Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

brmbolcek
22. nov 2010

pekne zdravime 😉 😉 😉

@denis19- tak ako bolo mamina ? uz ste radi, ze ste domka ? a co Karolinka co mate nove ?

@kamka17- ....daj stres bokom, lebo mliecko odide uplne 😠 😠 😠, a dobre robis, ze mrazis 😉 😉 😉 ako dlho sa to moze skladovat v mraziaku ???

@romy01- aj ja chcem kuk fotky ? ako sa mate s Timkom, ? co sopliky - ustupili ???

janicca
22. nov 2010

dobré ránko vám všetkým 😉
@cikyta moja ja viem že ty si taká dobrá dušička ale ja by som určite tovar skôr neposielala ako by mi nabehli evráče na účet........... presne ako píše @denis19 ak maju dotyčnej slúžiť tak budú ale až ked si splní všetky záväzky voči tebe jasné že sa môže všeličo stať.....
idem sa ja trošku vyvenčiť a telo prevetrať ináč som si objednala suknu tu na bazare takú fajnu šmrncovnú a z tehu oblečením už mám pokoj 😵 😵 😵 prajem všetkým pekný deň 🙂

@kamka17 to bolo pekne od teba že si myslela aj na iné bábätka ale ked to nejde tak nejde hlavné je že máš pre malú princeznu dost mliečka tak že žiadne stresy 🙂

domcek
22. nov 2010

Ahojte baby ja zasa po 100 rokoch absencie. Prepacte mi.
Mala chvylku spinka, tak ze kuknem. sa dnes velmi tesim, bola tu moja kmotra a
doniesla mi krasnu spravu, ze maju v brusku mimi z heliosu. taaaaaaaak sa tesim. 😵
@cikyta inac otazka na teba: este sa kojite? Lebo ja mam pocit, ze Stellka zije iba s cicika... 😅
uz zasa treti den nic nechce len na mne vysi. 😖

cikyta
autor
22. nov 2010

Ahojte...........
Tak dnes mi prišiel list s ospravedlnením,že dotyčnej nejde pc a poslala mi v liste peniaze a aj 4 vzorky kremiku pre Sisu 😅 Tak sa ospravedlnujem 😅

@janicca išlo len o 3.30 eura-preto som to poslala hned.

@domcek Kmotre gratulujeeeeem 🙂
a ano.Kojíme furt a dobre poznám to "visenie"na cicíku celé dni ☹ .Vždycky to bude jedlo č.1 až potom je všetko ostatne 😝 😀

domcek
22. nov 2010

@cikyta no hlavne, ze peniazky dosli. Tak nabuduce radsej pockaj kym nabehnu na ucet, aby si bola kludna. 😵
TAk stym kojenim si ma nepotesila...je to sice super, ze ma mliecko, len ked ma zacne driapat na verejnosti, ako nap. vcera mam dost. A hlavne ostatni to riesia ako nejaku pohorsujucu vec vraj do kedy to chcem kojit... 🙄 😖
Vsak pokial bude chciet nie?! 😅
Ale postupne sa ucime uz aj na flasu aby som mohla aspon ku kadernicke ist sama... 😀 😝
Ale slecna aj tak odolava. Spapa trochu s flase len ked niesom v dohlade.
Sa s kmotry veeeelmi tesim. Dakujeme.
Idem chytro do seba obed nahadzat ..
Paaaa

cikyta
autor
22. nov 2010

@domcek Ja som rada,ked mi dotyčná dá spätné info,či je spokojná s tovarom,či jej to sedí,či to vôbec prišlo atd... ☹

@domcek Veru.Aj ja milujem vety typu: Dokedy ešte chceš kojiť? Akoby kojiť 3 r.dieťa je niečo "nadprirodzené".
Napríklad u nás v teme apríloviek (19 mesačné deti) sa kojí hádam ešte polovica ! Tak čo 😒
A ked si všimneš,tak sa ťa to pýtaju vyslužile 50-60-tničky,ktore kojili 2 týždne šup ho dieťa do jaslí po pol roku (vtedy to bolo bežné 😠 ) alebo žena v normálnom veku s uboho málo informáciami o kojení,čo sama nemala záujem kojiť a nijakým spôsobom si mliečko rozbehnuť po pôrode (a popravde im to len vyhovovalo 😠 )
Normálny ludia-ak tomu nerozumeju sa zdržia komentáru a nebudu dávať premudrelé rady typu "jedna babka povedala".......
To je moja skúsenosť.

cikyta
autor
22. nov 2010

@domcek Ak mám niekoho na tuto temu počuvať,tak len ženu,ktorá tým prešla a snažím sa brať príklad z toho,ako čo najšetrnejšie prestať a dať si poradiť od skusenejšej...........
Nie vety: Vytrhnuť cecok od ust,nakričať na dieťa,zavreť ho v tme a stopovať 15 minut upenliveho revu (čo je ešte tabulkova hranica unosnosti)

Ale vety typu: postupne vynechávať,odputavať pozornosť, zmeniť uspávanie,zapriahnuť ocka, milo vysvetliť,že mliečko už nieje,pokazilo sa atd...atd...Aj tieto veci funguju,len musí byť maminka SILNA.(čo ja momentálne niesom)

chorale1
22. nov 2010

@cikyta no vidíš hned je deň krajší ked zistíš že existujú dobrí ľudia 🙂

cikyta
autor
22. nov 2010

@chorale1 to ano 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
22. nov 2010

@katarina33 Zelám skore uzdravenie Nellke !!! Je to hrozne,ked nám tie "drobátka" musia trpieť pri chorôbke.

Aj Sisa niekedy vyžobre priamo na obed cicík.Napije sa a potom zje obed (zeleniku,mäsko,či polievku) a niekedy zase aj po tomto jedle zase pýta cicík,takže na mliečko bude vždycky a za každých okolností v brušku miesto 😉

domcek
22. nov 2010

@cikyta, takze ja tiez uprednostnim ked nieco kupujem alebo predavam aby ma informovali. Takze chapem.
No a co sa tyka toho kojenia, presne ako hovoris.
Pokial sa bude dat ju kojit budem neznasam tie debilne reci. Nebudem tu presne citovat co mi ktpo povedal to by bolo na dlho, ale 100% ani jedna nekojila viac ako 3tyzdne.
A hlavne nik na okoli sa nestretol s narocnym dietatom.
Ale uraza ma to. Tie metody nebudem komentovat. 😖

denis19
22. nov 2010

Tak a já mám novinu!!!!!! Karolínka má prerezaný první zub a k tomu se ješte i dnes otočila na bríško...jupíííí šikulka moje!!!
@brmbolcek máme se super, co Ti budu povídat. Jak čteš, Karlínka je šikulka a to nebyla ani nejak nepríjemná s tím zoubkem a to se ji klube hned i sousdení kamarád....jen dnes v noci trochu poplakávala,ale jinak pohodička. A jinak jsem sivytvorili krásný režim a stereotyp a to mi vyhovuje a frčíme den za dnes s úsmevem..jen dnes tu desne prší, tak sjem nešla ani ven,ale zítra déšt nedéšť valíme ven. Také mi už končí materská a nastupuje rodičovský..desne to letí.
a co vaše cácorka?

kamka17
22. nov 2010

@denis19 no parádička, tak gratulujeme k prvému zúbku a ku všetkým ostatným, aby tiež boli také bezproblémové 😉
a závidím vám všetkým to cicíkovanie, lebo my ešte od nemocky frčíme na fľaške a stále sa utešujem, že je ešte maličká na taký veľký cicík...aj keď ona sa prisaje, aj sa tvári, že ťahá, ale vypije strašne máličko lebo z fľašky potom vypije celú svoju dávku 😒 ☹ ☹ trochu ma to štve a premýšľam aj nad nejakou laktačnou poradkyňou, lebo neviem, či ja niečo robím zle alebo čo... 😕 😅 😕
aj keď zas je pozitévne, že aj z tej fľašky pije moje mliečko 🙂
@domcek kmotre gratulujem k fazulke helíkovej, všetko dobré jej prajem až do 40tt 😉
moja sesterka je tiež tehu...ale to radšej nejdem komentovať

babule som sa chcela opýtať asi sprostosť ale neviem...je lepšie, aby malo bábo presný režim papania aj za cenu, že ju budem každé tri hodky budiť alebo nechať spať kým si sama nevypýta? lebo keď ju zobudím po troch hodkách, tak už je hladná a napapá sa v pohode a keď ju nechám spať, tak je to potom so zvukovou kulisou a je mi jej ľúto, že je taká hladná 😅
@brmbolcek mliečko v mraziaku može byť tri mesiace 😉

denis19
22. nov 2010

@kamka17 presne...... bud ráda, že pije tvé mléčko aspoň z lahve....já mela i laktační poradkyni, snažily jsem se tu společne jako das a nic ☹ a ikdyž z toho prsu neco vyšlo, tak malá jen olízla bradavku a nepricucla se, a když se pricucla, tak nemela sílu tahat, jak byla zvyklá na flašku od inkubátora.....tak i mléko odešlo,teda ono ani nejak extra se nenastartovalo....mela jsem sotva 60ml za den a doufala, že se to rozpumpuje,ale nic ☹

kamka17
22. nov 2010

@denis19 😨 😨 ...no v živote je to dosť často o tom, že človek mieni...pánboh mení...alebo tak nejako, proste nič nie je tak, ako by sme chceli, ale zas si hovorím, že toľko detičiek vyrástlo na fľaške, tak sa za to nejako nestresujem...a pri fľaške mám aj istotu, že si vypije svoju dávku

cikyta
autor
22. nov 2010

@denis19 Karolínke gratulujem k zubku aj ku pretočeniu. Jupiky-šikulka malá 🙂

@kamka17 Ja by som ju nebudila každu 3 hodinu! Rýchlejšie trávi ráno,pomalšie ku večeru...takže ona vie,kedy má hlad.Malo by to byť pol na pol.Snažiť sa približne dodržať čas,ale nebudiť ju.Bábatká musia spinkať.Vtedy rastu,silneju a spánok je nesmierne dôležitý.Viac než nárazove zobudenie na jedlo ☹

cikyta
autor
22. nov 2010

@kamka17 Ak sa maminka snaží a mliečko napriek tomu nejde,alebo sa bábätko neprisaje,tak to nieje žiadna tragedia...Snaha tam bola,bola velká a to je dôležite.Nevzdala si to a obdivujem ťa.Ono takto:
-Materské mliečko je druhá najdôležitejšia vec v živote,čo môže dať matka svojmu dieťaťu. Prvá je LASKA.

Takže ponuknuť umelé mliečko nieje nič zlé...ale ako vravím-pokial sa matka snažila...

Dôležite je,že svoje dieťatko lubime a to je základ všetkého....
Ak sa má maminka stresovať s mliečkom,plakať skrz to,tak to už ozaj potom nestojí za to a napokon v umelom mliečku je tiež určitá čiastka s mm+kopec užastných vitamínov.........(ktore možno ani mm neobsahuje.Vážne si myslím,že čo sa týka vitamínov,tak je na tom UM lepšie.) 🙂

lucula73
22. nov 2010

@kamka17 no veď to s tým saním je pressne moj problém,teda bol...malý sa síce prisal,ale potiahol veľmi málinko..nakoniec vypil všetko z fľaše... 😠 ..ja som tiež mala laktačnú poradkynu doma dva razy...potvrdila mi,že je správne prisatý,ale že jediná možnosť ako ho to donútiť ťahať je,že mi fľašu proste nedám......no tak bydržali sme necelých 24 hodín,malý bol urevaný,nervozny ja tiež,lebo to sme pili každú polhodinu a nikto nebol ani vyspatý nič...tak som to nakoniec vzdala..ale to odsávanie je riadna oštara...verím ti 😠 🙂

inak pekný večer 🙂

domcek
22. nov 2010

@kamka17 dakujem za gratulaciu.... no a ja by som malu tiez nebudila. Babatka vedia kedy su hladne. 😵

fopardi
22. nov 2010

@denis19 gratulujem k zubku a super aka je šikovna Karolínka

@cikyta 🙂 tak topanočky poriešene aj ja mam zase jednu super skusenosť s bazarom ale nie tu ale z bazošu som si zajednala slnečnik na naš kočiar a čakam jak taka blba a slnečnik nikde tak som tej pani volala že čo s tym je a ona jaaaaj ja som ho už predala aj s kočiarom pizda aspon mohla dať vedieť že ho nemam čakať rozmyšlam že jej asi napíšem hodnotenie lebo o n ič nejde iba poslať smsm alebo zavolať je predany nečakajte ale nie takto no ale aj pre takyhc ludi slnko svieti , momentalne mam zajednany taky chodak tak som zvedava ako dopadnem s tymto

@domcek ahoj no super že čakate prirastok v rodinke

baby ja by som tak rada kojila že si neviete predstaviť no nejako sa upokojujem že pri druhom snad budem mať väčšie šťastie alebo viec skusenosti alebo čo ja viem čo a zapaly sa mi vyhnu

no a ešte taka novinka už mam isto kramušky 😀 😀 😀 len v noci som dostala taku bolesť do vaječníka že som sa zobudila na to

domcek
22. nov 2010

@fopardi diiiik....ja som mala zatial len dobre skusenosti s bazarom. Hadam to tak aj ostane.

cikyta
autor
22. nov 2010

@fopardi ja by som ti predala náš slnečník. Mám ho v inzerátoch,ale predavam ho spolu s kočíkom.Je čierny a má mierne pásiky zo záhybov+ten cicíček sam nevyskočí-treba mu pomôcť prstom (ježiš 😀 fakt píšem o dáždniku) 😅
takže ked nieje v 100% stave,nepredavam ho zvlášť.

fopardi
22. nov 2010

@cikyta a za kolko ? a to je univerzalny ako sa pripevnuje ? mohla by si mi to sfotiť ?

cikyta
autor
22. nov 2010

@fopardi Ale ja ho dávam spolu s kočíkom. 😀
No skusim ti odfotiť to pripevnovanie.To je uplne jednoduche.Pripevní sa na bársjaku konštrukciu.

fopardi
22. nov 2010

@cikyta jaj ta ked ho nechceš predať tak nič

cikyta
autor
22. nov 2010

@fopardi Tak len aby si vedela system: (čierny kružok sa navlieka na lepšie zloženie). Utiahne sa o ručku kočíka a dáždnik sa zacvakne do toho. Fotila som to teraz...........

fopardi
22. nov 2010

@cikyta dik 🙂 pozeram že herečka asistuje 🙂 🙂 🙂 pozeram prave aj tu v bazari jedna kočka predava aj tu casualplay aj som sa jej ja ozvala ale to ešte davno a potom som natrafila na ten druhy inzerat na bazošil kde bol daždnik lacnejši a tak som tento zrušila lebo pani a ani neozyvala tak terza keby som sa jej ozvala tak by som bola za blbu 😒 a našla som aj jeden univerzalny ale radšej by som doplatila a kupila už ked tak original

cikyta
autor
22. nov 2010

@fopardi No ledva som to odfotila. Všetko mi asistentka kradla a utekala s tým do izby. Ved už vidno asi aj ten bordel v pozadí na poslednej fotke,kde "asistuje".Už som to vzdala. Neupratujem.Len to zhrniem pár krát za den na kopu.Upracem až stredu tie hračky. Sisa je hurikán...niečo neskutočné 😅
Náš dáždnik stál 390 sk pred 2 rokmi.A skusim pozrieť link na ten obchod.Máme ho tu v MT.....

cikyta
autor
22. nov 2010

no našla som,ale nemá tam slnečníky na stránke.No v obchode sú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre