Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
7. apr 2010

ahojte tak som doma z poradne otvorena na jeden palec ale poviem vam som myslela že sa zjančím ked ma doktor vyšetroval a to neviem čo budem robiť pri porode 😒
romy si sa včera pytala že ako s tou vahou tak za posledne dva týždne som schudla 2-3kg , sestrička mi vravi to vam ani nemožem napísať do knižky tak mi napísala taku vahu ako naposledy
no a dr povedal že ak neporodím do 14.4 že mam prísť a že ma pošle rovno do nemocnice tak som zvedava kedy to na mna príde
wolfi ako píšeš že sa babo udusilo tak teraz v teme apríl 2010 čo maju termín ako ja tak tiež sa to jednej baby stalo tak mam tiež vytražny trojuholník v hlave

romy01
7. apr 2010

domka tak sa drzkaj - a preco ta chc poslat do nemocky ked podla IVFka mas termin az 24 - ved v podstate 14 teho je skoro nie ?

wolfi a preco mas cisarsky ak nam mozes prezradit? Lebo ja sa teda cisarskeho bojim ale zatial mi nic lekarka nespominala.

domi si ma potesila - kiezby aj mne stopla vaha, aspon posledne tri tyzdne by som nemusela priberat, lebo uz teraz mam plus 14 kilov

domika9
7. apr 2010

romy 24.4 mam termín podla poslednej menštruacie ja som nebola na ivf my sme mali planovany pohl. styk lenže ako mi robil zakaždym sono tak maly bol stale väčší ako by som mala byť tehotna a ked mi vypočitaval matersku tak mi termín upravil o týžden skor a pred 2 tt mi povedal že je ešte väčší takže oproti termínu od polsednej menštruacie sa mi to posunulo o vyše týždna

cikyta
autor
7. apr 2010

Ej sudružky! Neplašte sa tu! Vždycky sa stane sem-tam niečo niekde zlé...či nemôcť mať dieťa,či ho potratiť hned,či pri pôrode "čosi",alebo po pôrode syndromy náhleho umrtia,či za pár rokov nejaký nešťastný uraz...atd...atd...
Je fajn,že človek o nich vie a je tým pádom do istej miery ostražitý...no uplne najlepšie je na to čo najmenej myslieť a miesto strachu prežívať radosť.Aspon to skusiť...Takže tehulky-pôrod si treba užívať a tešiť sa nan.Je to nezabudnutelne nádherný zážitok (teda-mal by byť 😅 ) a nie niečo,z čoho treba mať traumu a strach 😉

cikyta
autor
7. apr 2010

Domika-takže sexik,vodička,schodíky 😉

wolfskinka
7. apr 2010

domi tak presne ako hovori ciky, horuci kupel, sexik a fitloptu skus

zefa
7. apr 2010

dobrý večer a dobrú noc

teda domi...uuuž?ty prosím ťa daj heslo mm,nech nám to tu hned napíše ked sa čosi porobí

romy01
8. apr 2010

ciky mas uplnu pravdu, treba sa vytesovat - baby stavalo sa vam ze drobec sa mrvil v brusku celu hodina a pol vkuse ? lebo vcera som bola normalne ze v soku. On totiz byva hore pravidelne v urcitom case ale vzdy tak pol hodinku az 40 min max a vcera vecer sa mrvil takmer dve hodiny, potom si dal pohov asi hodinu a zas bol hore hodinu. Som premyslala ze z coho je taky aktivny a pritom som nepila kavu iba colu . Myslite ze ho mohol tak naburcovat kofein z coly ?

domka ma nestras, lebo moj drobec bol uz v 20 tt o 8 dni vacsi a teda podla sona mi posunuli tiez termin a dalsie sono mam o tyzden tak som zvedava. Ale aj tak som si mylsela ze lekari sleduju hlavne termin podla ms, kedze tehotenstvo ma trvat tych 280 dni. Teda u mna pocitam s tym ze ozaj to bude podla ms kedze som mala IVF. aj ked sa drobec zda vacsi.

cikyta
autor
8. apr 2010

Romy-mohlo to byť colou,ved ked sa ide na utz-niekto odporuča piť predtým colu,nech sa bábo poukazuje riadne 😀
Silviu som mala meranu tak,že hlavička bola v 40tt,bruško v 38tt,nôžky v 39tt atd 😀 Nič nebolo zhodne do jedneho tt.Myslela som,že mám v sebe nejakú príšerku,havatu,nohatu,rukatu 😀

cikyta
autor
8. apr 2010

oprava: nie havatu,ale hlavatu!

domika9
8. apr 2010

nebojte ja napíšem a mna automaticky priglasuje takže vam može napísať aj mm alebo dam po niekom odkazať
romy asi sa ti maly otačal ja som takto citila ked sa maly pretačal tak možno ho maš už dole hlavičkou- kedy ideš na dalšie sono ?

ciky a to aj mne takto vychadza všetko na iny týžden

wolfskinka
8. apr 2010

uz mame kocik u nasich, ani sme ho moc nevybalovali, lebo bol zabaleny v igelite a zalepeny v krabiciach tak ho muz len skontrolval ci je tam vsetko co ma byt a vyniesol na povalu

domika9
8. apr 2010

wolfi a aky ste vlastne kupili ? už som ho pozerala ale som zabudla

wolfskinka
8. apr 2010

domi mam ho valbume concord fusion set polar

domika9
8. apr 2010

aha už viem 🙂

wolfskinka
8. apr 2010

kupila som malemu aj zelenu body .. neskor dam do albumu, veciciek na spinkanie a na doma uz ma dost, este nejake pekne ked pojdeme von .. zopar a budem mat garderobu pokope a potom pojdeme do dalsej etapy ... veci do kocika, deku, postielku, madrac a vecicky na kupanie ...

domika9
8. apr 2010

wolfi mne sa stale zdalo že mam tych veci malo a teraz ked to mam všetko pokope sa mi prave vidí že ich ani nevynosíme take male tak uvidím
chcem zajtra poslať mm do tesca teraz tam maju taku chutnu mikinku v akcii tak ho asi pošlem

wolfskinka
8. apr 2010

domi ja mam to co mam v albume, neni toho vela, ale zase obchody su stale otvorene a ked bude nieco chybat vystartujem do obchodu

wolfskinka
8. apr 2010

domi a si zober ze kolko veci este dostanes na oblecenie .. je este kupim zopar peknych veciciek do kocika a koncim s nakupovanim oblecenia

jennys
8. apr 2010

Ahojte kočky, DOMI vidím že si ešte stále 2 v 1. Som zvedavá kedy oznámiš že už ste traja. 🙂
Ja už mám tiež všetko pokúpené čo sa týka oblečenia, len čakám ešte jedny vecičky z toho obchodu v Čechách, to už posielali takže najneskôr budúci týždeň. Manžel ide cez víkend robiť skrine do druhej detskej takže potom to všetko tam premiestnim. Už sa teším.
No a zajtra idem do poradne, tak som zvedavá čo nové sa dozviem.

wolfskinka
8. apr 2010

jennys nafot a daj do albumu oblecko

jennys
8. apr 2010

WOLFI keď bude čas a chuť tak možno aj nafotím aby ste videli. Niečo sa mi hodí ešte po Lucke, niečo sme kúpili v Tescu a niečo som kúpila na mimibazari, takže nových vecí nepoužívaných je fakt minimum. Už len kočík mi vŕta v hlave.

domika9
8. apr 2010

jennys aby si nebola prekvapena a aby ti zajtra nezvonil kurier pri dverach ono to maš doma do 4 dní ako objednaš 😉

jennys
8. apr 2010

DOMI tak to by som bola len rada, už sa na veci teším aj keď som toho veľa neobjednala len dve súpravičky a polodupky a ešte nejaké kefky s hrebeňmi 🙂
A ty ako? do termínu ešte týždeň...

lucula73
8. apr 2010

ahojte,
boli sme dnes preč,tak som sa sem nedostala....

domi - ja mám dve úplne nové mikiny,ešte sme ich nemali ani raz oblečené,lebo nebolo na to počasie a pod bundu sú hrubé,tiež ma zlákali v tescu vtedy....aj teraz majú veľmi pekné,skoro som neodolala včera,ale som si povedala,že zatiaľ nekúpim nič... 😉
už vyraďujem 62,no nosili sme ju necelé dva mesiace,noektoré veci sme mali len raz oblečené,no je to sila,ako tí drobci rastú................ešte mám kupon na zlavu v tom kojeneckom do 19.4,rozmýšľam,či dačo neobjednám....

domika9
8. apr 2010

lucul ked ho pošlem kupiť tak tu velkosť 6-9 mesiacov neviem čo to je za číslo ale menšie už kupovať nejdem možno budem musieť objednať na krstiny nejake dupajdy ak nam vyrastie drobec z tych ktore mame kupene na tuto príležitosť tak uvidím ale to by som asi poslala mm nech nejake jedny kupi ja vam povierm mne sa lepšie orienzuje vo velkostiach ked je písane 0-3 , 3-6 , 6-9 ako tie 56,62 ani neviem čo ide za tym 74?
a ked kupim tu mikunku na 6-9 m tak to u nas bude už kus kosa september

domika9
8. apr 2010

inač dnes ma chytila kus taka dosť bolesť som nevedela ani nohu dvihnuť ale za chvílu to prešlo a odvtedy sa to neukazalo tak neviem čo to bolo
baby na kolko musí byť žena otvorena ked sa ide rodiť ? 7cm alebo viac

jennys
8. apr 2010

DOMI ja si vôbec nespomeniem na koľko som bola otvorená, všetko sa to zbehlo tak rýchlo že takéto detaily si nepamätám. A tie veľkosti je dobré si pozrieť tu:
http://www.mimibazar.sk/velikosti.php

zefa
8. apr 2010

ahojte..no zas stíham skoro 😝 😀
kontrolujem domiku a vidím,že ešte funguješ tu a nie v nemocke 😉 ..držkaj sa

zefa
9. apr 2010

a kde ste všetky? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre