Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
11. dec 2009

ciky,dobry postreh 😉

cikyta
autor
11. dec 2009

No Survi,niekedy som celkom "bystrá"-kto by to povedal? 😅

cikyta
autor
11. dec 2009

No ale kto ide dalej?
Tu už moja prudká inteligencia končí ☹

surviver
11. dec 2009

no asi ja 😉 ked ma domček nepredbehne,lebo ma termin par dni po mne 😉

domika9
11. dec 2009

no uý nas po slniečko ani stopa takženeviem kde by mohlo byť všetko je tu pod mrakom a je aj kusok hmla my už čakame na sneh a nie slniečko 🙂

cikyta
autor
11. dec 2009

OK,idem to slnko nájsť.Ja nemám rada zimuuuuu 😠
Pa!!!!!

surviver
11. dec 2009

ciky ,tak uspešne hladanie čauko 🙂

domika,no na sneh si my asi ešte počkame...

zefa
11. dec 2009

ahojte tehuľky a maminky

ciky..nevieš po kom je?..ani ja neviem niekedy tak poviem,že po Krajkovi 😀 😀 😀 lebo k nám chodí poštárka nie poštár 😀 😀 😀 ja my máme uragány 😝 baby bacha..embrioložky tam asi moc kecajú a pri tom tak hrkocú s tými "skúmavkami"a potom to tak vyzerá.. 😀 😀 😀

už vypekáte? ja zatiaľ iba 3 druhy stihla 😝 😝 ale pomáhajú aj krpci.jedno vykrajuje,druhé dáva na plech..asi viete ako to vyzerá ale neva 😉 hlavne,že čas ujde

surviver
11. dec 2009

zefa,Ty tolko vypekaš,že "iba 3 druhy zatial" ja by som povedala,že "až 3 druhy "😉 Tvoji drobci sa ,ale maju...taku usilovnu maminu 🙂

domika9
11. dec 2009

zefa že 3druhy tuež mi je smiešne ja som povedal upečiem tri druhy a dosť a zatial som neupiekla ani jeden ešte mam čas na medovníčky mam taky recept že su hned mäkke takže im v pohode stačí par dni a ostatok na poslednu chvílu načo sa plašiť skor ešte by som to nahodou pojdela a v kombinacii s B12 ktore ma čakaju by som sa hned gulala 😀
včera a dnes je drobec nejako tichučko som mu aj cd pušťala ale nejako sa neozyva len trošku asi spinka
vždy sa teraz teším na večer či bude kopkať , je to strašne chutne s mm sa smejeme že nacvičuje spartakiadu asi mu začnem pušťať poupata od Michala Davida 😀 😀 😀 😀

domika9
11. dec 2009

joj a dnes večer sa mi snivalo že som mala už male narodene ale už rozpravalo a že idem ho skusiť nakojiť tak neviem či dovtedy nemalo hlad alebo ako 🙂 ale bolo už riadne velke 🙂

domika9
11. dec 2009

jaj ciky pozerala som tvoj alôbim a že som zvedava čo mi prinesie ježiško -- napadlo ma pri pohlade na tu fotku nejaky extra silne tužiaci gel alebo lak 😀 😀 😀 -samozrejme iba v dobrom 😉
mikinku ešte nosíte?

romy01
11. dec 2009

ahoj zefa - ty si z vesmiru ci co ? Ja este nemam ani okna umyte a ty uz ,as napecene .
Ja som stihla akurat kupit tri baliky susienok - 😀

domka ajoj, chcem sa ta opytat, ty si bola na tych tripple testoch a moja oazocka - ides na morfologicky utz teraz niekedy , ci iba nejaky beznejsi ?

wolfskinka
11. dec 2009

baby kde v ziline alebo v okoli ziliny robia amniocentezu ? nakolko ja budem mat uz 35 a navyse uzivam dlhodobo lieky na epilepsiu u mna je to nutnost, lenze neviem kde to robia, zatial je este asi skoro sa o to zaujimat, len tak chcem mat prehlad ...

romy ty ides na amnio ?

cikyta
autor
11. dec 2009

Domika-mikinku ešte nosíme a stále máme zahnuté rukáviky ešte.Maximálne tak za 2 mesiace bude malá-myslím.Lebo písaná je na rok,ale to by bola už v páse malá pre ročné bábo-myslím.A rukávy ako chobotnica 😠 To je pri všetkých mikinách a bundách tak.Rukávy zahnute,hlavne,že je pomaly pod lopatkami 😠
Noooooooooooo s tým lakom to nieje zlý nápad 😀 😀 😀

cikyta
autor
11. dec 2009

Wolfi neviem.MT?

wolfskinka
11. dec 2009

ciky ved na to je este cas ale romy poslala nejake linky tak som to tam citala, ale nenasla som kde sa to robi

zefa
11. dec 2009

no babule ste ma tu sprdli 😀 😀 😀 ..ale prvý rok po narodení dvojek ani u nás neboli koláče celý rok 😝 😝 iba ked mama doniesla..si zas nemyslite..ale už sa pri nich toho dá stihnúť dosť..oni sa prehrajú ja len občas kuk na nich a robím..teda makám friško

domi daj recept na medovníky..som to ešte nikdy nepiekla..ja iba ružomberský pekávam

wolfi amniocentézu..tuším v MT na genetike..ked som tam bola,tak sa ma na to dokina pýtala..len ja som odmietla..ale však zavolaj do heliosu a povedia ti kde sa to robí..možno to už aj oni robia

wolfskinka
11. dec 2009

skusim sa aj tam spytat
dik za tip

domika9
11. dec 2009

romy na testoch som bola klasicky v 17tt a na sono neviem podla mna to doktor robi zakaždym tak podrobne pozera babo lebo stale ked idem tak vždy mi robi sono a nikdy to nieje len že kuk a končíme stale male meria a zapisuje tak ja si myslím že na nejaky špecialne ešte okrem toho nepojdem
akurat z vlastnej iniciatívy idem na 4D takže tam bude zase všetko meriať
teraz idem do poradne až v januári a to už budem v 26tt a morfo sa robi asi do 24 tt že ? ale neviem u každeho lekara je to inač mne robi sono stale iní lekari ho robia len 3x za cele tehotenstvo tak neviem ako to bude robiť tvoj lekar

zefa idem pohladať a napíšem

domika9
11. dec 2009

medovníčky

1kg hladkej muky, 240g práškoveho cukru, 6vajec, 240g palmarínu, 2kavove lyžičky sody bikarbony, 2kavove lyžičky škorice, 240g medu, klinčeky -asi 6 -rozdrviť

všetko spolu dobre spracovať , nechať odležať 1deň v chladničke, medovníčky potrieť rizšlahanym žltkom s vodoua dať piecť alebo potrieť po upečení
a už je na tebe či chceš s orieškom tak to dobneš na vykrojeny medovníček alebo ked chceš zdobiť

cikyta
autor
11. dec 2009

Zefa 😀 No muž sa bál,ked sa mala Sisa narodiť,že bude mať fuzik 😀

cikyta
autor
11. dec 2009

Juj kukám,že vypekáte......................hm....................ja len tak kupim 😒 Aj to,len ak stihnem 😀

lucula73
11. dec 2009

ahojte,
no ja som dnes do tejto temičky zabudla nakuknúť 😠 😀

aj my sme piekli,aj drobné pečivo a moj mm si zmyslel že upečie vianočku na zajtra,ešte to nikdy nerobil,no je taká fantastická,že sme ju už ochutnali,netreba na ňu nič,normálne som z neho vyvalená...povedal,že keď neni robota na záhrade,že bude vypekať... 😀

wolfi - v Martine určite robia amnio...bola na tom tam Janula18,keď čakala prvé...

cikyta
autor
11. dec 2009

Lucul-pozdravujeme manžela kuchtíka! 🙂
(môj pečie občas buchty a varí omnoho častejšie,ako ja-vdaka pánu bohu!Lebo ja kuchynu nenávidím a chodím tam len upratovať,alebo Silvinke robiť mnamky.Pre nu ma to zázračne baví robiť. 😉

lucula73
11. dec 2009

ciky - tak to sa máš,moj variť nevie,ale pečenie ho baví,raz za čas keď ho to prepadne,tak niečo upečie... 😉 keď moj mm povie,že dnes varím ja,tak to ideme papať do reštiky 😀

wolfskinka
11. dec 2009

lucul v heliose robia tiez amnio ???
no je to este daleko, ale precitala som si tie linky co poslala romy a vtedy som zacala nad tym uvazovat, aj ked v mojom pripade je to bez diskusie nutne kvoli liekom

lucula73
11. dec 2009

wolfi - nie v heliose,ale v nemocnici v Martine.... 😉

zefa
11. dec 2009

domka ďakujem 😉

wolfskinka
11. dec 2009

lucul aha dakujem za vysvetlenie

domka odpisala som ti do IP, mas dobru pamat baba jedna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre