Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
23. apr 2010

Lienika-hlavne teraz.Som ako gorila s rukami po zem 🙄

mzuzka
24. apr 2010

dobre ranko, pekne vikendove. neviem ako je u vas, ale u nas sa uz tyzden drzi slnieckovo ,tak sme stale vonku. ak aj nie s kociarom, tak na zahrade. richi dostal ''ruky navyse'', tak si aspon nieco porobim. strcim ho do hojdacky, zapnem a rychlo mozem povesat pradlo, alebo pozehlit..... velmi ho upokojuje hojdanie, najskor mi nechcel naletiet, ale uz sa mu zapacilo 😀 on sa prebudil aj v kociku, ked som zastala pred vykladom. Markus ,ten haja aj bez cicikania, ale richiho treba aj vecer uspat na rukach, alebo v koliske. takze markusa supnem do kosika, richiho do hojdacky a ja kmitam 😅 alebo si sadnem k nim a vypijem kavicku a citam knizku. ja by som to leto chcela celyy rok, asi sa odstahujem niekde do teplych krajin 🙂)))

jenys vidim, ze budes mat tiez double trouble 😉 ako my. uz mate aj mena vymyslene? boze ako to leti, len nedavno som nasla vasu temu a teraz zistujem, ze uz je to rok. presne takto v aprily som letela prvy raz na konzultaciu do helika 😅 a uz mi doma stastie rastie 😵

chorobky uzdravte sa,nech mozete vikendikovat s usmevom na tvari. 😵

lucula73
24. apr 2010

ahojte dievčatá,

idem vás dočítať...kukám,že domika tu ešte neni 😉

mne nechce malý spávať vnútri,ide ma šľačik trafiť,tak sa len uspávame a pestujeme,budem mať aj ja svaly 😀

mzuzka - to u vás je tak teplo už?inak minule som sa ťa chcela spýtať,lebo tvoji malí mali krátke rukáviky už vo februári,no to ja som nemala odvahu mojmu dať.. 😉

mzuzka
24. apr 2010

ahoj lucka, tie fotocky v kratkych rukavikoch mas na mysli doma. no my sme kvoli riskovi, mavali vykureny dom na 27-30 stupnov. tu sa nedalo poriadne ani dychat, eman chudak spaval pri otvorenom okne a my sme byvali dopoteni ako v saune. ved nam aj prisiel ucet za plyn a elektriku ze som sa spotila znova 😀 😀 ale bolo treba, tak bolo treba. postupne sme teplotu znizovali a tera uz fajn, svalova hmota je aj navyse 😀 tak uz ho mozem obliekat ako nas, len vzdy maju o trico viac, alebo tak. no posledny tyzden je tu fakt na kratky rukav, hlavne od niakej 1 do 3tej je teplucko. matusko ako? tiez je to uz chlapina. za mesiacc sa uvidime, sa tesim.

vcera som uz definitivne zarchivovala perinky, velmi sa v nich potili. tak aj v kociku uz maju len deky pod sebou a tak ideme von.

moji chalani si tiez zvykli spat vonku, pred par tyzdnami som ich vyhadzovala v kosiku na balkon, ked som si chcela nieco porobit, ale ako som pisala, richi sa rad cicika, tak teraz sme vyskusali kupit hojdacku a fajn, vcera spinkal v nej 2 hodiny. ked som ju vypla, po par minutach sa mrvil, tak som ju rychlo zapla a spal dalej 😀 je to spekulant.

lucula73
24. apr 2010

zuzi,veď doma ,ale ja som ani doma nedávala,moj mal stále studené ruky...a to tu chodíme všetci v krátkych.. 🙂

no kedy dojdeš?inak moj má už 6200gr...

lucula73
24. apr 2010

joj,však teraz som to poriadne dočítala..pardon... 🙂

lucula73
24. apr 2010

aj my máme hojadčku ,tiež v nej niekedy zaspí,ale ja som rada,keď tam aspoň presedí,že ho nemusím furt držať...

kamka17
24. apr 2010

žienky čafte..len na skok pri káve vás kukám...

zuzi...malý je bohový v tých dupákoch a ak bude taký dlhý ako tatino... 😉 😀 hrozne by som vás chcela vidieť...
inak nám sa tiež zadarilo presne po roku, ako sme začali do helíka chodiť, takmer na deň 🙂

posielam pusinu všetkým svištíkom a SIlvinke..to už nie je svištík, tak jej treba extra..vlastne okrem domcekovej Stellky je to jedniná helíková kočka...o pardon, ešte Nancy, tak aj ju objímam 🙂

ako vám závidím, že už máte svištíkov pri sebe, ale však budúci rok si to aj ja užijem 🙂

tak pekný dník ešte prajem všetkým, idem sa luftovať, keď už ten moj marod nemože ☹

mzuzka
24. apr 2010

kamka lenze ja mam uz po roku stastie aj na svete 😀 ja som vas tam niektore popredbiehala na drzovku , ale uz te mi odpustili hadam 😀

jennys
24. apr 2010

Ahojte, prajem všetkým pekný slnečný víkend. Naši išli von na piesok, konečne, lebo Lucka je ako odtrhnutá z reťaze už potrebuje von, síce soplík ešte má ale kašlať na to inak jej absolútne nič nie je. V pondelok ju vediem do škôlky a hádam to tam tentoraz vydrží dlhšie ako týždeň.
ZUZKA no veru aj my sme teraz 3 v 1 ale už sa veľmi teším. Keby som nebola toľko chorá tak toto tehu zatiaľ môžem nazvať naozaj pohodové oproti prvému, lebo keď som zdravá tak je to fajn. Aj my sme boli v apríli pred rokom v Heliose na KET ale ten nevyšiel. Všetko zlé je na niečo dobré a teraz to vyšlo dvojnásobne. Už som si zvykla na myšlienku že budeme mať tri deti tak sa vytešujem.
KAMKA a pridaj si ešte Lucku 🙂

kamka17
24. apr 2010

jenny...ups...mi akosi ušlo, ja som myslela, že sa vám Lucka zadarila normálne...tak potom je to super, aspoň sa tie počty vyrovnajú trochu 😉 🙂

zuzi...že si sa predbehla to vôbec nevadí, bolo by to ale horšie, keby sa to nebolo podarilo, takto je to úplne že v poriadku...dvojnásobnom 😎

jennys
24. apr 2010

Nie, Lucka nebola normálne, ale IVF v Heliose, patrí medzi prvé detičky z Heliosu 🙂

cikyta
autor
24. apr 2010

Kamka-ešte kuspitkina Kamilka... 😉
Díky za cmullu. Ja ju teraz aj tak nemôžem odovzdať,lebo mám nádchu ako slon 🙄 (aj ked-už mi pár krát ušlo 😅 sem tam CMUK 😅 )

romy01
24. apr 2010

ahojte kočky

jennys - ja som bola osobne s tej kniznici a teraz to cvicenie stoji 10 eur za jednu dvojhodinovku - teda hodina cvicenie a hodina teorie.

lienika - ako sa citis? Mna ti predvcerom zacali neskutocne boliet kolena. Ak sa chcem postavit alebo čupnut tak trpim pri tom ako h . .. o. Fakt neviem ci je to len docasne na par dni alebo je to tou vahou a bude to na par mesiacov. Len dufam ze mi neodidu chrupavky v kolenach. DO porodu je este daleko a s vahou pojdem dole este par mesiacov potom, tak teraz neviem.

ciky idem kuknut ci mas nejake nove fotecky.

ahoj zuzka- malí v tej hojdacke je zlatý, taky na spapanie - 😀

lienika
24. apr 2010

ahojte diovky 😀 , tak dnes som mala krásny deň...grilovačka, opekačka mňááááám, tak som sa obžrala že až..xixi
romy - až na tie moje boľavé ruky sa cítim fajn, aj keď už ani v noci poriadne nespávam, čo musím stále chodiť na wcko, malá mi už riane tlačí na mechúr, tak mám pocit, že tam ani nedobehnem a keď sadnem tak nič 😝 , ale už to nejako vydržím...

lienika
24. apr 2010

ciky...no Siska je podarená pri tej vašej prerábačke....veď vy tam ani majstra nepotrebujete....ona všetko porobí 😀 😀 😀

cikyta
autor
24. apr 2010

Romy-až teraz som pridala foto.
Lienika-no že dík. 😉

kamka17
25. apr 2010

Silvinke prajem všetko dobré k tomu dnešnému 1.veľkému sviatku...nech ju mamina a tatino poslúchajú a nech je hlavne zdravučká...a veliký cmuk na obe líčka 😎 🙂 😎 🙂 😎

cikyta
autor
25. apr 2010

Silvinka dakuje Kamke 😵

mzuzka
25. apr 2010

ciky aj my veeeeelke srdieckovske gratulacie nasej helikovskej hviezdicke 😵

cikyta
autor
25. apr 2010

Zuzik-Dakujeme 🙂 ( 😢 )

lucula73
25. apr 2010

ahojte,
aj ja sa pripájam - všetko naj naj želám našej hviezdičke.. 🙂

ciky - tie fotky nemajú chybu,kde ty na to chodíš?

domika9
25. apr 2010

ahojte tak dnes nas pustili domov Matuško je krasny cez den pekne spinka v noci je dosť hore ale verím že sa to zmení trošku bojujeme s kojením bradavky bolia ale inač fajn
porod bol super každej by som taky priala

domika9
25. apr 2010

fotečky hodím neskor

domika9
25. apr 2010

žienky neopuchli vam po porode členky ja ich mam jak bambulky ovela viac ako pred porodom

domika9
25. apr 2010

ciky dakujeme za krasnu basničku 🙂

a Siske prajem všetko najlepšie k prvemu ročku 🙂

zefa
25. apr 2010

ahojte
domika....dakujem za ip..a véééľmi sa teším...zdravíčko,mliečko a spokojnú maminu prajem malinkému 😵 😵

Sisuľke....obrovský cmuk posielame všetci 😵 😵

cikyta
autor
25. apr 2010

Dakujeme ešte raz a Domika vitáááj-te aj s Matuskom.
Tie bradavky sa zahoja.Tiež som ich mala v hroznom stave na začiatku.Len ich natieraj,vetraj,neschovavaj a potom si "beťarky" zvyknu a budeš kojíííííííííť bez žiadnych problémikov 😉
Aj členky odpuchnu mojko 😉

cikyta
autor
25. apr 2010

Lucul-prečo?Ktore fotky? 😀

domika9
25. apr 2010

dnes som vytiahla klobučiky a je to lepšie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre