Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
11. feb 2011

@cikyta 😀 😀 .veru,aby nemusel do Heliosu 😀 😀

fopardi
11. feb 2011

baby davalis te detičkam paučky alebo nejaku obuv hned ako sa začali staviať na nohy?

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 😀 Ale to hádam nie. Určite nie 🙂
No som zvedava,ako bedete s plienočkami spokojní teda 😉

lucula73
11. feb 2011

@fopardi ja som kúpila sandálky Protetika,tu na MK,ale bolo to o ničom,lebo keď lozil,tak mu zavadzali..tak som ich predala a teraz máme obyčajné papučky 😉

lucula73
11. feb 2011

@cikyta však potom dám vedieť 😉

cikyta
autor
11. feb 2011

@lucula73 ked lozí,tak su topánočky o ničom......to len mäkké papučky,ktore aj tie občas zavadzaju,ale po byte len tie. Ak už bude krásne chodiť po vonku,vtedy je fajn už normálne topánočky ako vychádzkovu obuv.
Takže
@fopardi Určite mu daj papučky,lebo ak sa ti naučí po byte len bosí,tak budeš mať velké problémy ho obuvať neskor von. Nebude chcieť nosiť topánočky.

fopardi
11. feb 2011

@lucula73 presne preto sa pytam jeho velkosť som nepozhanala tak som kupila aj papučky aj sandalky že do apučiek dorastie že až potom mu ich budem davať ale aby som mala doma a sandalky su na lepaky takže sa da nožka zafixocvať lenže on sa v nich mota pride mi to že si skor nohu vyklbi v sandaloch ako na boso tak som sa nastvala a nedavam mu nič a potom som čitala že ked sa dieťa uči chodiť tak sa nemaju hned davať topanočky aby sa naučilo našlapovať pekne na špičku aj na pätu a až potom davať papučky tak to idme ja tak urobiť a nenutim ho leboa ni mi nechce obuť nieto ešte v nich chodiť
a čo som mašla s perfektnou mäkkou podraťkou toopanky tak to boli topanky pod členok takže nevhodne naprve topanočky lebo tie maju chraniť členok pred vyklbenin ale na jar ked už bude vedieť pekne chodiť by boli perfektne potom ich kupim ak ich ešte budu mať

fopardi
11. feb 2011

@cikyta lenže on sa podkyna ved si nikde narazi nos -ale tento týžden budem mať auto tak sa ešte pojdem po niečom pozrieť do mesta možno natrafim lepšie ako minule

fopardi
11. feb 2011

no majte sa idm spať papa

cikyta
autor
11. feb 2011

@fopardi Ved ano. Je to niečo nove. Musí sa naučiť držať nožku a použivať topánočku. Ale ved kolko ludi,tolko názorov. Bude pekne bežkať tak či tak 😉

cikyta
autor
11. feb 2011

@fopardi pápá dobru.............. 😔

lucula73
11. feb 2011

@cikyta ano,ja som za papučky,alebo niečo makké....teraz mu občas dám aj sandálky,čo máme ešte po Veronike,dobre sa mu v nich chodí,stačí ho držať za jednu ruku a ide..a v papučkách ho vytáča.....takže tá pevná obuv má niečo do seba,no na lozenie nie 😉
konečne som dožehlila,ale mi to trvalo,keď som bola viac na mk ako pri žehličke 😝

dobrú nocku.

zefa
12. feb 2011

ahojte
ja tu ešte straším bo som nervozna....dnes mám veľkú skúšku....deti sú od rána u našich a 1x aj večer bez nás tam spia....keď som podvečer volala mame ,tak ma zrušila ako žiadosť na byt,že nemám stresovať ,že deti sú v pohode
tak ja tu celý deň riadim,periem,šijem,teraz som dožehlila a mm upratoval deťom izbu...tu je ohlušujúce ticho 😀 😝
ad papučky...no to by ste mali vidieť ako u nás lietali po celom byte....moje deti ich desne nenávideli a nenávidia...furt doma naboso a v pohode mi chceli obuť topánočky....mne sa práveže s topánočkami hrávali a stále si to skúšali obuť na nôžky,ale papuče eeee...u nás to boli totálne zbytočne vyhodené peniaze 😝

cikyta
autor
13. feb 2011

@zefa Lenže ide o to,že ty nemaš v celom byte studenu plávačku a maš detičky,ktore sa narodili s uplne zdravími nôžkami. Takže ja som to riešila papučkami,aby držali nôžku správne a možno mi aj preto lieta od 9. mesiacov.

zefa
13. feb 2011

@cikyta veď ja som nič zlé nemyslela 😉 ...síce nemáme plávačku,ale len tenučký koberec a susedia pod nami absolútne v zime nekúria,takže od nôh ide príšerná zima......ja tiež chcela aby mali nohy pevné,stabilné na chodenie,lenže s akou zúrivosťou mi ich hádzali kadetade,keď som nasilu,že nech ich aspoň chvíľu majú,tak revali ako keby som ich z kože drala......mne doma fakt nič nechceli,ale akonáhle som ich obliekla,že ideme von, topánky si v úplnej pohode dali obuť...a mňa išlo poraziť 😀 ..vypekali so mnou kde mohli loptoši 😅
a moje deti ešte stále nie sú doma ☹ nechceli ani počuť,že idú ráno domov,tak čakám kedy sa vyspia a idem už pre nich

chorale1
13. feb 2011

ahojte, peknú nedeľu
@cikyta prosím ťa akú veľkosť mám adamkovi kúpiť plienky do vody ked váži približne 8 kg?lebo vraj sa to vo vode trochu roztiahne tak či mu bude 7-12 kg? švagriná ma volá na plávanie lebo nemusíš chodiť na celý kurz ale môžeš prísť po dohode s učiteľkou hoc iba na jednu hodinu. tak chceme s drobcami ísť.
@zefa dievča nestresuj ale oddychuj 😉

liviaf14
13. feb 2011

ahojte 🙂
@cikyta prosím ta, nevieš mi povedat dávkovanie pri homeopatikách na zastavanie laktácie? v lekárni mi dala ricinus communis 30ch a zabudla som sa spýtat ako si to mám dávat.... ty si to tu pred časom spomínala, že si si ich kúpila.
inak peknú nedelu všetkým prajem 🙂

cikyta
autor
13. feb 2011

@zefa no moja,raz to muselo prísť....deti mimo domu. Bude to dobre 🙂 Mamčo nesmuť 😀 Sa mi hovorí....no tiež si to nebudem vedieť predstaviť. 😅

Mne Sisa stále nosí papučky a ked jej ich zabudnem dať,hned ich pýta......pre nás je TOTO samozrejmosť ,a ako pre iného zaspať sam v postielke.................to zas nevieme my 😅

Inak dnes aký šok !!! Ja v kuchyni s návšetvou a z izby buchot....(Sisa spala). V tom sa otvoria dvere a prišla Sisa v spaciom vaku ako mátoha 😀 😀 😀 Sme sa smiali ! Vobec netušim,ako vyliezla z postielky 😀 😀 😀 s tým vakom 😀 😀 😀

@chorale1 Kup mu 7-12 kg, Ja mám skôr taku skusenosť,že vo vode sa zmenšia !!! Takže mu budu dobre tie 7-12 kg. (Mám také na predaj v inzercii)

@liviaf14 5 guličiek 2 krát denne. Ciže ráno a večer. Daj si ich pod jazyk,kde maju najväčši učinok a nechaj volne rozpustiť. Davaj si tak,aby si ich mala minimálne hodinu-dve po jedle a hodinu-dve pred jedlom.
(Niekde na nete píšu 3 krát denne,ale zväčša je to na 2 krát denne+mne lekárnička vravela 2 krát) 🙂

liviaf14
13. feb 2011

@cikyta velmi pekne dakujem 🙂

chorale1
13. feb 2011

@cikyta viem že ich predávaš aj preto sa pýtam. písala som babe čo predáva babylove 4ks 4-9 kg najprv by som vyskúšala tie ak sa mu bude v bazene páčiť obrátim sa na teba 😉 švagriná mi vravela inak že tie huggies sú menšie.zobrala by som od teba ale ja najprv musím zistiť ako sa mu bude páčiť - lebo ty predávaš veľa ks.

cikyta
autor
13. feb 2011
cikyta
autor
13. feb 2011

@chorale1 Kvietky,ako iskričky 🙂

liviaf14
14. feb 2011

dobré ránko 🙂
@cikyta aká záhradníčka z teba 😉 vyzerá to krásne 😎
my sme sa konečne trochu vyspali už druhú noc, tak aj nálada u mna trošku vzrástla teraz po ránu 😅 a teraz ráno som drobčekovi našla druhý zúbok, kuká na mna zhora......... tak presne ako povedala ciky, že teraz sa posypú 1 za 2 😀

denis19
14. feb 2011

Dobré ránko maminky......tak se hlásím z domácího stanovište....nejak se vás pokusím dočíst,ale nic neslibuji, nejak to moje dítko vyžaduje moji pozornost 😀
Co máte která nové????

@cikyta asi kvetinky co???? že blíží se jaro?

ivta5
14. feb 2011

@lucula73 Ahojky, áno už som rozhodnutá, že budeme riešiť už len IVF. Ďakujem za palčeky.

liviaf14
14. feb 2011

@ivta5 držíme prsty, nech ti to vyjde 😉

chorale1
14. feb 2011

pekný deň,
@denis19 trochu som prehliadla kde si bola na výlete 🙂
@liviaf14 za to my sme spali túto noc hrozne ☹ nálada ráno na bode mrazu, nervozita v plnom prúde ale už som sa nejak z toho dostala 🙂
@cikyta krásne, ja som tento kvietok ešte nevidela. som rada že si na mňa nezabudla 😉

cikyta
autor
14. feb 2011

My sme mali včera samé návštevy a naša poobedná strava 0 bodov. Večerať nechcela a dovtedy len dobanie do tyčiniek,koláčov atd....Myslela som,že noc bude hrôza a ona mi len 1 krát vstala 😅 Takže supiš 🙂

liviaf14
14. feb 2011

@chorale1 ja toto velmi dobre poznám, viem o čom píšeš 😉 vždy si hovorím, že raz budeme buvať lepšie 😅

@cikyta tak super, možno aj sisa časom bude lepšie spávať. my sme tiež mali návštevy cez víkend, oslavovali sme drobcov 1.ročik. niekedy tu hodím foto torty, bola krásna a velmi chutná 😉

cikyta
autor
14. feb 2011

@liviaf14 Som zvedava na fotečky a všetucko najlepšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre