Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kamka17
2. feb 2011

no z ychádzky sme doma...ale teda keby som vedela, že mínus tri stupne je taká kosa, tak tam ani nejdem...bŕŕŕŕŕ´...ale tak aspoň sa Paulínka vyvetrala 🙂 🙂
@brmbolcek ci páni, to máš akého spachtoša doma 😲 😲 😲 paráda, to sme my ťahali, keď sme pred troma mesiacmi z nemocky prišli...to teraz ani v kočíku tak dlho nevydrží...ale tak prajem ti, kým takto spinká, aspoň krásne stíhaš navariť napiecť...inak som si všimla, že ty rada pečieš 😉 😉 a ozaj, tie jablká v župane, pošli mi recept ak sa ti bude chcieť...Ď.
no zvieratá...my sme doma žiadne štvornohé okrem škrečka nemali a dúfam, že Paulínka bude uvedomelá po mne a nebude mi domov ťahať nejaké zvery...teda mačku by som prijala ale takú čistokrvnú...švagriná má tú britskú modrú, teda kocúra a to je super krásna mačka...dokonca mali od neho mačiatka ale to už som bola tehu, takže som si ho nemohla zobrať ☹ ale raz verím tomu, že bude 😅 svokrovci inak majú psa a aj takého pouličného kocúra, ktorý hrozne smrdí, tak som zvedavá ako oni budb reagovať na malú, až sa tam raz odhodlám s ňou ísť...lebo ten puch z toho kocúra je fakt desný 😝 😝 😝

brmbolcek
2. feb 2011

@kamka - d a k u j e m e 🙂 🙂 🙂 tvoju Paulinku zaujima viac svet a okolie ako spanocek 🙂 🙂 🙂 neboj hlavne ze aspon vecer dobre hajate 🙂 🙂 🙂 , teraz hajame od 14:30 h....
a tie jablcka v zupane poviem ti ze sa ich neviem dozrat 😀 😀 😀 vikend co vikend ich robim posielam link ako sa to robi 😉 😉 😉 http://www.akosatorobi.sk/videa/5/zakusky-kolac...... je k tomu aj video , je mi lepsie ked si to kuknem a viem ako sa to robi, tak velku a skvelu dobru chut , mnam mnam mnam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

liviaf14
2. feb 2011

@kamka17 aj u nás bolo cez deň -3 ´C celý deň a trocha aj fúkalo, riadna zima. my sme pred 17tou došli ešte z prechádzky, aspoň sme nášho boba trošku zabavili, ale zima teda poriadna. brrr

@brmbolcek to je aká super stránka, niekedy popozerám na nej 😉

fopardi
2. feb 2011

@liviaf14 neboj hned jak som dopisala sa zobudil ale pekne spinkal asi skoro dve hodiny 😉

chorale1
2. feb 2011

ahojte,
tak koložvársku som navarila trochu menej posolila ale ved to nie je taká chyba 🙂 inak som zvedavá na noc lebo poobede spal skoro 3 hodiny na balkone. to ešte hádam tak dlho ani nespal 😀
ciky ja viem že sme na rade my ja len čakám kedy trošku "odmrzne" a začne byť normálne 🙂

fopardi
2. feb 2011

@chorale1 mnam koložvarska kapusta to musim urobiť mnam mnam mnam ako to robite ešte nikdy som to nerobila ale v škole mi to velmi chutilo

fopardi
2. feb 2011

baby a komarik sa nikomu neozvala ???

cikyta
autor
2. feb 2011

Zdravím..........tak dnes smola. Dietko mi tu ešte lieta ☹

fopardi
2. feb 2011

@cikyta ach ciky ona snad bude teba ukladať k spanku ☹

cikyta
autor
2. feb 2011

@fopardi 😀

fopardi
2. feb 2011

@cikyta ach teraz by som vraždiloa za koložvarsku kapustu mnam
fuj fuj rychlo radšej spať

domcek
2. feb 2011

Ahojte,
Ja sa ospravedlnujem za absenciu, je mi strasne blbo.
Boli ma hrcna chrbtica-- mam tam nieco seknute ci co... vcera som bola aj na masazi a noc po nej bola besna
som nic nespala od bolesti. Dnes som musela az na injekciu a nepomohlo...auuuu
A som zla na vsetkych. Aspon ze deti konecne spia.
Tak pozdravujem VAs.
Cikytka a Sisu sestricku pozdravujeme. 😵

cikyta
autor
2. feb 2011

@fopardi 😀 😀 😀

@domcek Dakujeme. Tiež pozdravujeme ... práve som ju uspala. Ešte mi stihla povedať,že som debiu a už je tvrdá. 😀
Chrbtica je svina a zvlášť,ked aj kojiš !!! Zelám skore vykurírovanie a ráno vstan ako srnka !

domcek
2. feb 2011

@cikyta no ake povzbudenie od dcery... 😀 😀
Hadam to uz prejde boli ma to uz od piatku...uz by hadam bolo aj dost.

cikyta
autor
2. feb 2011

Ja som ešte nemala seknutu chrbticu nikdy a nevedela som,čo to je......................až dokial som nebola tehotná a seklo ma v nohe v panve. Ani zohnuť,ani nič,len bolesť,ktorá trvala hádam týžden. Po schodoch som išla večnosť 😖 takže si to viem predstaviť v chrbtici....strasne

kamka17
3. feb 2011

@cikyta no celkom by som oželela to, že mi dieťa nadáva do debiov, ak by to malo znamenať, že sa konečne umúdri a bude pekne spávať 😉 ale jasne, že deti nemajú čo používať takéto 🙂 slovíčka 😕
@domcek no ja som na začiatku týždňa mala tiež seknutý krk, ale chvalabohu prešlo to rýchlo, tak dúfam, že aj tebe sa to uvoľní čím skôr 😉
no a ja som od včerajška večera že chorá... 😠 😒 ☹ ☹ 😠 tá prechádzka mi neurobila dobre a ide ma z toho poraziť, lebo ma fest dusí na kašeľ...musím si zarobiť cibuľu s cukrom, ale niekto tu nedávno spomínal ešte nejaký recept...len neviem kto a nechce sa mi to dozadu hľadať 😅 😅 a dúfam, že to nechytí aj malá odo mňa 😒
jaj a som skoro zabudla že pekné ránko prajem 😎 😎

denis19
3. feb 2011

Všetkým pekné ránko. U nás -12 no super,ale slnečno....idem dnes do robotky, kvôli daňovému priznaniu a potom ku kamamrátke a poobede príde známa k nám, tak to máme veselo. 🙂 Tak to by sa mi patrilo aj poupratovať,ale to sa mi do programu už naozaj nezmestí 🙂 a opäť tu nebude a opäť nestihnem počítať čo tu nové...takže bude zo mňa úplná mimóza!!!!
No a -6kg..tak tomu hovorím úspech!!!!

chorale1
3. feb 2011

dobré ráno,
u nás strašná hmla 😒 a to som myslela že pôjdem kolo 10,00 na prechádzku s malým, no nič budeme doma a poperieme alebo čo 🙂
@fopardi koložvárska kapusta: pomelieš si bravčové mäso,ktoré potom udusíš na cibuľke, pridáš cesnak, ml. korenie, ml. rascu, ml. papriku,soľ. uvaríš si ryžu - alebo udusíš, a na spodok vymasteného pekáča dáš vrstvu kyslej kapusty - píše premyť a udusiť ale ja to nerobím. na to dáš zmiešanú ryžu s uduseným mäskom, na to klobásku a na to znova vrstvu kapusty. na záver zaleješ smotanou. ak som niečo napísala nezrozumiteľne tak sa pýtaj, ale píšem to na 10 krát lebo malý tu lozí všade kde sa dá sa štveria 😠

liviaf14
3. feb 2011

dobré neskoré ránečko 🙂 drobec konečne zaspal , ráno vstával o 6tej. u nás je -3´C a vyzerá to vonku na dobrú kosu....
ja už periem, dnes uvarím asi makové slíže, taká rýchlovečka 😅 spali sme dosť blbo, kojili dokolečke dokola..........

@chorale1 brrrr že -12 ´ C, zmrzla by som asi 😀

@cikyta debiu 😀

chorale1
3. feb 2011

@liviaf14 to denis mala -12 my sme mali -7 ale tiež zima, ja som akurát povešala prádlo, navarené zo včera tak veget 🙂

liviaf14
3. feb 2011

@chorale1 jaj sorryčko 😉

domcek
3. feb 2011

Dobre ranko, tak dnes je uz je trosku lepsie.
Dalsi den tych sialenych bolesti by som uz asi nezvladla.
Mala mi dava z nohy dolu papucu a potom sa mi ju snazi obud a cuduje sa preco jejto nejde...no ked ju dava naopak..?!
😀
Idem sa niecoho najest este som neranajkovala...
U nas je hnusna hmla a -3,6.

fopardi
3. feb 2011

@chorale1 dakujem vyskušam ale asi až ked mi skonči dieta 🙂 lebo v nej nemožem kombinovať mäso a ryžu inač kapoustu by som mohla ku všetkemu lebo je to ako zelenina

dnes sme mali boj so zaspavanim trvalo to asi hodinu a pol ale debium ma drobec nemazval zatial 🙂 ešteže to je zatial iba baba mama vava lala vrrrrrrrrrrrrrrrrr a tak podobne -a možno mi tym aj nadava len si to neviem preložiť 🙂 a ešte sa z toho aj tešime 🙂

brmbolcek
3. feb 2011

pekne predpoludnie , taku nas sa spi .....
..noc bola nasledovna kazde 2-2,5 h. hore bo sme papali a prebalovali a papali .....a takto to slo az do 5:00
akurat som dovarila file a zemiaciky , spravila som bananovu roladu a konecne sedim , no uz mam toho varenia az az... asi sa zajtra necham pozvat na obed 😀 😀 😀 😀 😀

... no baby poradte ako robite cokoladovu polevu aky pomer je najlepsi ??? zrucne kucharocky sup sup sem 😉 😉 😉

@chorale- aj mne sa ta stranka paci 🙂 🙂 🙂



...ja si myslim, ze komarik to uz ma za sebou 🙂 🙂 🙂 a co chvilku nam to pride povedat sama 🙂 🙂

fopardi
3. feb 2011

@brmbolcek veru nie komarik je ešte doma 🙂

brmbolcek
3. feb 2011

@fopardi- ako vies ?

brmbolcek
3. feb 2011

dnes som skusila tuto raladu upiect 🙂 🙂 🙂 http://varenie.markiza.sk/clanok-469087-bananov...

lucula73
3. feb 2011

@brmbolcek no mňa,dala by som si..ale tiež mám dietu 😀 ....ale pečiem Veronike na zajtra ,takže zajtra určite budem maškrtiť,aspoň kúsok 😉
keďže mne všetky polevy pukali,ja robím najradšej takú,že kolko čokolady,toľko šľahačkovej smotany,dám to roztopiť na šporák,pridám kuštek cery a je to.... a neláme sa mi 🙂

janicca
3. feb 2011

ahojte dievčence prišla som vás kuk po dlhej dobe 😉
ako som začala robit sa mi akosi nechce už doma za PC a v práci nie je kedy ...... ale vidím že sa vám darí to je fan 😉 aj ja mám dietu taku bodovu čo vidím to z bodnem 😀 😀 😀 ale šak teraz môžem A čI ? 😝 treba mi sem častejšie choodit lebo potom nemám prehlad 😉

brmbolcek
3. feb 2011

..................................zeby boli sviatky iba o sladkom? ze kazda chudne ? 😀 😀 , ci je to vizitka nasich sladkych manzelov ze sa mame tak dobre 😀 😀 😀

fiha to miesas so slahackou , vau tak to musim skusit znie to dobre este som to nepocula ....
napr. ked dam jednu celu cokoladu tak k nej mam pridat celu slahac. smotanu a trosku cery ? dobre to chnapem ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre