Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
30. apr 2010

ahoj, ... tak my uz po kontrole ... inac vsetko ok, vysledky z krvi budu neskor, na to CTG ma nakoniec nedala sestricka, ze az o 2 tyzdne, glukoza bola dobre hnusna, Matej ma 1400g a 39cm, vraj je velky na 28tt 😀 , ze to bude buchros ...

zefa
30. apr 2010

ahojte

wolfi...tak sa teším s tebou,že je všetko ok 😵 😵
http://www.ukulele.sk/nemocnice-priatelske-k-de...

cikyta
autor
30. apr 2010

Wolfi super.Tiež ma teší,že je všetko OK a Matejko nám rastie do krásy v brušku 😉

wolfskinka
30. apr 2010

zefa, ciky dakujem ... este nech aj ta glukoza dopadne dobre a uz budem zase kludnejsia, uz som obejdnana v 30tt do heliosu na sono na prietok v pupocnikovej snure ... k tej dr. co idem k nej rodit ... tak dufam, ze bdue vsetko ok
za kolko budu vysledky z toho cukru ?

romy01
30. apr 2010

ahoj wolfka, super ze mate vsetko OK. a tvoj drobec je asi podobne velky ako moj - ten moj mal na konci 30tt 1780g.
maska - Jakubko je ako malé slniečko, držte sa a uzdravte sa.
domka posielam pusu tebe aj Matuškovi.
ciky - 😀 😀 😀

wolfskinka
30. apr 2010

romy no som zvedava kolko bude vazit v tom 30tt

za koľko si mala vysledky tej glukozy ? koľko to trvá ?

romy01
30. apr 2010

wolfka vysledky zo samotnej glukozy su uz za dve hodinky ale v tom 26 tt sa robi aj odber na celkovy profil - cize zelezo, cukor a kopu inych veci a dokopy to trva asi tyzden. Ale mne tie vysledky povedali az o mesiac na dalsej poradni.

wolfskinka
30. apr 2010

ale ja zajtra zacinam 29tt a na dalsi tyzden uz idem o 2 tyzdne a to bude koniec 30tt

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamka17
30. apr 2010

no kati...ja zatiaľ nekojím, tak neporadím, ale tiež som počula, že takáto zelenina by sa nemala, predsa len to nie je úplne bio, keď sa to kupuje v obchodoch...

ja som sa práve dnes rozhodla, že aj keď je karfiol moje obľúbené jedlo, tak ho asi zapekaný do konca tehu jesť nebudem, lebo mi nerobí dobre...teda mojim črevám... 😝 😝

cikyta
autor
30. apr 2010

Katka-v malom množstve môžeš uplne všetko! 😉 Hej,nemali by sa strukoviny,kapusta,možno paprika,rajčina,jahody,slivky...a ked si to zhrnieš zostane ti mrkva s jablkom 😝
Z niečoho môže bábo zduvať,z niečoho sa vyhádže.Ale neplatí to pre každe bábo a všetky zakázane ovocia a zeleniny.
Takže platí prvá veta.Nech si Nellka pochutná 😉 Ak sa papriky s rajčinkami preješ a Nellka bude dlho plačkať,už vieš,že jej to neurobilo dobre...
Ale myslím,že budeš spokojná a aj ona.Treba vitamínky z každeho zdroja a mať pestrý jedálniček 😉

zefa
30. apr 2010

ahojte
no ja zas stíham len večer..a to vy už asi spíte

katka...ako radí ciky...ja len doplním z vlastnej skúsenosti...ja som alergička,takže som sa musela stravovať protialergicky...najväčšie alergény ako citrusy ,paradajky,jahody(aj zavárané)med,orechy(všetky)exotické ovocie ,kakao...tomuto som sa vyhýbala...všetky potraviny ,z ktorých teba nadúva skús ešte vynechať,postupne môžeš po jednom skúšať(nie viac naraz aby si vedela,že čo jej nesedí)...neskôr si pridávaj aj alergénne potraviny po jednom a v malom množstve(zas aby sa ti ľahšie určilo z čoho jej napr.vybehol ekzém,bolelo brucho... 😉

zuzadula
30. apr 2010

katka, pripajam sa 🙂... pokial je to tak, ako pises.. ze si tu zeleninu uz jedla a dojcila.. a mala s tym nemala problem, tak by som sa neznepokojovala 🙂.. vo vseobecnosti plati, ze dojciace matky mozu jest vsetko... len by mali jednotlive potraviny zavadzat postupne a sledovat reakciu babatka 🙂

zefa
30. apr 2010

kati nechce sa mi to tu už teraz študovať ,tak ti dávam túto stránku...snád si tam niečo nájdeš...a skús ešte www.dieta.sk aj tam bývajú dobré rady

http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
1. máj 2010

ahojte, ako sa ma domika ? neviete nic nove ?

zefa
2. máj 2010

ahojte

to čo je tu tak mrtvo?
ako sa všetky máte?

príhoda zo zmrzky...deti si pýtali takto...Nancy:ja som dievčatko si posím užovú...Samko: ja si posím ponožkovú(minulé leto sme mu kúpili šmolkovú a zrovna mal takej istej farby ponožky,nuž on si ju pomenoval ponožková zmrzlina)...predavačka si skoro cvrkla a dala im ju zadarmo 😉 😀 😀

wolfskinka
2. máj 2010

zefa tak ponozkovu zmrzlinu .... no sikovne deti to mas ... 😀

zefa
2. máj 2010

wolfi..to tu iba my žijeme?

aby nám to tu nezamkli

jennys
2. máj 2010

Ahojte, tak my sa už pomaly chystáme spať, víkend ubehol ako voda. Dúfam, že ste sa mali všetky fajn. Aj mňa by zaujímalo či je všetko OK s Domikou. CIKY, máš nejaké nové info?
My sme boli včera oslavovať 1. máj teda bezo mňa, ja som ostala doma. Ráno síce pršalo ale potom sa počasie našťastie umúdrilo. Poobede sme boli na návšteve u svokrovcov, mali narodeniny. No a dnes len doma, poobede sme boli trochu von, Lucka na bicykli, zajtra už do škôlky, nejdem ani písať že som zvedavá dokedy tam vydrží.

wolfskinka
2. máj 2010

zefa neboj, zajtra zacina tyzden, tu bude zase naval

cikyta
autor
2. máj 2010

Domika vás pozdravuje.Už je jej lepšie,no zajtra uvidí,či pôjde domkov.Mala niekolkonásobne zvýšene zápalove hodnoty-až primár híkal a tak aj mliečko stratila.
(Hádam ešte nabehne,čo verím a velmi držím palce!!!!)
Bola smutná,aj slzičky boli....
Matusko bol dneska trošku mrchavučký,no sestričky jej pomáhaju a su velmi ustretove. 😉

cikyta
autor
2. máj 2010

Katka dakujeme za gratulku a vlastne všetkým dakujeme!
Zefa-užastná zmrzka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
2. máj 2010

ahojte 🙂

ja som mala dáku depku asi tri dni,nemala som chuť na nič,tak som ani nepísala...ale už to prechádza... 😒

zefa - tak tá zmrzka nemá chybu..........

ciky - a aká bude stena v spálni? 😕 😀

som rada,že domike sa polepšilo,chudiatko,hádam ich pustia už domkov....

jennys
2. máj 2010

DOMIKE držím palce nech je čím skôr doma, musela to mať veľmi ťažké, to s tým mliekom mi je naozaj veľmi ľúto. Myslíte že tvorba mlieka sa potom ešte dá obnoviť?

cikyta
autor
2. máj 2010

Lucul-ani sa nepýtaj. 😖
Kedže sme vybrali postel podla funkčnosti,tak jej farba je oranžovo-žltá.No a tak som vybrala bledunko pomarančovu farbu....a ked sa natrela-ŠOK! Je normálna tmavá pomarančová 😒 No čo už 😒
Aj do kuchyne som vybrala bledo pistáciovu a je tmavá pistáciová,skoro kriklavá a kopec much na nej 😠
Obývačka je ok-šedo červená 😉 (aspon to!)
Chodba biela-lebo Sisa ju ešte dá do parady 😒 tak reku,tu malovať nejdeme,len na nej urobil taku zvláštnu omietku muž.Také ako kôra na strome-super 😉 WC-je zelené.Kupelna červeno-červená a tretia izba,ktoru urobíme neskôr bude Silvinkina a zrejme bledo fialová...(zatial je modra po predchádzajucom majitelovi 😖 )

cikyta
autor
2. máj 2010

Jennys-dá 😉

cikyta
autor
2. máj 2010

No pa.Kašlem,ako starý hrniec........Celu noc budím Sisu alebo ona mna 😠
Občas utekám kašlať do kupelne-ak stihnem 😒
Dobruuuuuuuuu 😔

wolfskinka
2. máj 2010

ciky dik za info o domike, nech sa cim skor da dokopy, a to mliecko urcite este nabehne

jennys da sa .... inac dokonca je mozne za pomoci liekov kym sa jej nevytvori mlieko a spravnej psychickej konstalácie, ze aj adoptivna matka, co dieta neporodila ho moze kojit .... to som tiez nevedela, ale ked sme vybavovali adopciu, tak sa nas pytala ta pani, ze pracuje s takymito matkami, co si beru novorodeniatka a ze ci by sme boli ochotní sa zapojiť do jej programu ked dostaneme mimino ... tiez som nechapala, ako je to mozne, ale je to mozne ...

wolfskinka
2. máj 2010

ciky rychlo sa vyliec, aby to sisinka nechytila od teba, ... dobru noc vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre