Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
24. jan 2010

ahojte kočky asi všetky varite nedelny obed ja tiež ešte dovaram dnes budememe mať paradakovu omačku , hovädzinu a knedlík , mnamky už teraz sa teším

cikyta
autor
24. jan 2010

Katka-Prvý krát som kupala v čistej vode a natrela olivovým olejom z lekárne.No na další den som už použila mydlo normálne seba med a natrela olivovým olejom.A sledovala reakciu.Takto som to robila stále.Vyrážky neboli žiadne,takže v pohode.Neskôr som už miesto olivového oleja použila telový krem seba med a teraz,ked je už zimšie a nechcem mať Sisu dlho "nahatu" , aby neochorela,tak ju len umyjem mydlom a utriem.Už nekremujem.Kremujem len tvár.A ked ideme von tak do mrazu mám krem od bubchenu,lebo seba med obsahuje dosť vody,tak aby nám mráz neuškodil.

zefa
24. jan 2010

ahojte

my už dovarené ,deti chrnia ešte,chceme ísť niekam von...včera sme boli na Turčianskej podkove..bolo fajn len kosno,deti sa vozili na koňoch ani nepípli

katka..kedysi sa kúpavalo v kamilkách,ale už je veľa alergii a kamilka je alergén,preto to radšej neskúšaj...aj to vysušuje pokožku...stačí voda..seba med je supiš kozmetika..ja mám od začiatku niveu..tiež je to hypoalerg.

baby ak náhodou neviete...ak je jeden rodič alergik má dieťa šancu 50% tnú zdediť akúkoľvek alergiu...máte nárok na predpis mlieko HA do 1 roka a ak by sa nedajboh potvrdila alergia ,tak do 2 rok.,deti som do 6mes len na mlieku až potom príkrmy...mala som hypoalerg.jedálniček a ten som dodržiavala

k úradom...ja som šla z úradu práce na mat....na materské som vraj nemala nárok 😠ale čo som netušila,že sa musím sama mahlásiť na sociálke,bo úrad práce to nerobí autom. ako zamestnávateľ,takže som stratila rok do dôchodku a rok do druhého pilera 😉 😒

cikyta
autor
24. jan 2010

Zefa,prečo si nemala nárok na MD?

cikyta
autor
24. jan 2010

Romy-prečítaj si toto........(chcela si niečo o masírovaní hrádze atd...Je to zaujímave) :

zefa
24. jan 2010

ciky...skončil mi prac.pomer,hned po výpovedi som 2 mes marodila,potom rovno na úrad....a v soc. mi vypočítali ,že mat.nedostanem...sa mi to nezdalo som sa odvolala a odpoved taká istá,tak som sa už na to vypr...ja som cca 3 mes.nedostávala od nikoho ani korunu až rodičák 😒 naše super zákony 😖

romy01
25. jan 2010

ahojte kocky

ciky dik, precitam.

zefa ja som prisla o pracu v septembri tak som vkuse dva mesiace studovala a behala po uradoch aby ma neobrali o matersku. A poviem ti na socialke vraj nie su povinny informovat, takze si zakony musis nastudovat sama ak chces dostat na co mas narok, je to sila.
donka to je dobra cena - ja som kukala po obchodoch. vsade sa to kupuje zvlast a dokopy to vychadza ovela viac.

cikyta
autor
25. jan 2010

Aha tak teda to je. 😒

domika9
25. jan 2010

aj mne sa to zda byť celkom dobra cena ked si zoberieš že za obliečky zvlašť (ktore ti aj tak bude treba dokupiť lebo jedny su malo 😀 ) daš určite nejakych 7-8eur
ja som si to povodne chcela ušiť ale ked som sa šla pozrieť kolko stoji meter takej latky tak ma prešla chuť
pozri tu v inzeratoch su rozne baby čo ponukaju nove sady do postielok a myslím tiež maju dobre ceny idem pozrieť a ked najdem napíšem ti (ale ta kristina 11 je seriozna )

cikyta
autor
25. jan 2010

Ja som si tiež jedny návliečky šila.Kupila som velke navliečky s detským motývom a ušila menšie+koj.vankuš.

domika9
25. jan 2010

obliečky možno ušijem aj ja ale uvidim ako sa mi bude chcieť
ešte mam nejake veci na šitie tak sa uvidi

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
25. jan 2010

Katka-len vela pi a bacha ked si sama.Vtedy sa človek aj viac bojí. 😉

lucula73
26. jan 2010

ahojte dievčatá,
ja som dnes sama domka,aj mne vyhráva,ale snažím sa držať pozitívnu náladu,tak som nakukla sem 🙂

domika-mne včera po mesiaci odpísali z kojeneckeho,že mi evidujú objednávku ešte z minuleho roku a že neni zaplatená,tak mi ju nemožu poslať....hlavne že oni mi neposlali údaje,aby som to mohla online zaplatiť...a ten kupon mi uznajú aj teraz,platí dátum objednavky,tak to idem zaplatiť,mám tam aj tie fľaše...v obchode stojí jedna 260 ml okolo 200 korún,tak sa mi to oplatí...
A kúpila som si elektrickú odsávačku Avent,je to super vec...

moj drobček sa má lepšie,pekne papá,priberá,zajtra mu budú robiť kontrolnú lumbálnu punkciu,tak veľmi dúfam,že to bude ok,lebo krvné výsledky má už dobré,no antibiotoká musí brať ešte dva týždne... ☹

romy01
26. jan 2010

ahoj lucula,

ja mavam placlive stavy ked je mm v praci - tiez mi vyhrava a potom si nadavam, ze budem toho lutovat ked mi drobec preplace cele dni, no co narobim s hormonmi ? A co to je ta punkcia ?

Inak tehulky a mamicky, poradte nieco o odsavackach. Je ich viac druhov a svagrina nebola spokojna s tou co mala. Ake mate znacky a ako ste s nimi boli spokojne ?

lucula73
26. jan 2010

romy- to sa odoberá mozgovomiechový mok...

lucula73
26. jan 2010

romy - ja mám aj ručnú,zn.Medela,tou som si odsávala pri veronike 8 mesiacov,lebo nechcela ťahať..
a narobila som sa pri tom ako koň,tak mi moj mm zlatý kúpil teraz elektrickú zn.Avent,je super,ide to rýchlejšie a nemusím ručne pumpovať.....je trochu drahá,dostať aj čisto manuálne,ale ja počítam,že ma to čaká dlhodobejšie robiť,preto sme investovali do tejto.Malý mi pije v nemocke z flaše,tak pochybujem že ho na cicík naučím,ale pokúsim sa... 😒

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
26. jan 2010

katarinka ahoj,
neviem kedy ho pustia,lebo ešte dva týždne bude brať antibiotiká,tak skor určite nie,no pojdem za ním,asi už po nedeli,včera mi slúbili....

do tej odsávačky zatial neinvestujte,možno ju ani nebudete potrebovať,to sa dá dokúpiť vždy... 😉

cikyta
autor
26. jan 2010

Luculka-super.To je dobre,že sa Matuškovi darí a verím,že výsledky budu už len lepšie a lepšie.
Noooo tak k odsavačkám.Ja osobne som si prvu kupila z bazáru.Málinko používanu taku uplne obyčajnu babynova.Taku hadičkovu.A to preto,že som nevedela,či budem mať mliečko,či budem môcť kojiť atd...
S tou som sa trápila v nemocnici,ked som dolovala aspon 50-70ml.
Potom doma som si kupila už medelu ručnu.A novu.Bola výborná.To je tá,čo Lucula píše.Uplne super!
Len ked ju hlupa hlava(JA!) vyvarila viac krát,tak už tak neťahala. 😒
Ukecala som muža,nech mi kupi ešte jednu.To už mala Sisa pol roka a nechcel už kupovať niečo,čo asi nevyužijem.
A kupil elektricku.Pekne drahu.Použila som ju raz!!! 😠 A to len preto,že zrazu začala byť Sisa v noci furt hore.A jedine,čo ju ukludní je prsník-miesto cumla,ktorý nechce.Takže ráno a doobeda,čo som vždycky naodsavala kopec,som už nemala velmi čo odsavať,lebo ak som nemala prsníky,ako kamene,tak to trvá....a kedže som sama,už nemám tolko času na to 😒 A k tej elektrickej-no bolelo ma to.Dá sa regulovať,ale aj tak ma to bolelo a ešte to aj hučí,ked odsava,takže som to nemohla robiť,ked spala ☹

Takže ak znova kupiť,tak len ručnu Medelu 😉

zefa
26. jan 2010

ahojte

ad odsávačka môj názor..kúpiť elektrickú a zobrať si ju aj do nemocky..v nemocke som nemala žiadnu a vtedy sa narodilo naraz 18 detí a odsávačky mali 3 ks 😝 kým som si to ručne odstriekala som skoro porodila znovu 😠 mm bežal kúpiť..doniesol ručnú(trooošilinku lepší nápad ako rukami) predala a kúpila el. a bola pohoda(teda pri dvojičkách super vynález)
a aby bolo mlieko kúpte si už do nemocky tie granulované čaje na podporu mlieka alebo homeopatikum RICINUS COMMUNIS 5 CH 5 granúl 3x denne
ak by ste náhodou dostali zápal prsníka kúpte si ĽANOVE SEMIAČKA..pomelte a uvarte s troškou vody na hustú kašu,to na vreckovku,plienku ap(nie príliš vrelé)na prsia,ked vychladne znova..my to rokmi máme overené v celej rodine ,fakt to super pomáha(ja som sa tomu našťastie vyhla)

romy01
26. jan 2010

teda baby - hmm ja si tiez myslim ze by som mala mat odsavacku uz v nemocke, lebo svagrina aj mala ale nebola spokojna a pozicala si inu od babenky co bola s nou na izbe. No opytam sa este jej ze aku mala a zrejme si ju kupim v predstihu. Ved ak nepouzijem tak potom skusim predat na nete. Tuto stranku si munim odkopirovat lebo su tu dobre rady. Dik

cikyta
autor
26. jan 2010

Dnes mi strážil malu muž,lebo som bola na gynde a ked jej dával piť čajík,tak sa otočila a šup ho-prisala sa mi na prsník!!!!! 😀 😀 😀 Bol do pol pása nahatý a ona cicík ako cicík!!!!!!!!Jasne,že ho hned vyplula 😝 ale tá sranda 😀

domika9
26. jan 2010

moja zlata ktovie čo si v tej chvílke myslela 🙂

cikyta
autor
26. jan 2010

No veru-zrejme:
"Mama,to čo si tak ochlpatela???" 😅

domika9
26. jan 2010

ja som bola dnes na krv na šž a navštíviť kaderničku , polietala som po obchodocha le nič som si nekupila ani malemu som nič nekupila ,mali síce pekne veci a potomsi vravim že ved toho mam kopu ake čislo by som vzala tak som ani nevedela tak som nevzala nič ved vela ceci ešte dostaneme kedsa drobecnarodi tak som odolala všetkemu aspon som ušetrila 😀

domika9
26. jan 2010

ved to ciky isto si myslela že mama stupila všetky žiletky ale keby poriadne poplakala a poriadne potiahla isto by ho rozkojila 😀 😀 😀 to by bola len sranda
minule som pozeralataky dokument a tam vraveli že plač dieťaťa podporuje tvorbu mlieka lebo že vtedy sa tvorí nejaky hormon

cikyta
autor
26. jan 2010

Domika-ano,tiež som také čosi počula.Môže aj muž kojiť!!!!Je to hlavne psychická záležitosť,až potom fyzická.

Idem sa vystrieť,kým mi išli mrznuť tí dvaja 😉 von.pááááááá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre