Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
10. feb 2011

Ja nutim kamku ku dr.len preto,že sme mali nedavno v inej teme medzi aprílovkami 2009 závažný prípad,ktorý začal nevinným dlhým kašlom.... ☹ Nejdem to tu rozpisovať,aby sa nezlakla,len radím.

fopardi
10. feb 2011

@cikyta samozrejme -tym som nechcela povedať že tam nema isť aj ja viem tak ako pišeš že ked sa neulavi do 3 dni treba isť znova , nam sa lepšilo preto som ho nenutila určite tre isť ku dr.

kuspitka
10. feb 2011

tak už sme doma.,a malinká ma veľký zápal v hrielku a este nam hnisa očko a este nám nejde dole teplota... 😢

cikyta
autor
10. feb 2011

@kuspitka neboj nič...teplotka klesne,no nie uplne hned. Zapal je svina vec 😠 Moc držím Kamilke palce,nech sa dlho netrápi a nech je rýchlo fit.

kuspitka
10. feb 2011

@cikyta len to,ze nechce spat a potom sa trapi...

cikyta
autor
10. feb 2011

@kuspitka neboj,ona zaspí a bude spinkať potom dlho.

cikyta
autor
10. feb 2011

Mne začala Sisa dnes drhnuť a tak sa náš obedný spánok nekoná.......miesto toho mi tu zúri,reve,plieska sa o zem... 🙄

zefa
10. feb 2011

ahojte
no fasa sa tu máte 😠
ja som túto noc nespala ani tie 4 hodiny,pretože Nancy bola taká zapečená, niečo jej išlo,niečo a to hodne nie,plakala od škôlky,večer sme obe spali na gauči v obývke,pretože tam chcela a každých 10 min.rev ....ked som o 4.45 mala vstávať do roboty,tak sa zobudila a konečne to vyšlo von...som ako mátoha 😝 😝

chorale1
11. feb 2011

pekné piatkové ránko,
ako sa máte? tešíte sa na víkend? ja ani nie lebo mm ide zajtra na obed fuč a príde v nedeľu.
náš drobec sa začína púšťať stáť a chodiť dookola stola 🙂 ozaj a kde je denis čo je na dovolenke dávno tu nebola.

ivta5
11. feb 2011

Ahojky snažilky, prosím Vás prvý krát sa zapájam do tohto fóra, pretože by som si chcela vymeniť skúsenosti ohľadne Heliosu. Mám 37 rokov a 3-ročné snaženie sa o dieťatko. Helios v Martine už navštevujeme 2 rok, no nemám z toho dobrý pocit. Vysvetlím prečo: prvý pokus v Heliose bol IUI aj napriek tomu, že manžel nemal v poriadku sperimogram zistenie teratozoospermie, podstúpila som teda IUI a neverila som, že sa to podarí, na 14 deň som išla na ultrazvuk, kde mi lekár oznámil, že tam nič nevidí, ale výsledky z krvi boli pozitívne, takže potvrdili tehotnosť. Radosť netrvala dlho, pretože hneď na druhý deň som začala krvácať a teda to v Heliose klasifikovali ako spontánny potrat. V januári tohto roku som absolvovala druhé IUI samozrejme, predtým ani mne ani manželovi nerobili žiadne kontrolné vyšetrenia, manžel odovzdal spermie a za dve hodiny urobili IUI, keď sme tam prišli na 14 deň, na krv a ultrazvuk znova som dostala zmätočné informácie od lekára. Na ultrazvuku lekár hovoril, že tam niečo vidí, že je to na dobrej ceste, sliznica je pekná atď, no keď som volala o 15.00 ohľadne výsledkov z krvi oznámili mi smutnú správu, že IUI sa nepodarilo. Nechcem znevažovať prácu Heliosu, no zdá sa mi, že tam ide len o zisk nie o skutočnú pomoc, pretože ako je možné, že urobia IUI bez toho, aby ma aspoň upozornili na to, že si mám u gynekológa dať urobiť výtery a pod a taktiež si myslím, že znova mali urobiť zistenie kvality spermií u manžela a ešte Vám dá aj lekár chybné informácie z ultrazvuku..... Rozmýšľam ešte o poslednej možnosti IVF, no neviem či by nebolo vhodné nejaké iné centrum, kde im skutočne záleží na dosiahnutí výsledkov a nie na dosiahnutí finančného zisku. Neviete mi prosím poradiť???
Ďakujem
I.

tinara23
11. feb 2011

@ivta5 poslala som ti IP 🙂

brmbolcek
11. feb 2011

pekne piatkove ranko ....

.. u nas mrznuci padajuci dazd ci sneh ani neviem co to je .....

ja som bola vcera o polnoci na pohotovosti sama so sebou mam horucky naordinovali mi cisto ciste paralen 500 kazdych hodin ... a pytala som sa na mlieko ci mozem kojit , povedali ze ano ........... akosi sa mi to nezda , bojim sa ci to malicka nechyti ked som mala horucky a odsavala mlieko .....

...idem si vas precitat co tu je nove....

domcek
11. feb 2011

@brmbolcek ked mas paralen kojit mozes. V podstate ju budes aj liecit keby nieco.
Tak kludne koj.
Inac ahojte pekny aj ked akysi ponury den.
Ja sa dnes chystam upratovat a varit. Len musim pockat na opatrovatelku (mojho brata) 😀
Zajtra ideme na ten ples tak chcem mat trosku klud aj ked viem ze to tak nebude.
Tak chorobky liecte sa pekne. 😵

brmbolcek
11. feb 2011

..tak uz mame docitane

@liviaf14- mozes mi prosim ta poslat vase foto vasej manducy ? kolko ste cca za nu dali a kde by si mi poradila ju kupit , ideme ju pouzivat prvy krat tak aby som mala vsetko o nej informovane , dakujem moc moc 😉 😉 😉

@fopardi - aj ti to napravali ?

@cikyta- boze kde su tie casy ked sisinka bola taky strapusik vlasaty 😉 😉 😉 a teraz aka je z nek uz velka slecna a hlavne tie jej hlasky 😀 😀 😀 no hotova herecka 😉 😉 😉

@kamka17- @kuspitka - skore uzdravenie . nech rychlo pominu chorobky vasich malych anjelickou 😵 😵 😵

, mne manzel odisiel na sluzobku pride az v noci cesta tam 3h a spet tiez , tak som mamcu poprosila aby mi obriadila malicku a ja pokracujem v lezani .... a odsavani ....

brmbolcek
11. feb 2011

@domcek - a to ze mam horucky to nedojde do mlieka ? sa bim ze mi spuntik ochorie , kazdy ma odhovara aby som vylievala odsate mlieko a pouzila zamrazene .....

fopardi
11. feb 2011

@brmbolcek nie nenapravali nebolo treba nieje to nič važne 😉
a kojiť možeš aj ked berieš paralen aj ked si chora tak možeš kojiť prave tym mala ziskava imunitu takže vklude koj len si daj na usta rušku alebo niečo aby si ju nenakazila kvapočkovou infekciou 😉

brmbolcek
11. feb 2011

@fopardi- presne ako si mi to napisala tak mi to vcera na pohotovosti povedali 😉 😉 😉 nebola si tam niekde pri mne ?
a dali ti sadru ci dlahu ? ale muselo sa ti ulavit z tej polesti ked ti to dali do kludu.... pravda 😉 😉 😉
skusim jej dat teda aj to mlieko s horuckami , aj ked sa bojim co to urobi , ved beriem iba paralen .... nie antibiotika

domcek
11. feb 2011

@brmbolcek v tvojom mlicku sa budu tvorit protilatky.

cikyta
autor
11. feb 2011

@ivta5 14 dní po IUI ti nezistí žiadny utz tehotnosť.....vyhodnotí len sliznicu,ktorá je u každeho iná. Dôležitá je krv.
A časove rozpätie medzi jednotlivými IUI bolo aké?
Možeš isť do Iscare v MFN.
Je tu aj ich tema : https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/iscare-vo-fn-martin-mate-niekto-skusenosti/

brmbolcek
11. feb 2011

@domcek- dakujem 🙂 🙂 🙂 a nezabudni na foto z plesu 🙂 🙂 🙂

u mna uz je horucka 36,6 😉 😉 😉 ale este to moze byt pohyblive

@cikyta- kukala som tie hackovane ciapocky su nadherne, teda na vyber je tam toho dost 🙂 🙂 🙂 akeby som im poslala rozmery uhackoali by mi aj na mieru ? neviem si prdstavit este ako sa davaju pod tie ciapocky satky co tam pisu...

kamka17
11. feb 2011

žienky moje čafte...
ja som vám dnes akási nezaradená...neviem, čo mám so sebou robiť, taká som nemrdom...akási kríza ide na mňa...možno z toho počaska...aj by som niečo robila, aj sa mi nechce...blé, blé, blé...hrozné stavy 😖 😖 😖 🙄 🙄 🙄
našťastie mám uvedomelé dieťa, spí, tak aspoň z toho nemám zatiaľ stres...
a ďakujem za rady skrz ten kašeľ 😉 😉 @cikyta som rada, že si mi nepopísala ten prípad z aprílovek...ale celú noc som nad tým uvažovala, že si to potajomky prečítam...ale nejdem sa stresovať
a som sa bola dať včera ostrihať, lebo už to bolo neúnosné s tými vlasmi...
@zefa dúfam, že dnešná noc už bola lepšia a že Nancy už je v poriadku 😉 a z čoho vlastne bola zapečená???
no a teda pekný deň prajem, aj keď vonku veru pekne nie je 😒

cikyta
autor
11. feb 2011

@brmbolcek Das rozmer obvod hlavičky a dlžku od obočia po zátylok a uháčkuju na mieru.

@kamka17 Aprílovky su zamknuta tema 😉

ivta5
11. feb 2011

@cikyta
Časové rozpätie bolo 1 rok. V prvej správe som zabudla ešte uviesť aj to, že sa nám asi 2 mesiace po prvom neúspešnom IUI podarilo otehotnieť prirodzenou cestou no v 9tt som musela ísť na kyretáť, lebo som začala krvácať. No a druhé IUI bolo po roku. Krv mi vyšla negatívna. Mňa hnevá, ale ten prístup lekárov, na ultrazvuku človeka nabaží, že tam niečo vidí a potom po výsledku krvi dostanem takú facku, že sa z toho neviem spamätať, keby aspoň človeka zbytočne nenamotávala. Idem pozrieť to druhé centrum ISCARE v Martine.
ďakujem

cikyta
autor
11. feb 2011

@ivta5 Ak si otehotnela po IUI aj prirodzene,tak nemáte také zlé spermie.

domcek
11. feb 2011

Jasne foto nezabudnem. Podstivo chudnem aby som sa zmestila do mojho stareho korzetu.
Zajtra asi ani nepijem aby sa cici moc nenaliali..hihi. 😀
Ale uz som vnom celkom cica hhhhhiiiihhh sa chvalim cooo.
😀

fopardi
11. feb 2011

@brmbolcek ale ved to niej níč hrzne nieje to otvorena zlomenina takže v pohode mna to ani tak velmi nebolelo ved ja som cely den ešte behala bez sadry a bola som s malym na poradni kde sa predviedol ako bojujeme ked ho obliekam a tak sme tam boli dosť dlho aboljovali sme až potom večer som šla lebo ma v tom pichalo tak preto som si aj myslela že to je asi zlomene ale fakt nieje to nijaka extra boelsť asi ma viac tlači dlaha na zapeästie ako nejaky zlomeny maliček
zatial mam dlahu no takto sa to robi vždy čo viem že najskor dlaha a potom sa to dosadruje za apr dni ale dnes som rozmyšlala že ak by aj dr. chcel dosadrovať tak ho popytam nech mi necha iba dlahu pretože ja sa potom fakt nemam ako postarať o maleho takto mam aspon aky taky odhad ked s nim manipulujem aj to mu asi občas pritlačim nechtiac ióbzvlašť dnes sa obracia spať nie a nie teraz som ho konečne uspaal a preniesla do postielky bez toho aby sa zobudil trvalo to od pol jednej som zvedava do kedy bude sapť dnes som už na neho kusok zuriva pretože ma kuše štipe a trha mi vlasy , rano sme sa uspavali takto dlho -nervozi´ta by sa dala krajať z jeho strnany a nie a nie oči zavrieť a teraz zas -von isť nemožeme lebo u na sprši a tak sme bojovali
potom som aj sama na seba nahnevana že on si to neuvedomuje že ma kuše atd ale toto trúpim cele dni a všade mam modriny a fakt neviem či sa to da znašať vkuse v klude ked ma nechty ostre ako žiletky zuby ani nehovorim a do toho to trhanie vlasov no fakt zatinam zuby aby som sa ukludnila lebo on je maičky ale niekedy mi teču nervy

fopardi
11. feb 2011

@ivta5 mrzi ma že mate takuto skusenosť ja som mala rpave opačnu moj obvodny gynokolog vkuse odomna drankal peniaze za nadštandardne služby ročny poplatok 700korun a nič so mnou nerobil ani ma nikam neposlal ani mi krv nedal vzať na praobyčajne vyšetrenia no nič a ked som si rpeišla ku menu po kartu že od nehop idem preč a idem navštiviť car tak ma vysmial že tam je to hlavne o peniazoch a ... ano platili sme aj tam ale viem za čo a viem že to v našom pripade prinoieslo ovocie sice viem že neiktore vyšetrenia sme my s vpodstate absolvovať nemuseli ale brali sme to tak že je to ich postup a dali sme sa nato tak čo už
no u nas nebolo treba ani iui ani ivf ale keby som mala ochotnejšieho gynekologa nemusela som ani car navštivit a všetk by bollo ok ale ten čo som ku nemu chodila len peniaze peniaze a nič nerobil
verim že sa vam podari čoskoro babo možno aj prirodzene a ked nie treba pouvažovať aj nad ivf nechcem aby to zle vyzeralo ale 37 rokov je už aj najvyšši čas vykašlať sa na menej uspešene pokusy do ktorych patri iui a skusiť ivf ale to je moj nazor lebo mesiace tak letia že človek si to ani neuvedomi a prejdu dalšie tri roky 😉

fopardi
11. feb 2011

@brmbolcek a nei na pohotovosti som nebola pri tebe ja som ti to tam totižto vysvetlovala 🙂))))))

ospravedlnte moje preklapy ale ja pišem jednoa sadra píše druhe tak to občas popreskakuje 🙂

ivta5
11. feb 2011

@fopardi veď na vek ma práve aj tam upozorňovali, že zdravotná poisťovňa prepláca 3 krát IVF ale len do 39 rokov. Ja si chcem dať teraz mesiac pauzu, lebo som brala dufaston a od IUI vaginálne Utrogestan a už som prepchatá s liekmi, ktoré majú za následok zvýšené pečeňové testy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre