Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
28. jan 2010

Len sa nezabudni potom zamknuť,lebo miesto na sono ťa pošlu niekde inde 😀

Ták hádam to bude faši dr.nech sa má dovod maličká ukázať 😉

lienika
28. jan 2010

no veď sa nechám prekvapiť.....keď som bola pri Grochalovi tak len tak rozťahovala tie nožičky nech reku vidi že je dievka..xixi 😀 😀 😀

cikyta
autor
28. jan 2010

Tiež oprava: nie faši,ale feši

Tak Grochál je jej typ? 🙂

domika9
28. jan 2010

lienika my ked sme boli na 3D-čko tak sme boli na dvakrat lebo drobec bol tak pritlačeny tavaričkou o maternicu že tam nebolo ani milimeter plodovej vody takže sa 3D-čko nedalo spraviť a ked sme boli 2x tak tiež len chvílku sa dal fotiť a potom sa zase začal pritlačať no asi nebude herec po maminke ale hamblivka po tatikovi 😀 😀 😀

lienika
28. jan 2010

tak ja pevne verím, že sa ukáže...
ciky...asi vedela že Grochál je môj krajan tak sa mu preto ukázala...xixi

cikyta
autor
28. jan 2010

No ved uvidíme a ja verím,že sa ukáže kočka 😉

lienika
28. jan 2010

tak tak....no nič, idem do mesta, tak dúfam že ma nezasype 😀

cikyta
autor
28. jan 2010

Len chodkaj a pozor!!!!po ceste.Ideme znovu zdobiť stromčeky 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
28. jan 2010

No uplne prvá otázka bola na pôrodnej sále,ked mi priložili čerstvo narodenu Sisku:
-To je koho???
(A hrozný strach-čo s nou budem robiť?)
A sestrička mi odpovedala:
-No moje to nieje. 🙂
Dlho trvalo,kým som si na Sisu zvykla a možno aj ona na mna 😅
Stále som sa bála,či sa budem vedieť postarať.
Ale velmi mi pomohol kamoš modry konik 😉

cikyta
autor
28. jan 2010

Katka-Do PL? Ja ani nos nevystrčím.Tak šťastnu cestu želám!!!JUJ juj!!!

zefa
28. jan 2010

ahojte
to čo je za kosa von...brrrr

nebojte sa,ja som to tiež riešila,že bože čo si počnem s dvoma naraz ☹ pri neplodnosti sme dokázali dobehnúť prírodu ,no v starostlivosti nie...to vás jednoducho" prepne" a idete 😉 ...my sme si odskákali koliky..to som už niekedy fakt mlela s posledného,ale úderom 4 mes to dalo dovi dopo 😝 😝...zlepšováky:prevariť si dostatočné množstvo vody do zásoby(mala som aj 5l vo fľaškách od minerálky)aby som nemusela pred každým krmením prevárať a čakať kým ochladne...tak to robia aj v MT nemocke...zohrievala som to normálne v mikrovlnke...sesternica mi poradila (ona mala jedno)zaviesť si zošit ,kde som si zapisovala kto kedy a koľko zjedol,kedy som komu už dala kvapky ap ..pri dvoch mi to hodne pomohlo..som to nosila aj do poradne..lebo som len kojila,krmila,odsávala,masírovala brušká+domácnosť,prechádzky(pretože nechceli spať doma len von)už niekedy ako mišuge som bola 😝..ale každá máme iné podmienky,takže to si vážne každá nájdete systém sama ..dopíšem inokedy to sa tu pri nich nedá

domika9
28. jan 2010

žienky mam otazočku ohladom kojenia ked ma žena teplotu alebo je nachladena -kojiť či nekojiť

cikyta
autor
28. jan 2010

Domika-Kojiť!
Teplota velmi nevadí a ak je nachladená,je to vlastne +,pretože ked je žena chorá,začína si jej telo vytvárať protilátky,ktore idu automaticky do mlieka a to je pre bábätko FAJN.Len treba mať cez usta ruško.
Toto sa mi tiež stalo a takto mi odpovedala dr.

zefa
28. jan 2010

domi ako píše ciky..treba sa liečiť čajmi,homeopatikami...aj mne sa to stalo hned ako sme prišli domov som bola soplavá,lebo moja imunita ostala asi na pôrodnej sále 😅

domika9
29. jan 2010

preto ma to napadlo lebo ked som bola po laparoskopii automaticky mi nabehla teplota a hrdlo avšetko možne a tak ma taku choru operovali druhy krat a kedže to u mnazatial vyzera na cisarsky tak ratam s tym že budem teplotovať

zefa
29. jan 2010

domi a teplota ti vybehla pred alebo po operácii,pretože po je dosť normálne z narkozy...a prečo ťa asi čaká sekcia?

domika9
29. jan 2010

zefa po operacii mi vybehla teplota a celom dosť už sice neviem presne ale okolo 38 som mala , viem že to bolo z narkozy org. je po operacii oslabeny a nychylny na všetko takže som to mala z toho
a sekcia sama neviem uplne presny dovod prečo ale už 2x mi doktor v poradni povedal že začneme planovať sekciu ale že ešte to niejeiste ale vraj pri mojej anamneze ju asi bude treba takneviem či myslel na to že som 2x podstupila laparoskopiualebo koli injekciam alebo aj aj fakt neviemlebo ma to zak zaskočilo že som sa neopytala že prečo ale potom som to riešila s hematologičkou a ta povedala že to že si pichamnieje dovod na to aby som podstupila cisarsky rez ale že ked je nato gynekologicky dovod tak že ona ako hematolog do toho nemože zasahovať ale všetko sa ešte uvidí začinam sa aj s tym cisarsykm zmierovať ale radšej by som šla normalne rodiť

domika9
29. jan 2010

a dalšia vec zatial mam koncom panvovym ale to zatial neriešim ešte ma drobec čas

domika9
29. jan 2010

zefa a ja som nemala len teplotu po operacii ale všetko aj hrdlo som mala chytene kašel a všetko a nie len akože podraždene z tej blbosti čo ti vkladaju do ust až do hrdla (že ta zaintubuju či ako sa to vola ) ale riadne som ochorela

zefa
29. jan 2010

domi ja nie som odborník..to mám v rodine anesteziologičku a ona mi vravela,že aj brutálne ochorenie je z narkozy..každý to znáša ináč...sa skúsim info,či by si si niečo nemala dať preventívne aby si tak neochorela...
ad sekcia...aha kôli polohe..no snáď sa krpec ešte zvrtne ale pri tejto polohe ževraj už asi nie,pretože moja švagrová si tiež pichala heparín(či čosi také)celé tehu aj po pôrode a rodila prirodzene(krvná porucha nie je dôvod na sekciu to viem isto)

domika9
29. jan 2010

ved aj ciky rodila normalne akurat jej nechceli dať epidural ale šak uvidíme už ako bude na otočenie ma ešte čas do 32tt
bojim sa hlavne koli zrastom a kojeniu ale ked si predstavím že ma nechaju trapiť sa možno aj pol dna tak neviem fakt čo je lepšie ale to sa ešte uvidí
no veru zefa a taku choru jak psa ma brali na druhu operaciu s teplotami kašlom , ked som po opracii zakašlala som myslela že vykašem aj maternicu aka bolesť ked sa mi vnutri začalo všetko triasť

cikyta
autor
29. jan 2010

Domika-držím palce na normálny pôrod.Mne nikto ani slovíčkom nespomenul cis.rez.Jedine dať bacha,kedy pichneš injekciu poslednu injekciu.

cikyta
autor
29. jan 2010

Neviem už uplne presne,ale posledná injekcia mala byť min.(asi) 6 hod.pred pôrodom a potom za 12 hodín po pôrode.Ak by to bolo menej ako 6,tak nemohli dať EPI.
Aj ked....ráno sa pýtam:OK,tak vravíte,že nejdem rodiť.Mám si dať injekciu?
A oni,že ANO.
Dala som si ju.Za pol hodky bolesti a tie sa stupnovali.Po 6 hod.si pýtam EPI a vraj:
-Nedáme vám ju,lebo mi ju nedávame ani pacientom s 0,3ml a nie ešte 0,8ml,čo máte vy!!!!
Kokos,ja by vraždila vtedy.To sa nedá ani opísať,čo somnou bolo 😝 Ale nechcem plašiť.Niekto porodí,ani nevie a dufam,že to bude aj tvoj prípad... 😉

domika9
29. jan 2010

ešte stale neviem kde pojdem rodiť stale vaham v jeden den si poviem že pojdem do kk a v druhy že do pp , fakt neviem je pravda že v pp doktorov poznam aj ked nie všetci su ok ale pounam tam to prostredie a ked by som šla tam tak duuuufam že natrafím na jednu konkretnu dr. ona je anjel a v kk zas neppznam žiadneho lekara a aj napriek tomu ma stale laka že by som šla vyskušať nemocnicu tam , fakt neviem ale kedže byvam od pp cca 20km a od kk vyšše 40 km tak neviem lebo zas do kk by mal mm blízko z roboty ale do pp zase z domu neviem ale asi by som sa mala fakt def. rozhodnuť
a epi to sa ešte bude rozoberať s hematologičkou a zas si myslím že aj ked by mi moj gyn. planoval cisarsky može sa stať aj to že pridem do nemocnice a tam mi možno povedia že oni na to nevidia dovod 100 lekarov 100nazorov takže to ako porodim bude asi prekvapenie až do konca

domika9
29. jan 2010

a ešte aj preto sa neviem rozhodnuť či tam alebo tam lebo by som chcela nadštandardnu izbu a predsa v pp sa rodi viac deti a su tam len dve izby takže šanca že natrafím akurat na volny nadštandard je nizka a v kk je menšia nemocnica , menej porodov a su tam myslím 2 nadšt. a 2polonadštandardne takže šanca je vyššia no fakt že neviem

domika9
29. jan 2010

asi napíšem meil do porodnice aj do kk aj do pp a možno mi niekto aj odpíše

cikyta
autor
29. jan 2010

Domika-tiež som EPI rozoberala s hematogičkou.Tá to dovolila a vidíš 😠 pri pôrode hematologička nebola,ale nejaký starý zakomplexovaný pôrodník,ktorý bol nasratý,že tam musí sobotu trčať a nejaku robotu navyše(ako napr.volať anesteziloga na EPI)sa mu ozaj nechcelo. 😠 ,kedže som tam rodila v ten den jediná a skrz jednu si nikto nohy nepoláme 😠

domika9
29. jan 2010

ved to ciky a preto si nechcem robiť nejaku predstavu presnu že ako púojdem rodiť lebo ja som taka že sa na to tak vnutorne upnem a s inym neratam tak radšej si nechavam otvorenu predstavu 😀

lienika
29. jan 2010

dominka mne tiež v poradni spomínali, že pôjdem rodiť pravdepodobne cisárskym kôli tomu, že mám nízko položenú placentu, vraj sa môže ešte nadvihnúť ako bude rásť ale vraj sa mám pripraviť aj na takúto možnosť...ale samozrejme radšej by som rodila prirodzene...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre