa mame fajn, gegoceme , hrkutame si az vyskame tak sa smejkame co ti budem hovorit ,vssetko nas zaujima obzerame predmety a ta radost v jej ockach , no proste uzasne 🙂 🙂 🙂

@kamka - a kolko ml??? vypijete ???
je tu tema - dakujem anag vsetko o dojceni - skus jej napisat , mozno pomoze, co som ja potrebovala tak fakt, ze vedela, skus aj ty a uvidis ma aj svoju stranku na ktorej ma svoju mail..str.

cikyta
autor
23. nov 2010

Ahojte ! 🙂

@denis19
@brmbolcek Aké je to krásne čítať,čo tie bábätká dokážu........sama sa v spomienkach vraciam späť......Stále sa čudujem,aké pokroky dokážu priam z týždna na týžden 😉

tinkaza
23. nov 2010

ahojte žienky,
ešte raz vďaka za gratulácie, zase som vás trošku počítala, hoci stále si akosi neviem nájsť dosť času na riadne preštudovanie, čo je nového, ale neva, pomaly sa dostanem do obrazu.
My sa pomaly unormálňujeme, malá je taká dobrá (žeby po mamine? 🙂), v noci sa budíme tak dva razy, čo je úplne super, lebo sa aj my stihneme celkom fajn vyspinkať. Len to kúpanie sa jej stále moc nepáči, no čo, škorpióni asi nemajú radi vodu, čo narobíme 🙂
Ja stále kojím, celkom sa to rozbieha, len sme sa to museli obidve naučiť 😅 😅
Ďakujem aj za rady a tipy k tomu mliečku, postupne všeličo skúšam, zatiaľ len tak opatrne.
Inak, Dunda je už v nemocnici, čakajú vraj do termínu, či sa niečo rozbehne, lebo malinkej Dianke sa moc na tento svet nechce, páči sa jej v brušinku.

@kamka17: ako sa darí malinkej? podarilo sa vám nastaviť nejaký režim? lebo ja tiež kašlem na kadejaké rady, kojím vtedy, keď si pýta, občas to výjde na tie tri hodiny, ale zriedka, sama vie,kedy je hladná a keď vidím, že si pýta, tak priložím, nech sa napapá a nech nám pekne priberá 🙂

cikyta
autor
23. nov 2010

@tinkaza No ahoj mamča. Aj Sisa mi velmi plakávala ,ked som ju kupala. A to som ju ledva utrela a obliekla.Takže často sa stalo,že na nejaké kremikovanie a masaže sme sa museli skrz rev vykašlať 😅
A teraz? Tá by sedela vo vani,aj keby už ladove kryhy okolo nej plávali 😀 😀 😀

Pozdravujeme Dundu !!!!

fopardi
23. nov 2010

ahojte no na kupanie si asi musi zvyknuť každe babo ja som mojmu drobcovi stale opakovala že vodičku pozna z bruška -dnes by bol najradšej cely den vo vode aj dnes s aideme kupať tak už sa teším ako sa zase vyšali chystam sa aj na plavaren s nim len ešte musim na seba kupiť nejake plavky čo vela zakryvaju 😀 😀 😀

@denis19 super Karolinke gratulujem a teším sa s vami
aj my sme dnes urobili pokrok lozíme od dnes tak viditelne 😀 akože na kolena sa da a sa hodi na brucho podareny drobček ale do zadu ide no presne ako rak po mamke 🙂 🙂 🙂

domcek
23. nov 2010

Ahojte,
@fopardi tak si to lozenie uzivajte. Nasa stvornozkuje o dusu. 😀
Zo zaciatku sa jej nechcelo skor sa jej pacilo smykat sa na brusku po podlahe 😅
No ale najviac vyhrava ked moze chodit za ruky nas uz drzi len tak aby mala istotu..
V sobotu ju moj manzel naucil vyliest po schodoch... 😠

denis19
23. nov 2010

@fopardi tak to musí být super pohled, na to se také teším!!! 🙂

cikyta
autor
23. nov 2010

My teraz najnovšie štvornožkujeme vonku v blate,ked jej neurobím niečo po vôly princeznej 😒

chorale1
23. nov 2010

ahojte,
@denis19 gratulujeme k prvému zúbku a ako čítam tak karolínka je šikuľka, za chvíľu si povieš ako bolo dobre ked sa neotáčala, nelozila...
@fopardi to chceš normálne chodítko?lebo švagriná predáva mesiac používané chodítko.je aj tu na MK ja ho mám v inzercii.
kamka my sme tiež najprv kojili asi mesiac lenže adamko bol zasa nedojedený takže tak sal že mi pomaly do krvi vyťahal bradavky. prešli sme na fľašu, potom sme sa ešte dvakrát snažili kojiť ale robil to stále a sme na fľaši dodnes. a vraveli mi že ked budem odsávať vydržím najviac 4 mesiace lebo potom mliečko odíde. a vidíš odsávam dodnes, a tiež som si povedala že aspoň má moje mliečko. na odsávanie som si zvykla a dokonca v lete ked mu bolo málo tak som dala cicík a dojedol sa. jemu to bolo jedno či cicík či fľaša len nech niečo tečie 😀
@cikyta mohla som dnes zobrať sisu k mojim rodičom, majú plný dvor blata čo stále prší 😀 neprídete na kávu cz týždeň?

cikyta
autor
23. nov 2010

@chorale1 dakujem za pozvanie na kafíčko,ale možno až na druhý týžden,lebo teraz mám menzes a to nerada chodím dlhšie od domu,lebo ich mávam silne a bolestive. ☹

domcek
23. nov 2010

Ahojte... zurim ako pes.
Konecne sa priberiem k tomu aby som sem hodila dake inzeraty a nechce mi vobec zobrat fotky.
Radte baby. Som blba ci co???!!!!!! 😅 😖 😠

No dnes sa mi vobec nedari. Som upiekla babovku a pouzila som na vysypanie formy, ja koza, hl. muku a vrch sa mi prilepil cely..... 😖
Noooo ale chutila aj tak velmi.. 😅 😝

cikyta
autor
23. nov 2010

@domcek Aj také su dni mojko. Ku fotkám neporadím..........mne idu normálne.......hm. ☹

lucula73
23. nov 2010

@chorale1 a hoj,a aký máš plán s tým odsávaním? 😀 ..no ja som pdsávala presne 8 mesiacov,v ten deň som si povedala,že končím...a veru dnes by som to už absolutne nezvládla....tiež obdivujem maminy,čo vydržali dlhšie ako ja 😉

@fopardi tak aj my sme chodili dlho dozadu,teda tiež sa tak hádzal dozadu a už druhý týždeň mašíruje dopredu len taký fukot...
baby,dnes sa mi zgulal s dvoch schodov, ☹ ,našťastie bez následkov,bole len šokovaný,že čo to 😝 ..ale ja už fakt neviem,či mám za ním chodiť po štyroch,či čo...ale je to chyba aj mojho mm,tá bránička na schodoch mala byť už hotová a neni 😠
@tinkaza kúpanie sa nepáčilo ani mojmu ,ale po dvoch týždňoch zistil že je to celkom zábava a dnes?keď skončíme,taak po nás v kúpelni potopa 😀

cikyta
autor
23. nov 2010

@lucula73 Juj,tak Matusko je riadny kamikaze ☹ Ale hlavne,že je OK. Možno sa poučí z toho pádu 😉

denis19
24. nov 2010

Dobré ránko......tak jak tak čtu tak období vegetného ležení na gaučíku je ralativne bezpečné,co??? už si tak vizualizuji, co vše bubu muset udela,kdyžse začne i tato naše slečinka vrtet horem dolem.
Preji krásný den...a jaké jsou devčata dnešní plány???? Já konečne už musí na ten UPSVaR neboť zítra mi končí materská!!!!! 😲 Hodím i nejaké foto z návštevy u malého Timka 🙂 ,ikdyž Romy užasi neco i dala....

chorale1
24. nov 2010

@cikyta ok budeme doma tak vás budeme čakať na kafíčko. mne mrcha skončila včera, nejako sa jej tentokrát nechcelo bola dlhšie ako obvykle 😒
@lucula73 myslíš tým plánom že ako dlho chcem ešte odsávať? vieš čo ked to bude že ledva nazbieram jednu dávku tak potom s tým seknem ale zatiaľ ide 🙂 ale aasi tak v 4 mesiaci som mala stavy že sa na to vyprdnem ale trvalo to dva dni a potom to prešlo. lucul ty si už robila to kinder bueno? zajtra sa na to chystám a píše tam že tri vanilkové pudingy - môže byť zlatý klas?
@denis19 už moc bambuľku nenechávaj na gauči môže sa skotuľať na zem ani nebuddeš vedieť ako. radšej na deku na zem. ja mám na zemi veľku žinenku ale už ju asi zrolujem lebo je všade len nie na tej žinenke.a ked si bola za romy tak si dufam aspon kývala z auta mne a adamkovi 😀

denis19
24. nov 2010

@chorale1 jéjde a vy tam nekde bydlíte????? to já netušila? no na gaučíku je jen se mnou jinak je dítko na zemi nebo v ohrádce a tam je jinak dosti spokojená, hodne brázku a hraček a stále má nač kričet a vískat 🙂

chorale1
24. nov 2010

@denis19 ano v tom istom meste ako romy🙂 idem variť a kým mam chuť tak niečo porobiť a potom urobím kuk.zatiaľ papa

denis19
24. nov 2010

@chorale1 mám dnes podobné aktivity, tak zatím ahoj.....tak to vy jste tam všichni na jedné hromádce, super!!!

komarik
24. nov 2010

ahojte, všetky vás zdravím. Ja len tak na skok.
@fopardi, včera som piekla tvoje perníčky a sú super. Môj muž skoro polovicu zjedol tak som ich musela skryť aby mi niečo ostalo na vianoce. A to ešte neboli ani ozdobené.... 😀

cikyta
autor
24. nov 2010

ahojteeeeeeeeeee

@denis19 no veru. Aj Zefa a Lienika tu byvaju 😀

@fopardi hod ešte ten receptík prosim..........na tie perníčky,čo komariku.

chorale1
24. nov 2010

@denis19 a aj ciky tu býva 😀 😀 😀

denis19
24. nov 2010

@chorale1
@cikyta tak to se teda máte holky, mužete se navštevovat, pomáhat a dávat rady....to je super....doufám,že to i deláte 😀
No my snedli zeleninovou smes a zjevne ji maminka udelala málo, neboť se tu huláká, že ješte ..tak delám ješte mléčko a už asi budu muset delat výživnejší na kalorie ty její jídla...dejte nejakou radu co ste delaly vy devčata????

chorale1
24. nov 2010

@denis19 my máme dnes morčacie mäsko s mrkvou, zemiakom, petržlenom, brokolicou a prvý raz ideme dať trošku ovsených vločiek.

denis19
24. nov 2010

@chorale1 no já toto delala včra bez masa a dávala jsem pohánku a moc ji to chutnalo! A ty vločky tam rozmixuješ s tím ano?

chorale1
24. nov 2010

@denis19 ano vločky rozmixujem. tak skús zeleninku s troškou ryže a daj jej tam uvarené žltko, alebo miesto pohánky cestovinku. mňa inšpiruje pri varení dosť tá knižka čo sme dostali v porodnici od narodenia po jeden rok. sú tam recepty a potom mám jedno číslo mama a ja a tam sú asi tri strany receptov.

denis19
24. nov 2010

😀 @chorale1 viidíš to mne nenapdlo, že v té brožurce jsou i recety...sleduji tam jiné veci,ale toto mi netrkolo 😕 no jo materská už se projevuje, myslí mi to jednosmerne 😀 😀

chorale1
24. nov 2010

@denis19 ja zasa nečítam v tej knihe nič iba recepty 😀

domcek
24. nov 2010

Ahojte ja len v kratkosti..bo idem so Simonkom na tanecnu.
Co sa tyka kupania tak nasej sa od malicka velmi paci. Bezne mavame v kupelni plavaren. 😀
Je to vodny zivel sa nicoho neboji. 😅
No idem sa uclovecit nech sa za mna syn nehanbi...
paaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre