Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
8. júl 2010

@cikyta Matuška z cumla napína na zvracanie nie stale ale väčšinou ano ale niekedy pocmula no nejako sa za nim nehrnie 😉

zefa
8. júl 2010

ahojte
@cikyta aj ja ti trošku závidím to kojenie,ale na noc by som ho už nechcela,takto zohrejem mlieko,vypije a ide sa cikať a spať ďalej..cca 5 min...myslím Nancy,Samko spí celú noc ako poleno od 5 mes.
@domika9 ani ho neuč na dudu ak ju nechce..odúčanie je véééľmo ťažké 😉 😝

kamka17
9. júl 2010

ciky...z tých fotiek buď tú druhú ale s tým rožkom 😀 😀 sú super všetky

kamka17
9. júl 2010

a s tým cumlom nemá chybu bambulka, taká nevinnosť sama 🙂 🙂 😉

wolfskinka
9. júl 2010

ahojte,

taaaaakk a sme zase doma, ale iba na vikend, v pondelok nastup a v stredu sekcia ..... definitivne ... konecne, uz ma tak tlaci dole, ze ledva chodim, konbtrakcie ziadne a na monitore som bola hodinu, co ho nemohli zobudit a ani ho nezobudili
😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
9. júl 2010

@katarina33 Napíšem len svoj názor...no samozrejme,že sa môžem mýliť a vela ludí nebude suhlasiť,ale:
-Je leto,Nellka si začala trošku meniť svoj vnutorný rytmus dna,večer je už možno aj počasím unavená tak,že nevládze ťahať-sať z prníka.Z flašky ide mliečko lahučko a nemusí sa protom tak narobiť 😉 Takže si vyžaduje fašku,nie prník...
Takto,možno ťa to trápi,to je jasne...chceš kojiť,kojiť z prsníka a neodsavať.No Nellka už pozná flašku a to je problém.Treba jej ju vziať ☹

Lenže ja osobne by som urobila to,že na večer by som si odsavala a dala jej tu flašku,lebo moja Sisa síce nerobí rozdiely medzi flašou a ceckom,no je na cecku závislá tak,že inak mi nezaspí a práve skrz potrebu mať v puse cecok sa mi aj 15 krát v noci zobudí......................Preto som si povedala,že ak by som to vzala späť,určite to s podávaním prsníka už tak neprehánam a radčej niečo osajem,niečo dám UM atd...lebo toto,čo teraz prežívam ja-už hraničí nielen z fyz.ale aj psych.zdravím....Som uplne vyšťavená....Neverila by som,keby som nezažila.A milujem vety typu: tak ju odstav.....Nejde to,lebo je to v prvom rade naše uspávadlo,až potom jedlo.Dokáže neskutočne revať.Taký šialený rev som v živote nevidela.Stráca dych,bucha si hlavu o dlažbu a podobne...takže jej musím vždy vyhovieť. ☹

cikyta
autor
9. júl 2010

Ospravedlnujem sa za hrubky-preklepy,no Sisa mi nedovolí moc písať momentálne...

domika9
9. júl 2010

ahojte musím vam napísať jenu srandu predvčerom sme boli na klby a som vam zabudla napísať čo sa nam stalo Matuško bol taky dobručky že spal ale on spal aj ked osm ho vybrala z autosedačky u dr. a aj ked som ho vyzliekla a aj ked mu dr. robil sono a kontroloval rukami nožičky a spyl aj ked som ho naspäť obliekala a aj ked som ho dala do autosedačky proszte bol u dr a ani o tom nevie on to cele prespal tak ybol zlaty až mi bolo smiešne musela som sa kontrolovať aby som nevybuchla sm,iechom ako mi bolo 😀 😀 😀

katka a skušala si jej jesť nedať moja znama mi vravela že jej jedna dcera vobec večer nechcela jesť okupala ju a po kupani jesť nechcela a takto jej chodila spať

lucula73
9. júl 2010

@cikyta ahoj,je to ťažké čo zažívaš ohľadom kojenia,ale tak ako si nalísala katke,že proste fľašu nedať ,tak by si mala aj ty byť nekompromisná a silvinke ten cecok jednoducho nedať.....proste byť tvrdá....viem že sa mi ľahko píše,ja som to nezažila,ale moja švagriná bezmála skončila skrz toho na psychietrii,potom si museli povedať dosť a malá revala jednu noc,druhú a na tretiu bol pokoj..ale je pravda aj to,že švagriná dala malú na ten týždeň svojej mame a tak ju odučila,keď sa vrátila malá domov,najprv nič a večer že cicu a švagriná si prelepila ciciky čiernou páskou,aby ju odradila,povedalaže sú choré a malá uverila 😉 ...mala necelé dva roky vtedy..
Možno by nejaká finta zabrala,určite si o odstavovaní čítala...ale musela by si skúsiť vydržať...lebo naozaj neviem,tvoje zdravie si to može odniesť tiež.. 😠
Mne je tiež ľúto,že malý nechce ťahať,ale toto čo robíš ty,ja ťa za to nesmierne obdivujem,ja by som to nezvládla,bez poriadneho spánku tolký čas...to už by sa dalo nazvať terorom 😠 .toť moj názor... 😉

domika9
10. júl 2010

baby ani som vam to sem nepísala lebo už to nejdem riešiť ale my sme už davnejšie na prikmoch a už kašlem nato vždy malemu ponuknem prsík kolk vypije tolko vypije zvyšok mu dam z flaše nepojdem si teraz hodiť slučku že to nejde podla mojích predstav čo už aj tak myslím že som preto neurobila malo aby som vylučne kojila ale ked to nejde tak to nejde davam mu aj flašu a niekedy vobec nechc inokedy vypije aj 120ml za kojením takže u nas je to takto ja používam flaše avent a nemam problem chytiť prsník takže pokial to pojde tak budeme takto a ked nič tak bude len na UM

liviaf14
10. júl 2010

@cikyta ja som to poriešila s kojením hneď na začiatku na radu nášho detského mudr., čiže kojila som najskôr po 3 hodinách, náš malý si tak rýchlo zvykol, medzi kojeniami máva čajík a v noci kojíme raz alebo dvakrát. cicík máme jedine na papanie, nie na uspávanie. z tohto dôvodu neuznávam kojenie na požiadanie......

zefa
10. júl 2010

ahojte
katka....ja som podobný prípad ako domika...my sme šli už z pôrod.kojenie+um,mlieko a nech som robila čo chcela,kojenie po 3 mesiacoch skončilo..ale večer som ich kojila málokedy,pretože my sme mali koliky a deti boli nervné skoro celý deň,trebalo aj o domácnosť sa starať,takže spánok cez deň skoro 0 bodov..takže ak nechce kojiť, nekoj,odstriekaj a daj fľašu(my máme tiež avent a nemali nikdy problém plynulo prejsť z prsníka na fľašu)zbytočne si robíš nervy...počúvaj dieťa
ad.cecok....no my nemáme cecok(a nikdy sme ho nemali na to čo Siska),ale Nancy dodnes 2x večer pije mlieko a ja som tiež už z toho na prášky...veľmi dobre rozumiem cikyte..ja spím asi 4 hod.denne a to chodím ešte na brigádu od 7-15.30..a fungujem,lenže moje zdravie mi to tiež už dáva najavo...ja počkám na škôlku a potom budem radikálne už riešiť. 😝

lucula73
10. júl 2010

@liviaf14 - tak to sa to podarilo asi ako jednej z mála....vidíš,niekto povie,že na požiadanie,niekto inak...ale asi treba stanoviť ten režim papania od začiatku....vy máte dnes presne 5 mesiačikov?my presne 6 🙂

domika9
10. júl 2010

@lucula73 lucul ako to stršne letí bože teraz nedavno sa ti maly narodil ved ani ja nemožem uveriť že budeme mať o týžden aj kusok 3mesiace nechapem ako to zbehlo

inak neviete nič o romy ?už su doma či ako s tou žltačkou?

lucula73
10. júl 2010

@domika9 ,písala už romy sem,už je donka,tuším vo štvrtok ich pustili 😉

liviaf14
10. júl 2010

@lucula73 tak gratulko k 6 mesiacom 😵

lucula73
10. júl 2010

@liviaf14 a vám k 5 mesiačikom 🙂 .....pečiem malému tortičku,takú mini k pol ročiku,ale vobec sa mi nedarí,malý furt mrnčí,mm je v robote ,nemá ho kto povarovať..a ja to už vidím len na nočnú prácu,som trubka,načo si robím starosti 😠 😀 😝

domika9
10. júl 2010

lucul aj ja idem dnes ešte piect tak snad to neskončí v koši ale nie tortu len kolač

romy01
10. júl 2010

ahojte dievcence

ciky boli sme v tej kocke co opisujes, ale mala som stastie, lebo ked sme tam prisli tak sa prave uvolnila izba a dali ma tam s malym, aj ked ju predtym slubili maminke z horneho poschodia. Nic moc tie priestory ale som bola stastna za tu izbu, lebo by ma svihlo keby dali maleho k tym choruckym detom - boli tam take usoplene a kaslajuce deticky - nas drobec mal len 9 dni tak preto nam asi dali prednost, urcite by tam viac ochorel ako ked sme tam prisli

No a ked vas tak citam si musim zaklopat, lebo moj drobec tiez sice zaspava na ciciku ale v noci vstava len raz - cize kojim okolo 22.00 potom okolo jednej v noci a potom az o pol piatej rano. A aj tak som nevyspata ako taky vyzuvany rezanec a poslednu noc som pri kojeni zaspala - to o tej pol piatej a asi aj maly tak ma zobudil potom az o pol siedmej a to som dakovala bolu ze som ho neprilahla v posteli alebo ze som ho nevykopala na zem

romy01
10. júl 2010

pridala som nove fotky 😀

zefa
10. júl 2010

ahoj romy..ako sa dostanem do tvojho albumu?ja som malého ešte nevidela
a gratulujem všetkým oslávencom
takto sa dnes moje deťuchy čľapkali na balkone

domika9
10. júl 2010

romy my ked sme s Matuškom ležali na detskom tak som sa tiež bala či niečo nenachyta lebo všetky deti tam boli take chode a musela som chodiť jesť do ,,jedalne,, nemohla som si brať obed na izbu a deti kašlali a mamičky ich neupozornili vobec že si treba usta zakryť no ale čo už niečo by som ku tomu dopísala ale nechcem byť rasista 😠 možno to ani ich mamičky netušili že si treba ustočka zakryť ked kašlem jak tuberak som sa bala aby som malemu od nich nič nepriniesla 😒 vtedy mal dva týždne ale nakoniec v pohode

domika9
10. júl 2010

zefa ako im bolo fajne aj ja by som sa ku nim pridala ale chcelo by to väčší bazen 😀

domika9
10. júl 2010

a inač moj maly si nejko zvykol poslednu dobu vstavať okolo polnoci potom okolo tretej a potom každe dve hodiny dnes rano som bola rozbita že až teraz večer som mu dala len flašu a vypil 20ml 😀 😀 😀 srandista

lucula73
10. júl 2010

@zefa no total pohodička 😉

@domika9 a čo už máš napečené?nejak som dokončila aj ten moj výtvor,dala som to stuhnúť do chladničky,ak nestuhne,máme aj lyžice 😀

a kde je dnes ciky? 😕 ,hádam sa na mňa nehnevá,čo som jej napísala.....hádam nám neodpadla z toho nedostatku spánku 😔

lucula73
10. júl 2010

a vážili sme Matúška,keď má pol roka a skoro som odpadla..8700 gr.... 😕 😀

domika9
10. júl 2010

@lucula73 teraz chladne ale to ešte potrva lebo som robila ten obrateny jablčník a to cesto s jablkami pokial vychladne tak to potrva a ešte musím nato natrieť pudingovu plnku a zajtra šlahačku
ten kolač mame radi ale raz sa mi stalo že som zabudla vyzmykať jablka a cesto bolo ako blato tak to šlo svinke ale dnes vyzera fajn tak hadam to nepokašlem lebo zajtra by ho rada ponukla ludom nie zvieratkam

lucula73
10. júl 2010

@domika9 aj moj tuhne,ja som dala tiež šľahačkovo pudingovú plnku,a a nanás,no som zvedavá,ale nedarilo sa mi moc,furt som kdesi odbiehala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre