Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zuzanka7834
17. jan 2011

@cikyta uz mate doma velku slecnu 🙂 To je super, ze sa malinka so skolkou hned skamaratila 🙂

cikyta
autor
17. jan 2011

@zuzanka7834 No veru...Má len 20 mesiačikov,no treba hlásiť vopred školku a kedže mám v okolí vela 2,5 ročných deti,ktore su bez problémov už v školke,ideme to aj my teda od 2,5 roka skusiť...

zubrienocka
17. jan 2011

@zuzanka7834 Ahoj, vcera som tak rychlo pisala, ze som Ti zabudla popriat skoro uzdravenie a vela stastia pri IUI. Drzim Ti palceky.... 🙂

zuzanka7834
17. jan 2011

@cikyta budem drzat palce, bude asi jedna z najmensich, ale aspon sa rychlo oťuká a potom bude medzi ostatnymi detmi frajerka 😉
@zubrienocka dakujem velmi krasne🙂 Dufam, ze nas vobec na to IUI pustia, velmi dufam 😔

mariajuraj
17. jan 2011

Baby, prodim o radu. Ked sa xem objednat do Helika,staci tam zavolat alebo ist osobne?? Treba kartu od svojej doktorky???? A ko to je???

cikyta
autor
17. jan 2011

@zuzanka7834 Dakujem. Práve tam maju 2 dieťatko. Tam beru od 2 rôčkov. 😉

A tiež držím palce !!!! Nech vás na IUI pustia a keby aj nie........treba zaťať zuby a prežiť IVF ako milony dalších silních žienok ! Bude to fajn,uvidíš. Skoro každý sa bábätká dočká,kto navštívi car ! 🙂

@mariajuraj Objednaj sa kludne telefonicky a netreba ti vôbec nič. Ziadnu kartu.
(ale ak máš nejaké zákroky,tak je fajn doniesť nejaký výpis,nech maju dr.prehlad. Ale nieje to povinnosť)

domcek
17. jan 2011

@cikyta nie netrap sa ona sa to nauci. Netreba ju trestat, ze sa nevypyta, ale chvalit a povzbudzovat.
Na noc Simon nosil plienku do 3rokov. A nehoda sa mu stala aj teraz minuly tyzden asi po 3rokoch. Chuda tak sa hanbil a plakal. A co vsak sa nic nestalo. 😉
Ja zacinam davat malu len teraz na nocnik a zatial mi sneho vzdy zdrhla. Tak ju nenutim.

cikyta
autor
17. jan 2011

@domcek netrestám ju. Za nič 😉 A ked,tak pochválim,ked je začo 😉 A to býva často. 😅
Mne na šerblíku chcela sedieť aj donho všetko urobila,ale zdá sa mi,že už má kolienka za uškami,tak skušame radčej WC. Tiež tam vydrží,aj sa vysiká,ale nevypýta 😀

lucula73
17. jan 2011

ahojte

tak víkend za nami,oslava dopadla celkom fajn,akurát že sme veľa nachystali a málo popapali,tak do konca týždňa nevarrím 😀
hodila som aj pár fotočiek do albumu,ak chcete,pokukajte 😉

ešte musím dočítať,čo ste popísali,až keď drobec zaspí,lebo mi tu odskakujú písmenká z klávesnice 😠

lucula73
17. jan 2011

@domcek aj mne zdrhol,dva razy,nemám šancu ho tam udržať 😒

domcek
17. jan 2011

@lucula73 tak to ticho zavidim my sme toho nachystali dost a aj tak sa vsetko zjedlo v nedelu som chystala dalsiu varku. A tiez snej nic neostalo...vsetci sa na to vrhli ako kobylky... 😅 😝
@cikyta Vsak 😝 😝 Siska je super zienka bude sa aj pytat. 😵
Do septembra casu dost.

zuzanka7834
17. jan 2011

@cikyta ja som sa bala, ze nas na iui nepustia kvoli tomu, ze som chora, ale uz mi volal Krajko, ze je to v poho, ze mozem brat aj atb, aby som bola preliecena, tak som utekala k mojej doktorke ktora mi ich chcela predpisat uz rano, ze mi ich teda moze dat. Takze v stredu je nas den, drzte nam palceky 😉

mariajuraj
17. jan 2011

@cikyta Dakujem Ti pekne, tak ja pojdem na to...

chorale1
17. jan 2011

ahojte,
čo porábate v tento smutný zahmlený deň? my sme dnes ani von neboli ved je hrozne. gratulujem oslávencom k 1.rôčiku, ako to rýchlo beží. a idem sa pochváliť. my už štvrtý deň sedkáme na šerblíku a úspešne. tri rána sme cikali aj kakali, a cez deň sa vycikáme skoro každé sedenie na šerblíku 🙂 za to sme sa trošku zhoršili v poobednom spaní no čo už nemôže byť všetko super.

surviver
17. jan 2011

čaute babulky 🙂

@chorale1 tak blahoželam k nočnikovaniu 🙂 ......my uspešne z nočnička zdrhame,alebo si ho davame na hlavu,alebo robime kadejake somarinky,len nie to čo do nočnika treba 😉

@zuzanka7834 tak na stredu na vas myslime 😵

@cikyta ,tak super,že ste zvladli prvy den v školke,ved Sisi je šikovnica,ona im tam bude robit učitelku,uvidiš 😉

mariajuraj
17. jan 2011

@cikyta No a ete som sa xela spytat,...ak Ti to nevadi, ze kolko eurikov si mam nachystat??? 😀 😀

cikyta
autor
17. jan 2011

@zuzanka7834 Tešim sa s tebou 😅 ATB žene nevadia. Horšie by bolo,keby ich bral muž. Tomu sa spermie tvoria každých 72 dní nová a tam uživanie ATB može škodiť. Zena má v sebe vajíčka od narodenia a vraj ATB tým pádom nevadia 😉

@chorale1 Adamkovi blahoželám k šerblikovaniu. Je to šikovníček maličký a posielame pusku ! 🙂

@surviver Uvidíme,čo z toho (zo Sisi) bude 😀 Sama neviem. Raz si myslím,že bude maznavá,lebo niekedy otrčí spodnu peru,začne sa maznať a chce,aby som ju mojkala. A raz ma odsotí a povie: Nechaj ma tak.....a ide preč cez pol mesta s tým,že ani raz sa neobzrie 😀

@mariajuraj Ked som bola v Helíku ja,to sa platilo ešte v slov.korunách........Bolo to pred skoro 3 rokmi.
No a myslím,že prvá konzultácia nás vyšla 300 sk a tušim 80 sk krv a 500sk spermiogram. ☹ (+-50sk) Potom sa už platia len určené lieky,podla výsledku. Teda lieky na IUI,alebo IVF,poprípade vitamíny pre muža na spermie. To už závisí od výsledku každeho páru.

cikyta
autor
17. jan 2011

Aktuálna perlička. Hreším Sisu,lebo pokvapkala kakavko po gauči a hovorím:
-Sisa,to čo toto zase robíš ? ! 😠
A odpoved Sisi:
-Somariny 🙂

zuzanka7834
17. jan 2011

@cikyta ze somariny 😀 😀 😀 Sisa je riadna herecka 🙂 Si ma velmi potesila s tymi atb, dufam, ze to bude v poho, streda je nas den 😉

cikyta
autor
17. jan 2011

@zuzanka7834 Asi dva krát som z ust vypustila slovo "somariny" a už ho tu máme. Zato dobrý den a dovidenia,čo opakujem celý den,to NIE ! 😀 😠

chorale1
17. jan 2011

@surviver
@cikyta dakujeme za gratuláciu, pusinku som odovzdala aj ked teraz by si zaslúžil na zadok. od 19,30 sa uspávame. trikrát zaspal tak som zhasla a spokojná sedím v obývačke že spí a trikrát som ho našla stáť 😠 a úsmev od ucha k uchu. je to herec a riadny. teraz dokonca púšťa zvonkohru to teda neviem ako sa mu podarilo sraľovi malému.a silvinke odovzdaj tiež pusinku za to že bola taká krásna v škôlke.

cikyta
autor
17. jan 2011

@chorale1 že sralovi malému 😀 😀 😀 😀 😀 to som dávno nepočula 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Silvinka mi od 20:00 spinká. Zrejme nám prospel ranný budíček. Musím ho robiť odteraz stále. Kým sa nenaučí sama krásne ráno vstávať a nie o 10 ! 😠
Ked mi ráno vstane pekne o 7 tak je pravda,že mám dlhý den 🙄 ,ale pre Silvinkine dobro sme vonku dva krát . Aj doobeda aj poobede a aj stihnem krásne navariť.
Lebo ked spala do 10 tak som sa pachtila v kuchyni,potom ju krmila,uspávala a veru čas na to,aby sme išli von nebol. ☹ Až poobede,ked už bola tma 🙄

cikyta
autor
17. jan 2011

@chorale1 Silvinka poslala dnes na L. štafetu nespavosti ku vám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Aby si to nemala také ružove 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
17. jan 2011

Zajtra držím palčeky Minke 😉 Bude to jej den.....a stredu Zuzanke !!!!! 😉 To zas bude jej šťastný dník !!!

chorale1
17. jan 2011

@cikyta to napadlo aj mňa že si to so silvinkou vymenili 🙂 . ja som to už vzdala, štafetu prevzal muž,som zvedavá 🙂 teraz vyšiel z izby ževraj už spí tak som zvedavá.
dievčence držím vám palčeky aby sa drobčekovia riadne prisali.

fopardi
17. jan 2011

ahojte tak ja mam žilky spravene pančuchy natiahnute tych sa nezbavim najbližších 6týždnov , v piatok idem dokončiť tak som zvedava na konečny efekt 😉

cikyta
autor
17. jan 2011

@chorale1 netešila som sa dlho. Už som ju musela ist uspavať 20 minut 😠 Ručička v puse,tak som jej dala panadol a spí po klačiačky v postielke 😅 takže za chvílu bude zase plakať 🙄

@fopardi Fuha.....tak som zvedavá na výsledok. Ci to pomohlo. Držím palce !!!

fopardi
17. jan 2011

@cikyta no za 100 eur hadam ano 😠 🙂

cikyta
autor
17. jan 2011

@fopardi 😀 😀 😀 😀 😀 No ked to berieš na peniažky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tiež som dala 30 000 sk za IVF a nebolo nič,ani len mrazáčik a potom 40 000 a bola len Sisa 😀 😢 😀 😀 😀 Za tie prachy som mala mať matersku školku minimálne ! 😀

Ale nie. Viem,že toto je iné 😉

fopardi
17. jan 2011

@cikyta jasne že to je ine to je ale všetko zderstvo trvalo to asi polhodinu s tym že som tam viac postavala aby s ami naplnili žily a robota 10 minut a zarobenych 100eur fuj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre