Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

jerryjanka
15. okt 2010

@lucula73 ano mala sa volať Tamarka, alebo chiarka
no ked som tam tak ležala a prepol to prvykrat na 4D a ja som uvidela tu tvaričku - tak prve meno čo ma napadlo bola Janka
ja som a aj moja mama bola Janka - zomrela v januari - už je to dávno ale v januari budem pravdepodobne rodiť tak je to aj take symbolické 🙂 😵

lucula73
15. okt 2010

@jerryjanka 🙂 ..jasné,ty vieš najlepšie,aké meno bude najkrajšie pre tvoju slečinku 🙂
a minule som kukla náhodou do tvojho albumu....prosím ťa,to všetko máš aj doma,čo tam máš pofotené? 🙂 normálne som kukala,či to je obchod alebo tvoja výbavička.... 😀 😀

jerryjanka
15. okt 2010

@lucula73 ehm no to su moje veci 😅 😅 😅 😀 naskladane už v skrini

lucula73
15. okt 2010

@jerryjanka teda požehnane 🙂 .....to si kde pokúpila,tých "tigríkov"?

jerryjanka
15. okt 2010

95% na anglickom ebay 😅 u nas ked aj nahodou niečo bolo tak toho bolo zufalo málo a zufalo drahé
tam som to kupovala za drobné
@lucula73

lucula73
15. okt 2010

@jerryjanka tak malá bude riadna tigrica 😀 😀 ...len nech je zdravučká 😉

jerryjanka
15. okt 2010

@lucula73 veru nič viac si neprajem len to zdravie pre ten naš zázrak. 🙂

cikyta
autor
15. okt 2010

Fopy,aj ja som už dávno nepichala a mám modriny 😀 😀 😀 😀 😀

Ale nie,sranda musí byť,aj keby na plienky nebolo 😉

@jerryjanka Tie vecičky sú užastné !!!! Neviem,čo je ebay,ale je fajn,že si taká šikovná a vyznáš sa 😉 Janka bude mať šikovnicu maminku...........
Tiež som dlho lutovala,že som nedala malej meno po mne.My sme ju totiž mojim menom 3 mesiace a volali 😅

fopardi
15. okt 2010

@cikyta to sa asi stava všade kde pribudne maly človiečik my sme tiež občas maleho volali inym menom na ktore sme boli zvyknutí ad znamych že maju dieťa s takym a takym menom tak potom nam kusok trvako sa preorientovať a viem že aj ini s tym maju problem a šak nakoniec si všetci zvyknu alebo zvykli

nuž ciky ked buddeš mať po pichani modriny tak neviem neviem ale .... každemu vyhovuje ine 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
15. okt 2010

@fopardi či mi to pichal muž,či som si to pichala sama,vždy som mala modriny 😀

fopardi
16. okt 2010

@cikyta ja som zasadne pichala sama 😀 😀 😀

cikyta
autor
16. okt 2010

No dobre ranko..............
@fopardi už som musela zdrhnuť večer,lebo som už mala chlpate myšlienky 😀 😀 😀 😀 😀
Prišiel nám ocko...........doniesol mi čokoládky a Sise bábiku-to bolo radosti !!!!!!!!!!!!!!! 😀

fopardi
16. okt 2010

@cikyta len neviem či si mala väčšiu radosť z tej čokolady alebo z z toho že prišiel 😀 alebo nebodaj z babiky 🙂
ja som tiež už šla do postele a v noci som mala zachvat smiechu drobcovi som zle založila plienku večer tak som ho nad ranom musela prezliekať lebo sa precikal a tak som ho zbuntošila potom dala jesť a hajde spať no myslíš že hej vykrikoval jak nejaky opity z krčmy tak som sa smiala že až a paplon bez šance žeby bol nim prikryty v sekunde bol na inej strane postielky jaj musím si pošiť nejake spacie vaky lebo mam dva a to je malo ale ked jeden stroj v oprave a druhy ešte v obchode ale snad sa ku tomu čoskoro dopracujem 🙂

cikyta
autor
16. okt 2010

@fopardi No od roku použivame aj my spac.vak.A teraz zhánam väčší. 😉 Je to super vec.
No..........fakt ma najviac potešila tá bábika,lebo ked som videla,ako sa teší Sisa-tomu sa nič na svete nevyrovná 😀 Aj teraz s nou lieta a bozkáva ju celu od rána! Aj skor vstala.O celu hod.a pol ! 😀

fopardi
16. okt 2010

@cikyta skor o hodinu a pol to znamena že spala 20 minut 🙂

aj ja od rana bozkavam moju babiku , ale živu sa neviem nabažiť ako krrasne vonia 🙂 😉

fopardi
16. okt 2010

@cikyta a spaci vak používam od 3 mesiacov

lucula73
16. okt 2010

ahojte 🙂

moj nechce spať v spacom vaku,furt ho musím prikrývať paplonom a v noci má niekdy ruky jak žaba studené,čo je neviem odkedy odpokaný.. 😠

cikyta
autor
16. okt 2010

No Sisa tiež nechcela vak,no už som to nezvládala každý den nadránom držať miesto dieťaťa kus ladu 😅 tak v 1-roku začala drezura a teraz ked poviem,že ideme hajať,tak si zoberie vak a sama sa donho tlači. No je bohová 😀

fopardi
17. okt 2010

ja som hned ako sa začal vykopavať z perinky ho dala do vaku a odvtedy len vak používame no ked zaspí tak ho prikryvam ešte takym tenkym paplonikom prave kli tym rukam ale to až ked zaspí inač by sa mal s čím hrať a to by mi nespal 😀 lebo by mal doležitu ulohu zbaviť sa paplonu 😀

dnes sme mali krasne rano maly sa tak šalel až si posunul plienku a na chrbte bol morky tak som ho poprezliekala a dala ho ešte ku nam do postele šak nebolo eše ani 7 hodi a potom som mu šla ešte spraviť papať a nakrmila ho vposteli no on sa tak šalil že sa popzvracial a tak dosť tak som rano 6.50 prezliekala periny a aj aj postielku 😀

riadne si zredukoval spanok tak to začína byť trochu ťažšie ae inač je zlaty sa smejeme na nom každy den čo vyvadza

chorale1
18. okt 2010

ahojte, my sme používali spací vak ked sme boli menší, teraz v ňom nechce byť tak je iba pod perinkou. babule potrebujem radu. vždy ked robím nestlé kaše tak sa mi v nich urobia hrčky. a to či dám vodu chladnejšiu či teplejšiu proste tie hrčky sú tam stále. ked som mala nutrilon kašu tak sa mi to nerobilo. neviete nejakú radu?

fopardi
18. okt 2010

@chorale1 no neviem aku kašu mam ja no nutrilon to isto nieje a ked som robila 1x ja tu kašu do misky tak sa mi tiež urobili hrčky ale odvtedy som mu tu kašu do misky nerobila iba do flaše zahustila mlieko tym ale doteraz sme nezjedli ani jednu celu krabičku no nejako to musim spotrebovať

chorale1
18. okt 2010

@fopardi ráno som našla v inej téme zhodou okolností že tiež rozoberali tieto kaše. a tiež sa im v nestlé kaši robia hrčky. takže pochopila som že nie som ja nešikovná ale kaša naprd 😀 no nevadí budeme sa trapiť s hrčkami. ja mu dávam kašu pekne lyžičkou ako polievku.

kamka17
18. okt 2010

ahojte žienky, trochu je tu ticho, ale hádam sa niekto ukáže a poradí...akú detskú kozmetiku používate?? a myslíte, že je využiteľný ohrievač na flaše?? či nebude stačiť len ohrievanie na sporáku 😅
no a neviem, kedy som tu bola naposledy, ale bublinka pribrala na 1750g, dnes som ju aj sama kŕmila z fľašky, lebo však cicík stále nepochopila 😅 a je z nej krásne bábatko...len stále neviem, kedy nám ju dajú už domov, ale hádam čoskoro, lebo už mi bez nej doma hrabe 😨 😕 😨

chorale1
18. okt 2010

@kamka17 ja ohrievač na fľaše nemám. dám si prevariť vodu do toho ponorím fľašu a za chvíľu je mliečko zohriate.a čo sa týka kozmetiky ja kúpem iba v čistej vode, do ktorej dám pár kvapiek olivového oleja. takisto ho po kúpaní natieram len olivovým olejom. a tváričku natieram modrou indulonou. neviem ak by ťa ešte niečo napadlo ale to je z kozmetiky asi všetko. na začiatku som používala mydlo detské ale to podľa mňa dosť bábetko vysušuje. a ozaj zadoček natieram sudokremom. vlhčené utierky používame bezparfemované - dobre som to napísala? 😀

surviver
18. okt 2010

ahojte 🙂 ...tak ja mam Niveu.ale na tvar použivame z lekarne čo nam dr. predpisala kyselinu mliečnu..a po kupani sa natierame olivovym olejom,Dr.Hoj....vodu davame zovriet do mikrovlnky a tak tam ponorime flašu s mliekom,čiže aj bez ohrievačky fliaš sa da fungovat 😉 ..no a Paulinka už je velikaaaaaaaaa,tak snad už budete čoskoro doma troja 🙂 ...

denis19
18. okt 2010

Ahoj devčata, vidím, že včera večer jsem prišla o dobrý debat 😕
A co se vaku týče, jsem na tom jako cikyta, také jsem si myslela, že mi malá v noci umrzne a ona ne a ne do vaku,ale jednou když byla stááášne unavená, jsem ji tam narvala, spinkala jako budulínek a máme klid 😲
A takto si to užíváme u babičky na prázdninách 😀

cikyta
autor
18. okt 2010

Ahojte..........

@kamka17 ja nedam dopustiť na kozmetiku zn.sebamed. Je to značka,ktorá je aj pre alergikov vhodná a milunko vonia 😅 Používame mydlo,telový a pleťový krem+šampon...........Z tejto značky je aj pena do kupela,no tu sme ešte nekupili....možno v lete 😉 a krem na zapareniny tiež nepouživam,lebo sa hned zotrie a sudocrem je fajn 😉
A býva aj pre dospelých tento sebamed.(tuším Kuspitkin muž ho použiva,lebo má nejaku citlivu pokožku)

A dalšia vec-obyčajným mydlom iních značiek mala taku drsnu suchu pokožku a zle sa mi penilo a klzalo počas umývania.Tento sebamed je ako s troškou kremu........také vláčne........

Ohrievačku na flašky som využila riadne.Mala som taku obyčajnu z lidlu za 300sk.Ohrievala som v nej odsate mliečko a neskôr prve príkrmy........Mikrovlnka niči všetky vitamíny a vraj bielkoviny z mlieka uplne ☹
Po roku som dala tu ohrievačku kamoške a ja som už začala aj mikrovlnku použivať.....to už tak nevadilo a mliečko dávam už len z cicíku.......probiotiká nedavam,tak ani neodsavam......... 🙂Takže ja som ju použivala rok a každý den aj 2 krát a stale fungovala mašinka moja zlatá lidlová 😀

cikyta
autor
18. okt 2010

@denis19 Tak toto je užastná fotka Karolínky ! Normálne hodná poslať do suťaže ! SUPER !!!! 🙂 Krásna bambulka a krásna aj tekvička ! 🙂

jennys
18. okt 2010

Kočky ahojte, ja akosi nestíham písať a čítať už vôbec nie, niečo som kukla ale nestihnem to prečítať keď chcem aj iné veci teraz porobiť a večer väčšinou pracujem na webovej stránke o dvojčatách.
No, kukám nejaké nové kočky tu pribudli tak ich vítam, som rada, že to tu stále žije. 🙂
My sa máme inak fajn, chlapci rastú, priberajú pekne a pravdaže, vyciciavajú ma, už som schudla 4 kg čo som pôvodne mala pred tehotenstvom, teraz sa radšej ani nevážim. Lucku mám teraz doma lebo má angínu ale v podstate už je zdravá, len berie antibiotiká a ja som bola tiež dosť chorá ale našťastie to už pekne prešlo. Teraz sme sami doma, mm šiel pre auto, lebo potrebujeme väčšie, vráti sa asi až pozajtra ak všetko dobre dopadne. Už máme aj aký taký režim, tak je to teraz fajn, som spokojná, večery sú už v pohode aj v noci sa vyspím, hoci celú noc mi ešte neprespia ale idú spať o ôsmej, zobudia sa o druhej, napapajú, spia ďalej do piatej a potom vstávajú o tej šiestej - sidemej takže v pohode, po nociach nebývam unavená, hoci chodievam spať tak o desiatej jedenástej.

cikyta
autor
18. okt 2010

@jennys Ahojky.Tak to spíš v podstate omnoho lepšie pri 3 detičkách,ako ja pri jednom 😠 (každu hodinu hore!)

A ozaj,ak sa ti zobudia chlapci naraz,ako to riešiš? Kojiš jedneho a druhý musí revaaať,nie? Fakt si to neviem predtaviť a klobuk dolu pred všetkými maminkami,čo maju dvojčatká 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre