Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
29. aug 2010

@domika9 Kludne mu to daj do flašky a možno pri inom druhu kašičky sa ti neporobia hrčky. 😉 To nič nieje.

domika9
29. aug 2010

@katarina33 120ml ako bolo napísane v navode ale to som vklude mohla len 60 urobiť aj to by bolo vela skusim cez den že mu dam trochu do vody a do flaše ako ked robim mlieko a uvidím ako dlho vydrží

kolkokrat denne mu to možem robiť 1-2x ? či ked je to kaša na dobru noc tak iba večer?

@cikyta kupila som aj inu značku ale tak nechcem všetko naraz otvarať nejako toto zjeme 🙂

lucula73
29. aug 2010

@domika9 možeš skúsiť redšiu a do flaše.....neviem,akú si mala,ale hrčky by si nemala mať,tie kaše sa vačšinou dobre rozmiešajú......
a prečo mu už ideš dávať kaše?skús mu len mliečko trochu zahustiť,nech ho má sýtejšie,ale si myslím,že papať z misky hustú kašu má čas,nie?ale to je moj názor.....ja dávam mojmu večer tiež len zahustené mlieko dvoma tromi lyžičkami kaše..... 😉
@cikyta tak v utorok nabehnem do stánku.,..... 🙂 ,ale u nás nehrozí vypredanie,ale kvoli veeeeľkej zvedavosti na našu herečku 😀

a o HAK mi ani nehovorte,tiež nemožem užívať kvoli migrenam...a moj mm už pol roka sľubuje,že kúpi gumky a ništ 😠 ,tak len dúfať,že ........ 😝

lucula73
29. aug 2010

@domika9 nejaký režim v papaní si musíte urobiť....kašu by som viac krát denne nedávala........asi len raz a keď je na večer,tak večer.... 😉
ale keď už chceš prikrmovať,tak si asi mala začať zeleninkou...... 😒

cikyta
autor
29. aug 2010

Ja som zase počula,že najidealnejšie je presne dodržať návod na prípravu kašičky-čiže nedavať zbytočne viac,či menej vody (mlieka) atd...no zase samozrejme,že vela mamičiek dáva kašičku aj z flaše a je to fajn....no ked sa robí podla návodu,je to hustejšie a dá sa to jesť lyžičkou-a je to tiež dalšie + na to,aby sa zoznámilo bábo s lyžičkou a skušalo papať tak...
A tiež ma zaujímalo čo je v kaši na dobru noc (alebo čaji na dobru noc) no zrejme niečo,čo velmi zasíti a v brušku netlačí a hlavne nemá to mať nijaku energiu (na to su už jedná na "dobre ráno")
A Lucula má pravdu aj v tom,že ak začať prikrmovať , tak príkrm sa počíta ovocie,zeleninka,či neskor vajičko,mäsko.(kašičky su z mlieka,takže to je zase len mliečko,na ktorom bol doteraz...)

domika9
30. aug 2010

@lucula73 ale to som kupila tie mliečne kaše a bez príchute neberiem to ako príkrm ale chcelka som vyskušať na noc pretože naš drobček začal dosť vymyšlať a ked zaspí o pol osmej tak kym ja idem spať je hore 2x a potom ešte po polnoci a takto to ide do raa skušala som dať len cumlík ale za 10 minut je zase hore a takto to ide tak som chcela dať tu kašu či ho to viac nezasyti ale vela jej nezjedol tak som skusila dať teraz rano ako by to šlo cez flašu tak som spravila tak že som dala trochu kaše a trochu nutroilonu a uvidím kedy sa ohlasi nemožem sa nikam pohnuť bez fliaš a termosky s vodou lebo si tak skratil interval že aj vonku idem len nablízko lebo neviem kedy začne plakať a namiesto toho aby si zvyšil davku tak on si ju ešte unižil a spapa iba 70-90ml

domika9
30. aug 2010

a samozrejme kaše od 4 mesiacov som kupila

lucula73
30. aug 2010

@domika9 aj ja chodím všade s termoskou 😒
tak mu skús teda len zahustiť to milečko trošku...ale ti poviem z vlastnej skúsenosti,že nám to nepomohlo,či mal kašu alebo nie,budil sa rovnako.....

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
30. aug 2010

@katarina33 my same nedavno prestali kuriť a asi budeme musieť čskor začať zas vieš ako pod tatrami vela tepla nebyva 😒

lucula73
30. aug 2010

no baby,zachvílu možem fusak vytiahnuť 😀
.....a my sme boli včera na Donovaloch ,no tam bolo 10 stupňov,keď zašlo slnko,tak ozajstná zima,brr....tak sme fajne premrzli,dúfam,že nebudeme chorí 😠

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
30. aug 2010

Ahojte.
No veru veru minulý rok som vyberala do šport.kočika v septembry fusak.Aspon zo zadu nech má teplé a nôžky sa zakryju podla potreby.
Tento rok musím hladať po nete rýchlo oteplovačky,kombinezy a ohavice. 😅

domika9
30. aug 2010

no tak u nas asi definitívne začala zima mm dnes rano škrabal okno 😅 a to je iba august !!!!!!

romy01
30. aug 2010

ahojte babenky.
zefa ako sa mas? Stale pracujes ? a ako drobci? zvykli si?

nas drobec zacina triafat hrkalky a uz treti den sa dkokaze prehrkat do spanku 😀 😀 😀 Je to super ulava, lebo mam takto uz treti den za sebou o jednu hodinku viac pre seba.
Baby ako sa prejavuje ta " zaba " v ustach deti ? Su z toho deti nervozne ? Lebo moj drobec ma biely jazycek z mliecka ale inak je v pohode, nie je nervozny ani mi nezvykne nejak plakat

ozaj ciky aj ja sisike gratulujem 😀

domka zacinas dokrmovat ? Ja uvazujem o tom ze v 4 tom mesiaci tiez zacnem, ale chcela by som zacat so zeleninovymi vyvarmi , pripadne stavou z mrvy a jablcka. Tie hustejsie kase som myslela ze zavediem neskorsie

lucula73
30. aug 2010

@romy01 moj mal tú žabu....necchel mi poriadne piť a je to taký belavý povlak na jazyku.....z mliečka sa povlak po určitom čase stratí,ale tento žabací je tam stále 🙂 😀 😝

lucula73
30. aug 2010

@romy01 a kojíš?ak hej,tak ti úplne stačí prikrmovať po pol roku,príppadne kašičku možeš skor...

zefa
30. aug 2010

@romy01 teraz som doma...brigády skončili...nastupujem do Lidla za pokladňu...zajtra školenie v Prešove
tu je dobré si prečítať o zavádzaní príkrmov 😉
http://www.hami.sk/sk/vy-a-vase-dieta/4-6-mesia...
http://www.nutrilon.sk/sk/prikrmy/

romy01
30. aug 2010

lucula, zefa dik Ja stale kojim a Timkovi chuti. Ja myslim ze ten mlieckovy jazycek ma len po papani len chvilu. Rano kuknem ci ho ma aj pred papanim biely ale myslim ze keby mal tu zabu tak by ho to asi bolelo, nie ?
Viem ze staci prikrmovat az po polroku ale co pocuvam zienky co koja, vraj je lepsie zacat trosku skor, vraj deti potom lepsie papaju a nie su take priebercive.

domika9
30. aug 2010

@romy01 ja to chcem len vyskušať včera zjedol par lyžičiek a dnes som mu dala do mlieka ale nič to nepomohlo pred chvílou sa zobudil na papanie tak asi len potrebuje častejšie asi u to nebudem davať ja som nedavala zeleninu an i ovocie len čisto mliečnu kašu s tym chcem ešte počkať

domika9
30. aug 2010

@romy01 ja som si až teraz všimla vy ste dali dve mena ? timotej michal

lucula73
30. aug 2010

@romy01 neviem,to sú také nove trendy 😉 .....ja som skor nezačala a moj je strašný jedák......myslím,že tam jeden mesiac určite nehrá nejakú úlohu......ale to je vec každej maminy 😉

@domika9 som ti písala,že ani nám to nepomohlo...aj moj už dva razy mrnčal,pred chvílou som pri ňom bola,ale ja ho už "oblbujem" čajom....trochu sa napije a spí dalej....tiež to neni dobré,ale čo mám robiť?je to taký biedny čaj,ozaj len ošmahnuté chuťou,ale vypije.....a v noci stále papáme mlieko,okolo 3-4.... 😠 ...sem tam spí celú noc,ale to len raz do týždňa možno...

domika9
30. aug 2010

@lucula73 ale ved tvjmu už možeš davať čaj nie ? ved už ma vyše 7 mesiacov ja som mojmu čaj ešte vobec neskušala dať iba tu kašu som chcela dať ale nič to nepomohlo nezvykol toto robiť ale podla mna asi potrebuje viac mliečka a nechce ho vypiť naraz tak papa častejšie

lucula73
30. aug 2010

@domika9 hej možem,ale on klasický nechce,tak mu dávam hipp,granulovaný a ten obsahuje cukor,ale ja mu dávam len trošičku do tej vody,aby bola ofarbená 🙂

lucula73
30. aug 2010

@domika9 a keď sa ti takto budí,tak mu dáš cicík či fľašu?

domika9
30. aug 2010

jaj ja prave hipp vobec neplanujem kupovať lebo stretla som sa viackrat s nazorom že sa deťom od neho kazia zuby koli tomu cukru možno je to blbosť ale budem sa asi zameriavať na ine čaje , mam sice doma už kupeny no ešte som nedavala

domika9
30. aug 2010

@lucula73 už nejaku dobu nekojím ale odsavam no je mlieka čoraz menej aj ja mam čoraz menej času odsavať takže celkom končíme postupne
cicu som mu prestala davať lebo mu to trvalo niekedy aj hodinu a nič sa nenajedol iba sa hral a čo len niečo šuchlo tak hned bola hlava vytočena musel sa popozerať čoto sa deje atd tak som začala odsavať

lucula73
30. aug 2010

@domika9 ja som vážila to množstvo čo mu dávam,tam píšu na 100ml 4 gramy tuším a ja dávam ani nie polovicu....a Veronika mi tiež pila tieto čaje a nemá a nikdy nemala jediný kaz.,...ale ja som jej zubky umývala odvtedy,ako vyšli von,poctivo,každý deň,najprv handričkou,potom kefkou....

a nám asi zajtra vyjdu konečne prvé dva zubky.....dolné,už som ich dnes skoro videla,aj som ich trošku cítila prstom,no konečne...ale aj bezzubý úsmev je krásny,nie?musíme si ho ešte odfotiť,kým nemá zuby 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre