Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domcek
14. mar 2011

Dobre ranko, stretko aj ja som len teraz zaregistrovala. 😵
Ak to pojde aj ja sa rada pridam.
@lucula73 nooo tak nieje to ani v pohybe do hodiny ako zaspala bola hore a uspavala som ju do 23,15. 🙄
Potom bola hore okolo 1,00, 2,00 to nechcela zasa spat tak som ju zobrala k sebe. Tak zaspavala do 2,40.
Potom bola hore este asi 2x a o 5,20 zasa nechcela spat zasa skoncila pri mne a miesila sa po mne do 6,15 potom zaspala vstali sme o 7,30.
Vonku zasa fuci ako besne .

liviaf14
14. mar 2011

čaute baby 😵
my máme za sebou otrasnú noc 😕 😖 ☹ idem si ľahnúť a dočítam vás potom. ešte aj to počko je na figu dneska 😔

lucula73
14. mar 2011

ahojte
veru,počasie je otrasné,ale u nás aspoň neprší,my sme stihli už rannú prechádzku,boli sme kúpiť rožky 🙂

@domcek no to máš teda veselé,ale však hádam z toho vyrastú tie naše detičky.My spávame celkom fajn teraz,ale vstávame strašne skoro,dnes už od pol6 😠 😠

@liviaf14 veru si oddýchni,treba ,ak sa dá,to využiť 😉

cikyta
autor
14. mar 2011

Pulínke všetko najlepšie !!! cmuk !!! 🙂

kamka17
14. mar 2011

@cikyta Paulínka ďakuje za cmuk 😉 😉 dnes celkom poslúcha, teda okrem toho, že zase bola hore asi od 5.20, tak teraz vyše hodky a pol spala, terz je asi hladná, lebo reve, tak ju idem zachrániť...ale už to nie sú také tie bábatkovské revy, už je to také svavolné, "vychcané" vrešťanie, že kto to dlhšie vydrží...no ona by asi vyhrala, lebo ja nemám to srdce ju nechať nariekať 😅 😅
a chcem jej ísť dnes kúpiť takú tú hracie deku aj s hrazdičkou, nech sa má s čím zabávať...
a idem dať ešte jedno kafe...

liviaf14
14. mar 2011

@kamka17 všetko naj k pol rôčiku 😵

@lucula73 som si myslela, ako si pospím. za pol hoďky bol hore, akurát keď som zaspávala 😝 teraz to doháňa v kočíku na terase, tak som zvedavá dokedy. asi ho bolia ďasná, nenormálne si ich šúcha rukami od rána, ale večer a v noci to nerobil, už som normálne v noci nevedela čo s ním......

fopardi
14. mar 2011

@liviaf14 :( čo už treba vydržať my tiež cely den mame v ustach ruku a sliny teču potokom a cely den počuvam hmmmmmmmmmmmm hmmmmmmmmmmmmmmmmmmm hmmmmmmmmmmmmmmmm

no včera som už bola rada ked večer zaspal a tiež v noci v pohode ale zase aj riedšie kaka tak myslim že u nas su to zuby určite len ked som mu pozerala dasna tak sa mi zda že mu asi pojdu zase vrchne a pritom hore ma už 4 a dole iba dva 🙂 tak asi mu ide vyrasť cely horny chru a až potom dole 🙂

dnes sme boli v liedli dokupiť plienočky tak sa vytešujem aku mali dobru akciu 🙂

fopardi
14. mar 2011

baby ja sa už dnes strachujem jak sa bude posuvať o tžden čas -ked sa posuval na zimny tak sme s tym mali dlho problem ....

lucula73
14. mar 2011

@fopardi tak o posúvaní času mi ani nehovor,to budeme hore asi už od 4 😠
My sme do lidla nestihli ísť,no zajtra pochybujem že budú mať.....ale asi skússim tie babylove,bola tu kamoška tak mi ukázala jednu,celkom sa mi pozdávajú 🙂

cikyta
autor
14. mar 2011

@fopardi my sme boli kupiť papučky,poobede vymeniť,lebo boli derave. Potom na pošte reklamovať nedoručený balíček.... 😠
A posun času ? Ten nám nevadí. Jeden den mi zaspí o 21:00 , druhý o polnoci a niekedy o pol 1 (ako včera) atd...Takže moje dieťa by mohlo kludne cestovať po svete,jemu posuny času nijako nekomplikuju život. 😀

chorale1
14. mar 2011

ahojte, ja len na skok. nemám akosi čas, včera sme boli celý deň u babky a dieťa ako vymenené 🙂 a dnes? ráno kadejako doobedné spanie hrôza a poobedie celkom fajn. až na to že mám strach či nejdeme mať nádchu alebo byť chorý ☹ kýchame a začínajú nám tiecť soplíky ☹ neviem či to nie je spojené s tými zubkami ☹ bože nech už vyjdú lebo som vážne na prášky. 4 dni je už umrnčaný, uplakaný, brrr. ale................začíname prvé krôčiky 🙂

zefa
14. mar 2011

ahojte

@cikyta však už teraz je modelka,takže si to už trénuje to cestovanie 😀 😀 😀
my od narodenia vstávame 5.00-6.00...nám to vyhovovalo a vyhovuje...aspoň nemáme taký problém vstávať do škôlky...tak jasné,že ešte chvíľku by spali,ale cez vík. je u nás rekord ak pospia do 7.00
ja som dnes po týždni bola v práci,zajtra zas doma možno, pôjdeme v stredu 😠 .....chodíme jak milionári..sem-tam 😅 😝
no mm bol s deťmi u dokiny(bo aj Samko ráno pokašlal) a Nancynka má teraz teplotu...no to zas bude...Nancy chorá=hotová pohroma 😝

fopardi
14. mar 2011

@lucula73 ja som mala tie babylove raz a vobec sa mi nepačili ale to už bolo davno asi ked sa drobec narodil alebo bol celkom maličky ešte ale ja mam doma aj tie z tesca gaga a z liedlu toujours ako mali nedavno akciu v liedli tka som vzala že vyskušam a zdaju sa mi tieto dvoje tak cca na jednej urovni ale tie toujours su take jemnejšie a su ovela lepšie (podla mna )ako napr. hugiess clasic takže mam doma vžd aj pampersky a cez den použivam hlavne tie gaga alebo toujours
toť moja skusenosť s plkienkami

@cikyta no Siska je veru beťar poriadny -neviem si to ani predstaviť

dnes som skušala drobcovi ušiť take capačky lebo kym ešte nechodi sa mi neoplati na teraz na koniec zimy kupovať čižmičky a zachvilu odložime kombinezu čo je spolu aj na chodidlach tak aby mal teplučko ale musim ešte vylepšiť strih 🙂
a zajtra ich dorobim

domcek
14. mar 2011

Caveste, tak ja som prave bola ulozit do postielky tu nasu nezbednicu.
Hadam pospi aspon hodinku.
Vecer som bola zumbovat juuuj parada bola a aky suci cvicitel precvicoval.. 😝
Inac nam tiez nerobi problem posun casu..

liviaf14
15. mar 2011

ahojte 😵
@lucula73 my používame od narodenia babylove, tie menšie veľkosti - 1 a 2 boli úplne super, 3 a 4 sú trošku iné, ale dlho vydržia, dobre sajú, nám super vyhovujú. teraz ich používame iba na noc, cez deň pampersky a dlhšiu dobu sme mali aj huggies, tiež sa dali.
my sme spali rovnako ako doteraz. do polnoci sa budil drobec každú pol hodinku a od polnoci už lepšie. a stále kojíme večer a v noci, ja neviem ako ho odstavím a či vôbec ☹ ☹ ☹ neviem sa rozhodnúť 😲 😝

cikyta
autor
15. mar 2011

Ahojte. Tak náš večer bol užastný. Nejdem to rozpisovať,lebo 2 strany by bolo málo....
O pol 11 večer tu bol sused,s ktorým som mala nepeknu výmenu názorov,kde padli tvrde slová,slzy a možno by PADLO aj niečo iné,nebyť muža. 😠
Celu noc som bola hore. pá

fopardi
15. mar 2011

@cikyta 😨 a čo sa stalo ? čo starci nikdy deti nemali alebo čo?

fopardi
15. mar 2011

bože otepli sa o 5 stupnou a tie muchy su už von samozrejme von zo skríš a už mi tu nejaka bzuka -NEZNAšAM TO -NEZNášAM MUCHY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a toto trpieť cele leto :(

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fopardi
15. mar 2011

@katarina33 no tu nedaleko je taka mala plavaren a tam nechodi vela ludi ked sme prišli bolo tam zopar jedincov ale potom šli niektori aj do velkeho bazena a tak ku koncu celkom sme tam boli uplne sami v malom bazene ja tam chodim rada na plavaren -ale tak snažila som sa tak fotiť abyx som nikoho cudzieho -deti -neodfotila nemusi sa to každemu pačiť
ja by som s drobcom chcela aj každy tyýžden chodiť plavať ale mm niekam vytiahnuť je niekedy fakt problem najskor potrebuje aspon tyžden nato aby to stravil a to ešte uvidime ako sa vyspí v ten den ked mame isť ale potom už ked ideme tak je rad že sme šli vidim to na nom len rozkyvať sa je problem ....
ale ked už bude drobec vedieť pevne stať tak budem aj sama chodiť s nim len terza potrebujem aspon chvilu aby mi ho niekto podržal alebo dal pozor kym sa ja oblečiem ale to už bude o chvilu sam chodiť

@katarina33 ja sa v noci vyspím paradne takže ja vam do tejto dabaty nemožem zasahovať -neviem ako by som to ja zvladala ale je fakt že ked som chodila s drobcom spavať cez den tak som mala pociť že som velmi unavena a terza ked nechodim tak mam energie na rozdavanie

fopardi
15. mar 2011

@katarina33 och bože terza sme všetky čakali že ktora je na rade rodiť a tu už idu mať všetky detičky poaly rok ach neviem či sa tešiť alebo byť smutna že to tak rychlo lketi a nestiham si to vychutnvať

zefa
15. mar 2011

ahojte
tak Nancy má od večera teploty,Samko sám do škôlky nechcel a ako na just je besný,darmo ho napomínam...no konečná

@katarina33 popredu gratulujem ak by som zabudla..
a my máme v nedeľu 4 roky...tu budeme oslavovať 😵 😵

liviaf14
15. mar 2011

jej, tak tu budete viaceré mať oslavu cez víkend 😵
no mne drobec "odpadol" na spánok v kočíku vonku, tak teraz neviem kde skôr začať upratovať, všade máme bordel ako po výbuchu, to sa náš synček všade hrá, všetko vyťahuje, trhá....... veď to poznáte 😉 😎 😝

surviver
15. mar 2011

pekny dniček prajem 🙂

tak my sme dnes boli prvy krat na prechadzke bez kočiara,no bola to zabava 😉 😀 ....za 50 minut sme stihli obehnut raz našu bytovku 😅 ,lebo šak všetkeho sme sa museli dotknut,všetko pookukovat...no zlate kočikovanie...,ale drobec mal fakt velku radost 🙂 😵 🙂

ciky,no susedov si nevyberieš,žial 😠 ,My mame naštastie fajn susedov,teda aspon doposial to bolo ok,tak prajem ,aby sa znormalizovali staruškovia a dali pokoj...

surviver
15. mar 2011

@liviaf14 aj u nas je to presne tak 😀 ..načo sa hrat v detskej,ked može zbuntošit cely byt 😠

liviaf14
15. mar 2011

@surviver aj my sme dnes boli na 45 min. prechádzke okolo domu po ulici, no zábava veľká to bola pre malého 😀 sa tak tešil, on sa už nudí vnútri, je načase, že sa konečne otepľuje. chodili sme za 1 ruku, zlatý bol 😎
ako sa cítiš tehuľka? ja veru neviem ako by som zvládala byť tehu pri takomto malom drobcovi, ja som stále unavená z neho.......... a to podľa mňa nie som žiadna cintľavka, stíham všetko doma, ale premáham sa veru 😝

kamka17
15. mar 2011

@surviver a to akože už s nami nebudete kočíkovať??? ☹ ☹ ☹

surviver
15. mar 2011

@liviaf14 ,no nie je to sranda,aj ja som unavena a mam pocit ,že stale viac a viac,aj brušeno už rastie a to neustale sa zohybanie ku drobcovi mi nerobi dobre ☹ ,Dr.mi nariadil kludovy režim a kedže je jasne ,že sa to neda dodržat,tak len dufam,že bude všetko s babatkom ok....

@kamka17 to akože budeme 😀 😵,sa nas nezbavite tak lahko 😉 ...len chvilu počkame kym sa nebude nosit fusak vonku,aby som zišla s drobcom po schodoch ,a až pred bytovkov ho naložim do koča,lebo spolu su už fakt nad moje sily 😠 ...tak po 13.00 ako zvyčajne,vtedy by mal spat v kočiku,tak bude kludny 😵

chorale1
15. mar 2011

ahojte,
tak my soplíkujeme a kýchame ale cez to všetko bol dnes taký dobručký. dokonca trikrát spal a žiadne uspávanie na rukách, pekne sám pokukal a zaspal 🙂 ale ho dráždi to kýchanie lebo také ksichtíky hádže.
@surviver to si živo viem predstaviť našu prvú prechádzku bez kočíka 🙂
@cikyta kašli na susedov, aj takí musia byť 😠 ja mám našťastie dobrých susedov v celom vchode 🙂 tí vedľa my aj malého postrážia ked potrebujem súrne do obchodu alebo tak, podomnou býva pani čo robila celý život tam kde ležal Adamko ked mu operovali bruško - dokonca mi ho aj kúpať bola ked sme prišli z pôrodnice 🙂 no ale ľudia sme rôzny
@liviaf14 ja si tiež neviem predstaviť byť tehu pri našom drobcovi. aj ked bola by som nesmierne šťastná ale teraz bývam taká unavená že líham o 20,00 hod ked zaspí drobec

chorale1
15. mar 2011

ozaj a teraz ma napadlo čo je s denis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre