Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
27. jan 2011

ahojte babulky,tak ja som sa až teraz dostala na net,ale už sme stihli požehlit,dve pračky vyvešat,povysavali sme cely byt,ešte nam treba špajzu upratat a bude fajront 😅 ,teda od upratovania,lebo inak,len lozime,chodime a tak...šak to poznate 😉

@kamka17 to poznam aj my sme do 6 mesiacov boli viac vonku ako doma,ale aspon budeš mat kondičku a Paulinka sa nadycha čerstveho vzduchu 🙂 ,no žial domacnost musiš po večeroch ,to je udel žien,čo nemaju doma služobnictvo 😀 ....dufam,že zajtra sa pridame k vam,šak sme vas už dááávno nevideli a nepokecali 🙂

surviver
27. jan 2011

@domcek juuj som zvedava na tie šaty,šak hoď fotečku 😉

domcek
27. jan 2011

@surviver dnes som este bola dokupit kabelku a bizu.
Spodne pradlo a tak. Vsak v sobotu ked budem v plnej polnej 😀
Teraz len lietam aj ja teraz varim, idem sa ucit so Simonkom potom po Peta do prace aj ja chcem vysavat bo vlasy v kazdom rohu a vecer o 18,30 rodicko s tanecnej mame.. 😝

fopardi
27. jan 2011

tak ahojte konečne som sa sem dostla na dlhšie ako 3sekundy
u nas dnes noc od 2rana preplakana taže sme šli dnes znova ku dr. či nie uška ale toto je ok
ale dnes už nema teplotu ale pre zmenu zvracia ☹

chorale1
27. jan 2011

@kamka17 my sme balili naširoko väčšinou v noci ale tiež to nebola pravidelnosť, sem tam sme pozabudli. a potom po druhej kontrole sme sa podobne ako katarinka nato vyprdli 🙂

zefa
27. jan 2011

ahojte
@kamka17 ...1 kontrola bola v 6 týždňoch a druhá v 3 mes.....to som poctivo balila ale len do chvíle kým sa Nancy nazapálila šušunka(dodnes tam má fľak 😠 ),pretože oni sú v marci a už v máji boli také peky von,že sa to nedalo vydržať a z tej kopy plienok to takto dopadlo 😠 ........potom som sa od kámošky sestričky dozvedela,že ked je to v 6 týž.ok,tak potom sa to málokedy pototo...nemusí byť v tom celý deň

tak ja som dnes bola v Helíku na kontrole a vítali ma tam ako inventár 😀 😀 😝

lucula73
27. jan 2011

ahojte

tak ja som sa sem dnes skor nedostala,ale som to stihla ,aspoň kuk spraviť 😀

my sme boli na kontrole s klbikmi v 6 týždňoch veku a vtedy nám bolo povedané,že naširoko baliť už netreba....ako vidím,všade majú na to iné pravidlá,čo doktor,to názor 😉

ja som dnes nemohla malého uložiť spať,už mi nervy tiekli,zaspal pred pol 11,a to sme šli akože spať klasicky o pol 8,ja som úplne hotová,lebo vkuse reval až nevládal dýchať...samozrejme,kým bol v postielke,na rukách ani nemukol...beťár jeden 😠

a v kuchyni bordel jak naozja,ale kašlať na to,už sa mi nechce ani prstom pohnúť 😒

@surviver..ahoj survi...že služobníctvo 😀 .....som sa pobavila,ale je to tak.ja som schopná s malým akurát tak povysávať,to je všetko..a on chodí za mnou s rukou na vysávači,lebo ho zbožňuje 😀 .........on by vysával celý deň 🙂

@fopardi fúha,no vracanie nie je teda nič príjemné,hlavne mu dávaj často po lyžičke tekutiny,tekutiny..to je veľmi doležité.....aby ste neskončili v nemocke 😠

kamka17
27. jan 2011

no tak som sa sem tiež konečne dostala 😒 😒 celý deň sme boli fuč a večerná klasika sa ešte obohatila o riadnu kakanicu 😕 ale hádam už bude spať...
@surviver no ja viem, že by sa patrilo po večeroch poriadok robiť, len o 21:30 mi príde fakt blbé vysávať...s malou sa mi cez deň ešte nedá...jedine tak, že by som ju nechala celý čas revať...normálne jej to nevadí, ak ju drahý stráži, ale ak by mala byť sama v postieľke a do toho by ešte vrčal vysávať, tak by sa mi chúďa asi zašla od plaču 😢 😢
no a teda aspoň žehlenie som teraz o 22.30 ešte ako tak zvládla, ešte hodím do seba nejakú večeru a hor sa zase spať 🙂 🙂
no s tým balením naširoko, my keď sme boli na prvej kontrole, tak to bolo jak na bežiacom páse a ak by som sa tej doktorky nebola opýtala, či mám baliť, tak mi ani nič nepovie...a ďalšia kontrola o 4 mesiace...teda od tej prvej...ale tak ako som písala, občas jej tú plienku "zabudnem" dať a myslím, že sa aj bez nej cíti dobre 😕

liviaf14
28. jan 2011

dobré ránko 🙂

@lucula73 aj my včera večer otrasne zaspávali, od 19-ej zaspal až o 21.30, nechcel ležať na posteli, vrtel sa, zdvíhal, utekal mi z nej, nakoniec som ho musela dať do manducy a za 3 min. spal, potvorka jedna moja 😅 keď som ho položila do postele, ani nemukol. aj v noci konečne spal normálne, ak si dobre pamätám, prespal 4 al. 5 hod. v kuse, to sa už dávno u nás nestalo 😉
@fopardi júj, už nech máš drobčeka zdravého, veru nič príjemné, držte sa 😉
a kde máme @denis19 ???

kamka17
28. jan 2011

pekné ránko prajem 🙂 🙂
dnes to vyzerá zas na slniečkový deň, tak si ho pekne užite 😎 😎
@liviaf14 dlho sa tu ani brmbolcek neukázala, asi nestíhajú pri drobčekoch
@fopardi dúfam, že sa Matúškovi rýchlo uľaví, posielam veliký cmučik chrobáčikovi

liviaf14
28. jan 2011

@kamka17 aj u nás je slniečkové počko 😎 😎 😎 a krásne mrazivé ráno, máme -11´C brrrrrr 😅

kamka17
28. jan 2011

@liviaf14 neboj, do obeda sa oteplí...a ozaj, ty si vlastne odkiaľ????
my sa dnes chystáme s Timurkom vonku, tak musí byť teplo 😎 😎

lucula73
28. jan 2011

ahojte

@liviaf14 no u nás aj noc otrasná,som absolutne nevyspattá a bolí ma hlava ako koňa 😠
ty máš manducu?a chce ti v nej malý byť?ja som nad ňou uvažovala už na jeseň,ale som nakoniec nekúpila a neviem,či už nie je neskoro,lebo moj tam nie je zvyknutý 😒 .ale niekedy by sa mi moc hodila,máme totiž 12kg
@kamka17 tak vidím,že so to tu večer neuzavrela 😀 ...
tak peknú precchádzku s Timurkom 😉

kuspitka
28. jan 2011

@lucula73 ahoj moja ja mam ergo a mala mi tam pekne je ,ale etraz cez zimu tam nechce byt tak ju nenutim.
ani ja som nespala a mala mi je čoraz zuriva,nechce jej ist jeden zub len to ma napuchnute...

domcek
28. jan 2011

Ahojte, u nas je hmla a vonku -8,5..
Inac co sa tyka balenia na siroko ja som to tiez neprehanala. Nam dokonca len po vyzualnom vysetreni v porodnici dali taku perinku cikyta vie o com hovorim. Mala jacala ako najata nechcela to. Nemohla sa v tom ani hnut. Tak to mala na sebe asi jeden den. Balila som ju nasiroko len cez den a v noci tak , ze ked sme sa uz nad ranom prebalovali uz som jej to nedala. A ked mala 3t taak ten isty lekar vyhlasil ze ma posavenie klbikov na oboch stranach A1+. Zrazu aka pozitivny zmena ma slo porazit. Tak potom sme sa balili na siroko len na noc a od 9t vobec.
Apropo moja svagrina balila maloho total na siroko aj s uterakom do 6 mesiacov. Vyhovovalo jej ze sa nemohol riadne ani pohnut on vam stale len lezal a lezal. A dnes ma dieta 6m a tyzden nevie riadne drzat hlavicku, nieto sa este posadzat. Ani za ruky za netaha do sedu.. 😲

kuspitka
28. jan 2011

@domcek moja,keby som našu do 6mesiacov balila na široko tak už dávno som na psychiatrii...

surviver
28. jan 2011

dobre ranko babulky 🙂
@kamka17 no už sa na vas tešime 🙂

surviver
28. jan 2011

@lucula73 tak hadam pospi cez den a Ty s nim 😉

@domcek čaves,Ty plna polna 😀 ,a akej farby je ta polna??

cikyta
autor
28. jan 2011

@kamka17 Ja som balila naširoko. Aj hrubu frajk.perinku medzi nohy sme vyfasovali a nosili sme:
-pamperska,dve látkove plienky,ortop.gaťky a na to tuto perinku............
Bolo leto a ked sa Sise zapálila šuška,dr.mi povedala,že to je moja chyba,nie chyba širokého balenia... 😠
My sme sa trápili 8 mesiacov a aj dr.sme zmenili.To nás ešte plašili,že bude dosť pozadu so sedením a chodením,ako jej rovesníci......a ona si už v 9 mesiacoch pochodovala po byte a v 8,ešte ked sme ju zväzovali už dávno stála,len som to musela pred dr.tajiť 😅 V 6 mesiacoch sa postavila 1.krát v postielke...................takže odvtedy už beriem reči dr.s velkou rezervou 😀
Toto je tá perinka (ešte nezatiahnutá.Sme to len skušali skrz foto):

cikyta
autor
28. jan 2011

A noc? OTRAS ! 🙄 2-3 dni v mesiaci spí normálne a potom mi kuvikuje zase každu hodinu. Tuto noc mi poplačkávala každu pol hodinu. Aj gel na zubky fungoval,aj panadol,aj prosby,aj nadavky.... 🙄

kuspitka
28. jan 2011

@cikyta tak my nespíme dosť dlho ja som ,ako obarená nevladzem a ešte aj von musime ist.a este ani cez den nechce spat

lucula73
28. jan 2011

@cikyta

domcek
28. jan 2011

@cikyta beeee si pamatam. Ja som preto sla hned k inemu lekarovi. Ten mi na sone vsetko poukazoval. Porozpraval kedy ma vyznam siroke balanie a kedy nie.
@surviver plnu polnu nasiel v obchode mm. No poviem ti na vesiaku nic moc. No ked som ich obliekla tak super. Su zlato-hnedkaste.

cikyta
autor
28. jan 2011

@domcek Ale my sme to mali aj u druheho dr.zlé,len bez tých blbých poznámok......klbiky su dedičné a Sisa to má po mužovi.

domcek
28. jan 2011

@cikyta viem si mi to uz spominala. Ale je zaujimave pocuvat tych lekarov ...... 😝
Poviem vam prihodu.
Prave mi volal ocino. Ze vcera bol pri babke (jeho mama) a ze jej volali 2x , ze ma ist na akusi prezentaciu..blablabla vsak isto poznate..no a stym je spojena vecera a ona na to: "Ja nemozem ist mam navarene a ja mam 84rokov na somariny nemam cas!" JA sa snej asi potentujemm... 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
28. jan 2011

@domcek 😀 😀 😀 😀 😀
mne volali minule a Sisa spostila taký rev,že som si ju dala bližšie ku tel a tá pani celá vyplašená zložila sama že:
-asi volám nevhod.................
Som dakovala SISE 😀

liviaf14
28. jan 2011

@lucula73 ano, manducu používame od 5 mesiaca, kedy drobec prestal vracať z refluxu, zvykol si tam rýchlo. teraz má už cez 9 kg, dlhšie ho vydržím nosiť iba tam...... keď je nervózny, plačlivý, ukľudní sa iba na mne v nej. v lete sme aj na nákupy ho v nej nosili, je to super vec 🙂

liviaf14
28. jan 2011

@domcek no takíto chytráci vyvolávajú každú chvíľku svokre na pevnú linku. ona len počúva, prikyvuje, škoda že nevie takto zareagovať ako tvoja babka 😀 ja reagujem totálnym odpísaním vždy, a neznášam keď mne volajú kvôli finančnému poradenstvu, vtedy mám hneď tlak 300 😀

domcek
28. jan 2011

Vsak mne tiez casto vyvolavaju, ale takato veta mi nikdy nenapadla.
No idem sa venovat malej, asi pojdeme von.

cikyta
autor
28. jan 2011

Minule volali mužovi skrz to fin.poradenstvo atd...a muž to nechcel a tá ženská mu škaredo nadala !!! že prečo to nechce atd...!!! 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre