Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
22. feb 2011

@domcek Juj tak to zase nie...nechcem Sisu ospravedlnovať,ked máva občas takéto chovanie.....Samozejme,že vždy jej dohováram,riešim to,no nikdy ju nebijem a neziapem. (Popravde,som to skusila a malo to opačný efekt,takže v tomto mudre knihy neklamu 😀 )
A jasnačka,že ak by išla týmto chovaním ublížiť inému,alebo by bola hrozba zničenia majetku (mobil,pc atd...),alebo by chcela rucať v obchode drahý tovar.......to zasiahnem tak,že ju okamžite beriem preč a nechám ju vyzuriť na boku...na samotke 😉 A za minutku je po burke a moje slniečko sa zase smeje,ak jej chvílku dohovorím 😉 Musím poznať aj finty.Musím vedieť,čo zaberie.
Lebo napríklad...dospelý má rád nejakú činnosť,ktorá mu robí dobre.Napríklad si chce prečítať oblubený denník pri čerstvej káve. No niekto príde,schyti mu bez vysvetlenia noviny,pokrčí a zahodí. Kávu vyleje a jeho schamtne za ruku a berie ho preč robiť veci,čo nechce.Co sa budeme? Hnevať...ano....no ovládneme sa a povieme si-hold,povinnosti volaju....
No také dieťa,ktore sa šmýka na šmýkačke ked zrazu zoberieme(priam schatneme,lebo už je vela hodin) a ideme do obchodu to nechápe ! Tak reve,zuri,zborí sa mu "akože"celý svet a jasne,že to nechápe !!!
Preto treba robiť finty....ak poznám svoje dieťa a viem,že má rado nahánačky a lízatká,tak povedať:
-No teraz sa šmykni a utekame kupiť lízatko....Utekajme a kto bude prvý.....Všetko formou hry určite zaberie........ 😉 😉
Aj ked-nie vždy má rodič náladu,občas musí premýšlať,čo variť,ako stihnuť poštu,čo si dať na bolavu hlavu,bolavý menzes,či ako vyriešiť nedorozumenie medzi manželom atd...atd...O to je to ťažšie 😉

denis19
22. feb 2011

@cikyta smekám!!!!

kamka17
22. feb 2011

@surviver mafiny sú super...som sa musela trochu skrotiť, nechala som jeden drahému, nech vie...a ak sa vám baby chce, hoďte mi niektorá ten recept do IP, lebo sa priznám, že sa mi ho nechce dozadu hľadať...DIKES
@cikyta ja mám fakt niekedy pocit, že si sa minula povolaním...ak teda nie si pôvodným povolaním psychologička 😅 lebo fakt že máš triezve názory a páči sa mi, že sa podľa toho aj riadiš...máš môj obdiv, žienka 🙂 🙂
no a chlapi...čo už s nimi, oni proste fungujú na inej frekvencii, to už nezmeníme 😒

liviaf14
22. feb 2011

@kamka17 súhlasím, že chlapi sú na inej frekvencii a bohužiaľ dosť často ☹

@cikyta pekne si to opísala, určite sa všetky snažíme čo najlepšie byť k deťom a pritom stihnúť milión iných činností, popri ktorých ich vychovávame, rozmaznávame, kŕmime, uspávame........................................... 😵

domcek
22. feb 2011

@cikyta presne ako vravis....len vela dospelych rado zabuda na detstvo.
Mne natlak nezaberal ani u Simonka. Vzdy som to robila ako pises. Formou hry a neustaleho vysvetlovania.
Je pravda, ze teraz uz aj ziapem, ale nas uz postupne chyta puberta. Ale vysvetlujeme stale.
Poradte ako nasu slecnu znovu naucit papat.. 😲

denis19
22. feb 2011

@domcek tak ako naučit znova papať to fakt netuším,ale mela jsem včera pocit, že budu muset položit stejnou otázku...naštestí se to dnes otočilo k dobrému.... 🙂

domcek
22. feb 2011

Aproopo som vam zabudla povedat..co povedal pred vcerom mm na Stellku ked sa salela a potom zurila a nechcelaist k nemu.
Vraj ona nieje dieta je to Stella ...dieta sa sprava inac!!! 😠

fopardi
22. feb 2011

@denis19 kolko meriaš ?

baby šok - prišla som z prechadzky a pozeram do zrkadla vravim si tie rifle su mi už hadam aj dosť velke teda vytiahla som jedny rifle kt. už ked som si ich kupovlaa mi boli velke ale kupila som si ich s tym že ved sa roztiahnu ako každe rifle ale neroztiahi sa naopak ja som ešte pribrlaa tak som ich mala oblečene asi 3x a teraz oni su mi dobre !!! ja som fakt mimo z toho uplna radosť
doteraz som len odkladala veci a darovala ich inym lebo mi boli male hocikedy to bolo tak že čo som si kupila na jeden som už na jar neobvliekla a teraz toto 🙂

cikyta
autor
22. feb 2011

@kamka17 To som len čítala niekde a tak nejak svojimi slovami opísala,ako som to pochopila 😉

@domcek Aj vy? 😀 Ani my nemáme dieťa,ale Sisu ! 😀 (Vraj,podla mužskej časti domácnosti 😀 )

cikyta
autor
22. feb 2011

@fopardi Gratulujem manekýna ! Len tak dalej 😉

denis19
22. feb 2011

@fopardi 165cm 😀

denis19
22. feb 2011

@cikyta
@domcek neco podobné jsem slyšela i na margo naší karolínky, tak nevím co to v tom Heliku našlehali.... 😀

kamka17
22. feb 2011

@fopardi tak to sa teším s tebou a držím palce do ďalšieho "boja" 😉 😉
@cikyta ja viem, veď ja veľa vecí tiež tak cítim ako si to opísala, ale páči sa mi práve ten opis, že to vieš tak pekne napísať, lebo mňa by nenapadli tie správne slová, ako by som to mohla vysvetliť 😉 😉
no my práve spíme dve a pol hodky, boli sme v tej kose vonku a teraz dospáva drobec v kočíku...sa asi zobudí hladná 😅 😅 😨 😨

kamka17
22. feb 2011

mňa práve napadlo, že my budeme mať v nedeľu narodky...presne 27.2 pred rokom sme mali v helíku vklad bublinky.. 🙂 🙂

chorale1
22. feb 2011

@domcek
@denis19 baby nemáte náhodou dieťa "ušľahané" v heliose? lebo podobné počujem aj ja občas doma 🙂
@liviaf14 ja mám tiež 56 kg a chcem to dať na tých 50kg 🙂
inak my sme boli dnes na tom štepení, no strach malý tak plakal že sa nemohol ani nadýchnuť 😢 moc nechýbalo a plačem aj ja 😢

domcek
22. feb 2011

Ahojte, tak bilancia dnesneho dna: nejedli sme nic, 2x vracala prezliekali sme sa naposledy pred 15min.
Neodlepi sa odomna ani za svet.
No a ja vazim 57kg a meriam 170cm.
Moja idealna vaha 51-53kg. Velmi po tom tuzim.

lucula73
22. feb 2011

@domcek aspoň tie tekutinky.......a probiotiká si neskúšala?
Inak neviem čo ty chceš,pri výške 170 cm by som povedala,že 57 kg je podvýživa 😀

domcek
22. feb 2011

@lucula73 ja by som je dala cokolvek ale ona vsetko okrem cici odmieta. Ked vidi, ze sa k nej blyzim s flasou, lyzickou cimkolvek tak hned odoci hlavu hadze sa a zuri. Nedostanem do nej nic.
Takto to je uz od soboty.... ☹
No podvyziva mi nehrozi...na mojom bruchu je teda pekne mlandrava pneumatika...a nie a nie odist. 😝

lucula73
22. feb 2011

@domcek snáď sa jej teda polepší.a vieš z čoho vracká,či z tých liekov?
A teda o pneumatike mi ani nehovor,dúfaam,že tá moja sa aspoň zmenší po diete 😝

cikyta
autor
22. feb 2011

@domcek Stellke želám skore uzdravenie a nie že je chyba,že teraz kojiš,ale práveže je SUPER,že teraz kojiš ! Stellke nechutí nič,lebo je chručká,má žaludok hore nohami....a jedine,čo ju zasíti (aj ked v chorôbke nieciti velmi hlad) je tvoje mliečko. Má z neho tekutiny,aj jedlo. Kebyže jej dávaš normálne UM tak to je hovädsky ťažke na bolavý žaludoček,takže nebud smutná. Do konca týždna bude ako rybička. Stále ponukaj ine papanice,ale seba jej neodmietni dať.........ona teraz potrebuje aj 2 násobnu lásku,ktoru citi iba ak je blízučko teba.... ☹

cikyta
autor
22. feb 2011

Chvílku je chuť papať,chvílku zas nie................neboj
@domcek všetko bude v poriadku ! 🙂

Posledné dni mi Sisa nejedla absolutne nič od obeda ! Proste nič. Ani večeru ! V noci mi spí klop klop asi 3 den užastne !!! A dnesšný den? 2 krát obed čo si pýtala ! Poobede zobanie roznich vecí....a večer pomoooc:
-Zjedla svoju večeru (praženicu z 2 vajíčok+celý rožok)
A za tým moju večeru (Celý rožok s maslom 😀 )
Ja som skoro odpadla a hned som to volala mužovi ! 😅

A inak zážitok:
-Boli sme v potravinách a vyložila som na pás na pokladnu vložky. Sisa sedela v košíku a hned ďobala prštekom do tých vložiek a na plnu pusu že: " TOTO JE MAMICKINE. NA RITKU !"
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Ježiši tam milon ludí a ja som sa tvárila,že ju nepoznám........................

(fakt sa snažím byť na WC sama,nech nevidí vložky....no 2 krát ma vymákla,kedže sme same dve väčšinou doma...)

denis19
23. feb 2011

Dobré ránko.......
@cikyta pokud povedal na ritku, bud ráda........moje neter dvouletá to rekla presne, že na cikulku, lebo aj ja mám plienky....tak klid...... 🙂
@domcek také myslím, že ted je tvé mléčko základ a to nej...a neboj vše se urovná a i malá bude do konce týdne lítat po dome...uvidíš 🙂 🙂 a na okraj k pneumatikám...pri tvé váze a výšce.....Ty nevíš co je to pneumatika na briše..... 🙂
@lucula73 má pravdu, jsi už lehce podvyživená..... 🙂 tak nestresuj, ješte s tímto.... 🙂

liviaf14
23. feb 2011

ahojte 😵

@cikyta Sisa bodovala 😀 😀 😀
my sme spali ok, len teraz sa jedujeme, letím za drobcom 😎

chorale1
23. feb 2011

ahojte,
tak my sme spali otrasne po očkovaní ☹ pozliepala som možno 3 hodinky spánku. dali sme aj čípok ale iba homeopatický a mám pocit že tie sú úplne naprd. máme aj teplotku aj v noci bola lebo bol celý horúci 😢 takže dúfam že už iba dnes vydržať a bude dobre 🙂 dnes sa ukážem až večer lebo som sama a len sa nosíme na rukách. takže pekný deň a nech vás von neodfúkne 😉

liviaf14
23. feb 2011

@chorale1 ja dávavam paralen čípky, tie zaberajú dobre, aj od teploty, aj od bolesti pri zúbkoch, očkovaní.....

liviaf14
23. feb 2011

@kuspitka 100 bodové 😀 presne tak sme sa snažili dostať do nášho boba dávku sirupu od teploty, zalepení sme boli všetci 3 a do úst sa nič nedostalo 😀 odvtedy teplotu a bolesť zúbkov riešim čípkom

kuspitka
23. feb 2011

@liviaf14 tak nasu tiez poriadne nutime takto...

domcek
23. feb 2011

Ahojte....hmmmm navod pekny, ale u nas nefunkci moje deti maju vysoko vyvynuty davivy reflex...co znamena co ide nasilu dnu treba dat rychlo von.... 😅
Stellka takto pekne nici cele davky antb, sirupu od teploty a kvapky od kasla podstivo vypluva, a preventivne aj vsetko jedlo co keby sa tam nahodou skryval nejaky liek.?! 😅 😅 😅
Dnes sa mi super dari. Stellka spinka ale koli jej cico zavyslaceniu mi prihorela ryza na nakyp. Tak som mala vysoko-aromaticku domacnost.. 😖
No a rano sa preventivne povracal Simon ked mu mm daval antb. Ach jooooo

domcek
23. feb 2011

@cikyta vsak ti len oznamovala kde to patri!!! 😀 😀 😀 😀
@denis19 no podviziva mne nehrozi mam to akosi dobre rozlozene.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre