Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
19. apr 2010

Nevidel nič,lebo sa tam somnou serkal pol dna.Doobeda jeden dr.poobede druhý 😀 Asi tajne dufal,že to stihne,no nestihol 😝

cikyta
autor
19. apr 2010

No ideme sa kupať 😒 Sme same doma do zajtra a vlastne dobre 2 týždne budeme samé,lebo to,že bude muž makať na byte a príde sa sem len neskoro v noci vyspať-nerátam 😢

domika9
19. apr 2010

😒 nezavidím ale budete v novom , fešnom ved Siske sa ako pačilo ked bola pozreť hned si aj zatancovala 🙂

romy01
19. apr 2010

ahojte baby

dnes som tu mala sesterku mojho mm a ta mi porozpravala ze ako to bezi tu v MT - rodila dva krat. Ona si zazmluvnovala doktora ale ani jeden porod nemala lahky. Vrak rodila oba razy 24 hodin a 25 hodin a to mala vkuse kontrakcie. Vraj jej nechceli dat epidural skor ako bola na 7 prstov a to si teda uzila kym sa tak otvorila. No neviem - sice to pocuvam z kazdej strany ze to boli a tak ale aj tak ma stresy este nechytaju - hahaha asi si neviem poriadne predstavit ze co to naozaj obnasa.

Domi ja ti neviem, ale pokial ti neodtecie plodovka a chodis na kontroly tak by som sa nestresovala a urcite by som nechcela trcat v nemocke a cakat kym to na mna pride. Ja pokial mi fakt ze neodtecie voda budem do poslednej chvile doma, nech tam pridem a porodim do par hodin - ako svagrina. TA mi vravela ze ju to chytilo v kine - prve kontrakcie a o jednej v noci ked uz vedela ze sa to ozaj blizi tak isli a za nejake tri hodky bola mala na svete. A kamoska - prvorodicka to mala take iste. Tiez isla do kina, o desiatej mala prve kontrakcie ,nadranom sli do nemocky a o siestej rano uz bola mala na svete. NAjhorsie je vraj ked ti ale voda odtecie a nezacnes sa otvarat , to potom su preeedlheeee porody - tfuj tfuj tfuj nech nas to obide, 🙂

cikyta
autor
19. apr 2010

Ahoj Romy.Tak ja si môžem s tou sesterkou tvojho mm ruky podať. (20 hodín pôrod),len s tým,že bez EPI. Prosila som ich o EPI,kričala už po nich ,no nič.......nedali.Báli sa 😠

romy01
19. apr 2010

no ciky uz len dufam ze ma to nejak obide, Ona vravela ze ku koncu bola uz v takom akoby deliriu ze ich uz ani nepocula, taka bola vysilena. NAkoniec jej dali po 2é tich hodinach epi a nechali ju dve hodinky pospat priamo na koze lebo nebola schopna rodit. Potom ju zobudili a rodila. Teda ked mi to hovorila som myslela ze jeeejej co ma to caka. No ja neviem fakt si to neviem predstavit.

jennys
19. apr 2010

ROMY keď tu už píšete o tých pôrodoch tak napíšem v skratke ako to bolo u mňa. 13.6. som šla do nemocky kvôli stále horším výsledkom pečeňových testov, predtým dva týždne som trpela hrozným svrbením celého tela, pôrod bol proti tomu svrbeniu fakt nič, bolo to niečo strašné. 16.6. nadránom som si na wc objavila na papieri krv, takže som šla na sálu, mala som kontrakcie ktoré neprestávali, všetci doktori mi vraveli že: Pani dnes porodíte...ja v šoku. Asi o dvanástej na obed, už som bola zmierená, mi doktor oznámil, že akosi to ustupuje a poslal ma na izbu. Tam mi dali ešte infúzku. V noci ma to zasa chytilo, teda kontrakcie. Už mi infúzku dať nemohli, proste Lucka chcela ísť za každú cenu von. Asi o jednej v noci sestrička prišla a pichla mi nejakú injekciu. Do štvrtej som spala že som o sebe nevedela, to bolo prvýkrát čo som sa za dva posledné týždne konečne vyspala. 17.6. ráno o štvrtej som sa zobudila a mala som pravidelné kontrakcie, šla som na sálu. Tuším okolo ôsmej ma poslali na izbu pre veci, už neviem nepamätám si kedy som tam išla a čo bolo potom, volala som mm nech príde, zobral mi veci, teda doniesol, dali ma na jednu izbu, potom klystýr sprcha už si postup fakt nepamätám. O 12:06 sa narodila Lucka. Väčšinu kontrakcií som predriemala lebo som bola unavená a nevyspatá, zrazu som už mala tlačiť a do pol hodiny bola Lucka von. Taká úľava...

jennys
19. apr 2010

Ja som epidurálku nemala ani som na to nemyslela a doktor potom povedal, že by mi ju kvôli mojim problémom aj tak nemohli dať.

cikyta
autor
19. apr 2010

No to ja som zase nemyslela na iné,len na EPI. 😀 Bolo to niečo,čo mi možno pomôže,lebo to bola ukrutná bolesť.
Niesom fajnovka a vydržím vela.No toto bolo niečo,čo som myslela,že nezvládnem.
Zažila som trhanie zubov zaživa,ale toto bolo iné kafe...
Neviem,možno to malo niečo spoločné aj s endometriozou,lebo skoro každý druhý mesiac som bola pustená pri menzese domov z práce,čo som nebola schopná stáť,len kvočať a potiť sa v ukrutných krčoch 🙄

jennys
20. apr 2010

Dobré ránko,
CIKY ešte k tým pôrodom ja som mala tiež riadne bolesti, už ku koncu boli tie kontrakcie na nevydržanie, ani dýchať som už nevládala a začalo mi všetko tŕpnuť lebo som plytko dýchala ale potom som sa ukľudnila a snažila sa dýchať ako treba a aj to tŕpnutie povolilo, ma to šoklo že mi tvár tŕpne, som nevedela čo mám robiť.
Ja som vstala nejaká prechladnutá, mm od včera tiež ho hrdlo bolí, Lucka už od soboty sople a v noci kašlala takže som zaľahla až o pol 3, veľa som si fakt nepospala, ale dnes bude asi pekne a teplo tak poobede sa pôjdeme trochu vyhriať von. trčať doma ma nebaví.

romy01
20. apr 2010

Caute
jenny tak to ti tiez trvalo hodne dlho. A kedy ti odtiekla plodova voda? Lebo som vcera citala, ze zeny co im odtiekla plodovka musia okrem navstevy wc byt stale na monitore bez pohnutia a teda dakujem pekne ak sa taky porod natiahne na 24 hodin to nie je bohvieco.
Prave som dosla od doktorky a moj diabetologicky test musim v piatok zase zopakovat. Vraj to vypada tak ze tam doplietli vysledky. RAno na lačno a po hodine po vypiti glukozy mam vysledky super negativne no posledny odber po dvoch hodinach zrejme nebol moj, lebo to tam vyskocilo akoby som mala cukrovku uz dlhe roky a bez inzulinu by bolo po mne. Takze to zopakuju, ale horsie na tom bude ten komu dali moje vysledky, lebo si budu mysliet ze je OK. Ktovie ci na tu zamenu jeho lekar pride.

cikyta
autor
20. apr 2010

Domi je v nemocke.Vraj na pôrod to nevizerá a ked neporodí,zajtra ju pošlú domov.
Chudiatko ☹

romy01
20. apr 2010

no toto. mne sa tak zda ze je lepsie sa orientovat podla ms a IVF ( resp u domky podla ovulacie ) ako podla sona. Potom je v strese dva tyzdne dopredu. Mne sice sono hovori ze termin by mal byt 13.6 ale podla IVFka mam termin az 24 a maly bude zrejme vacsi. Takze tak sa aj budem psychicky chystat a ak to pride skor, bude to ako bonus 😀

lienika
20. apr 2010

ahojte...no tak som bola včera na sone a malinka zase pekne podrástla už má 2700 g a je vraj o týždeň väčšia, ale ináč je všetko v absolútnom poriadku aj placenta aj prietoky, srdiečko jej bije ako hodinky....len som už nedostala foto, lebo je otočená dole hlavičkou a tváričku vôbec neukázala, takže už budem musieť čakať len a pôrod 😀 😀 😀

romy01
20. apr 2010

jej lienika, super. ze je vsetko v poriadku. Ja mam zajtra poradnu tak som uz zvedava ze co bude dalej. Kedy ta dokina posle do nemocky ?

cikyta
autor
20. apr 2010

Lienika-super!
Tak si si mala pýtať aspon foto uška 😀 😀 😀 😀 ako ja,čo mám v albume 😀 😀 😀 😀

lienika
20. apr 2010

romy..do poradne idem zajtra tak už mi dá vraj papiere na pásy do nemocky 🙂
ciky..keď ona ani to uško nechcle ukázať, ale to naevadí som rada, že je v poriadku 😉

lienika
20. apr 2010

ciky ..píšem ako neandrtálec... 😀 😀 😀

zefa
20. apr 2010

ahojte
a žeby sme sa dnes dočkali u domiky?chuďatko jej držím palce..ak sa tu večer ukáže už aj mňa šlahne 😉 😀 😀

romy..klasika bordel v medicíne..ty snaď dostaneš cukrovku iba z toho sladkého,čo u nich furt piješ 😠 😠 ...neprajem samozrejme ani náááhodou..máme v rodine cukrovkárov habadej,takže viem čo to je ☹

lienika...to má peknú váhu..ani my sme celé tehu poriadne nevideli Nancy,pretože Samko sa rozťahoval vždy a všade..utz máme len jeho pipíša na celú obrazovku a Neny taká ukrčená vždy bola chúďa

lienika
20. apr 2010

zefa....a to som mala v pláne pýtať si 4D foto tváričky, no keď mi priložil sondu k bruchu tak skonštatoval že z toho nebude ani 2D fotka a nie to ešte 4D 😀

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zefa
20. apr 2010

lieni... 😀 😀 😀 hlavne,že je v poriadku 😉

wolfskinka
20. apr 2010

ciky to co im uz je , tak je v nemocnici a oni ju poslu domov, ved uz by mala porodit konecne, ved uz je cas ... chudiatko domika, uz aby to mala za sebou ☹

romy01
20. apr 2010

caute baby
aky mate nazor na duly resp, ani jedna ste tu nepisala zeby ste mali skusenosti. Mne uz napisali dve zienky zo ZA a vraj maju zmluvu aj s MT nemocnicou. Moj mm na porord nepojde tak o tom uvazujem, Ale zas na druhej strane si hovorim ze ci to nie je zbytocne stresovanie, ked zeny bezne rodia bez dul. Zvazujem ci by som sa pri nej predsa len necitila lepsie, lebo neviem si predstavit ak to bude trvat X hodin a nechaju ma samu na sale ze ako to zvladnemm.

cikyta
autor
20. apr 2010

Romy,ak by som mala rodiť znovu a môžem si vybrať,tak bez chlapa a s dulou 😉To je len môj názor,lebo viem,aký som mala pôrod,čo som chcela od okolitých ludí (a nedali mi) a naopak,čo mi uškodilo 😠
Príklad : viac mi pomohol príjemný hlas sestričky,ktorý mi šepkal do ucha:
-Ste šikovná.Silvinka je bojovnica.Nádych...držte...výdych a teraz z celej sily tlačte.Vidno hlavičku a ak teraz zatlačíte,bude vonku celé bábätko.Nejdem vám pomáhať a zbytočne tlačiť brucho,lebo viem,že vy to zvládnete! Tak ideme...
A pritom všetkom mi držala hlavu v náručí a hladela do očí.

Nepomohli mi lekáry,ktorí sa vo dverách zrážali , vzájomne sa hádali,čo by bolo dobre somnou robiť.Urážali sa,vlastne aj mna 😠 Pri pôrode na mna kričali:
-Ved riadne tlačte! Takto tu môžbe byť do vianoc! Sestra,ved jej zatlačte teda brucho! atd...
Pri šití zase hulákal dr.že:
-Ja sa môžem na to srať.Zase sa mi to všetko potrhalo,lebo mi tu skáčete.Co vám mám ešte dať? Ved som vám dal dve injekcie.Už to nemôže bolieť,tak prestante!

A bolelo to!!!!!Sitie zaživa-čistý užas 😢

Takže to len moj postreh.A ze tam bol moj muž? Ten len stále:
-Ticho bud,ved nekrič a smial sa 😠 Poprípade mi len podával misu,kde som stále grcala 😝 Inak mi nepomohol 😔

Takže som za DULU! Tá sestrička,čo ma držala a podporovala bola ako Dula! Bola ako milá mama! Bol to moj anjel.Moj záchranca 😔

cikyta
autor
20. apr 2010

Lienika-štvrtok sa uvidíme,ak nebude pršať.Prídem busom bez koča.Sisa mi nechce byť v koči,tak ho nejdem zbytočne vláčiť. 😠 😀

jennys
20. apr 2010

CIKY tak to musela byť super sestrička a čudujem sa že tam bol tvoj muž a doktor si tak dovoľoval čo si písala. No horor. Potom sa nečudujem že si mala z toho taký zážitok, teda aspoň muž ťa mal podržať, ja by som potom bola asi naňho riadne naštvatá. Však čo on môže vedieť o tej bolesti pri pôrode. Ale inak muži sú hrozní, však keby mali rodiť tak to asi neprežijú. Ich len niečo pichne a už sa robia chudáčikovia, ľahnú do postele, ženy vydržia viac. Ja som mala muža pri pôrode ale to bolo v pohode, keby som nechcela mať muža pri pôrode tiež by som asi brala dulu. Ide hlavne o tú psychickú podporu. A psychika je najdôležitejšia vo všetkom.

cikyta
autor
20. apr 2010

Ozaj! Už mi prišli šatočky.Su super.Maju kopec spodničiek a má ich ako nevesta nazberkané,široké-no uplne ako tie parádne bábiky 😵

cikyta
autor
20. apr 2010

Tá sestrička vravela,že to ako keby seba videla pár rokov dozadu......hlavne s tým grcaním.Tak asi preto to chápala najviac zo všetkých prítomných (penisových) "hrdinov!" 😠
Muž ani nepípol,lebo nechcel dr.ešte viac naštvať.Ale on "pípne"vtedy,ked netreba často krát.Inak je fajn.No nikto neni dokonalý a viem na 100%,že aj ked sa tam zasmial,bolelo ho,ked videl v akom som stave.Tiež je taký ako ja,že nedáva moc city von.Drží ich v sebe.A vlastne to,že tam bol som chcela nie pre psych.pohodu,ale preto,aby to videl,aby to zažil...a on chcel. 😉

cikyta
autor
20. apr 2010

No potom povedal,že už by nešiel..........
A ja mu na to:
-Ani ja! 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre