Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
8. máj 2010

ahojte tak sme zase doma 😀
v nemocnici nam dali take kvapky infacol a davam to malemu vždy pred papaním a za dva dni ho to prešlo a teraz sa aj bojím tie kvapky vysadiť či sa to nevrati tak zatial ich idem davať a potom uvidím ako bude vraj to mal maly z tych mojích stresov že atb+teploty+všetky možne mliečka + moje soky zo šitia aj ked som sa snažila všetko brať v pohode asi sa to fakt odrazilo niekde no ale snad už budeme doma jak normalny ludia 😀 lebo doma sme si to zatial velmi neužili mm mal 2 týždne dovolenku a my sme ich stravili v nemocnici a od pondelka už musí ísť do roboty tak som sama zvedava ako to zvladneme 😉
ale maly je zlaty včera sa napapal o 16-tej zaspal asi o 17.30 a spal až do 11-tej 😉

domika9
8. máj 2010

a ku tym davkam pri krmeni ked nas vzali do nemocnice tak maly spapal 35 potom 45 ml čo je fakt malo ale brala som to tak že ako bol taky uboleny z toho bruška a celodenneho plaču tak mu to asi stačilo na ukludnenie a spinkal pekne skoro celu noc a potom postupne papal viac a via raz 55 potom 65 neskor aj 70 a ked sme odchadzali domov tak spapal 90ml načo mi dr. ovedala že to už papa príliš vela a (moja suseda robí na detskom ) a dnes mi povedala že dr. jej povedala že maly ma hladove stolice tak ako každemu povedia inak a aj každy dr. povie ina a aj každy den povedia inak tak ja im kašlem aj na vahu aj na všetko keby bol maly hladny tak asi nespinka niekolko hodín v kuse ale bo,l by nespokojny uvidíme čo nam povie v prvej poradni a viac to nebudem riešiť

a ešte som mala jednu zlu skusenosť -nakontaktovala som sa na laktačnu poradkynu ohladom toho mojho mliečka a v nemocnici maly z toho dobryd en že pre boha načo som si ju volala tak neviem ale bola tam zamnou jedna sestrička a ona sama mi povedala že nemocnica ma 2 vyškolene laktačne porad. (jedna s nich bola u mna ) a iní sa nad tym pozastavuju tak ako fakt by si mali uvedomiť že takym prístupom iba matky šokuju a nie im tym pomahaju

wolfskinka
8. máj 2010

domi, ahoj som rada ze ste uz doma aj s malym, neboj uz bude vsetko ok .....

domika9
8. máj 2010

wolfi duuuufam že maš pravdu 😉

wolfskinka
8. máj 2010

domi a mylila som sa niekedy ??????

domika9
8. máj 2010

snad nie 😀

a čo máš nove nejako niesom teraz v obraze 🙂

wolfskinka
8. máj 2010

😵 domi nic nove, matej pribera, co nas tesi .... mame uz omalovanu izbu, objednali sme nabytok do matejovej izbicky, ale bude az za mesiac, a pomalicky davam dokopy vybavicku ... inac pohoda, segra este neporidla ale hadam kazdu chvilu porodi, tak sme uz nervozni cela rodina , kedy sa Matuško narodí a potom príde na rad náš Matej 😵

domika9
8. máj 2010

tak super hlavne že maly rastie 😉
Matuško papal o cca 12.30 potom asi hodinu špekuloval mrvil sa a plakal a odvtedy spinka 🙂
včera tak spal poobede že som ho nemala ani kedy okupať tak sme sa umyvali až rano ale to bolo ine delo stiahla sa mu plienočka a tak sa pokakal až po chrbatiku 🙂

wolfskinka
8. máj 2010

domika to nevadi, hlavne ze spinkal, spanok je pre neho dolezity no a ked sa dolaptal no nevadi, aspon sa mu lepsie v tom teplucku spalo 😀 😀 😀

domika9
8. máj 2010

🙂

lucula73
8. máj 2010

domika vitaj 🙂 ,nech vás už obchádzajú všetky neduhy 😀

a kojíš ešte?

domika9
8. máj 2010

lucul už kojím 😉
chvílu sme davali nutrilon ale našťastia mliečko pekne nabehlo tak nemusíme stresovať s flašami snad už bude dobre 😉

wolfskinka
8. máj 2010

domi bude uz dobre, nebojkaj, s matúškom sa zladíte a bude dobre ... to bol len počiatočný stres, už bude len a len dobre

jennys
8. máj 2010

Ahojte kočky,
DOMI som rada, že ste už konečne doma, neboj, už bude len dobre a s mliečkom super, že sa ti spustilo a o tom koľko vypije si nerob z toho ťažkú hlavu. Keď bude už piť len mlieko od teba a nebudeš ho dokrmovať tak si vypije presne toľko koľko potrebuje, nemusíš to riešiť. A vypýta si tak isto toľko koľko potrebuje. Nám v nemocke vraveli že sa má kŕmiť každé tri hodiny a keď spí tak zobudiť. Ale v mojom prípade to bolo asi preto lebo Lucka bola dosť spavá po tej žltačke a ešte bola aj skôr narodená, neviem či sa toto robí aj pri deťoch, ktoré sa narodili v termíne, prípadne nemali žltačku.
My sme boli dnes na tej Míle pre mamu. trochu aj spŕchlo ale potom už bolo dobre, tak sme sa prešli, Muž s Luckou len bežali lebo Lucka chcela bežať takže ja som šla samostatne. Zajtra chcú ísť do skanzenu na hasičskú nedeľu, ja budem doma. Ale to tiež podľa počasia.

jennys
8. máj 2010

ZEFA ďakujem za tie odkazy, kukla som to, včera som v lekárni kúpila canesten, tak kde ma svrbí natriem. Niekedy ma viac niekedy menej a mám pocit že po jedle, tak možno záleží aj čo zjem. Fakt neviem, som zvedavá na krv. Inak ten dithiaden som si večer nedala. V noci som spala ako vždy, škrabať som sa moc nemusela tak som aj pospala ale budila som sa každú chvíľu ale to sa budím tak celé tehu nielen teraz keď ma všetko svrbí takže noc bola ako každá iná.
WOLFI tak už som zvedavá ako bolo v Poľsku a čo ste nakúpili. Ale miery máte teda parádne, bože keby moji mali toľkoto tak som už kľudnejšia. No ale budúci týždeň budem mať už 27tt takže potom to pôjde hádam rýchlo.

wolfskinka
8. máj 2010

jennys ja som nebola v polsku, to romy bola na nakupoch ... ja uz sa radsej nikde netrepem ...

jennys
8. máj 2010

WOLFI prepáč, ja to tu už mám domotané, jasné ROMY 🙂 asi bola uťahaná tak sa dnes už radšej neozýva, tak hádam napíše zajtra ako bolo...

wolfskinka
8. máj 2010

jennys ja som chcela ist tiez na nakupy este pred mesiacom, ale uz som si netrufla sa kdesi trepat .... ved co toho tolko netreba, kocik mame, este postielku a ostatne harapadie a bude to a ked bude cosi treba kupi sa za pcohodu

jennys
8. máj 2010

Ja by som si tiež netrúfla, teraz som na PN takže nikam chodiť ani moc nemôžeme ale aj keby som PN nebola tak nechodím pre istotu. Ešte k tomu s dvojičkami. Pri Lucke sme kupovali za pochodu všetko okrem kočíka (ten sme našťastie mali), veci našťastie pre ńu boli od kamošky, tak to len muž išiel zobrať to som našťastie vytriedila vopred, ale inak som musela všetko poprať a požehliť keď bola Lucka v nemocnici. A tak isto sa dokupovalo do postieľky a drobnosti kupoval muž sám kým som bola v nemocnici, našťastie som mala na stole zoznam.

wolfskinka
8. máj 2010

jennys .. teraz uz nie je problem pokupit, ale buduci tyzden sa zase nakupovaniu trosku povenujem ...
ja tiez sa radsej nikde nehrabem a sedim doma na zadku, chodim von ale len kolko vladzem, teraz som presla s muzom na terasku dal si pivko so znamym a isli sme naspat , teda ja som si tiez odchlipla z jeho pivka, casnik bol bohovy, robil sa ze nevidi ze pupkana pije pivo ... ale len asi deci som si dala, Matej mal chut 😀

jennys
8. máj 2010

Ja mám v podstate všetko pokúpené, budúci týždeň príde aj kočík ale len časť lebo zvyšok ďalší týždeň, ten čo nám to dovezie tak jemu sa všetko nezmestí do auta. Ja potrebujem dokúpiť už len nejaké drobnosti z lekárne, plienky, vlhčené obrúsky a také blbostičky, inak mám všetko aj oblečenie, už to len poprať a postieľku budú mať na začiatku jednu tak zatiaľ neriešim, lebo matrac a perinky a všetko je po Lucke. A vajíčko som zohnala rovnaké ako mala Lucka takže to príde budúci týždeň. A pokiaľ vládzeš, tak von chodiť treba.

wolfskinka
8. máj 2010

no my nemame postielku, ani madrac ani veci na spanie, na kupanie tiez nic, este taka letna deka do kocika, hracky ziadne zatial, flasky ziadne ...

romy01
9. máj 2010

pekny vikend babenky.

Domka super že ste doma a že sa malemu tak darí. A čo sa tyka toho papania, podla mna sa nemusis vobec stresovat. Mojej svagrine tiez doktorka furt kecala, ze malo pribera, potom zase ze vela pribera a tak dookola. Pritom mala bola spokojna papala kolko potrebovala a tak svagrina ani neposluchala take rady ze dokrmujte umelym mliekom a podobne. Ved ona ani nemala problem s tym ze by bolo malo mlieka. ´Myslim si ze keby cosi nebolo v poriadku v prvom rade to ty ako mama vycitis.

wolfi - tak my sme boli vcera v tom Nowom TArgu. Cestu som zvladla v pohode - samozrejme ze som v aute nelezala, to by nebolo az tak pohodlne ale vzala som si do auta šlapky a paradne makke hrube ponozky a bolo mi fajn. Boli sme v Baby boom a v Leclerku - aj sme cosi pokupili. Nieco sa aj oplatilo, nieco sa neoplatilo. Celkovo sa stale oplatia kupovat detske veci - kociky, baldachyn a cely set do postielky, plus som kupila kosielky, flasku, kefku na vlasy a take kresielko detske v tvare macka. Pofotim ale az ked kupime postielku a tam to naaranzujem. Postielka by sa tiez oplatila ale nezmestila sa nam do auta, tak kupime tu v MT. Co sa tyka potravin, myslim ze sa oplati len maloco - take maslo, milieko, rybacie vyrobky a maso sa stale oplatia. Tiez cistiace prostriedky na wc ale uz sa vobec neoplati kozmetika ani pracie prasky ako to bolo vlani. Ceny tam sli hore a aj kurz je horsi. Ale celkovo som spokojna, bol to pekny vylet. No musim priznat ze v Bielsko Biala sa mi viac paci tak v jeseni pojdeme tam.

domika9
9. máj 2010

ahojte kočky ja mam dnes zase teplotu nemali ste to niektora podarilo sa nam ju znížiť z 39 na 37 a znova stupa tak neviem čo mam robiť odsavam od rana maleho prikladam tak už som z toho jelen

lucula73
9. máj 2010

domika a antibiotiká už neužívaš?ty by si sa mala preliečiť aspon 10 dní......ja fakt neviem ☹

wolfskinka
9. máj 2010

romy tak super ,a co tie este chyba pre maleho ? ja uz idem tento tyzden enjake veci pokupit co mi este chyba

domika9
9. máj 2010

lucul brala som v nemocnici atb a ked som odchadzala tak povedali že už nemusím
lebo najskor mi davali do žily vyššiu davku a potom normalne tabl.

lucula73
9. máj 2010

domi,keby sa ti dalo,choď zajtra obvodnej a daj si zobrať krb na CRP - to sú zápalové ukazovatele,budeš múdrejšia,ak sa niečo potvrdí,nech ti dajú radšej hneď lieky.
Ja som bola tiež po porode opakovane chorá,povedali mi,že organizmus je vyčerpaný,ale bolo aj zimné obdobie.Sú lieky,ktoré možeš brať aj ty,aj malému neuškodia,napr.Zinat...

lucula73
9. máj 2010

krb=krv 🙂

zefa
9. máj 2010

domíííí...chúďa moje...ako radí lucul...choď si dať urobiťCRP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre