Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
20. júl 2010

@tinkaza dakujem, no tebe to tiez pekne naskakuje, ze 24tt, zachvilu budes mat aj ty svoju babiku v rukach, utecie to ako voda

@zuzanka7834 dakujem moc, hlavne nech je zdravy cely zivot, to ostatne sa utrasie

zefa
20. júl 2010

@zuzanka7834 no vidíš,sme ti vraveli 😉 🙂 🙂 ...no ty máš aspoň diagnozu,ale ja žiadnu a 10 níííííč..by ťa piclo..áno a čím dlhšie to trvalo,jasné,že už to bolo aj o psychike ..ked ma Krajko 1x uvidel ,podal mi ruku a hned povedal...pani xy ,ak sa neukľudníte nič nebude...som to už mala asi napísané na čele konským písmom ☹ ,takže za seba poviem,že nervy fakt robia véééľmi veľa...držím palčeky..a neboj sa aj ked vijdú dve..ide to úplne v pohode a všetky viacmaminky ti to potvrdia 😉 🙂 .a DR.Galo sa ma v nemocke pýtal,že či môže byť prítomný spolu s medikmi pri mojom pôrode(ja som mala zaisteného iného dokiho),pretože on dvojičky ešte nerodil(snáď už mal dosť príležitostí)..bol veľmi zlatý a aj pôrode sa o mňa a deti zaujímal
@lucula73 oni tam nabrali exter.lekárov

lucula73
20. júl 2010

@zefa vy ste fakt nemali žiaden problem? 😕

zuzanka7834
21. júl 2010

@lucula73 @cikyta neviem ci si ho iba pozicali v nemocnici, ale podla mna tam pracuje nastalo, lebo figuruje aj na stranke heliosu ako personal. tak dufam, ze tam nebol jednorazovo 🙂 sympos riadny 🙂 😉 😀 Vy ste mali stale rovnakeho dokyho, alebo sa menili?

zuzanka7834
21. júl 2010

@zefa no tu dg zatial nemam potvrdenu, on len na zaklade toho, co som mu povedala a podla sona... lebo mam velmi nepravidelny cyklus, uplne cudny, dlhe spinenie, potom silne krvacanie a bolesti a podla sona povedal, ze to moze byt pco. Len sa to musi potvrdit krvnymi testami, este mam ist 2x tu u nas na krv a potom sa ozvat. Povedal, ze dalsiu mrsku mi mozu vyvolat, aby som necakala dlho a ak budu sperm. v poho, mozem zacat brat tbl. na stimulaciu vajecnikov. Juj, myslite na nas, nech nam to vyjde 🙂

cikyta
autor
21. júl 2010

@zuzanka7834 mala som stále rovnakého dr.no ked mal v lete dovču,tak ma občas vzala Gaťová a to práve na kontrolu po IVF s dvoma //.Takže tu radostnu novinku sa dozvedela ona,nie on 😅
Môže byť,že tam už robí Galo nastalo.Helík sa rozrástol a za 2 roky,čo som tam nebola sa vela vecí zmenilo.

zuzanka7834
21. júl 2010

@cikyta dufam ze iba k lepsiemu 🙂 neplanujete zatial druhe miminko? braceka alebo sestricu malej Silvinke? 😉

cikyta
autor
21. júl 2010

@zuzanka7834 Surodenec určite nebude.Ani dalšie IVF.

zuzanka7834
21. júl 2010

@cikyta preco nechces? ja som jedinacik, lebo mamina ochorela a lekari jej neodporucali dalsie deti a to je najhorsie co moze byt. jedinacik. radsej by som sa delila na patiny len aby som mala niekoho blizkeho ako surodenec... kvoli comu nechcete?

cikyta
autor
21. júl 2010

@zuzanka7834 Nie že nechcem,ale nemôžem.Písala som ti IP.Samozrejme,že ak sa stane zázrak prirodzene,tak budeme happy,no tretie IVF nám už nehrozí.A zvlášť aj teraz,ked mi dcera vobec nespí a v noci ma budí každu pol hodinu............Takže: financie+zdravie.Inak nie to,že by som nechcela.

cikyta
autor
21. júl 2010
zefa
21. júl 2010

ahojte
no my sme nevysvetlitelná neplodnosť 😉 oficiálne,lenže za 10 rokov snaženia som sa naučila gynekologiu z kníh medikov,internetu a nie som slepá..totižto ja si myslím,že sa mi nedostatočne vystielala maternica,pretože ked mi v Heliose dali viac liekov ako inde,mala som potom na sonách výstelku v rovnakých časoch ako predtým hrubšiu...preto si myslím,že to už okrem psych.mohlo byť aj toto...síce mi to nik nepotvrdil,ale tvárili sa tak,že som to tak pochopila..už to neriešim

zefa
22. júl 2010

a čo robkáte?????nič nestíhate hááá???? 😀 😀 😀

domika9
22. júl 2010

juj baby a kde ste dnes boli ? všetky mate A-čko 😀 😀 😀
@zuzanka7834 neboj nič tak to vyzera že si podobny prípad ako ja ja som mala tiež PCO v jeden mesiac a v dalši normalyn cyklus a vobec som to mala velmi divoke ked som mala normalne ovulaciu ukažkovu tak z vaječníka kde namma vajcovod a ked som mala 50dnovy cyklus bez ovulacie tak z ,,dobrej strany,, a tak sa mi všetko motalo ale pekne mi nastavili cyklus v heliose naplanovali styk a pozri Matuško je medzi nami a robí nam radosť 😉

zuzanka7834
22. júl 2010

@domika9 sa velmi tesim ze vam to vyslo! a ako dlho vam ten styk planovali? kolko mesiacov preslo od prvej navstevy?

domika9
22. júl 2010

@zuzanka7834 myslím že 1x sme tam boli v marci a otehotnela som v auguste a to som dosť dlho čakala na vysledky z hematologie lebo bez toho sme sa v mojom prípade nnemohli pohnuť dalej

zuzanka7834
22. júl 2010

@domika9 a kolko mesiacov si brala clostil?

zuzanka7834
22. júl 2010

idem si uz lahnut, zajtra este praca, ale nastastie je uz piatoook! dobru nôcku, zajtra si tu najdem odpoved 🙂

lucula73
22. júl 2010

@zuzanka7834 ahoj,aj ja som mala pco.....ale mňa liečil moj doktor ešte predtým,ako som šla do heliosu liekmi ,užívala som glucophage.....sú tu o tom temy,ale nejdem o tom písať,v heliose ich to aj tak nezaujímalo veľmi,ale je fakt,že mi nabehla ovulka,tak to význam malo,ale my sme mali aj katastrofálny spg....

@zefa no ja nestíham absolutne nič,som uplne hotová,uvarená,upečená.... 😝

zuzanka7834
23. júl 2010

ahojte babulky! konecne mame piatok (teda, aspon pre nas pracujuce netehulky-nemamicky je to velky den v ramci tyzdna 🙂 ) Jedine co ma mrzi je, ze dva tyzdne sa idem v praci uvarit a teraz ked som si naplanovala kupacku, prvykrat toto leto, tak vraj ma prist prudke ochladenie na vikend, no teda....
@lucula73 ja zatial verim, ze mm spermosky budu v poho a doky bude riesit iba mna... drzte palce, aby to tak bolo a aby sa to ryyychlo podarilo 🙂

domika9
23. júl 2010

@zuzanka7834 myslím že 3 mesiace som ho brala

domika9
23. júl 2010

@lucula73 idem zajtra piecť tu tortu hmoty mam už hotove tak uvidím ako to nakoniec cele dopadne 😉

lucula73
23. júl 2010

@domika9 tak držím palce....teraz sa dosť zle pečie,keď je teplo,že sa aj tá hmota topí,ale má sa tuším ochladiť,tak bude dobre 😉

zuzanka7834
23. júl 2010

@domika9 tri mesiace to nie je az tak vela 🙂 a aku tortu budes piect?

domika9
24. júl 2010

@zuzanka7834 ked sa podarí dam sem fotku

domika9
24. júl 2010

@lucula73 hi ved plat som musela robiť nanovo ale to nieje teplom ale blby recept ale to už mam poriešene hmoty som si urobila včera večer teraz chladne plat a ešte nepokašlať plnku 😉 😀 😀 😀

zefa
24. júl 2010

ahojte
tu je dnes ale kosaaaa
a kde zas trčíte???ked mám čas tu sedieť nie je s kým písať 😠
domi na čo pečieš tortu??,som niečo zmeškala?

zuzanka7834
24. júl 2010

@domika9 ja robim tvarohovu babovku, idem ju kuknut, aby mi v rure nezhorela 🙂
@zefa aj u nas je teraz zima, ale cez den bolo pekne. Zajtra ma vsak prsat, fnuk a ja som chcela ist na vylet ☹

lucula73
24. júl 2010

@zefa aká kosa?dnes sme boli v Martine a skoro sme sa uvarili 😝 naobliekali sme sa doma,lebo tu bolo chladno a prídeme tam a slniečko,no skoro ma trafilo,ale vydržali sme...aj Helík sme videli z dialky 😀

lucula73
24. júl 2010

@domika9 a kde je tá tortička? 😕 🙂

zuzanka ahoj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre