Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domcek
23. máj 2010

domika, musis ist na OUSVaR tam ti daju potvrdenie aj pre gyn. ked to budes mat zanesies to vsetko tam.
Najskor dostanes prispevok pri narodeni dietata a az potom ten dalsií.
Nam tiez strasne rychlo ratu nechtiky ale mozem ich strihat lenn ked spinka aj vtedy sa sklbe a budi takze je to zabava.
No ideme sa uspavat paaaaa.

surviver
23. máj 2010

ahojte 🙂

katka,aj nam rastu rychlo nechtiky,ja ich striham každy druhy den na rukach a 1 krat do tyždna na nožkach 😉

domika ja prebalujem pred každym jedenim a ked nespi,tak aj pomedzi to,lebo mne by sa tiež nepačilo ležat v cikanici,takže aj ked to ide do penazi,tolko plienok čo minieme,ale myslim,že maly je rad,že je pekne v suchu 🙂

ciky,tak zajtra držim palce u toho zubara,ale fakt sa nemusiš bat si dat injekciu,ver mi....drž sa...

romy01
23. máj 2010

ahojte, len vas chcem pozdravit, lebo som uplne hotova. Tento víkend bol narocny- makali sme na chate ale uz to tam vypada k svetu 🙂

baby ten OUSV sa kde nachadza ? na mestskom urade ci na socialke ?

domika9
23. máj 2010

OUSVaR nemalo by UPSVaR ak ano tak to je urad prace socialnych vecí a rodiny -romy

romy01
23. máj 2010

cau domka - poslala som ti IP s adresoui na fototlog - mam tam brusko

domika9
23. máj 2010

hej už som pozrela dik , len som zabudla odpísať , pekne rastiete 😉
ved už to maš za par panečku nedavno som bola ja v tvojich tt

zefa
23. máj 2010

romy...v MT je to pri bývalom Čedoku(teraz je tam tá čínska reštika) v meste na Mudroňovej ulici..oproti detskej pohotovosti...ak nevieš zavolaj mi

lucula73
23. máj 2010

domika aj mne dali komplet všetky tlačivá na tom úrade a len sme to dali potvrdiť u detského,gyndoša a vrátili sa spátky na úrad....musela som tam osobne,ten príspevok pri narodení 25 ooo,dajú len matke.....
a ku každému tlačivu,bolo ich minimálne 5,ti treba kopiu rodného listu,tak si narob viac kopii.....

ciky - chudatko,zajtra s tým musíš niečo spraviť,lebo ak sa ti zapali celá kosť,tak ťa nechcem strašiť,ale možeš skončiť v nemocnici..... ☹

cikyta
autor
23. máj 2010

Ja prebalujem zhruba každu 2 hodinu a vždy tesne ped spaním.
Romy,ja som odpísala k foto.
Lucul,viem 😔 Už od malička chodím k zubárovi,ako na hodiny klavíra a už tam robili kadečo 😢 Vlastne ešte protezy nie,inak všetko. 🙄
Mne Sisa drží ručičku ked jej strihám nechtíky.Má to rada.No na nožičkách-amen tma.Ani bohovi 😠

cikyta
autor
23. máj 2010

Bože aké chyby.No jednou rukou si držím obklad,druhou píšem 🙄

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
24. máj 2010

dobre ranko ...
tak ma vcera vytocila jedna znama .... povedala mi ze dufa, ze nebudem zla matka a nebudem davat malemu pampersky, ze to robia iba flakacky co sa im nechce prat ... ma skoro vykotilo, preto mam byt zla matka, ze dam malemu pampersky ??? co si o tom myslite ? dava tu niekto latkove plienky ??? pokial viem tak nie, zato ze ona to tak robila, tak ja budem zla lebo budem davat pampersky .. normalne ma to nasralo

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
24. máj 2010

Wolfi-to je vec názoru.Moj názor je taký,že ked už ich raz vymysleli pre zlepšenie,prečo ich nepoužívať? Setria čas aj bábatkovu riťku.Takže tetky "látkarky" zo starej školy nech svietia petrolejom,používaju vysielačky miesto mobilu,bývaju trebárs aj v jaskyni 😠
Katka ☹ nemá alergiu?

kamka17
24. máj 2010

ciky...ako si dopadla u zubára????

wolfi...vymeniť okruh známych...toť môj názor a keď chce, nech svojim deťom dáva látkové plienky, ak má čas na vyváranie, žehlenie, skladanie a podobné aktivity, tak nech si robí...ty si chceš užiť mamičkovanie a roboty bude okolo malého aj bez látkových plienok...a medzi nami..aj tá voda a plyn, resp elektrina niečo stojí 😅 takže sa prosím ťa nerozčuľuj za takéto hovadiny 😉

my ideme zajtra na poradňu...sa teším, čo nám ujo doky povie...inak ako často sa vyšetruje odspodu pri tehu???

romy01
24. máj 2010

wolfka ta baba je asi pošanana. Skor si myslim ze ona je zla matka, lebo by si nechcela vidiet ake ma jej deculo pupiaky na zadku. Mne mama vravela ze sme sa poriadne utrapili, Musela nas furt prebalovat, lebo tie latkove plienky tak nesaju a dieta je stale mokre a teda ma vyrazky a pupiaky a kadeco. Ta tvoja znama je " samo - dobrovolne trpitelka " a mysli si aka je uzasna matka hahahahahahahaahahahahaahahahahahahahahaahhaha to je ale chudera

romy01
24. máj 2010

presne ako hovori lucula, nabuduce jej povedz ze ty si dobra matka, lebo namiesto toho aby si travila cas so zehlickou sa venujes doma dietatku

wolfskinka
24. máj 2010

baby dik za nazor ... uplne s vami suhlasim

cikyta
autor
24. máj 2010

Kamka-vyčistil mi koren.....a vraj by to nemalo bolieť a koncom týždna mám prísť na trhanie.
Lenže stále to bolí a už mám líce ako čínan. 🙄
Takže ak to bude bolieť(čo bolí)
tak mám prísť už ráno a vytrhne ho na 2 krát.Musí ho píliť a vdaka opuchu a zápalu to bude mierne zaživa,lebo injekcia mi nezaberie 🙄
Takže ak do rána dožijem,idem tam znovu 🙄 😢 😢 😢 😢 😢 😢

wolfskinka
24. máj 2010

ciky to mi je luto, ze musis takto trpiet, ved skus ist ku vam do nemocnice, vy mate aj zubne oddelenie lozkovu cast, ze to uz nemozes vydrzat a vytrhnu ti ho hned

cikyta
autor
24. máj 2010

@wolfskinka nevytrhnu mi ho.Jedine,ak by išlo o vážny uraz,kde naprávaju sanky so zubami atd...Už som to skušala minule.Dokonca ani na pos...tej pohotovosti mi len tak nič nevytrhnu,len vyčistia,umrtvia - dočasne a ráno mi nakážu klusať ku svojmu zubárovi 😒

surviver
24. máj 2010

ciky 😔 ...tak snad zajtra Ti to už vytrhnu a budeš mat konečne pokoj...ak maš taky opuch,tak bez trhanie to asi nezide,iba ak by ti to narezali a vypustili hnis...a dali Ti aj ATB? či ani nie? to prečistenie takych korenov vačšinou nepomože...

surviver
24. máj 2010

inak čaukte babulky 🙂
wolfi ak by si preto mala byt zla matka,tak to sme asi všetky...tušim iba jennys vravela,že bude latkove použivat...

wolfskinka
24. máj 2010

no zehlim teraz plienky matejovi, ozehlila som 10 ks a ked si predstavim ze by som mala davat latkove tak by ma asi drblo z toho zehlenia, uz ma to preslo, ....

ciky drz sa aj so zubkom a nech neboli

surviver
24. máj 2010

wolfi jase ,že je to makačka a ved dost je to ,že žehlim každu jednu vec čo oblečie a nie to ešte kvantum plienok...

surviver
24. máj 2010

jase--jasne

domika9
24. máj 2010

wolfi hahaha kašli na nu

ciky ach jaj tie zuby ja som si tiež užila s trhaním osmičiek mala som s tym stale problem tak som si ich dala vytrhnuť ale museli mi ich najskor obrezať a tak trhať a potom tie diery šiť 😒

cikyta
autor
24. máj 2010

Nedali mi ATB.Ani som ich nepýtala,aby si nemyslel,že mu kafrem do remesla.
Práve prišiel domov muž a strašne sa smeje a prosí ma,či si ma môže odfotiť 😠
Bože to bolíííííí 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Ráno zdochnem.Ešte aký vtipný dr.-vraj najedzte sa riadne a napite,nech mi to tu prežijete.Vtipný-ked neotvorím usta ani na hrášok ☹

cikyta
autor
24. máj 2010

Naposledy,ked mi trhal,tak som letela na pohotovosť a tam boli zhrození,že prečo mi nedal po takej trhačke atb??? 😠

wolfskinka
24. máj 2010

baby zehlila som dnes asi 4 hodiny s prestavkami lebo musim aj oddychovat ale uz ma to preslo, uz ziadne take ulety ze latkove plienky nehrozia, nie som otrok, zehlim vsetko, ozehlit nie je problem ale ako tie malinkate vecicky poskladat ... xixi
este mi zostala 1 varka plienok a uz sa mi susia dalsie vecicky a potom mi zostanu este dve varky oprat a budem mat vsetky matejove vecicky na poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre