Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
11. dec 2010

@zefa 😀

@denis19 Prajem všetkým dobrý večer 😀

lucula73
11. dec 2010

ahojte

aj u nás je krásne,stále sneží a sneží,boli sme dnes s malým aj na sánkach,no mal viac strachu ako radosti,ale asi preto,lebo mu sniežik padal do tváre,furt otváral pusu,sme sa nasmiali na ňom,nabudúce mu dám najprv jesť a potom pojdeme von 🙂

fopardi
11. dec 2010

ahojte tak konečne mam kusok času na vas baby včera som videla tak nechutnu autonehodu až mi bolo mäkko na žaludku prišiel aj vrtulnik po zranenu osobne auto a tatra ☹ hned som si uvedomila že ludia ktori pomahaju ranenym musia mať fakt silen žaludky a klobuk dole pred nimi fakt je to nezaplatena praca

fopardi
11. dec 2010

ženy haaaadam len nespite ???? 😀

cikyta
autor
11. dec 2010

Advent 😀

fopardi
12. dec 2010

@cikyta 😀 😀 😀 ty maš teda riadny zmysel pre humor 🙂 🙂 🙂

janicca
12. dec 2010

dobré ránko babule 😉 prajem krásnu zasneženú nedelu 😉
@cikyta tak to by ma ani v zadku nenapadlo tak ty si riadne číslo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
12. dec 2010

@cikyta 😀 😀 ...ale dnes si mala zápáliť až 3!!!!

cikyta
autor
12. dec 2010

@janicca
@fopardi to nebol moj vymysel...to mi prišlo mailom 😅

cikyta
autor
12. dec 2010

@lucula73 starý mail 😀

lucula73
12. dec 2010

inak krásny deň želám..u nás práve prestalo snežiť a vyšlo slniečko 😉
včera som pridala aj nejaké fotočky,ak chcete tak si pozrite 😉

@janicca a kde máš tú baranicu? 😀

cikyta
autor
12. dec 2010

@lucula73 Včera tvrdila,že v gaťoch 😀

lucula73
12. dec 2010

@cikyta ..no to som teda pochopila až teraz 😀 😀 ..ach jaj,ale včera som bola strašne unavená,asi mi nezapínalo 😀

cikyta
autor
12. dec 2010

@lucula73 😀 😀 😀 Poznáme 😀 😀 😀
Túto noc som sa už vyhrážala Sise,že ju vyhodím von oknom 😀 😀 😀 Nenormálne ! Každých 15 minut revy 😠 Až do rána...

lucula73
12. dec 2010

@cikyta no tak túto noc sme spali trochu lepšie ako minulú,tá bola hrozná.....ale túto noc bol mm pri malom dva razy a ja o tom vôbec neviem 😔 ,teda zobudila som sa,až keď sa ozval malý nahlas....no takto tvrdo spať,to je sila 😠 😠

cikyta
autor
12. dec 2010

@lucula73 Unava dokáže divy......
(Ked som robila nočne a bývala u rodičov,tak mama vysavala okolo mojej postely a ja TVRDA.Ani som to neregistrovala 😀 )

lucula73
12. dec 2010

@cikyta no verím ti.....ale tak tvrdo,aby ma nezbudil vysávač,som asi ešte nikdy nespala...ale nočné som tiež nerobila 😀

fopardi
12. dec 2010

jaaaaj faaajne som si teraz pospala s mojim drobcom skoro dve hodiny 🙂
ale už aj mne sa stalo že som nevedela v noci vstať teda že som nereagovla na male mmrnkanie až na take silnejšie 🙂 ale mm nevstal zatial ku malemu ani raz ale nevadi minuly týžden sme mali kusok debatu ostrejšiu lebo som ho pytala aby vstal rano s malym že si chcem ešte poležať tak mi povedal že mam vstať tiež tak som sa urazila chcela som mať chvilu ticho bez toho aby som sa musela za malym obzerať a čudujte sa potom hned v nedelu a aj tuto nedelu vstal rano ku nemu on a nechali ma chlapi dlhšie pospať no potom som sa zbudila s ukrutnou bolestou chrbtice 😠
ja to robim väčšinou cez den tak že si lahnem ku drobcpvi vtedy mi pi dve hodiny ked som pri nom a ked niesom tak iba polhodinu až trištvrte hodinu tak si idem lahnuť aj ja a oddychujem aj ja aj on si viac pospi 😉
ale viem že ciky by sa to neoplatilo na 5 menut a lucula ma aj druhe babo o ktore sa treba staraťž ale tak sa snazim si to ešte uživať kym mame iba jedno babätko 😉

fopardi
12. dec 2010

no a medovničky už som zjedla možem robiť dalšie 🙂))

lucula73
12. dec 2010

@fopardi 😀 ..to s tou chrbticou ja nápodobne...lepšie povedané s krkom,tiež ma raz nechali pospať ráno,som vstávala o pol 10 😀 .ale celý deň som bolaa na ibalgine,taký som mala stuhnutý krk,takže všetkého veľa škodí 😀
ja sa tiež snažím ľahnúť si s malým,ale nie vždy sa to dá,a keď ho teraz dávam často na balkon pospať,tak si ani nemožem moc ľahnúť,lebo by hrozilo,že mi tam zamrzne 😀

lucula73
12. dec 2010

@fopardi a dnes piekli na stv1 o pol 7 medovníčky s Magálovou,že hneď makké a furt makké,aj porota ich chválila 😉
ale však aj tie tvoje sú celkom makké,ale asi som ich dlho piekla,nabudúce budem musieť menej 😉

fopardi
12. dec 2010

@lucula73 hej aj ja som prvu varku trochen pripalila ale prave som dojedla posledyn a tento týžden musim nanovo ale už tak viacero druhov riadne na sviatky 🙂

mufo24
12. dec 2010

Ahojte dievčatá. Potrebovala by som od vás trošku pomôcť. Píšem rigoróznu prácu. Jej podstatou je výskum v ktorom sa pokúšam zistiť skúsenosti matiek v Baby Friendly Hospital nemocniciach. Budem porovnávať skúsenosti žien, ktoré rodili v ZA a v MT. Otázky sa týkajú informovania a pomoci pri rozvoji a podpore dojčenia zo strany zdravotníkov. Potrebovala by som aby mi vyplnili dotazník ženy, ktoré rodili v ZA alebo v MT v roku 2010 prípadne v 2009. Ak ste ochotné, alebo poznáte niekoho, kto by mi chcel pomôcť pošlite mi do IP mail a ja vám zašlem dotazník. Dík

janicca
13. dec 2010

dobré ránko vám prajem 😉
@lucula73 baranica je v druhej téme 😀 😀
@fopardi no ty si šikulica už ideš piect druhu dávku a ja nemám ešte ani jeden koláčik upečený ale tento týžden sa hádam do toho dokopem 😉 ved vela času nám nezostáva 😉

denis19
13. dec 2010

Dobré ránko preji!

@cikyta tvuj advent mne dostal!! 🙂 ješteže není z Tvé hlavy, jinak bych začala pochybovat o svém smyslu pro humor 😀 😀
@lucula73 🙂 včera jsme byli venku a jela kolem nás mladá rodinka s holčičkou na sánkách a ta rvala od strachu, že co na ní padá 🙂 a už byla podle mne i vetší!!! naše v tom snežení spala rekordne dvakrát po hodine!!!!

@fopardi já je ani ješte neupekla ty medovníčky, zase jsem nic o víkendu nedelala, byla tu má nádejná švagrová s bráchou a tak jsem jen pily punč a chodili po venku 🙂

chorale1
13. dec 2010

dobré ránko,
@denis19 ja som bola v sobotu celý deň u maminy tak sme piekli mačie oči a vanilkové rožky. každý deň dám malého cez obed spať von a spí 2 až 2,5 hodiny tak vtedy makám. inak nemám šancu. ale punč by som si dala. to robíš domáci alebo kupuješ? daj recept.

denis19
13. dec 2010

@chorale1 delá ho muj mnž a včera jsme si dali i na námestí 🙂 byl celkem fajn u ten stánkoví 🙂 no já neoeču zatím,ale chystám se 🙂

chorale1
13. dec 2010

@denis19 tak mnž musí dať recept. mne sesternica vravela že oni kupujú medzi koreninami punč alebo varené víno teraz neviem a že tam je recept, musím sa na to pozrieť. prosím ťa čvirko teraz vsta a strašne chce niečo napísať. potom pôjdeme papať jablčko.vc vbbbbbbbbbbbbb dy takže papa

denis19
13. dec 2010

@chorale1 krásný dopis mi napsal 🙂 že dekujeme..... 🙂
je to červené vínko, rum, voda, klinček, škorica, cukor, vanilkový cukor a ovocie,ale neviem pomer,asi podla chuti 🙂

chorale1
13. dec 2010

@denis19 zabudli sme sa pochváliť že sme ostrihaný 🙂 ale iba ofinku lebo chúdatko on ani nevidel stále mu išla do očí, tak sme dali odtrihnuť a ani sme nezaplakali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre