Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
9. dec 2010

@chorale1 niečo prerábajú na modrasvadba ,tak ho občas vypínajú aj koňa a v noci nejde vraj vôbec ☹ 😀
no aj moj spal na balkone tri hodiny,predvčerom,som ho kukala,či dýcha,dnes spal len necelé dve 🙂

fopardi
9. dec 2010

@romy01 romy my sme boli minuly týžden na poradni a naš mal 7770g 😀

lucula73
9. dec 2010

no a ja doplním......my sme mali v 5 mesiacoch 7600gr 😀

kamka17
9. dec 2010

pekný večer prajem...až sa čudujem, že to tu funguje, ale tak dobre 🙂
my sme choručkí 😢 😢 😒 😒 ☹ ☹ ide ma picnúť, lebo radšej by som trpela ja 😅 dúfam, že sa z toho rýchlo dostaneme, máme nejaké kvapky do nosa a solmucol od kašlu, len musím striekačky kúpiť, lebo do mlieka keď dám, tak ani to už nevypije celú dávku...moja bublinka zlatá...ale našťastie teraz búva, tak hádam prespí aj noc, nech sa mi rýchlo uzdraví 🙂 hihi a váhu tu s vami asi porovnávať ani nebudem, lebo aj včera sme boli na sono hlavičky a bol tam chlapček tiež 12 týždňový a už len na pohľad bol pomaly raz taký istý 😕 ...ale šak dobrého veľa nebýva, no nie??
tak pekný večer prajem všetkým a hádam zajtra to tu už bude fungovať 😅

lucula73
9. dec 2010

@kamka17 ☹ ..no to ti verím,detičky by nemali byť choručké....ale Paulínka je bojovníčka od narodenia,tak to iste hravo zvládntete,držím vám palčeky 😉

kamka17
10. dec 2010

@lucula73 ďakujem moja 🙂 v noci spala krásne, však aj jej treba poriadne to vyspať 😅
a prajem všetkým pekné ránko a pekný piatok... 😎 😎
ja idem ešte pod perinu 😉 😉

denis19
10. dec 2010

Dobré ránko!

@kamka17 budeme porovnávat společne a ony nech si porovnávají také společne 😀 😀 😀 Hlavne,žejsou všechny detičky zdravé a štastné.
také nás trochu trápí rýma,ale zvládá to statečne a mámpocit, ževnoci spí lépe jako bez rýmy 🙂
A jen tak na porovnání teda, naše mela na posledním vážení a merení 68/7360 a to mela mesícu a 3týdny 🙂
@cikyta ale byla rozkošná siska.....tak co!!!!!

kamka17
10. dec 2010

@denis19 hihi, super, tak ju hneď po prebudení zmeriam a zvážim 😉 😉
a tiež sa mi zdá, že spala tak tuhšie a lepšie ako zdravučká, asi telo vie, že hlboký spánok je zdravý 🙂
a baculaté deti sú predsa také rozkošné 🙂 veď podľa mňa keď je bábo iba na materskom mliečku, tak nemože byť prekŕmené, lebo si potiahne toľko, čo potrebuje...a nemusí byť ani také akčné ako Silvinka, aby potom tých pár dkg "navyše" spálilo behaním 😉

kamka17
10. dec 2010

http://www.topky.sk/cl/15/850236/Celine-Dion-Ne...
má to chúďa ťažké a ani trochu nezávidím tomu jej 68ročnému manželovi, však to už je dochodkový vek a on sa musí "trápiť" s drobčekmi...a inak klobúk dole pred nimi, ak je pravda ten 6-ty pokus o IVF

chorale1
10. dec 2010

dobré ránko,
my sme spali celkom dobre. nebolo to najhoršie. až na to že mm nečakane ponocoval 😀 zabudol si doma kľuče, išiel na skúšku - klavír a ja chodím spať so sliepkami takže som si mobil vypla o 21,00 a on prišiel o 21,15. skúšal mi 7krát volať ale mal smolu. ja som sa prvý krat prebrala o 23,45. takže išiel na čaj s rumom a tam čakal kým sa zobudím 😀 😀 😀 ale keby bol žena tak sa vynájde, ja by som zazvonila u susedov, tí by mi otvorili vchod a zaklopala by som potom na dvere. aj ked je pravda že keby mi zaklopal tak by mi srdce od strachu búšilo o dušu ale však to by prešlo.ale to sú chlapi.

lucula73
10. dec 2010

ahojte

babenky,nepoznáte nejakú mastičku,čo obsahuje zinok,mám hlavu ako vymetenú,nič som nenašla.malý má taký ekzem na krku,dookola ,celý je doškriabaný,až v utorok ideme k dokine,tak sa budem pýtať naa kožné,len zatiaľ,voľačo mu natrieť 😠
@denis19 no to máte tiež peknú váhu,kolko vážila karolínka,keď sa narodila? 🙂

denis19
10. dec 2010

@lucula73 vážila 1630gr 🙂 a já vím jen o Bioderme Atoderm krém je na presne tyto stavy,ale jinak mn e nic nenapadá a vím,že ted je v akci 🙂

lucula73
10. dec 2010

@denis19 a ako sa to presne volá?asi to pojdem kúpiť.

lucula73
10. dec 2010

@denis19 a to ste teda pekne pribrali,ty kojíš či aké mliečko papá?

chorale1
10. dec 2010

dievčence, ved my sme mali v 7 mesiacoch rovných 7000g, teraz neviem koľko máme. a to si myslím že sme riadny jedáci 🙂

denis19
10. dec 2010

@lucula73 nekojím, neudelala se mi po narkoze vubec mléko....tak je na nutrilone slečinka a jsemnuje se to presne jak sjem ti napsala..byli jsem plavat, tak jsem ti nestihla odepsat dríve ☹

@chorale1 no určo jste jedlíci,ale jak vidíš jsou i vetší 😀

surviver
10. dec 2010

ahojte
@lucula73 luculka,ved aj Sudocrem obsahuje zinok,je to sice viac menej na zapareniny,ale isto ukludni aj nejake to svrbenie,kym teda neda Dr. adekvatnu mastičku 😉

chorale1
10. dec 2010

@denis19 bože teraz si ma naľakala že mu málo jesť dávam. čo a koľko mu dávaš, nech si to viem porovnať?

denis19
10. dec 2010

@chorale1 no jíme asi takto 🙂 :
raňajky: mléko ze 180ml vody...to je 200ml mléka
obed. príkrm 180ml
svačina: ovocné pyré z jednoho kusu ovoce..podle toho co mám
🙂
I. večere: 200ml mléka
II. večere 200ml mléka + 3 lžičky kaše do mléka...pijeme to lahví, je to ridké 🙂
a to je vše...celou noc nejí..teda od 21:00 do 08:30

chorale1
10. dec 2010

@denis19 no my zasa takto:
raňajky materské mlieko 170ml
desiata celé jablko a polka hrušky + pol dlhej detskej piškoty
obed zeleninovo mäsový, alebo cestovinovo zeleninový...
olovrant kaša zo 100 ml vody alebo mlieka
večera umelé mlieko zo 180 ml vody
noc umelé mlieko zo 150 ml vody

denis19
10. dec 2010

@chorale1 no já dát na olovrant kaši tak mi nevečerí, to mám problém,proto má kaši jako poslední jídlo a to do noci a dostaneho už v zásade v spánku ve 21:00
a ted mela na olovrant jogurt a tudíž mi bude večeret až tak v sedm a je to ceé v tahu,ale už to nejak nereším..co nadelám
tak si myslím,že jíte hezky ne? jen adamko je asi príliš pohybove zdatný a hodne vybehá ne?
no a já dát desiatu..tak obedváme ve tri 🙂 Karolínce by stačilo jíst 4x za den,ale snažím se to nejak napasovat aspoň na 5x.....a v noci to jí v kolik hodin?

chorale1
10. dec 2010

@denis19 my papáme ráno už o 7 potom desiatu kolo 10 obed 12- 12,30, olovrant 16 a večera 19,30 - 19,50. tento týždeň som začala aj ja dávať kašu do mlieka na noc. a rozdiel? vydrží o hodinu viac ako bez kaše 😀 a aký jogurt si jej dala, napíš mi prosím ťa presne. my sme ešte nedávali ale tiež chcem zaviesť.a máš pravdu on je také žihadlo ako silvinka. iba sa naje a už ho musím dať štvornožkovať. proste neobsedí.

cikyta
autor
10. dec 2010

@lucula73 so zinkom neporadím... ☹

Inak-zabudla som napísať,že my raňajkujeme +- o 10:00 hod.

chorale1
10. dec 2010

@denis19 v noci papáme okolo 1,30

cikyta
autor
10. dec 2010

@chorale1 Daj mu
Zvolenský smotanový vanilkový jogurt. S tým je výborne začať.....proste niečo kvalitne,smotanove,nie ovocne,či čokoládove. A nie tie zahranične "gebuziny" s dátumom trvanlivosti 3 mesiace ! 😠 Tie niesu zdrave.

chorale1
10. dec 2010

@cikyta to my desiatujeme 🙂

liviaf14
10. dec 2010

ahojte helinky

@cikyta prosím ťa, keď stále kojím malého, koľko príkrmov mu teraz od 10. mes. môžem dávať? môže mať už 4 príkrmy - kojenie ráno, večer, v noci? diky za odpoveď. podľa nášho detského mudr. má mať len 3, len mne sa to zdá málo......

chorale1
10. dec 2010

@cikyta môže byť aj čistý biely? lebo napr. mne býva z vanilkového ťažko z tej aromy či čo to tam dávajú. mohla by som mu tam dať napr. kusok bananiku?

liviaf14
10. dec 2010

@chorale1 ja dávam malému do tohto bieleho zvolenského smotanového trochu vareného jablka, kúsok roztlačeného banánu, len náš tomi ho čistý nechce papať. ale takýto spapá. nevedela som, že vanilkový môžeme dávať, to je fajn.

denis19
10. dec 2010

@chorale1 dávám zvolenský vanilkový či bílý...nebo selčianský ,to je naše ale místní mlékárna..tak nevím jestli je i jinde...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre